Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Nawigacja po lewej stronie
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Forum » Sugestie
 Drukuj temat
Nawigacja po lewej stronie
Walsemore
Witajcie, moi drodzy!
Otóż mam drobną sprawę: nie wydaje wam się nawigacja po lewej stronie dość... nieprzejrzysta? Moim skromnym zdaniem jest tego za dużo, trudno się połapać w tym, co najważniejsze, np, po co cały akapit poświęcono Little Fighter 1? Można to spokojnie zwinąć w jeden artykuł, jeśli ktoś będzie chciał, na pewno znajdzie.
Albo cały akapit na Little Fighter Online? Zwłaszcza, że informacje tam zawarte są nieaktualne od ładnych paru lat... Na marginesie, ja powinienem się tym zająć...
Multimedia - tu też jest kilka niepotrzebnych kategorii, można je pozlewać w kilka większych xD
Dobra, mniejsza o takie niuanse.
Czy ktoś byłby skłonny poprzeć mój pomysł, by listę po lewej stronie nieco skrócić? Mógłbym rpzedstawić wszystko dokładnie w jaki sposób co połączyć, co usunąć itp.
To jak, moi drodzy?
Freeze bez miecza jest jak Freeze z mieczem, tylko że bez miecza.
 
http://www.lf2.pl
Oko
Jestem za, albo za jakąś kompresją mało ważych częsci albo za zrobieniem takie nawigacji gdzie jak sie kliknie na główną kategorie to ona sie rozwija na to co widać obecnie. O ile takie coś da sie tu zrobić.
 
http://sorforum.darkbb.com
raveN
Zgadzam sie .
Założyciel AF
2 miejsce Easy Cup #8
 
bleeq
nie wydaje wam się nawigacja po lewej stronie dość... nieprzejrzysta?

Nie. :(
Mi się wydaje, że przejrzysta to jest. Każdy dział jest oddzielony i nazwany dużymi i wyraźnymi literkami. Wszystko można znaleźć bez problemów. :)


 
Zakuba
Popieram propozycje Oka. Nawigacja może być zwijana. O ile pamiętam, był chyba jakiś skrypt.
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
bleeq
Najlepsza by była tak jak na LF Empire. Tam się tak słodko rozsuwa. :D

Coś się może pomyśli..
 
plef
Nie jest źle, nigdy tutaj nie miałem problemów z wyszukaniem czegoś. Jak chcą zmienić, to ok, ale teraz jest dobrze.
 
Rybkon
Noo, a ja właśnie sądzę, że Wals dobry temat poruszył i Oka popieram :D Bo czasami jednak trochę cyrku z tym szukaniem jest... :)
 
Walsemore
Pozwoliłem sobie dokonać przeglądu i ułożyć propozycje zmian:
PANEL GŁĂ“WNY
Strona główna
Forum
Arena walk
Czat
FAQ
Chat

Czy naprawdę potrzebujemy aż dwóch chatów?


Archiwum Ankiet
Archiwum Newsów
Archiwum Shoutboxa

Archiwa, archiwa... jeśli ktoś chce se przejrzeć stare newsy, to zrobi to bez problemu. Tak samo z shoutboxem. Ostatecznie można ankiety zostawić



Kategorie Newsów

Tak, żeby przynajmniej admini je stosowali to by było dobrze...


Regulamin Shoutbox
Szukaj


PORTAL
Mapa Serwisu
Reklama
Regulamin
Kontakt
Redaktorzy
Nabór
Wymiana
Nagrody-Niespodzianki

Proponowałbym gdzieś upchnąć nagrody niespodzianki, albo w ogóle je zlikwidować – potrzebne one jak kierunkowskazy w taczce...


SCENA LF2
Klany
Ranking polskich klanów
LF PC Rank 2012
Zasady gry LF PC

Zasady gry LF2 PC są dostępne w zakładce "zasady", znowu zdublowanie tego samego


Kronika
Reprezentacja Polski
Statystyki
Arena walk
Sieci Hamachi
Poradnik nowego gracza

Na marginesie, radziłbym to jakoś ładniej uporządkować



LITTLE FIGHTER 1
Informacje
Postacie
Plansze
Przedmioty
Ataki
Kody
Sterowanie
Wymagania
Tryby gry

Po co, u diaska, cały akapit na Little Fighter 1?! OK, admini LF2 PC są sentymentalni, gracze może też, ale ten dział można spokojnie zwinąć w jeden albo dwa – w drugim byłyby "obrazy z Little Fighter 1"


LITTLE FIGHTER 2
Informacje
Postacie
Postacie dodatkowe
Przedmioty
Plansze
Tryby gry
Komendy
Ruchy
Triki
Tipsy
Ruchy specjalne
Sterowanie
Transformacje
Combosy
Bugi
Kody
Wymagania
Tutoriale
Zakładnicy
Survival Stage
Autorzy
LF2 Przez neta

Trochę tego dużo, nie wydaje wam się? OK, może być, ale LF2 przez neta – jest dublowane przez "poradnik nowego gracza". Nawet jeśli nie jest, powinno się zlać to w jedno


LITTLE FIGHTER ONLINE
Informacje
Postacie
Sklepy
Tryby gry
Sterowanie
Combosy
Wymagania

To spokojniuchno można uczynić jednym artykułem, podobnie jak "Little Fighter 1"

TURNIEJE LF PC
OPC
OPCL
OPPL
Survival Tournament
2v2 Tournament
PLLF2

Tu się nie czepiam
MULTIMEDIA
Obrazki
Rysunki
Tapety
Szkice
Postacie
Prace
Obrazy z LF1
Obrazy z LF2
Obrazy z LFO
Komixy
Animacje
Filmiki
Wywiady audio

Tu się czepnę. Kilka kategorii można spokojnie zlać tutaj w jedną, chociażby "obrazki, rysunki, szkice, prace", ok, nie zajrzałem do tych kategorii, może są między nimi jakieś rozróżnienia – ale te rozróżnienia powinno się zauważać już przy czytaniu nazwy kategorii


DOWNLOAD
Little Fighter 2.0
Oficjalne wersje
Modyfikacje
Postacie
Przedmioty
Plansze
Programy
Replaye
Inne

Tak, tak, tak... "postacie, modyfikacje i przedmioty" zrobilbym jako jedną kategorię "dodatki", a dopiero w środku tejże kategorii rozróżnienie na postacie, modyfikacje i przedmioty. Kategorię "inne" też by się tam upchało


ARTYKUŁY
Opowiadania
Wywiady
Poradniki
Historie klanów
Wspomnienia graczy
Inne

"Historie klanów" dodałbym do kategorii klanów. "Wspomnienia graczy" w pewnych warunkach mogłyby pójść nawet do kasacji... bo czemuż mają zostać tam zamieszczone wspomnienia tego i tego, a tamtego już nie?
LINKI
Strony polskie
Strony zagraniczne
Strony klanowe
Strony upadłych klanów
Strony turniejów
Inne

"Strony klanowe" powinny być upchnięte w kategorii klanów, "strony upadłych klanów" podobnie

UŻYTKOWNICY
Księga Gości
Userbary
Avatary
Gry
Puzzle
Zabawy
Odtwarzacz
OFF Topic
Ankiety

OFF Topic niepotrzebny, dostępny jest na forum


REGULAMINY
Regulamin OPC
Regulamin OPCL
Regulamin OPPL
Regulamin LF2Cup
Regulamin ST
INNE
Rankingi stron
Reklama
LF2 Cup
Szukaj w Google

Co ja, Googli nie potrafię znaleźć? "Reklama" jest dublowana z tym, co było już gdzieś w pierwszej kategorii


DODAJ
Dodaj Newsa
Dodaj Artykuł
Dodaj Link
Dodaj Zdjęcie
Dodaj Inne


Zamiast "dodaj newsa, artykuł..." dałbym jeden tłusty napis "dodaj" i niech użytkownik wybierze, co chce dodać


Tak więc panowie, co sądzicie o takim rozkładzie?
Freeze bez miecza jest jak Freeze z mieczem, tylko że bez miecza.
 
http://www.lf2.pl
bleeq
Imo to właśnie te wszystkie "upychanie", które proponujesz spowoduje, że nawigacja stanie się jak to mówisz "nieprzejrzysta". Bo wtedy się dopiero będzie trzeba zastanawiać co w czym mogło zostać upchnięte. A gdy wszystko jest na zewnątrz to widać to i się w to wchodzi w co się chce wejść.


Zasady gry LF2 PC są dostępne w zakładce "zasady", znowu zdublowanie tego samego

Nie ma nigdzie zakładki "zasady". dead
Nic się nie dubluje.

Po co, u diaska, cały akapit na Little Fighter 1?! OK, admini LF2 PC są sentymentalni, gracze może też, ale ten dział można spokojnie zwinąć w jeden albo dwa – w drugim byłyby "obrazy z Little Fighter 1"

OK. Upchnijmy: Informacje, Postacie, Plansze, Przedmioty, Ataki, Kody, Sterowanie, Wymagania, Tryby gry i na pewno wtedy będzie, krótko, zwięźle i przejrzyście. ;)

Trochę tego dużo, nie wydaje wam się? OK, może być, ale LF2 przez neta – jest dublowane przez "poradnik nowego gracza". Nawet jeśli nie jest, powinno się zlać to w jedno

Poradnik nowego gracza powinien być przede wszystkim widoczny, a nie ukryty w jakiś działach. Każdy nowy gracz powinien go przeczytać, więc nie możemy go chować - wręcz przeciwnie, trzeba go ładnie wyodrębnić.

To spokojniuchno można uczynić jednym artykułem, podobnie jak "Little Fighter 1"

Tutaj jak wyżej pisałem co do Little Fighter 1. Upychaj. :)

Tu się czepnę. Kilka kategorii można spokojnie zlać tutaj w jedną, chociażby "obrazki, rysunki, szkice, prace"

I jak ten dział nazwiesz? Obrysszkiprace? :)

"Wspomnienia graczy" w pewnych warunkach mogłyby pójść nawet do kasacji... bo czemuż mają zostać tam zamieszczone wspomnienia tego i tego, a tamtego już nie?

Bo tylko te osoby napisały swoje wspomnienia. :x


Dużo rzeczy chcesz upraszać w jedną. Myślę, że dobrze by wyglądała ta nawigacja gdyby była zrobiona tak jak na LF Empire. Tam niejako jest to wszystko upchnięte jak mówisz bo są tylko kategorie, a jak się na nie najedzie to się rozwija pasek i pokazują się te podkategorie, których teraz jest dla Ciebie dużo jak nie są tak zwijane. Gdyby LF Empire zrobić tak jak jest na LF PC teraz to by wyszła ta nawigacja jeszcze dłuższa.

Podsumowując to ja sądzę, że po prostu ta nawigacja jest strasznie długa i dlatego ciężko Ci się przewija z góry na dół. To nie ma nic wspólnego z przejrzystością, bo wszystko jest przyporządkowane do odpowiednich kategorii i jest uporządkowane jak należy.



 
Walsemore
Tak, nawigacja jest za długa. Może nie tyle nieprzejrzysta, ale za długa.
Zlanie całego tematu Little Fighter 1 w jeden odnośnik wcale nie zawyrokuje o czytelności działu - wszystko łądnie sklei się do kupy i będzie elegancko, jak mawia Dark
Tak samo Little Fighter Online
Działu nie nazwę "obrysz...", tylko po prostu "grafika" :P
No i to tyle, dziękuję.
Freeze bez miecza jest jak Freeze z mieczem, tylko że bez miecza.
 
http://www.lf2.pl
bleeq
Faktycznie, coś było nie tak. Już poprawiłem. ;)
 
Walsemore
No ale czy temat przeze mnie wszczęty już umarł śmiercią nienaturalną?
Freeze bez miecza jest jak Freeze z mieczem, tylko że bez miecza.
 
http://www.lf2.pl
bleeq
TAK!

Nie no stanęło na tym, że fajnie by było gdyby była tu nawigacja jak na LF-Empire.

Podjąłem już działania, żeby taką zrobić - zainstalowałem wtyczkę, która takie menu robi, ale coś nie działa. Jeszcze będę próbował.

Myślę, że to będzie sprawiedliwy kompromis między długim menu, a strasznie uproszczonym.

No i zakładając, ze się uda zrobić menu w górnej belce rozwijane to teraz się rodzi kolejne pytanie. Czym załatać dziurę po lewej stronie gdzie menu obecnie jest? Jakieś propozycje?



 
ybnn
Interaktywny spis obecnie aktywnych klanów ?
Kliknięcie na miniaturkę klanu = przeniesienie na ich stronę
Kliknięcie na nick gracza = przeniesienie na podstronę na LF PC, na której byłoby krótkie info o każdym graczu (zrobilibyście takie podstrony, wysłali każdemu graczowi kilka pytań i wrzucili to na stronę)
 
bleeq
to może ja coś dorzucę:
- podręczna wersja tabeli z rankingu polskich klanów/rankingu LF PC
- aktualne wydarzenia na scenie (klanówki, turnieje)
- jakiś panel facebook (ile osób lubi to, komentarze czy co tam jest)
- ostatni filmik wrzucony na kanal YT
Edytowane przez bleeq dnia 25-10-2012 18:34:21
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018