Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: RPG na LF PC
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Forum » Sugestie
 Drukuj temat
RPG na LF PC
Zakuba
Witajcie (tak, to znowu ja ;p)
Ostatnio przeglądałem forum BF i natknąłem się na dział "RPG by XPT". Zaciekawiło mnie to, więc pomyślałem, że ta "gra" mogłaby zostać wprowadzona na naszym forum (oczywiście, jeżeli nie macie nic przeciwko :)). Gri zapewne ją pamięta (chociaż nie wiem).
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Gri
LF'owe RPG podejście numer 7 ( conajmniej 7 :P).

Generalnie jeszcze nikomu nie wyszło rozkręcenie RPG'a. Dwa razy (albo nawet trzy) próbował XPT. Na forum BF właśnie próbowano dwa razy. Jeden raz nawet się na dobre nie rozpoczęło, za drugim padło po kilkunastu (może kilkudziesięciu) postach :P
Gad też próbował (RPG działający chyba najdłużej z tych poważniejszych prób. Wiem, że był jeszcze jeden 'trochę istniejący', w którym nie grałem. Ale jak czytałem tam posty, to bardziej 'dla żartów' był ;s). Forum, które ostatnio właśnie Walsemore 'przypomniał' jeszcze działa, więc można zobaczyć ile to potrwało.
Generalnie jest to strasznie ciężka robota, dobry MG musi naprawdę czerpać dużo radości z prowadzenia gry, by to ogarnąć i poświęcić na to tak dużo czasu.
I według mnie wszystkie te RPG'i za dużo pracy zrzucało na MG. Zazwyczaj opierały się one na odpisywaniu pojedynczym graczom 'na bieżąco'. MG prowadzący przygody 3-4 graczy miał ZAJEBIŚCIE dużo roboty, a każdy chciał popychać swoją przygodę do przodu (bo tam "ktoś inny ma już 5 stron w swoim temacie, a ja tylko dwie i zostaje w tyle, weźodpisz mi w mojej przygodzie, plis plis plis!!!" :S).

Nie wierzę za bardzo w powodzenie kolejnego takiego projektu (jakby to powiedzieć - statystyki takich projektów w lf'ie są niezbyt korzystne ;D). Ostatnio miałem nadzieję, że Walsemore to ogarnie jakoś, ale no, nawet nie zaczął ; d

Ale generalnie mam kilka rad, jeśli ktoś by się już tego podjął - najpierw naprawdę poświęcić trochę czasu na zaplanowanie tego wszystkiego. Wymyślić sobie wstępnie kilka przygód. Nie robić indywidualnych przygód dla każdego gracza. Nakazać im podzielenie się na 2-3 grupy (najłatwiej - na dobrych i złych) i robić podsumowania dla właśnie całych grup powiedzmy raz na 3 dni, Każdy gracz z danego zespołu by pisał co robi jego bohater w przygotowanej przez MG przygodzie, a po postach wszystkich graczy MG by pisał podsumowanie (oczywiście jakby miał więcej czasu, to częściej). W ten sposób być może MG nie miałby przytłaczającej ilości pracy. A gracze nie 'wypalili' by się za szybko, jak to jest w przypadku, gdy odpisuje im się na bieżąco.

Ale tak jak mówiłem, nie wierzę za bardzo w powodzenie takiego projektu ;P

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Gad
rozkręcenie wyszło, nie raz, ale po dwoch tygodniach przecietny game master ma juz dosc i rezygnuje
 
Gri
Yhm, po dwóch tygodniach to już jest 'rozkręcenie'? : d chyba że tak, to w takim razie kilka się rozkręciło na te dwa tygodnie.

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Walsemore
Ja nawet nie zaczałem ogarniać? Gri, nie wciskaj kitu, proszę ja Ciebie :>
Zacząłem ogarniać, ale potem stwierdziłem, że jednak to nie to, o co mi chodziło, więc zająłem się Kresem Imperium i innymi takimi. Zakuba - jeśli chciałbyś się podjąć czegoś takiego, to raczej na wakacje, wszyscy wtedy mają nieco więcej czasu. Mógłbym Ci nawet pomóc w tej materii w miarę swych skromnych możliwości...
Freeze bez miecza jest jak Freeze z mieczem, tylko że bez miecza.
 
http://www.lf2.pl
Gri
Oj no, może przesadziłem, no ale chodziło mi o to, że nic się nie pojawiło ; d No ale przepraszam, w sumie nie wiem ile tam zrobiłeś przygotowań ; P

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Zakuba
@Walsemore - ja osobiście podjąłbym się tego zadania. O ile Danken wyrazi na to zgodę.
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Danken
Prych! Co do tego Danken ma? xD
Jak macie ochotę to się bawcie. Ja pewnie się nie zaangażuję bo się zwyczajnie na tym nie znam.
Tylko tak na serio, na zdrowy rozum, ile osób by chciało "żyć" w takim RPGu? Gri nadal zainteresowany? ;>
"Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich.
Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie."


Friedrich Nietzsche
 
Gri
jak to "żyć" : P Zabrzmiało to tak poważnie ; D

Ja z chęcią mogę pograć. Pograć, mistrzem gry nie zostanę, bo nie umiem i kiepsko się do tego nadaję. Natomiast jeśli by taki RPG powstał już po sesji (daj Boże, żeby się dla mnie skończyła z początkiem lipca, nie we wrześniu ;P), to mogę powiedzieć, że będę 'lojalnym' graczem ; D O ile oczywiście będzie to miało ręce i nogi (albo chociaż rączki i nóżki).

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Zakuba
Ja z chęcią mogę pograć.

To zapraszam Tutaj
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Gri
Natomiast jeśli by taki RPG powstał już po sesji (daj Boże, żeby się dla mnie skończyła z początkiem lipca, nie we wrześniu ;P)


Inaczej mówiąc - na razie nie mam czasu. Jak się skończy sesja, to pogram ; )

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
hari
zakuba11 napisał/a:
To zapraszam Tutaj


aha, wszystko jasne, więc cały ten temat to tylko pic, żeby ludzie rejestrowali się na twojej nowej (któta to już) stronie\forum. zdaje się, że to miało być rpg na "naszym" forum, nie musisz zakładać nowej strony do tego :P tak poza tym to głównym prowadzącym (nie wiem jak dokładnie nazywa się ten mistrz gry, nigdy nie grałem w nic takiego) powinien być chyba [bez urazy] bardziej kompetentny niż taki zakuba. dobra nie znam cię, ale sądząc po postach to zbytnio rozgarnięty nie jesteś [/bez urazy].
ale wracając do tematu: Gri powiedział, że może zagra, a ty już wyjeżdżasz ze wspomnianą we wstępie "nową stroną...". jak już to ty musisz być "mistrzem gry", to proponuję ci wpierw znaleźć conajmniej kilku chętnych na to, potem dopiero zakładać temat (tutaj, nie "tam" :P). a tak wogóle:
Gri napisał/a:
Ale generalnie mam kilka rad, jeśli ktoś by się już tego podjął - najpierw naprawdę poświęcić trochę czasu na zaplanowanie tego wszystkiego. Wymyślić sobie wstępnie kilka przygód. Nie robić indywidualnych przygód dla każdego gracza. Nakazać im podzielenie się na 2-3 grupy (najłatwiej - na dobrych i złych) i robić podsumowania dla właśnie całych grup powiedzmy raz na 3 dni, Każdy gracz z danego zespołu by pisał co robi jego bohater w przygotowanej przez MG przygodzie, a po postach wszystkich graczy MG by pisał podsumowanie (oczywiście jakby miał więcej czasu, to częściej). W ten sposób być może MG nie miałby przytłaczającej ilości pracy. A gracze nie 'wypalili' by się za szybko, jak to jest w przypadku, gdy odpisuje im się na bieżąco.
takiego projektu ;P


czytałeś to? tyle co rzuciłeś pomysł na rpga i po 2 dniach masz już wszystko gotowe?? albo nie masz jeszcze nic, albo to co masz zrobione jest na odwał. kurde, masz czas, przemyśl to dobrze; jest koniec roku, więc jeszcze z tydzień, dwa wszyscy siedzą i kują żeby ocenki poprawić - graczy teraz nie znajdziesz. za to czas do wakacji możesz poświęcić na jako takie zaplanowanie całej gry, wtedy wszyscy będą mieli więcej czasu, a samo rpg będzie mogło być ciekawsze jeśli spędzisz nad nim 2 tyg, a nie 2 dni.
 
Zakuba
zdaje się, że to miało być rpg na "naszym" forum

w sumie racja. może uda mi się nakłonić administratorów, żeby przydzielili mi forum, a ja zająłbym się resztą. i do wakacji gra byłaby gotowa.
bardziej kompetentny

twierdzisz, iż jestem niekompetentny? chyba za krótko mnie znasz :P
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
BaNaNeK
chj*u (muju) dzikie (wenze) zamiast sie sprzeczać to może byście się wzięli do roboty !!!!

[bez urazy]
 
hari
aktualnie nikt tu się nie sprzecza, tylko dyskutuje, a tobie proponuje używać milszych słów i odpuścić udawanie fajnego, bo kiepsko to wychodzi jak widać. (nieodszyfrowałem o co chodzi z tymi nawiasami, oświecisz mnie?)
 
BaNaNeK
(muju)- nie wiedzialem jak sie pisze :P a (wenze) zamiast (węże)
a tak po za tym to fajnego nie udaje bo nie musze :) a ze słownictwem to pisalem spycjalnie z gwiazdką
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018