Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Piłka nożna.
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » Sport
 Drukuj temat
Piłka nożna.
Fioletix
Ogólnie nie było tragedii, graliśmy na jakimś kęp noł, u nas będzie lepiej. Obraniak tylko niepotrzebnie się tak zachował... a mogliśmy grać resztę meczu z przewagą. Ukraina pewnie się cieszy. Moim zdaniem będzie tak, że my stracimy pkt remisując z Ukrainą, a Ukraina ogra Czarnogórę dwukrotnie, zremisuje z Anglią (Anglia all mecze śmignie z kompletem pkt) i Polska nie wyjdzie z grupy i czekamy do ojro.

FPS - Wiersz dwustrofowy - autor Fioletix

FPS is the best
Pod warunkiem, że surv grany jest
Luj ma neta niezbyt fest
I nie włącza go na VS


Siekiera motyka
Luj w cupach fpsa nie tyka
Metan etan propan butan
Luj fpsa nie tyka w cupach


'Zimna fala' - Wiersz zachęcający do aktywności bydlątka. - autor Fioletix 2012

Poza tym, co się jeszcze meczów tyczy,
ćwiczmy szybkie rozgrywanie niczym ciosy biczy,
bo z KoN na koniec meczu czekam,
zrywajÄ…c mlecze tu narzekam,
ten kto czerstwy ten kto skacze,
raczy szczodrze ograć klacze.
Dlatego chciałem zaaplikować Wam dawkę tych słów,
by do czynnego życia przywrócić Was znów,
to być musi balsamem dla Waszych oczu,
niczym zamarznięta fontanna krystalicznego moczu,
za to swe mroźne pazury ostrzyć trzeba,
by jednym szarpnięciem rozbryzgiwać trzewia,
by los przeciwników był w naszych szponach,
i w naszych paszczach krwawa agonia,
a gdy rozgrzani zostaniemy gorÄ…cÄ… epidemiÄ…,
dostaniecie lodowaty zastrzyk z hipotermiÄ…,
bo dla nas nic nie jest lepsze od oziębienia,
twardy mróz czy delikatny chłód naszym stanem ukojenia.
 
plef
Zmogłem pierwszą połowę. Drugą sobie odpuściłem.
Obraniak fantastycznie rozgrywający! Nie wiem, czemu Mourinho tak chciał sprowadzić do Madrytu Modrića, Ludo rządzi w środku boiska! Taki transfer i mają Ligę Mistrzów!
Kto postawił tam tego patałacha, czy nikt nie widzi, że chłopak się gubi, że zbyt wiele jego podań jest niecelnych? Naprawdę w całej Polsce nie ma nikogo lepszego?

Lewandowski, z jego padania na glebę nic nie wynikło, równie dobrze mogliśmy postawić tekturową makietę C. Ronaldo.

Kondycja naszych "orłów" to już w ogóle kryminał.
Edytowane przez plef dnia 07-09-2012 23:39:51
 
Gri
Lewandowski, z jego padania na glebę nic nie wynikło


No raz karny wynikł ; D

Fioletix - też nie robię sobie zbytnio nadziei na nasze wyjście z grupy ; P

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
plef
A tak, karny, racja.
Z tą obroną co reprezentowała Czarnogóra to wstyd było nie wygrać. Boję się, że z Ukrainą i Anglią będzie ośmieszenie.
Z San Marino będzie nerwówka, ale powinniśmy wygrać. :P
Edytowane przez plef dnia 08-09-2012 00:24:29
 
Gri
Z tą wygraną z San Marino to może być różnie.
Problemem tej drużyny jest brak stałego poziomu gry, bo faktycznie, zdarza im się zagrać słabo.
Ale mają też dużo lepsze mecze i boję się, że właśnie na mecz z Polakami przyjdzie im forma.
Warto tu wspomnieć chociażby o słynnym bezbramkowym remisie San Marino z potężną Turcją w latach 90. Zwycięstwo z Liechtensteinem też działa na wyobraźnię.

Myślę, że trener będzie musiał przygotować taktycznie zawodników. Bardzo ważne będzie podwójne, a nawet i potrójne krycie najlepszego strzelca San Marino, którym jest Andy Selva. Mimo, że facet ma już te 36 lat wciąż jest piekielnie groźny. Także trzeba go zupełnie wyłączyć z gry i nie pozwolić mu dojść do żadnej piłki, bo facet potrafi wyczarować bramkę z niczego.
Zresztą, co się będę produkował. Tutaj filmik prezentujący tylko ułamek jego możliwości Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Bramka z 0;55 i (przede wszystkim) następna zapierają dech w piersiach.

Trzeba też zaznaczyć, że trenerem reprezentacji San Marino jest nie kto inny jak Giampaolo Mazza, w przeszłości wielki włoski piłkarz. Warto dodać, że prowadzi ją od 1998(!) roku, co jest ewenementem w Europie, żaden z trenerów nie prowadzi kadry tak długo. Oznacza to, że zna swój zespół jak nikt inny i będzie mógł w pełni wykorzystać ich zdolności.

Boję się też, że powtórzy się historia z eliminacji MŚ w 1994.
Wiecie, jaki jest rekord najszybciej strzelonej bramki w Eliminacjach do MŚ? Rekord wynosi 8.3 sekundy, należy do Davide'a Gualtieri'ego, zawodnika San Marino. Jakby tego było mało, tego historycznego gola strzelił w meczu z Anglią (!!!). Przez długi czas był to rekord najszybciej strzelonej bramki w MŚ w ogóle (nie tylko w kwalifikacjach). Gualtieri zapisał się na kartach historii właśnie tym golem: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Mimo to wierzę, że uda nam się ich pokonać.
Obstawiam wynik:
Polska 3:2 San Marino
Edytowane przez Gri dnia 08-09-2012 01:48:44

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
krzychu125
ja nie moge jaki wstyd z czarnogora 2;2?
4 lata temu mielismy pozycje 20 i kosilismy a teraz to 60 caly czas
 
Mefju
A więc uważacie remis z Czarnogórą za hańbę i wstyd? Nieudany to był nasz mecz z Estonią, Czarnogóra to bardzo dobry zespół. Myślę, że mogą nawet wygrać naszą grupę. W eliminacjach Euro 2012 Anglicy też zremisowali z nimi na ich terenie 2:2, z kolei na Wembley Czarnogórcy ugrali remis 0:0. Dla mnie to nasz najpoważniejszy rywal do awansu obok Anglii, sądzę że Ukraińcy są słabsi. Nie byłbym nawet zdziwiony zwycięstwem Czarnogóry z Anglią.

Co z tego, że ten kraj ma kilkaset tysięcy mieszkańców? Liczba mieszkańców nie gra i nie wiem jak można się tym kierować. W końcu to nie Chiny są najlepszą drużyną globu. Ja kieruję się tym, że Czarnogórcy mają w swojej drużynie takich graczy jak chociażby Jovetić (gracz Fiorentiny, walczył o niego m.in Juventus, jego bramki wy*ebały z Ligi Mistrzów dla przykładu taki Liverpool) czy moim zdaniem jeszcze lepszy Vucinić.

Także bez takiego płaczu, bo naprawdę nie ma do tego powodu. Porównując ten mecz do meczu z Estonią można być nawet optymistą. Tylko niezbyt podobało mi się to, że nie zagrał Perquis. Chłop na Euro pokazał się z niezłej strony i myślę, że zasługuje na grę. I od Wawrzyniaka to już wolałem Boenischa.

Możecie się ze mnie śmiać, ale ja myślę, że następny mecz z Mołdawią wygramy przynajmniej 2:0, a i Anglikom nie damy się ograć. Pamiętacie el. Euro 2008? Wtedy też nikt nie wierzył, a w meczach z nami nawet Portugalia zdobyła tylko jeden punkt. Ja w awans wierzę, co nie zmienia faktu, że na turnieju właściwym nie miałbym raczej zbyt wielkich nadziei, choćbyśmy mieli taką grupę jak w 2006 roku (bo takiej jak na Euro 2012 chyba już nigdy nie zobaczymy na wielkiej imprezie). Mnie remis z Czarnogórą nastawił raczej pozytywnie, ale też nie będę zdziwiony jeśli resztę eliminacji zawalimy :P

A zachowania Czarnogórców nawet nie ma co komentować. Powinniśmy wygrać walkowerem i myślę że gdyby coś takiego zrobili Polacy to tak by się skończyło.
Edytowane przez Mefju dnia 08-09-2012 21:23:24
 
Gri
Po prostu nie uważam tego remisu za 'zwycięstwo'. Nie lubię pompowania balonika, jaki to wielki progress w reprezentacji, bo zremisowaliśmy z Czarnogórą. Cieszyć to się mogło właśnie San Marino jak z Turcją zremisowało.

Albo mentalnie zostaniemy wciąż na obrzeżach światowej piłki nożnej, albo przestaniemy cieszyć się z remisów z drużynami, które są całkowicie w naszym zasięgu.
A bez zmiany mentalności sukcesów nie będzie (i bez zmiany PZPNu ; D).

Co do Mołdawii to tu się nie ma co śmiać, bo ten mecz zwyczajnie powinniśmy wygrać i to właśnie co najmniej 2 bramkowym prowadzeniem.
Edytowane przez Gri dnia 08-09-2012 21:58:47

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
krzychu125
wiem ze moglo byc gorzej ale polacy sa lepsi od czarnogory.
chociaz cze czarngora ma 2 znakomitych zawodnikow z wloskiej serie A
ale ple f nie sadze zeby czarnogora mogla zagrozic 1 miejscu (no cyhba ze beda rzucali petardami)
 
Gri
Panowie, jak wczorajszy mecz?
Nie miałem możliwości zobaczyć, bo ogniskowałem. Widziałem przed chwilą skrót, trochę 'wymęczone' było to zwycięstwo.

Ale generalnie, ktoś się na plus pokazał? Ktoś na minus?

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Sbagers
Meczu też nie widziałem, ale z tego co usłyszałem w tv wynikało że mecz był bardzo brzydki. Obie drużyny grą nie zachwycały i partaczyły. Mnie martwi to, że nie możemy strzelić bramki z klepki, akcji tylko albo z 11-stki albo z dośrodkowania. Dobrze, że z Mołdawią nie grał Obraniak, bo by tylko kaleczył jak w meczu z Czarnogórą i jak na euro. Błaszczykowski o wiele lepiej wykonuje stałe fragmenty od niego. Obraniak gra za nerwowo o czym świadczy czerwona kartka. Trzeba pomyśleć o jakimś innym pomocniku niż Ludo. Nie wiem jak wypadł Sobiech, bo jak już pisałem, meczu nie widziałem. Moim zdaniem Obraniakowi trzeba już podziękować za grę w reprezentacji :). Co do wynkiów to na razie mamy 4 punkty ex aequo Czarnogórą i Anglią, więc na razie nie jest źle.

 
raveN
Slaby byl mecz ;p 2:0 blaszczykowski z karnego i wawrzyniak ;p
 
krzychu125
w kazdym meczu karny :D to chyba jest taktyka fornalika ;p wymuszac karne w kazdmym meczu
 
raveN
Taa .;p
 
Krencik
Gra wyglądała dość przeciętnie, był taki fragment w drugiej połowie kiedy nawet Mołdawianie przejęli na chwilę inicjatywę, do czego dość oczywiście nie powinno. Ogólnie dobrymi to można nazwać ostatnie 15 minut, w których można było się pokusić o strzelenie jeszcze czegoś. Z piłkarzy na pewno nie zachwycił Lewandowski, od którego należy się trochę więcej oczekiwać, słabo też Polański, dużo niecelnych podań niczym Obraniak w Podgoricy. Sobiech nawet okej, choć miał dość mało minut na pokazanie się.
No, ale punkty są i to jest najważniejsze. Niedługo Anglia, nastawmy się optymistycznie do tego.

Co do karnych, to daleko nam do drużyn, w których gra Lampard. Ten to ma już 4 bramki z karnych w tym sezonie, w 4 meczach od pierwszej minuty (nie licząc Superpucharów, ale te rozgrywki są zdecydowanie mniej prestiżowe) :D
Edytowane przez Krencik dnia 12-09-2012 18:35:57
 
Fioletix
Hmm, ja liczyłem na to, że Ukraina ogra Anglię... :/ Ukraina naprawdę fajnie grała klepką. A Polska z Mołdawią to oglądałem tylko ostatnie 30 min drugiej połowy, ormiłem tylko na meczyki.pl przez pierwszą połowę mi nie chciało tam wejść, a w drugiej se na legalu wszedłem i obejrzałem. Polska ogólnie słabo grała, ale mnie cieszy to, że maja te trzy punkty, bo to jak grali jest nie ważne, jak zagrają dobrze z Anglią to o wszystkim zapomnimy.

W najbliższy wtorek i środę LM! : ) Jak obstawiacie pierwsze mecze ?
FPS - Wiersz dwustrofowy - autor Fioletix

FPS is the best
Pod warunkiem, że surv grany jest
Luj ma neta niezbyt fest
I nie włącza go na VS


Siekiera motyka
Luj w cupach fpsa nie tyka
Metan etan propan butan
Luj fpsa nie tyka w cupach


'Zimna fala' - Wiersz zachęcający do aktywności bydlątka. - autor Fioletix 2012

Poza tym, co się jeszcze meczów tyczy,
ćwiczmy szybkie rozgrywanie niczym ciosy biczy,
bo z KoN na koniec meczu czekam,
zrywajÄ…c mlecze tu narzekam,
ten kto czerstwy ten kto skacze,
raczy szczodrze ograć klacze.
Dlatego chciałem zaaplikować Wam dawkę tych słów,
by do czynnego życia przywrócić Was znów,
to być musi balsamem dla Waszych oczu,
niczym zamarznięta fontanna krystalicznego moczu,
za to swe mroźne pazury ostrzyć trzeba,
by jednym szarpnięciem rozbryzgiwać trzewia,
by los przeciwników był w naszych szponach,
i w naszych paszczach krwawa agonia,
a gdy rozgrzani zostaniemy gorÄ…cÄ… epidemiÄ…,
dostaniecie lodowaty zastrzyk z hipotermiÄ…,
bo dla nas nic nie jest lepsze od oziębienia,
twardy mróz czy delikatny chłód naszym stanem ukojenia.
 
Gri
Dobry może być mecz City z Realem. Niech wygra Real ; P

Borussi życzę zwycięstwa.

Natomiast najważniejszym meczem dla mnie będzie Chelsea z Juventusem. Ostro się zaczyna ; D Oczywiście wierzę w zwycięstwo Chelsea, chociaż Juventus to bardzo trudny przeciwnik. Jednak no...Chelsea pokaże klasę : >
Edytowane przez Gri dnia 14-09-2012 01:58:39

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
krzychu125
yeah real wygra;D
 
plef
I wygrał! W pierwszej połowie pocisneli, tyle, że bez gola. Bałem się, że pójdzie jedna dobra kontra i Citizens strzelą, tak się stało. Na szczęście Real szybko odpowiedział w obydwu przypadkach. Wreszcie Benzema zdobył gola. Krystyna trochę na farcie, ale bez znaczenia, zasłużona wygrana. Końcówka meczu poezja, takiego Realu oczekuję.

Byłem ostrożnym optymistą, Real w La Liga gra słabo, tutaj pocisnął. Mam tylko nadzieję, że nie jest tak, że odpuszczają ligę. Real powinien zawsze walczyć o wszystko.

Pytanie. Waszym zdaniem Primera Division > Premiership?
 
Gri
Świetny ten mecz był : ) Ostatnie 30 minut to niezłe emocje. Real wygrał zasłużenie, chociaż skuteczność pojawiła się u nich dopiero po stracie bramki. Przy takiej grze jaką prezentowali w pierwszej połowie powinni skończyć ją z co najmniej jednym golem.

Za Benzemą w sumie jakoś szczególnie nie przepadam, ale cieszę się, że sobie strzelił.

Boję się o dzisiejszy mecz Chelsea. Kurde, nie chcę jeszcze nic przesądzać i oceniać, ale nie podoba mi się sposób w jaki Roberto di Mateo prowadzi ten zespół ostatnim czasy. Mamy zbyt dobrych zawodników by grać w takim stylu jak gramy :S Nie ma rotacji w składzie, za dużo kierowania się sentymentami. No ale zobaczymy, dzisiaj jest bardzo ważne spotkanie i liczę, że Chelsea zagra ładny, zwycięski, mecz.

Waszym zdaniem Primera Division > Premiership?


Nie. W życiu.

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018