Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Jakaś tam lista z kwejka
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » Książki
 Drukuj temat
JakaÅ› tam lista z kwejka
Gri
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.


Ile z tego czytaliście? : P co w ogóle sądzicie o tej liście?

To tak, ja czytałem:

1. Władca Pierścieni
2. Seria o Harrym Potterze
2,5. Biblia (ale w sumie się nie liczy, bo całej nigdy nie przeczytałem ;d)
3. Zbrodnia i Kara
4. KubuÅ› Puchatek (ten co tam jest napisany )
5. Kod Da Vinci (chociaż zupełnie nie wiem co ta książka tam robi. Jak dla mnie było co najwyżej średnia ;d)
6. Tajemniczy ogród
7. Opowieść Wigilijna
8. Jądro Ciemności
9. Mały Książe
10. Wodnikowe Wzgórze (zajebista książka, tak swoją drogą).


MARNIE TO WYGLĄDA :DDD Ale za to mam szczęście do wybierania lektur. Zbrodnia i Kara + Jądro Ciemności były jednymi z 3 przeczytanych przeze mnie lektur w liceum i proszę! Akurat wybrane do 100 książek, które trzeba przeczytać :D
No i w ogóle przez szkołę (w latach wcześniejszych) przeczytałem Tajemniczy Ogród, Opowieść Wigilijną, Małego Księcia ;d

Z tej listy to na pewno chcę przeczytać obie książki Orwella "Rok 1984" i "Folwark zwierzęcy", Moby'ego Dick'a, a także Władcę Much.

Co do reszty to może w przyszłości, jak do niektórych dojrzeję ; D I mi się fantastyka znudzi ;p
Edytowane przez Gri dnia 26-03-2012 23:40:21

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Krencik
Ja tam mam nawet mniej, bo tylko siedem, ale dla tak dla siebie książki czytam tylko i wyłącznie od czasu do czasu. Ogólnie bieda (tym bardziej, że trzy ostatnie to lektury szkolne...), mam nadzieję to nadrobić w najbliższym czasie.

1. Władca Pierścieni
2. Harry Potter
3. Rok 1984
4. Kubuś Puchatek (ile ja miałem wtedy lat?)
5. Ania z Zielonego Wzgórza (to się powinno raczej nazywać "Droga przez mękę"
6. Opowieść Wigilijna
7. Mały Książę

Zacząłem także "Diunę", z tej listy mam także zamiar się zabrać w niedługim czasie za "Sto lat samotności" oraz "Hobbita", którego przeczytanie przekładam już któryś raz.

No, ale ja jeszcze jest czas by to nadrobić.

Dziwi mnie brak na tej liście "Ojca Chrzestnego" (staram się patrzeć obiektywnie), bo jakby nie było, jest to bardzo chwalona książka, na dodatek ma już kilkadziesiąt lat i niewątpliwie można ją wrzucić do grona bestsellerów.

A tak już patrząc już subiektywnie - brakuje mi tutaj serii George'a Martina pt. "Pieśń Lodu i Ognia", w której jestem zakochany.
Edytowane przez Krencik dnia 27-03-2012 15:19:47
 
Sbagers
eee, nie ma żadnej książki Pratchett'a :S tam jeszcze dorzuciłbym "Dzienniki gwiazdowe" Lema

 
Gri
Krenick - pjona! Pieśń Lodu i Ognia wymiata :D

W ogóle ta lista nie do końca dla mnie zrozumiała. Brakuje wielu książek uważanych za arcydzieła, a wrzucony jest np. ten cały Kod da Vinci :P

I brak Lema też mnie razi. Bądźco bądź, autor chwalony przez najlepszych mistrzów literackich.

Chociaż tak właśnie obiektywnie patrząc, to jednak większość z tej listy to w sumie są takie klasyki i wielkie dzieła i trochę dziwnie, że tak mało przeczytałem ;s Ale za 10 lat pewnie będzie więcej.
Edytowane przez Gri dnia 27-03-2012 19:47:42

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
plef
Ale dlaczego z dorobku Lema tylko "Dzienniki Gwiazdowe"? Jest to jedna z moich ulubionych książek, ale może powinno się tu wstawić inne, cięższe tytuły jak "Niezwyciężony"(również świetna książka), czy chyba najbardziej znany "Solaris" (którego nie czytałem :(). Chodzi mi o to, że "Dzienniki..." to cykl opowiadań, a nie powieść.

Krencik, "Ania..." to przecież bardzo fajna lektura była. Nie pamiętam dokładnie o co tam w fabule chodziło, czytałem ją sporo lat temu, ale wiem, że się nie nudziłem. Bez bólu dałem radę przeczytać ją od deski do deski.

Odnośnie listy:
1. Harry Potter
2. Biblia
3. Zbrodnia i Kara
4. KubuÅ› Puchatek
5. Ania z Zielonego Wzgórza.
6. Opowieść Wigilijna.
7. Jądro Ciemności.
8. Mały Książę
9. Hamlet.

Tak, nie czytałem "Władcy..." :S, tzn. czytałem, ale nie całość. Miałbym wyrzuty sumienia, gdybym dodał tę trylogię do listy.

Na półce czeka na mnie "Folwark Zwierzęcy". Przeczytam po maturze. Jest na tej liście sporo książek, które mam zamiar przeczytać na wakacjach. :P

Te "Dzieła zebrane Szekspira" to mam rozumieć wszystkie jego utwory? Jeśli tak, to moim zdaniem bardzo dziwne, niewiele osób może się tym poszczycić, bo i po co? Nie lepiej znać tylko te najlepsze, a resztę zostawić Anglikom?

EDIT.
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.. Moim zdaniem ta lista jest lepsza. Jest sporo klasyki, ale widać, że jest to lista specjalnie dla Polaków, bez żadnych "Kodów..." i innych pierdółek.
Edytowane przez plef dnia 27-03-2012 20:38:39
 
brejnless
ja z tej listy przeczytalem tylko

Wladca Pierscieni
Hobbit
Biblia
Kubus Puchatek
Tajemniczy Ogrod
Sherlocka Holmesa
I chyba 2 ksiazki Harrego Pottera
Opowiesci z narni 1 ksiazke
Folwark Zwierzecy


slabo wsumie. Bede musial ogarnac wiecej ksiazek z tej listy. Dziennik Bridged Jones ; D MUSZE KUPIC
p0wned?
/Twoja sygna została usunięta na prośbę byłego właściciela/
 
plef
[img]http://i42.tinypic.com/21cvaev.jpg[/img] is not a valid Image.
No jak mogli nie dać Wiedźmina? :P

Nie wiedziałem, że film "Dziennik Bridget Jones" powstał na podstawie książki. Trzeba przeczytać. Kupię mamie w prezencie. :D
Edytowane przez plef dnia 27-03-2012 21:42:51
 
Gad
"wedłóg"
no ktoś jest niemiłosiernie oczytany.

A ja jestem prymitywny i nie czytam książek, bo pochłaniają zbyt dużo czasu.
 
Gri
też zwróciłem od razu uwagę na to 'wedłóg' : D Ale tak w ogóle to nie zrozumcie mnie źle, Wiedźmin jest okey, ale to teoretycznie jest lista literatury światowej. Zauważcie, że prawie nie ma tam fantastyki, poza tymi najbardziej znanymi. Nie chce mi się teraz jeszcze raz jej przeglądać, ale chyba nie było nawet żadnej książki Kinga. Nie wydaje mi się, żeby Wiedźmin zasługiwał na miejsce w 100 książkach (z całego świata) które trzeba przeczytać ;S Może za jakieś 30-40 lat, jak uda mu się obrosnąć w pewnego rodzaju 'legendę' ; P

Ta lista od Plefa też okey, bardzo dużo się powtarza, chociaż faktycznie jest bardziej 'dla Polaków' przygotowane i mamy tam więcej polskich tytułów. Ale też są, według mnie, zupełnie nie trafione tytuły, typu Dzieci z Bullerbyn (ok, przeczytałem to w dzieciństwie, nawet chyba mi się nie nudziło, ale na pewno nie było to wybitne ;d "O psie który jeździł koleją" bardziej mi się podobało ;DD).

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
2Fast
Przeczytałem aż 22(!!!) i myślę, że Ania powinna stamtąd wypierdalać.
Dorzuciłbym także utwory Martina(jw.), oraz całą serię Glena Cook'a - Czarną Kompanię.
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Sbagers
tak jest, ta chora psychicznie dziewczynka nie powinna tam być.

 
2Fast
2Fast lubi to.
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Gri
Przeczytałem Folwark Zwierzęcy - kminię czemu to takie ważne było. Nadal aktualne.

Przeczytałem Władcę Much - super książka. Samolot z grupę ewakuowanych chłopców zostaje zestrzelony. Rozbijają się na niezamieszkanej przez nikogo wyspie. Najstarszy z nich ma bodajże 13 lat (nie pamiętam dokładnie). Pilot umiera, także same dzieci są na wyspie. Organizują tam sobie społeczność. Na początku wszystko fajnie, ale później leci ostro. Końcówka jest bardzo wymowna.
Książka jest dobra także fabularnie. Zwyczajnie wciąga. Przeczytałem w bodajże 3 noce.
Zdecydowanie zasługuje by być na liście tych 100 książek, które należy przeczytać.
Edytowane przez Gri dnia 22-09-2012 02:02:58

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
brejnless
biografia Freddiego Mercury, polecam
p0wned?
/Twoja sygna została usunięta na prośbę byłego właściciela/
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018