Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Ostatnio oglądałem/am...
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » Filmy
 Drukuj temat
Ostatnio oglądałem/am...
plef
Piszemy tutaj o ostatnio oglądanych filmach. Podajemy tytuł, gatunek, krótki opis (ale bez streszczanie fabuły bo to niefajne :P) i oczywiście ocenę.
Oglądaliście ostatnio coś wartościowego? Podzielcie się tym.

Ps. Kto ma konto na filmwebie?
 
Caesar
Uważam się za konesera, naprawdę niezłego w dziedzinie kinematografii. Cenie sobie dobre filmy i chętnie oglądam nowe produkcje.

Wejdźcie sobie na mój profil na filmwebie.
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Kliknijcie na "najwyżej oceniane" i w filtrowaniu zaznaczcie te od 8 w górę.

Co do ostatnio oglądanych filmów to polecam cholernie mocno Moneyball z Bradem Pittem w roli głównej. Niby dramat sportowy i do tego jeszcze o baseballu, ale naprawdę miażdżący film, polecam każdemu, nawet jak nie interesuje go taki typ filmów.

Sherlock Holmes, Warrior (znakomita gra Nicka Nolte - głosowałem na typa w Oscarach na postać drugoplanową) i Blow z 2001 r. To ostatnio oglądałem i bardzo mocno polecam.

Git, że założyłeś taki temat siurku ;*
Edytowane przez Caesar dnia 04-03-2012 12:57:42


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
plef
Wczoraj oglądałem anime "5 centymetrów na sekundę". Ma to być prędkość z jaką opadają płatki wiśni. Fabularnie film wydaje się banalny. Wszystkie trzy wątki opierają się na nieszczęśliwej miłości. Niby takich produkcji jest na pęczki, ale mimo tego film uważam za bardzo dobry. Nie jestem specem, ale strona wizulana filmu jest imo wspaniała, oglądać na najwyższych detalach! No i KLIMAT. Choć nigdy nie byłem w podobnych sytuacjach, wysoki poziom empati pozwolił mi rozkoszować się tym filmem. :D
Polecam wrażliwym. :P
8/10

Moje konto filmweb: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. Wysłałem ci zaproszenie :)
Edytowane przez plef dnia 04-03-2012 13:17:38
 
Gad
No z tym co CSR napisał muszę się zgodzić. Sherlock mistrz, chociaż druga część to bardziej komedia niż prawdziwy szerlok.
Blow też kozak.

Ode mnie:

"Prestige" - gdy już myślisz, że zaczynasz coś łapać, jest zupełnie inaczej.
"Lucky number slevin" - cudo film, końcówka przyprawia o szok w trampkach.
"Requiem for a dream" - chyba wszystkim znany tytuł, ale jak można go nie polecić?
"Lord of War" - Znakomita gra aktorska <3. Mimo braku zawiłej, czy wymagającej skupienia fabuły, jest kilka nietypowych zagrań, które zmuszą nas do zastanowienia, "czemu ten film musiał się skończyć".
"Inception" - Jeśli ktoś nie widział, to musi. Według mnie najlepszy film, jaki w ogóle jest.
"Atonement" - Mimo, że nie jestem zbyt empatyczny to na końcówce tego filmu pobeczałem się jak dziecko.
"Wrogowie publiczni" - Historia o osadzonych w latach 30stych gangsterach. Majstersztyk.
Edytowane przez Gad dnia 04-03-2012 13:54:01
 
Caesar
Kurde, a mi Incepcja nie podchodzi. Nie rozumiem zachwytu tym filmem, tak samo jak w przypadku Avatara. Tyle, że ta druga produkcja to dla mnie kompletne dno, a nawet patrząc na same efekty, to i tak wcale mnie nie powalają. W Incepcji moim zdaniem brakowało "tego czegoś", jakiejś mocniejszej sceny, czegoś co by wzruszyło widzem.

Fakt, świetne sceny, dobrzy, aktorzy, pomysł też super, ale jednak to nie wystarczyło, żeby mnie zachwycić.


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
Capricorn
Też lubię Gad Incepcje :P
Za to ja niedawno obejrzałem: Jestem Bogiem.
Polecam dla wszystkich lubiących myśleć ;)
 
Sbagers
polecam: "Lokator" Romana Polańskiego

 
Gri
Buuu, Caesar dał 'tylko' siedem American Beauty. Nie lubię Cię :<

Ze swojej strony bardzo polecam właśnie ten film, mój ulubiony. Uwielbiam go oglądać : )

Co do Incepcji - film w porządku, natomiast według mnie zachwyt nad nim nieco przesadzony, ale lubię ten film. Po za tym bardzo lubię DiCaprio co podnosi moją ocenę ;P
Moim ulubionym filmem z DiCaprio jest Wyspa Tajemnic. Równie 'zakręcony' jak Incepcja, ale pozbawiony niepotrzebnych scen i jest więcej do rozkminiania po obejrzeniu ;d Z kumplami sobie dyskutowaliśmy o tym filmie jeszcze z tydzień po wyjściu z kina ; )

A temat jest w sumie "Ostatnio obejrzałem"

No to ostatnio widziałem film "Pi". Ten film to taki typowy 'mózgojeb'. Niektórzy go uwielbiają, bo ma taki swój specyficzny styl. Jest czarnobiały (ale nie jest to jakiś mega stary film, z 10-13 lat ma), ma sporo metafor i takie tam. Ogólnie gdy może obejrzę go po raz drugi kiedyś-tam to podniosę ocenę, bo możliwe, że jeszcze nie wszystkie smaczki obczaiłem ; )

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Kordian
A ja polecam gre o tron :D

2013
 
Capricorn
To ja polece Tron: Legacy <3
:P
 
Gad
Ja bym wolał, żeby ktoś polecał coś bardziej ambitnego, niż populistyczną wersję małych agentów 3d.
 
brejnless
- Citizen Kane
- Kings speech
- The name of the Rose
- Shutter Island
- Howls moving castle
- Princess Mononoke
- Spirited away
- Akira
- Shawshank redeption
- Dark Knight (?)

Pierwsze 10 filmow ktore mi przyszly do glowy. Z tych ktore lubie : p
p0wned?
/Twoja sygna została usunięta na prośbę byłego właściciela/
 
Kordian
ale to nie są mali agenci 3d gra o tron o coś zajebistego i więcej ^^


2013
 
ybnn
Ostatnio oglądałem komedię kryminalną 'Extract' - nikomu nie polecam szczerze mówiąc. Oceniłem ją na 4/10. Teorytycznie jest to komedia kryminalna, choć z kryminału nie ma tam nic. Do tego scenariusz 3częściowy (najgorsze gówno świata, czyli :
1część - wszystko jest dobrze
2część - wszystko się pieprzy i główny bohater dostaje po dupie
3część - na koniec wszystko dobrze się kończy )
 
Capricorn
A polece jeszcze: Fight Club
Polska nazwa: Podziemny krÄ…g
Z lekka poje**ny film :)
 
2Fast
To jest o tym gościu, co w nocy troszkę inaczej się zachowuje? ;p
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Capricorn
Hmm... Jakoś nie zauważyłem żeby w nocy się dziwnie zachowywał, raczej o gościu z rozdwojeniem jaźni. Z czego jego druga jaźń, zamierza wysadzić parę wieżowców.
Jeszcze raz polecam :P
 
plef
"Fight Club" to rewelacyjny film, żeby nie streszczać fabuły to dla mnie był on o poszukianiu utraconego sensu życia. Również polecam.
Ciemność, cierpienie. Popatrz na tych wszystkich ludzi. Jak robactwo, krążą, pracują i gniją nie świadomi swoich ról i przeznaczenia, czy widzisz ich ból? Czy czujesz ich oddech na swoim mózgu?

Cytat z produkcji "Piątek: The Series". Moim zdaniem bardzo dobrze oddaje co czuł główny bohater filmu. ;)

Obejrzałem wczoraj "Incepcje", bardzo mi się spodobał. Nie oglądałem nigdy filmu o tej tematyce, co też pewnie zaważyło na ocenie. Było to coś nowego. No i Ellen Page. Na razie oglądałem ją tylko w "Juno" i "Incepcji", ale czuję, że będzie to jedna z moich ulubionych aktorek. Jest świetna. Żeby się upewnić obejrzę wkrótce kolejny film z jej udziałem.
Edytowane przez plef dnia 19-03-2012 10:58:19
 
Gad
Ultimatum Bourne'a i Krucjata Bourne'a

całkiem spoko dwa filmy, o wyszkolonym na zabójce żołnierzu, który stracił pamięć

Jeśli ktoś chce obejrzeć dobry film akcji, z przyzwoitą i ciekawą fabułą.
Edytowane przez Gad dnia 19-03-2012 13:40:46
 
2Fast
Ostatnio w 2006 oglądałem Wściekłe Pięści Węża. Gorąco polecam, to najlepiej spędzone 90 minut w moim życiu.
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018