Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Nie dla ACTA
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » OFF Topic
 Drukuj temat
Nie dla ACTA
Zakuba

Fragment artykułu z: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

26 stycznia przedstawiciele polskiego rządu podpiszą ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), niezwykle kontrowersyjną umowę międzynarodową, która wprowadzi drastyczne narzędzia służące ochronie własności intelektualnej i ograniczające wolności w sieci. Nie pozwól, aby na internet padł choć cień międzynarodowej cenzury!

Pełna treść ACTA na strona MKiDN:
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Wideo informacyjne (domyślnie włączone polskie napisy):
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Co możesz zrobić?
1. Weźudział w wydarzeniu
2. Powiadom znajomych
3. Śledźna bieżąco wydarzenia na stronie "Nie dla ACTA": Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
4. Podpisz petycję: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
5. Zadaj pytania dziennikarzom i politykom:

Lista posłów wg. okręgów wyborczych:
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Lista pytań do polityków i dziennikarzy:

W jaki sposób rząd może dziś zmienić własną decyzję podjętą w trybie obiegowym w czasie zmiany kadencji, kiedy ministrowie mieli już spakowane pudła z dokumentami?:
Wniosek MKiDN o udzielenie przez Radę Ministrów zgody na podpisanie Umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi (ACTA) z dnia 16 listopada 2011 r. - Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Uchwała Rady Ministrów Nr 216/2011 z dnia 25 listopada 2011 zezwalająca na podpisanie ACTA - Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Czy możliwa jest "reasumpcja", czego byliśmy świadkami w przypadku decyzji związanych z ustawą hazardową, kiedy projektowano Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych?

Dlaczego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie publikuje w swoim serwisie wszystkich dokumentów zawierających informacje publiczne i w jaki sposób Prezes Rady Ministrów chciałby to zmienić:
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Czy premier wiedział o tym co podpisuje, kiedy podpisywał uchwałę pozwalającą na podpisanie ACTA przez Polskę (w tytule uchwały Rady Ministrów nie pojawia się ani angielskojęzyczny skrót, a długi tytuł: "Uchwała Rady Ministrów nr 216/2011 z dnia 25 listopada 2011 r. w sprawie udzielenia zgody na podpisanie Umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi, Australią, Kanadą, Japonią, Republiką Korei, Meksykańskimi Stanami Zjednoczonymi, Królestwem Marokańskim, Nową Zelandią, Republiką Singapuru, Konfederacją Szwajcarską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki"

Pytania na podstawie: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.


Więcej informacji o ACTA:
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Pozostałe wiadomości i linki:
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.


Nie marudźcie, że za długie, bo to tylko fragment.
A chyba nie chcecie, żebym przeklejał całe.
Edytowane przez Zakuba dnia 21-01-2012 18:26:26
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
plef
Próbowałem podpisać wcześniej, ale strona w chwili, gdy chciałem wysłać potwierdzenia na mail odmówiła posłuszeństwa. Gdy zacznie działać to podpiszę.

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
 
Capricorn
Ludzie! Podpisujcie na NIE! Jeśli to przejdzie to większość pirackich serwisów padnie :'( Zakuba gratulacje że założyłeś temat sensowny, a nie typu o skali lagów, chociaż niezły ubaw był. I mnie odmieniła twa skala ^^
 
Caesar
Nic do gadania tak naprawdę nie mamy. Możemy sobie robić internetowe protesty. To gówno i tak będzie podpisane.


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
Gri
A właśnie Caesar, że nieprawda ; P

Zobaczysz, nie przejdzie na razie, a przynajmniej nie w takiej postaci jak jest obecnie.

Wbrew pozorom możemy coś zdziałać. Jak się cały tłum ludzi za to weźmie, to zwróci się uwagę być może kogoś, kto do powiedzenia coś ma.

Bo racja, samo społeczeństwo dużo do powiedzenia nie ma (chyba, żeby doszło do prawdziwego buntu), ale tłum ludzi może zwrócić uwagę kogoś, kto zostanie sojusznikiem i który coś może faktycznie zrobić.

Po za tym ACTA była projektowana w tajemnicy, za plecami, a teraz jeszcze media o tym milczą. ALE jak się zrobi potężny protest, to media koniec końców będą musieli to podać do informacji. I dojdzie to też do tych, którzy na co dzień z internetu nie korzystają. I może dowiedzą się, jaki to mamy demokratyczny świat, w którym takie ważne dokumenty chcą być tworzone i podpisywane bez podania ich do opinii publicznej.

Zresztą, internet ma moc ; P Podobno na którymś tam zebraniu G20 Rockefeller (albo ktoś tam inny) powiedział, ze internet to najgorsze co im mogło się przydarzyć. :D Ha, niech mają : D
Także walczmy o ten nasz wolny internet. A nawet jeśli i tak przejdzie - przynajmniej będziemy mogli powiedzieć, że próbowaliśmy :)

BTW. strona sejmu polskiego zhakowana ; D
Edytowane przez Gri dnia 21-01-2012 23:00:26

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Sirrah
Lepiej próbować coś robić, a nie od razu skazywać wszystko na porażkę ;)
Per Survival Ad Astra...
 
plef
Stan wojenny :)
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.


 
Capricorn
Caesar, nic do gadania nie mamy jak będziemy mieli takie podejście jak ty getlost
 
brejnless
W USA juz krytykom internetowym udalo sie zmienic czesc o dns. Wkrotce pewnie tez caly ten bill oleja ; p W polsce pewnie bedzie podobnie
p0wned?
/Twoja sygna została usunięta na prośbę byłego właściciela/
 
plef
Mam nadzieję. Acta To będzie dokładnie to samo, co różne męczące zabezpieczenia gier. Piractwo to taka hydra, że zawsze jakoś znajdzie sposób się odrodzić.
IMO Acta uderzy tylko i wyłącznie w wolność internetu i zwykłych szaraczków, takich jak ja.
Jeszcze do tego jak ta umowa była wprowadzana. Bez żadnych konsultacji z opinią publiczną, to jest normalne?
 
Caesar
Capricorn napisał/a:
Caesar, nic do gadania nie mamy jak będziemy mieli takie podejście jak ty getlost


Idźumyj dupę. Oddałem swój głos przeciwko podpisaniu ACTA, zanim Ty wiedziałeś, że coś takiego istnieje, więc nie osądzaj pochopnie.


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
Sbagers
@csr - to że podpisałeś to wcześniej niż Capricorn nie zmienia faktu, że Twój 1 post był w stylu "i tak nic z tego nie będzie" ;D

ACTA nie przejdzie w takiej formie jak jest teraz i na skutek protestów pewnie zostanie przełożone podpisanie tego syfu

 
Capricorn
@csr
Ta kłótnia jest bezsensu, a o ACTA od paru dni truje mi znajomy więc może jednak byłem pierwszy. Po za tym nie bądźtakim pesymistą. Bądźrealistą. Nawet jeśli protesty nic nie dadzą to każdy kraj ma hakerów, którzy stają się nerwowi w takich sytuacjach. Po za tym jak to ładnie plef ujął: piractwo było, jest i będzie
 
Caesar
Capricorn napisał/a:
@csr
Ta kłótnia jest bezsensu, a o ACTA od paru dni truje mi znajomy więc może jednak byłem pierwszy. Po za tym nie bądźtakim pesymistą. Bądźrealistą. Nawet jeśli protesty nic nie dadzą to każdy kraj ma hakerów, którzy stają się nerwowi w takich sytuacjach. Po za tym jak to ładnie plef ujął: piractwo było, jest i będzie


A wiesz że ACTA to umowa międzynarodowa, czyli to samo co traktat, a według prawa polskiego umowy międzynarodowe/traktaty są ponad konstytucją ;) poza tym nie tylko amerykanie chcą to wprowadzić, jest tam cała UE i jej członkowie, oraz parę państw azjatyckich i ameryki łacińskiej bodajże. Tak więc trwaj dalej w swoich przekonaniach, że głupie, internetowe protesty coś dadzą, tylko się nie dziw jak po 26 stycznia (o ile ACTA zostanie wprowadzona w Polsce, oby nie) odłączą Ci internet albo pozwą Cię bo użyłeś jakiegoś cytatu, czy załóżmy zrobiłeś sobie zdjęcie na tle fabryki, lub baneru "Coca-coli", bo ACTA ich do tego uprawnia. Miłego wieczoru :D


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
Ramper
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
 
Gri
Przecież prawo nie działa wstecz Caesar. To, że np. użył jakiegoś cytatu kiedyś tam nie pociągnie go do odpowiedzialności karnej. Najwyżej usuną tą wypowiedź:P

I to nie jest głupi internetowy protest. To jest niemalże wszystko co można zrobić (oczywiście w ramach internetowego protestu rozumiem też wysyłanie maili, podpisywanie petycji, rozprzestrzenianie informacji, uświadamianie itd.)

Jeszcze są organizowane manifestacje w większości większych miast. Ja się prawdopodobnie wybiorę.

To, że będzie ponad konstytucją nic nie zmienia w sprawie. Jak wejdzie w życie, to już będzie ciężko. Chodzi o to, żeby właśnie w życie nie weszło i ten protest internetowy ma sens. Dziwi mnie Twoja postawa w tej sprawie. Kompletnie nie doceniasz internetu w takich 'buntach'. W Egipcie internet w sporej mierze przyczynił się do obalenia systemu (bo pomógł się zjednoczyć, ułatwił przekazywanie informacji, naświetlił całą sprawę. Dzięki niemu ludzie zobaczyli, że nie są osamotnieni w swoich poglądach, tylko że cały naród jego gotowy walczyć o to samo).

Uważam, że internet jest teraz największą ostoją wolności osobistej człowieka.

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Gad
Csr ma trochę racji. Internetowe petycje prawie nic nie zdziałają. Za to 'armatkowanie' stron, skrzynek rządowych itp. tak.

Dziwię się, że jeszcze żadnych pochodów nie było w związku z tym. Powinni zorganizować protest w świecie materialnym, a nie w internecie.
 
bleeq
Dzisiaj nawet o tym ACTA mówili w wiadomościach na TVP1.
Widać protest ma rozgłos. =)
 
Hubi
No i słusznie , niech wiedzą że się nie damy!
 
Krencik
Dzisiaj nawet o tym ACTA mówili w wiadomościach na TVP1.
Widać protest ma rozgłos. =)

Nawet? Głupotą by było, gdyby nie mówili. Atak Anonymous na stronę rządu i parę innych przecież był głośny. Szczerze? Nie mam pojęcia, czy dojdzie do podpisania tej kretyńskiej ustawy, ponieważ wiele znanych firm z Google na czele zagroziło wyłączeniem swoich serwerów. Niestety, obawiam się, że to nie wystarczy. Platforma musiałaby nieźle zidiocieć by nagle odrzucić projekt, który pchała cały czas na przodu, a nawet jeśli to się stanie to... cóż, nasi rządzący wyjdą na hipokrytów.
Phi, i tak pewnie masa głupich ludzi zagłosuje na nich w następnych wyborach.

Ogólnie - nie wiem czy się uda coś z tym zrobić, choć nadal mam głęboką, aczkolwiek niestety trochę głupią nadzieję, że to się uda. Bądźmy dobrej myśli, ACTA zostanie wywalona do kosza, musi! Kurcze, żebyśmy się nie obudzili za kilka lat z ręką w nocniku w sytuacji, jaka miała miejsce w książce Orwella.
Edytowane przez Krencik dnia 22-01-2012 20:42:37
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018