Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Regulamin Turnieju
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Turnieje » Archiwum turniejów » Choose Wisely
 Drukuj temat
Regulamin Turnieju
Verleo
- Za wyjątkiem punktów wymienionych poniżej stosuje się standardowy regulamin LFPC
- Whirlwind Kick podczas trzymania przeciwnika jest dozwolony.
- Celowe picie mleka i piwa jest zabronione. Przypadkowo nie można napić się więcej niż 5 razy na mecz. Zbyt oczywiste 'przypadki' będą brane pod uwagę jako celowe picie mleka. Lagi nie zwalniają z obowiązku natychmiastowego wyrzucenia mleka.
- Zabrania się gry pasywnej rozumianej jako uciekanie od przeciwnika bez próby zadawania obrażeń jedynie w celu przedłużenia walki.
- Powyższy punkt funkcjonuje zamiast punktu 2.7.
- Przed rozpoczęciem każdej walki należy poinformować przeciwnika o umiejętności której chce się mu zabronić.
- Po rozpoczęciu fazy turnieju należy niezwłocznie wysłać wiadomość prywatną do organizatora turnieju, w której poinformuje się go o wyborze postaci w nadchodzących meczach, według wzoru:
"PrzeciwnikA: Walka1 - Deep, W2 - John, W3 - Henry, W4 - Rudolf, W5 - Louis."
- Wybrać można dowolne postacie, dowolną ilość razy, ale nie wolno zmieniać ich już po wysłaniu wiadomości do organizatora.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


W tym temacie można również zadawać pytania w przypadku niezrozumienia którejkolwiek części wydarzenia. Prosiłbym aby wszystkie pytania zadawać w jednym poście - każdy z nich edytuję tak aby wyraźnie było widać odpowiedź na każde z pytań.
 
ybnn
Ok ja mam pytanie co do 'umiejętności' ktorych mozemy zabronic.
W większości przypadków jest to oczywiste, ale - jak definiujemy umiejętność? Czy musi zabierać mane? Czy musi byc wykonana przez kombinacje klawiszy? Co z d^j Davisa i Deepa, czy sam wyskok liczy sie jako umiejetnosc, czy dopiero po nacisnieciu ataku w powietrzu?

Myślę, że umiejętność najlepiej zdefiniować jako ruch aktywowany przez odpowiednią kombinację klawiszową zaczynającą się od obrony, ale skill nie musi zabierać many, gdyż np. Leaf attack Rudolfa many nie zabiera, a chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że umiejętnością jest. Co do d^j Davisa i Deepa to tez już sam wyskok powinien być traktowany jako umiejętność, bo już sam wyskok jest bardzo przydatny w walce, myślę, że nawet bardziej niż wyskok z atakiem. Jedynym wyjątkiem jest tutaj podbitka Woodyego, gdyż ona jest tylko ciosem kończącym tej postaci i nie zawsze trzeba użyć kombinacji by użyć tej umiejętności co znacznie utrudniałoby interpretację czy umiejętność została użyta czy nie.
Edytowane przez Verleo dnia 09-03-2018 17:25:00
 
Shade
1. Czy transformacja Louisa jest liczona jako umiejętność? (Zakładam, że tak, ale upewniam się)

Tak, przemiana w exa to też swego rodzaju umiejętność którą można zbanować.

2. Czy jako postać można wybrać Randoma?

Można, jak najbardziej.
Edytowane przez Verleo dnia 11-03-2018 22:50:18
 
http://supremesquad.forumpolish.com
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018