Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Regulamin eventów (Dyskusja)
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Forum » Regulamin
 Drukuj temat
Regulamin eventów (Dyskusja)
Indiger
Cześć, zanim wprowadzę w życie ten regulamin chciałbym aby został zaakceptowany przez społeczność. Temat będzie otwarty do środy 7 lutego, każdy użytkownik w tym czasie może zgłosić ewentualne zastrzeżenia lub pomysły na nowe punkty. Po tym czasie regulamin zostanie wprowadzony w życie.



Propozycja regulaminu organizowania Evetów na stronie „Little Fighter Polish Center”


1. Nadrzędną kontrolę nad każdym eventem sprawuje Administracja
2. Każdy użytkownik ma prawo, organizowania eventów, po uprzednim zatwierdzeniu jego planu przez administrację
3. W skład planu powinien wchodzić
- regulamin eventu
- logo
- opis przebiegu
4. Każdy etap eventu powinien posiadać określone ramy czasowe. Organizator jest zobowiązany wywiązywać się z niego. Ewentualne przedłużenie terminu powinno zostać ogłoszone nie później niż na jedną godzinę przed ewentualnym zakończeniem danego etapu.
5. Wszelakie spory zostają rozstrzygnięte poprzez werdykt administracji poparty opinią organizatora.
6. Pilnowanie przebiegu eventu, oraz zgłaszanie ewentualnych problemów do administracji jest zadaniem organizatora.
7. Użytkownik który nie jest w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań związanych z uczestnictwem w evencie powinien bezzwłocznie poinformować organizatora w odpowiednim temacie.
8. Jeśli na którymkolwiek z etapów organizacji eventu dojdzie do manipulacji, lub oszustwa Administracja zastrzega sobie prawo do przejęcia lub anulowania tego przedsięwięcia.
9. W przypadku braku możliwości rozstrzygnięcia sporu, o jego wyniku decyduje „rzut monetą” wykonany przez członka administracji.
 
Azzy
co prawda rzut monetą to dość radykalne rozwiązanie, ale chyba nie ma lepszej opcji, bo ewentualne głosowanie, jak się przekonaliśmy jest złą opcją
1st place EC#17
3rd place MoC#3 - Firen Edition
 
Pudzian
Czy punkt 3 odnosi się do każdego eventu czy tylko do tych organizowanych przez użytkowników?

Zmieniłbym punkt 4 na:
Każdy event trwa dokładnie jeden tydzień. Chyba, że w newsie organizator jasno poda inny czas trwania. Organizator jest zobowiązany wywiązywać się z niego. Ewentualne przedłużenie terminu powinno zostać ogłoszone nie później niż na jedną godzinę przed ewentualnym zakończeniem danego etapu.
Tydzień oznacza, że jeżeli event zostanie rozpoczęty o godzinie X dnia tygodnia Y, to o godzinie X dokładnie 7 dni później termin się kończy.

Dopisałbym punkt:
Jeśli zasady turnieju nie są określone, gramy według zasad LF2PC

oraz

Organizator eventu nie ma obowiązku pisania do uczestników turnieju z przypominaniem o rozgrywanie meczy. Obowiązkiem uczestnika turnieju jest dbanie o swoje interesy. Jeżeli organizator zdecyduje się napisać do uczestnika- jest to tylko jego dobra wola.
x1
 
Com
Tyle ostatnio tych dyskusji itp. że już mi się nie chce na takie rzeczy odpisywać, więc trochę to skróce. Regulamin jest słaby, zarówno jak ten drugi dodany przez indigera. Rzut monetą to najgłupsza zasada jaką kiedykolwiek słyszałem. Jeśli ten regulamin wejdzie to nie ma sensu już organizować turniejów jeśli nie jesteś w administracji, bo przeciez przyjdzie jakiś banan i zmieni sobie wszystko co chce, bo przecież czemu nie. Jeśli tego chcecie to wam nie zabraniam oczywiście, ale jeśli ten regulamin przejdzie to odchodzę, bo aktualnie jedyną rzeczą, która mnie na tej stronie trzyma, to organizowanie eventów.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
As098
bo przecież przyjdzie jakiś banan i zmieni sobie wszystko co chce, bo przecież czemu nie.
Popieram biorisia tutaj, strach coś dodać.
 
Indiger
Regulamin jest słaby bo tak. Nie przyjmuję takiej argumentacji.
Rzut monetą może i jest słabym pomysłem, ale czasem nie ma możliwości w sposób 100% sprawiedliwy ocenienie jakiejś sprawy.
Przypominam że Administracja to nie żaden jednoosobowy organ, więc argument typu "przyjdzie banan i pozmienia" jest również słaby.

Jeśli coś się nie podoba to proszę o konstruktywne wypowiedzi poparte merytorycznymi argumentami. Jako przykład odwołuję się do powyższego postu Pudziana, którego poprawki oczywiście uwzględnię w finalnej wersji.
 
Com
Dobra wygrałeś odpowiem ci.

Nie chciało mi sie pisać argumentacji dlatego żadnej nie podałem. Napisałem o tym, wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem.


Regulamin jest słaby bo tak. Nie przyjmuję takiej argumentacji.


Szczerze mógłbym skomenotwać po kolei każdy punkt i powiedzieć dlaczego uważam, że są bez sensu ale nie chce mi sie tak dużo pisać więc pozwól, że sobie wybiorę tylko kilka.

1. Nadrzędną kontrolę nad każdym eventem sprawuje Administracja
5. Wszelakie spory zostają rozstrzygnięte poprzez werdykt administracji poparty opinią organizatora.
6. Pilnowanie przebiegu eventu, oraz zgłaszanie ewentualnych problemów do administracji jest zadaniem organizatora.

Te punkty mówią, że organizator musi się zajmować całym turniejem, sprawiać żeby wszystko szło zgodnie z planem itp. ale administrator, który nie robi nic poza przyglądaniem się, ma prawo, żeby mu powiedzieć "hej, postanowiliśmy, że zmienimy to i to w twoim turnieju bo nam się tak podoba". Jak coś to to jest tylko skrajny przykład, żeby każdy zrozumiał. Nie wiem czy to też muszę ci tłumaczyć ale wolę się upewnić, że zrozumiesz. Ten regulamin jest po prostu niesprawiedliwy do potęgi.


Rzut monetą może i jest słabym pomysłem, ale czasem nie ma możliwości w sposób 100% sprawiedliwy ocenienie jakiejś sprawy.


Czasami? Nigdy nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość w takim razie. Bo przecież jedna strona w takich sytuacjach jak np. ta z bananem teraz i tak będzie poszkodowana i ona będzie twierdzić, że to przecież niesprawiedliwe. Co ty właściwie rozumiesz przez sprawiedliwe? Losowe? Losowe =/= sprawiedliwe. Wiesz w ogóle po co jest coś takiego jak regulamin? Właśnie po to, żeby dało się podjąc decyzję o tym co jest sprawiedliwe na podstawie właśnie regulaminu. Wystarczy spojrzeć po czyjej stronie stoi regulamin. To by była sprawiedliwa decyzja.
Administracja powinna obiektywnie spojrzeć na sytuacje i w sprawach kiedy są ułomni i nie potrafią wymyśleć niczego, to po prostu wystarczy albo oddać to w ręce organizatora albo po prostu zostawić sytuację taką jaka była od początku.

Chociaż z drugiej strony nawet moneta ma większe poczucie moralności niż aktualna administracja. xDDDDDDD


Przypominam że Administracja to nie żaden jednoosobowy organ, więc argument typu "przyjdzie banan i pozmienia" jest również słaby.


A no tak, przepraszam. Bo kiedy tylko banan z administracji twierdził, że należy mu się w/o, to wcale reszta administracji pomimo tego że miała inne zdanie nie kłóciła się z nim o to dalej co nie? Bądźmy ze sobą szczerzy jeśli chcesz dyskutować. Banan mógłby sobie zmieniać decyzję każdego a wy mu i tak nic nie zrobicie. Myślisz, że ile razy przez coś takiego przechodziłem co? Ile on razy już coś takiego odwalił jak teraz? Ile razy był spowrotem dodawany do administracji? Trzeba być slepym albo głupim żeby nie widzieć, że banan w administracji ma specjalne traktowanie.


Czy to była dość konstruktywna wypowiedź? Podałem argumenty i poparłem je przykładami. Myślę, że to wystarczające.
[ Twitch ] [ Youtube ]
x1
 
Indiger
administrator, który nie robi nic poza przyglądaniem się, ma prawo, żeby mu powiedzieć "hej, postanowiliśmy, że zmienimy to i to w twoim turnieju bo nam się tak podoba".

Czy poza yBananem spotkałeś się z naszej strony z jakąś ingerencją? Masz wolną rękę, nikt ci nie przeszkadza ani nie doradza. Punkt ten jasno określa zadania administracji. Jeśli czujesz się zagrożony to albo jest coś nie tak z tobą albo z administratorem który ingeruje. Nie wnikam.

Wiesz w ogóle po co jest coś takiego jak regulamin? Właśnie po to, żeby dało się podjąc decyzję o tym co jest sprawiedliwe na podstawie właśnie regulaminu. Wystarczy spojrzeć po czyjej stronie stoi regulamin. To by była sprawiedliwa decyzja.

Zgadzam się z tą opinią, dlatego jak już mówiłem punkt o rzucie monetą zostanie usunięty.

Banan mógłby sobie zmieniać decyzję każdego a wy mu i tak nic nie zrobicie.

Jak widać udało się z tym uporać. yBanan to ciężki przeciwnik jeśli chodzi o wymiany słowne, sam wiesz jak to wygląda. Nie panuje tu dyktatura, każdy ma swoją opinię niełatwo jest rozstrzygnąć która prawda zawiera w sobie więcej prawdy.

Oprócz elementu losowego w postaci monety nie widzę wad tego regulaminu.
 
Com
Czy poza yBananem spotkałeś się z naszej strony z jakąś ingerencją? Masz wolną rękę, nikt ci nie przeszkadza ani nie doradza. Punkt ten jasno określa zadania administracji. Jeśli czujesz się zagrożony to albo jest coś nie tak z tobą albo z administratorem który ingeruje. Nie wnikam.


TO BYŁ TYLKO PRZYKŁAD TO BYŁ TYLKO PRZYKŁAD TO BYŁ TYLKO PRZYKŁAD TO BYŁ TYLKO PRZYKŁAD TO BYŁ TYLKO PRZYKŁAD

Chodzi o to, że ten regulamin jest słaby właśnie dlatego, że daje taką możliwość. Jeśli przykładowo jakiś Indiger lub As098 czy ktokolwiek inny (TO PRZYKŁAD JEST) by sobie stwierdził "Nie zaliczyli mi w/o w fazie grupowej więc sam sobie je zalicze bo przecież jestem adminem" to jak najbardziej regulamin mu na to pozwala. Tak samo z jakąkolwiek inną zmianą w turnieju. Nie uważam, że ludzie którzy nic nie robią żeby pomóc na stronie a w szczególności w turniejach organizowanych przez kogoś spoza administracji, mają jakiekolwiek prawo do tego, żeby zmieniać sobie coś w turnieju według ich upodobania.

Poza tym od teraz rozmawiając z tobą będę ci dużymi literami pisał kiedy podaje jakiś przykład bo chyba tego nie widzisz.


Jak widać udało się z tym uporać. yBanan to ciężki przeciwnik jeśli chodzi o wymiany słowne, sam wiesz jak to wygląda. Nie panuje tu dyktatura, każdy ma swoją opinię niełatwo jest rozstrzygnąć która prawda zawiera w sobie więcej prawdy.


Nie chce obrażać nikogo ani nic więc jak banan poczuje się urażony teraz czy coś to może mi dać osta, ale prawda jest taka, że banan to skończony idiota, a nie ciężki przeciwnik, co udowodnił nie raz już w tej dyskusji ostatniej. Przykładowo rzucając takimi tekstami jak LF2 = ybnn czy wyzywaniem każdego kto sie z nim nie zgadza. Banan jest co najwyżej uparty ale takim ludziom trzeba po prostu powiedzieć, że albo sie uspokoi albo traci admina i się kończy zabawa w robienie problemów w moich turniejach. Oczywiście wy nic takiego nie powiecie. A dlaczego? No dlatego, że jak już wcześniej wspomniałem banan ma specjalne traktowanie w administracji. Bądźmy poważni, gdybym ja tak zrobił (TUTAJ PODAJE CI PRZYKŁAD ZAMIAST MNIE DAJ SOBIE KOGOKOLWIEK INNEGO) to prawdopodobnie bym od razu wyleciał za coś takiego. Taka jest wasza sprawiedliwość. I tak samo sprawiedliwy jest ten regulamin.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Verleo
Indiger, z jednej strony to bardzo fajnie, że starasz się zmienić coś na plus, ale z drugiej uważam, że zabierasz się za to od złej strony. Osobiście pokierowałbym się taką logiką: skoro ostatni problem dotyczył nieprzestrzegania regulaminu przez administratora to dobrze by było wprwadzić zmianę która określi konkretną karę za złamanie regulaminu przez administratora, np. bezwarunkowe wydalenie z administracji. Problemem też okazało się odmienne zrozumienie braku terminu w newsie, więc dodam punkt który określa dokładny termin w razie nie podania go w newsie. Reszta regulaminu nie zawiodła, wiec zostawię go tak jak jest. Jeżeli chciałbym wprowadzić zmiany dotyczące organizacji turnieju to myślę, że nie trzeba pod to robić osobnego regulaminu, bo w tym momencie pojawia się ich coraz więcej i więcej i zamiast ułatwiać nam życie będzie nam je utrudniać milion przepisów. Innymi słowy uważam istnienie osobnego regulaminu za bezsensowne. Jeżeli jednak już na prawdę jest taka duża potrzeba żeby był osobny regulamin tego typu to myślę, że dobrym pomysłem będzie zrobienie z niego osobnego działu do regulaminu strony.

Szczególnie nie podoba mi się to, że w nowym regulaminie nie ma słowa o jakichkolwiek wymaganiach względem administratorów. Czy to oznacza że w tej chwili administrator może wszystko?

Przepraszam jeżeli zrobiłem zbyt duży offtop odnosząc się także do regulaminu strony, ale myślę, że zgodnie z treścią mojego posta jest to uzasadnione. Poza tym i tak chyba nie było odpowiedniejszego miejsca do zgłoszenia moich uwag.
x1
 
Azzy
zgadzam się z Verleo, nie ma co przewracać wszystkiego do góry nogami, skoro można wprowadzić mniejsze, a treściwsze zmiany
1st place EC#17
3rd place MoC#3 - Firen Edition
 
Indiger
Administrator tak jak zwykły użytkownik podlega regulaminowi. Mogę uwzględnić taki punkt, że strona w konflikcie ( jeśli to administrator) nie ma wpływu na decyzję, a w razie złamania regulaminu lub jakiegokolwiek nadużycia władzy zostaje wydalony. Czy tego właśnie chcecie?

Jeśli chodzi o regulamin jakiegoś turnieju, to oczywiście miałem na myśli, event o jakimś niestandardowym formacie który nie łapie się w przyjęte zasady gry. Zwykłe turnieje nie potrzebują regulaminów.
 
Verleo
Tak, dokładnie o czyms takim myślałem. Mógłbyś właściwie jeszcze dać znać coo myślisz o połączeniu regulaminu eventów z regulaminem strony? Myślę, że byłoby to wygodniejsze.
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018