Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Jak nagrywać kombosy?
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Artykuły » Poradniki
 Drukuj temat
Jak nagrywać kombosy?
Megatron
Mój nieco podstarzały, bo mający już półtorej roku tutorial mający na celu wyjaśnienie jak ja radzę sobie z nagrywaniem kombosów. Zapraszam do lektury, mam nadzieję pomocnej ;)


Do realizacji naszego planu będziemy potrzebować: LF2v2.0(a), HyperCam 2, Animation Shop 3, jakiegoś replay`a z kombosem i jakąś przeglądarkę internetu :P (kliknij w nazwy, aby pobrać/doinformować się).

Okey, więc włączamy LF2v2.0(a), klikamy "Game Start". Gdy gra już się załaduje wchodzimy w "Playback Recording" i wybieramy plik .lfr, w którym znajduje się owy kombos. Proces powinien przebiegać tak:

i49.tinypic.com/2ivk6qs.png

Klikamy "Otwórz", czekamy aż kombos będzie zaraz widoczny, a następnie (ok. 3 sekundy przed akcją) pauzujemy na chwilkę grę (F1). Teraz włączamy program HyperCam 2; wchodzimy w zakładkę "Plik AVI" i wybieramy ścieżkę do naszego pliku:

i50.tinypic.com/9as7ck.png

Idziemy z powrotem do zakładki "Obszar ekranu" i zaznaczamy odpowiedne miejsce akcji po kliknięciu na "Wybierz obszar":

i49.tinypic.com/s6hk7k.png

i46.tinypic.com/vx0kmt.png

Teraz klikamy F2 i odpauzowujemy grę (F1). Czekamy aż kombos się skończy, po czym klikamy F2 i w zasadzie możemy już wyłączyć LF2 jak i HyperCama 2. Teraz pole do popisu pokaże Animation Shop 3, włączamy ten program. Wybieramy File>Open i otwieramy nasz świeżo nagrany plik avi. Przy wyskakującym okienku naciskamy OK i jedziemy dalej. Za pomocą białej strzałki klikamy na pierwszą klatkę; przesuwając suwak w prawo szukamy miejsca, które rozpoczyna cały kombos. Gdy już je znajdziemy, trzymając shift klikamy na klatkę poprzedzającą rozwój akcji. Zaznaczone klatki usuwamy za pomocą klawisza delete. Teraz wybieramy przycisk pokazany na obrazku poniżej:

i47.tinypic.com/2gumvrm.png

Za jego pomocą zaznaczamy obszar, w którym wykonywany jest kombos (mówimy tutaj po prostu o obcinaniu niepotrzebnej części klatek):

i47.tinypic.com/24fh9fn.png

Warto jest teraz "przelecieć" suwakiem po klatkach i sprawdzić, czy cała akcja mieści się w zaznaczonym obszarze - jeśli tak jest, klikamy przycisk "Crop". Teraz ponownie wybieramy "białą strzałkę" i za pomocą shifta zaznaczamy wszystkie klatki. Po wykonaniu tej czynności patrzymy na górną część programu i wchodzimy do Animation>Frame properties - wyświetla nam się okienko z możliwością zmiany liczby; tutaj możemy się nieco pobawić czasem pokazywania się klatek (robimy tak, aby animacja była dosyć płynna), jeśli chcemy sprawdzić aktualną prędkość w praktyce, zamykamy okienko i klikamy prawym klawiszem myszy na pewnej z klatek, po czym wybieramy "View Animation".
W tym etapie musimy zapisać kombosa w formacie .gif, więc przechodzimy do File>Save As... i zaznaczamy odpowiednie rozszerzenie:

i48.tinypic.com/10hpmxw.png

Zapisujemy plik tam gdzie chcemy. Przy wyświetlającym się okienku klikamy "Dalej" i na końcu "Zakończ". Teraz możemy już wyłączyć program i otworzyć przeglądarkę (:D). Wchodzimy np. na www.tinypic.com i wybieramy nasz gif. Klikamy przycisk "Prześlij teraz"; teraz pozostaje tylko czekać...
Po przesłaniu kopiujemy ostatni podany nam link i już możemy pochwalić się naszym wyczynem! A jeśli chcemy, aby nie wyświetlał się link, tylko obrazek na jakimś forum, wstawiamy nasz adres do kombosa pomiędzy [img], a [/img]. Efekt końcowy powinien być taki:

i49.tinypic.com/10yjus5.gif


Myślę, że pomogłem, 3majcie się ;)
~Megatron
Twój podpis został usunięty, gdyż był niezgodny z regulaminem. Zapoznaj się z zasadami obowiązującymi na forum w dziale "Regulamin".
x1
 
www.sor.xn.pl
bleeq
Fajny tutek, na pewno się przyda.

Tylko mam jedno pytanko. Bo z tego co słyszałem to podobno HyperCam to taki trochę szitowaty program, który dosyć laguje.
I pytanie czy nie zna ktoś innye programów do nagrywania? : o
Edytowane przez bleeq dnia 20-10-2011 06:50:26
 
Caesar
@Bleeq. Camtasia Studio.
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018