Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Gra pasywna a gra na dystans
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Little Fighter 2 » Dyskusje
 Drukuj temat
Gra pasywna a gra na dystans
2Fast
Punkty mi się należą, ale co mi po nich - nie mam satysfakcji tylko nerwy, a klanówkę na 90% przegramy. Tutaj chodzi o coś więcej. I dlatego ta sytuacja się pojawiła. A o co, to już wiele razy się wypowiadałem. I nie tylko ja z resztą. I nie tylko ja i ybnn.
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
ybnn
Ok. Troszkę o tym pomyślałem.
Spójrzmy prawdzie w oczy - jest to jedyna 'wątpliwa' sytuacja odkąd te zasady zostały wprowadzone (a i tak nie do końca wątpliwa, ponieważ PRAWIE każdy się tutaj zgadza, że Dark złamał zasady i taka gra to przesada - nie ważne czy świadoma czy nie świadoma, złamanie zasad i koniec)
Poza tym wszystko było raczej jasne i klarowne, więc rozwiązanie może być proste.

Ograniczenie aury miecza Deepa do 5 na walkę. Tak jak ograniczyliśmy TD Woodiego aby ten nie śmigał po mapie jak opętany, tak samo ograniczymy ten atak Deepa aby ten nie odskakiwał od przeciwnika jak opętany.
 
Walsemore
Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem yBanana.
Dark - Twoja taktyka nie była żadną taktyką w tej walce. Może w innych walkach się sprawdzała, ale na pewno nie w tej z 2Fastem. Ty zwyczajnie uciekałeś przed przeciwnikiem, zmuszałeś go do tego, żeby podchodził, a kiedy podchodził, to znowu uciekałeś. Aurą miecza trafiałeś tylko wtedy, gdy 2Fast miał już tego dosyć.
Pomyśl sobie, co by było gdyby 2Fast grał tak jak Ty? Albo tak jak ja? Ja na miejscu 2Fasta wcale bym nie latał za Tobą, czekałbym aż Ty zaatakujesz ze znużenia. A nie, czekaj... tak właśnie zrobiłem na OPC. Wtedy sapałeś się, że gram PP. Och? Bo nie atakuję Cię tak jak Twoja genialna "strategia" zakładała?
Jakaś technika gry to owszem jest, ale to, co było w 2Fast vs Dark to było ordynarne PP.
Pis'n'yo, ludzie. Teraz pomyślmy konstruktywnie, co tu zmienić w tym regulaminie.
Freeze bez miecza jest jak Freeze z mieczem, tylko że bez miecza.
 
http://www.lf2.pl
Dark SoR
Wals dzięki że wiesz lepiej niż ja co chciałem wykonać ( Śmiech ) człowieku ta taktyka jest skuteczna na większą polowe graczy agresywnych wiec nie mów mi że nagle nie jest jak było 5-0 a afera jest tylko dlatego że ten krzyczy po adminach i na forum, nie wdawałem się z nim w awantury na pięści ! czy to tak ciężko jest pojąć ci ? ty też bez miecza i tych zagrywek na mróz na dystans i combo jesteś bezradny jak ktoś na tobie usiądzie na pressingu ( przykład nasza ostatnia walka gdzie chciałeś się posrać byle trzymać mnie na dystans ), sam jesteś z pogranicza PP wiec mnie nie pouczaj. Jak by 2fast grał tak samo jak ja to wiedział bym że muszę zmienić taktykę i grać full na zwarciei przy tym polować na jego odskoki i go powoli dashować tyle w temacie ... na OPC wystaliśmy się a potem ja na ciebie ruszyłem agresywnie wiec mi nie pier*ol takich mrzonek, dlatego ci zarzuciłem PP bo byśmy tak stali rok jak ja bym nie wykazał inicjatywy podeście łaskawie do ciebie.

Ordynarnego PP to ty chyba nigdy na oczy nie widziałeś chłopaku podeśle ci noobowskie walki jakieś to sobie zobaczysz co to jest PP. A to co my zrobiliśmy na OPC to powinna być dyskwalifikacja nas obu, nie chce mi się znów pisać tego samego Wals poczytaj uważnie moje posty bo tak można bez końca grać ze sobą w ping-pong na słowa.

Masz i mnie nie wkurw*aj : https://www.sendspace.com/file/ypcy9w - Pressing w taktycznym wykonaniu i twoje bezczelne uciekanie od zwarcia ... ( IDE WASZĄ LOGIKĄ ) mnie to osobiście nie przeszkadza ale widocznie wam tak, tyle że ja nie będę się sapał do Walsa o to bo wiem że on jest graczem dystansowym i obronnym pokazuje wam tylko to abyście otworzyli w końcu swoje głowy na to co mówię !

A tobie 2fast jedyne co się należy to solidny trening ze swoimi kolesiami z FW.
Edytowane przez Dark SoR dnia 04-02-2016 12:06:15
 
Walsemore
Co nie zmienia faktu, że jest to unikanie jakiejkolwiek walki, nawet na dystans. Nie chesz walczyć na pięści? Ok, dla mnie w porządku, ale w tej walce nawet na dystans nie chciałeś walczyć.
Bardzo ochoczo podnosisz, że sam gram "na pograniczu PP". No ok, tylko że mi ostatni raz PP zarzucono (jeśli oczywiście nie liczyć Ciebie na OPC) w 2009 roku, przez jakiś gorszy sort graczy.
Ruszyłeś na mnie agresywnie? Nie określiłbym tak. No ale widzisz, Czekałeś, aż ja zaatakuję. Kiedy nie zaatakowałem Ty ruszyłeś agresywnie, co marnie się dla Ciebie skończyło.
PP widziałem i nie twierdzę, że są jeszcze gorsi gracze PP, ale nie o tym rozmawiamy.

Darku, ja nie mam sapy, że Ty zawsze grasz pasywnie. Ty w tej konkretnej walce z 2Fastem grałeś pasywnie.
Freeze bez miecza jest jak Freeze z mieczem, tylko że bez miecza.
 
http://www.lf2.pl
Dark SoR
A ileż ty grasz na tych cupach ? raz byłeś raz cię nie było to ludzie nie mają ci czego wytykać jak zagrasz 5 cupów na rok to jest święto i twój majestat. Ruszyłem na ciebie bo byś ty nie raczył potem poszedłem już anty-taktycznie i mnie elegancko wykocontowałes o co nie mam żadnych pretensji bo to samo zrobił by tobie jak ty byś ruszył na mnie.

Wals skoro twoim zdaniem moja walka z 2fastem była pasywna to każda inna z graczami ofensywnymi też jest pasywna, całe OPC i OPCL moim wykonaniu jest kur*a pasywne, Blq zrobił paczki z repami OPC zobacz se WSZYSTKO JEST PASYWNE ! Jeb*ć Darka :)
 
As098
Nie zgadzam się z tym ograniczeniem aury miecza, ponieważ służy jako dokończenie podbicia.
Po za tym Deep i Davis to jedyne dobre postacie na Woodego.
Edytowane przez As098 dnia 04-02-2016 15:08:22
 
Com
Ochuj, czy tylko ja uważam, że Dark ma racje? :O
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
KINGAdijanko
As098 napisał(a):

Nie zgadzam się z tym ograniczeniem aury miecza.

Nie zgodziłeś się na ograniczenie aury miecza. Ale chwilę później napisałeś:
As098 napisał(a):

można ograniczyć odskok i użycie aury miecza.

Kappa
天道, Tendō
修羅道, Shuradō
人間道, Ningendō
畜生道, Chikushōdo
餓鬼道, Gakidō
地獄道, Jigokudō

"Jesteśmy Pain, jesteśmy Bogiem"
 
As098
Poprawione
 
2Fast
tak Grzany.
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Verleo
No nie powiem, ale to w chuj ciekawe o czym rozmawiacie, faktycznie. Aż przeczytałem wszystko co do słowa. A tak bez ironii to sądzicie że to fajnie spamować rozmową totalnie nie na temat? Niedługo w temacie 'wyniki survivali' też będziemy rozmawiać o walce Dark vs 2Fast? Może od razu zacznijmy? Ludzie, proszę was. Zamiast się przekomarzać może zastanówcie się nad tym jak ulepszyć regulamin a nie wmawiać sobie coś czego i tak drugi nie przyjmie. Ograniczanie aury miecza? Po raz kolejny mamy przybliżyć się do walki na pięści bez używania skilli? Ograniczanie Woodyego - spoko, ograniczyliśmy, jest tak jak jest. Nawet przyznałem, że to było sensowne. Ale Deep nie jest jakiś wykokszony przez tą aurę miecza. Ani w ogóle nie jest wykokszony. W każdym razie to temat o czym innym.

Co do punktu w regulaminie odnoszącym się do walki na dystas to usunąłbym go całkowicie. Bo jeśli jedni preferują walkę na dystans to jakie mamy prawo im tego zabraniać? Wszystko sprowadza się do walki na pięści. Jeśli nie chcemy całkowicie pozwolić na walkę na dystans to ograniczmy też walkę na pięści. Np. Punktem w stylu 'zbyt częste dążenie do walki na pięści jest zabronione' przecież regulamin powinien być sprawiedliwy i dla dystansowców i graczy walczących wręcz. Problem polega na tym, żeby skonkretyzować PP, żeby nikt nie mógł bronić się słowami 'przecież ja tylko grałem dystansowo'.

A gdyby tak zastosować te punkty ujemne, ale również zastosować ich 'odnawialność czasową'? Na myśli mam to, że każdy mógłby się bronić odskokami i tym podobnymi, ale jeśli robiłby tego zbyt wiele wtedy uzbierałby zbyt dużo punktów ujemnych co równałoby się PP. Jednocześnie nie doszłoby do sytuacji gdzie walka się toczy a tu nagle nie możesz się bronić, bo mamy odnawialność czasową punktów, więc racjonalne odskoki i ucieczki nawet przez 10 minutową rozgrywkę byłyby możliwe. Na razie pomyślcie o tym jako teorii, bo ciężko tu wymyślać jakieś limity czasowe i to testować jeśli np. 2 osoby na całą scenę poprą pomysł.
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018