Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Ograniczenia postaci - RELEASE THE KRAKEN!
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Little Fighter 2 » Dyskusje
 Drukuj temat
Ograniczenia postaci - RELEASE THE KRAKEN!
Verleo
Nienienienienienienie, zostawcie Davisowi 2DP, nie więcej, bo jeszcze się stanie mainstreamowy i nie będę już nim grał. xD spadać mi od Davisa, jest dobrze. Nie chcę słyszeć nic o podnoszeniu limitów na DP. xD
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
 
Walsemore
[img]http://static2.fjcdn.com/comments/5792651+_334f105c07a20a1184330dafaf97a4fa.png[/img] is not a valid Image.
Zaraz, zaraz... nie chcecie ograniczyć możliwości grania Woody'ym (co faktycznie zwiększyło by różnorodność używanych postaci), powołując się na "ograniczanie umysłowe sceny", a równocześnie chcecie ograniczyć miecze Freeze'a, co jest wg mnie jasno wycelowane we mnie i de facto uniemożliwi mój styl gry, hmm?

Widać, lud się wypowiada, ale yBanan wie swoje :D btw, myślałeś może o wskrzeszeniu LF2 Cupu?

Argument z zamknięciem się na zagraniczną scenę jest dla mnie nietrafiony jak... bardzo nietrafiony. Jak często gra się z zagranicą? Raz na trzy lata? Zresztą, gdyby ingerować w kod to i tak nie byłyby to ingerencje na tyle duże, aby zmieniało to kształt gry.

Pomysł Sirapczu jest szalony, ale ma sens. Ja bym też podwyższył użycie odepchnięcia dla LouisExa do trzech pod rząd.\

Ograniczenie TD nie wpłynie na popularność Woody'ego. Teraz przypomniałem sobie pewną trochę zamierzchłą już rzecz... Trololo Cup. Grało się randomem i można było przeciwnikowi wyłączyć jedną umiejętność. Kiedy Pudzianowi wylosował się Woody ja ograniczyłem mu TD. Zaśmiał się "a co to zmieni?" Kiedy ja dostałem Woody'ego Pudzian zakazał mi... kręciołka.
Może włąśnie ograniczenie kręciołka jest rozwiązaniem?
 
http://www.lf2.pl
Com
Argument z zamknięciem się na zagraniczną scenę jest dla mnie nietrafiony jak... bardzo nietrafiony. Jak często gra się z zagranicą? Raz na trzy lata? Zresztą, gdyby ingerować w kod to i tak nie byłyby to ingerencje na tyle duże, aby zmieniało to kształt gry.

Zależy co by zmieniać.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
bleeq
Z tego co widzę to często pada stwierdzenie, że nie ma po co ograniczać TD Woodyego bo to nic nie zmieni ....i tym samym jesteście za utrzymaniem 4TD....
No halo! Skoro uważacie, że nic to nie zmieni to jaki macie problem zablokować TD całkowicie? Przecież to nic nie zmieni(!)

Ja się zdecydowanie z tym nie zgadzam. Uważam,że ograniczenie TD zdecydowanie osłabi Woodyego. I taki jest cel redukcji tego ataku.
Wystarczy spojrzeć na walki finałowe. W 90% przypadków atakiem kończącym walkę był właśnie Tiger Dash.
Nie w samych obrażenia tkwi siła ataku. TD oprócz tego, ze zabiera 17% życia przy niewielkim zużyciu many ma więcej zalet. Pozwala na stworzenie comb, pozwala uciec z sytuacji podbramkowych, pozwala na zmianę tempa gry i gdy taki Freeze czy inni mają problem w walce to muszą się sporo napocić aby opanować sytuację. Woodym wystarczy użyć TD i natychmiastowo zmieniane jest tempo walki i trafiony jest przeciwnik, a sytuacje w których dwie postacie mają "pazurek" życia są wręcz stworzone dla TD, którym można zaskoczyć na wiele sposobów.
Tak więc z jednej strony mamy najlepsze pięści u Woodyego, którymi niszczy rywali, a jednocześnie gdy pięści nie idą po naszej myśli, natychmiastowo możemy zmienić taktykę i wyprowadzać szybkie ataki dystansowe TD w połączeniu z falami.
Przykładowo - walka Woody vs Dennis. Obaj mają mało HP. Gdy Woody ma w zanadrzu tiger dasha to ma kolosalną przewagę. Jednak gdy Woody będzie już bez Tiger Dasha to sytuacja odwraca się o 180 stopni. Nie ma już bowiem bezpiecznego wyjścia ataku z zaskoczenia TD. Trzeba podjąć walkę wręcz, a ta skończyć się może śmiercią.

4 Tiger Dashe, które są obecnie praktycznie nie ograniczają Woodyego. Obecne 4 Tiger Dashe powodują jedynie to, że Woody nie może spamować tym atakiem. Jednak podczas normalnej niespamowej gry 4 TD w większości przypadków wystarczają, a to sprawia że Woody nie odczuwa zbyt mocno ograniczenia.
Gdy jednak ograniczymy mu TD do 2 razy, to tak jak Davis, będzie musiał używać TD w przemyślany sposób i tylko w sytuacjach koniecznych. To dodatkowo da pole do popisu przeciwnikom, gdyż będą mogli oni przewidywać kiedy Woody chce użyć TD i odpowiednio przygotować pułapki i uniki (tak samo jak Davis ma mało HP i uderzymy go 2 razy to w 90% przypadków wiemy, ze wykona on kontrujące DP i możemy to przewidzieć i użyć obrony albo się odsunąć). 2 TD spowodują, iż Woody przestanie być postacią aż tak kompleksową, gdyż jego ataki dystansowe zostaną ograniczone. A to powinno spowodować zrównanie do innych.




Czytając posty widzę też stwierdzenia, iż według Was Woody nie jest najsilniejszy a po prostu jest najpopularniejszy.
No kurde!
1. Najlepsi gracze w Polsce grają/grali właśnie Woodym: yBanan, Koczko, Megatron, Ślizgu, Caesar, Podly, Mientus
2. Mistrzem polski w 9 na 11 (9/11 przypadeg?) edycji została osoba grająca Woodym i TOP4 przeważnie było obsadzone samymi Woodymi.
3. LF PC Rank 2012 - top3 to Woody. 2013 - top3 to Woody. W kolejnych również Woody w czołówce.
4. Statystyki z OPC#11, gdzie Woody stanowił 38% przy 8 postaciach do wyboru.
Jego dominacja aż bije w oczy i to na każdej płaszczyźnie.



StÄ…d moja propozycja ograniczenia TD do 2 razy.


Pofantazjujmy trochę. Wyobraźmy sobie, że Woody stał się najmniej wybieraną postacią w LF2 (przez jakieś wydarzenie, ograniczenia czy cokolwiek - nieważne). Nagle pojawia się próżnia jeśli chodzi o topową postać w grze. Przez wiele turniejów najlepsi próbują różnych postaci, a scena przypatruje się które z nich najlepiej się sprawdzają. Po jakimś okresie czasu krystalizuje się nowa topowa postać, ale nie jest to jakiś dominator sceny. Po prostu postać ta wygrała najwięcej turniejów i stąd przekonanie do niej. Może być oczywiście inna sytuacja - żadna z postaci nie przejmuje miana najlepszego fightera. W fianale OPC 4 różne najlepsze osoby z Polski grają 4 różnymi postaciami. Rozgrywa się psychologiczna gra taktyczna. Gracze wykorzystują mocne strony swoich bohaterów i po zaciętej walce jeden z graczy zostaje mistrzem Polski. Mija rok i mistrzem Polski zostaje zupełnie inna postać. Jest różnorodność, jest ciekawie.

Oczywiście 2TD nie urzeczywistnią tej fantazji, jednak zobaczmy jak zupełnie inaczej mogłyby wyglądać walki. Warto spojrzeć tez z tej strony, a nie na siłę bronić się rękami i nogami przed ograniczeniami.


Myślę, że 2TD będzie krokiem do przodu na sceny. Poziom postaci bardziej się wyrówna, a sama gra Woodym będzie musiała się stać bardziej przemyślana.
 
2Fast
Wow, ładnie to uargumentowałeś. Brawo. Masz moje poparcie...
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Tokagero
Ciekawa dyskusja. Szkoda, że się nie znam.
Zmienię nieco tor. Może dodacie możliwość używania Louis'aEX i Bat'a żeby sprawdzić jak to wpłynie na wybieranie tego drewna :v . Chyba, że już kiedyś tego próbowaliście, nie wiem, nowy tu jestem.
 
Walsemore
Post BleeQ ma najwięcej sensu spośród wszystkich tu napisanych (oczywiście jeśli nie liczymy moich postów)

Czytając posty widzę też stwierdzenia, iż według Was Woody nie jest najsilniejszy a po prostu jest najpopularniejszy.
No kurde!
1. Najlepsi gracze w Polsce grają/grali właśnie Woodym: yBanan, Koczko, Megatron, Ślizgu, Caesar, Podly, Mientus
2. Mistrzem polski w 9 na 11 (9/11 przypadeg?) edycji została osoba grająca Woodym i TOP4 przeważnie było obsadzone samymi Woodymi.
3. LF PC Rank 2012 - top3 to Woody. 2013 - top3 to Woody. W kolejnych również Woody w czołówce.
4. Statystyki z OPC#11, gdzie Woody stanowił 38% przy 8 postaciach do wyboru.
Jego dominacja aż bije w oczy i to na każdej płaszczyźnie.


Szach mat, Woody'yści.
Najmocniej tezę o tym, że ograniczenie TD nic nie zmieni, forsowałem ja, ale Twoja argumentacja do mnie przemówiła.
TD dawał możliwość dawniej wg mnie przede wszystkim śmigania bezkarnego po całej mapie + urywanie większości czynności przeciwnika (jeb z kolanka i już ląduje na drugim końcu planszy).
Mimo to nadal uważam, iż najgroźniejszym ograniczeniem na Woody'ego będzie kręciołek :P

Bat - zbytnia hipsteriada. LouisEx jest wprowadzony w sposób pośredni - można się zmieniać z Louisa w niego.
 
http://www.lf2.pl
Tokagero
Z wykresu widać, że louis jest najrzadziej wybieraną postacią, więc czemu by nie pozwolić grać EX'em nie pośrednio a od razu?
 
ybnn
Ok, zerknijmy na fakty, czyli statystyki TD.

Zacznijmy od tego, że jest to na tyle unikalny atak, że w zależności od tego z jakiej odległości trafimy nim przeciwnika zadaje inne obrażenia, więc nie jest to taka broń jak np tornado Freeza, która zawsze zadaje takie same obrażenia. Oczywiście do tego dochodzi czynnik TD przy ścianie, wtedy obrażenia są prawie podwójne.
Ok, więc:
TD (bez ściany) z dalekiej odległości = 45hp (przy czym zwykły dash = 70)
TD (bez ściany) z bardzo bliskiej odległości = 85hp (i jest to max jaki można zadać TD bez pomocy ściany, oczywiście są też wartości między tymi skrajnościami, jak np 55hp ze średniej odległości)
TD (PRZY ŚCIANIE) to od 115 do 135 hp (również zależy od odległości, z której trafimy przeciwnika).

Same statystyki nie są takie straszne i pokazują, że faktycznie nie chodzi o sam DMG w TD. Załóżmy, że trafimy przeciwnika raz każdą z wyżej wymienionych możliwości damagowych TD (45 + 85 + 115 + 135). Daje nam to 380hp, co wydaje się być bardzo dużą ilością (biorąc pod uwagę, że postać ma 500hp na całą walkę) z tym, że:
TD jest wbrew pozorom dość trudno trafić i gdybyśmy zrobili statystyki z samego OPC chociażby, jestem pewien, że ponad 50% wykonanych TD zostało nie trafione.
To raz, dwa to trafienie kogoś TD przy ścianie - o ile raz może się to zdarzyć bez problemu, to więcej niż raz na walkę graniczy już z cudem i jest bardzo rzadkie i trudne do wykonania.

W każdym razie założyliśmy taki scenariusz (380hp) i tego się trzymajmy.
Popatrzmy teraz na ograniczone ataki innych postaci:
DP Davisa zabiera 115 hp (2x 115 = 230hp)
Kulka Dennisa zabiera 40hp (3x40 = 120hp)

Jak widać mamy bardzo dużą różnice, w której TD wybiega ponad resztę. Oczywiście założyliśmy dość korzystny scenariusz dla TD, bo równie dobrze można trafiając nim 4x zadać jedynie 180hp, aczkolwiek tak czy siak można pomyśleć o zmniejszeniu ilośći TD i zwiększeniu ilości kulek Dennisa.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy atak jest inny i porównywanie ich na podstawie samego DMG nie jest idealną metodą, ani sprawdzalną metodą.
Nie mniej jednak uważam, że ograniczenie TD jeszcze bardziej niż teraz jest ciekawą propozycją i jestem ZA.
Czy coś to zmieni? Póki co możemy jedynie spekulować, ja uważam, że nie - ale zobaczymy jeśli wprowadzimy to na próbę na jakiś czas. Póki co może niewiele to da, ale na dłuższą metę - kto wie.

@Tokagero - LouisEX jest postacią dodatkową, a gra z kodami to noł-noł. Poza tym LouisEX jest zbyt OP, więc możliwość zmiany w niego jedynie z konkretną ilością HP ma jak największy sens. No i co do Louisa, to jest on najmniej popularną postacią, ze względu na to jak trudno go opanować i tak prawdopodobnie zostanie.
 
Verleo
Argument z zamknięciem się na zagraniczną scenę jest dla mnie nietrafiony jak... bardzo nietrafiony. Jak często gra się z zagranicą? Raz na trzy lata? Zresztą, gdyby ingerować w kod to i tak nie byłyby to ingerencje na tyle duże, aby zmieniało to kształt gry.


Prawda, argument nietrafiony. Jednakże nawet minimalna zmiana kodu gry powoduje brak synchronizacji między lfami. Po prostu nie da się grać jeśli choćby jedna cyfra w kodzie gry się nie zgadza. Co jednak nie zmienia faktu, że posiadanie dwóch lfów na kompie nie jest żadnym problemem, ani nawet zainstalowanie jednego na czas gry z zagranicą.

Co do ograniczania Woodyego to róbta co chceta. Ja już swoje zdanie wyraziłem. Tak czy tak bardziej interesuje mnie co dalej z Rudolfem i Heniem. xD
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
 
Walsemore
Ja byłem za ograniczeniem TD do 4 - jak widać nie wpłynęło to znacząco na popularność Woody'ego. Jeśli uwzględniać same obrażenia to TD wypada korzystniej niż kulki Dennisa, ale wg mnie nie w obrażeniach kryje się siłą tego ciosu tylko w jego szybkości i przesunięciu, jakie otrzymuje postać.
Co nie zmienia tego, że nadal utrzymuję, że ograniczenie kręciołka znaczniej wpłynęłoby na popularność Woody'ego.

Co zaś tyczy się tego, co napisał Verleo. Nic się nie tyczy tego, co napisał Verleo, heh.
 
http://www.lf2.pl
Tokagero
A co jest złego w tym, że Woody jest popularny?
 
Alladyn
Tokagero napisał(a):

A co jest złego w tym, że Woody jest popularny?


To pytanie po prostu trafia w sedno sprawy.

Co do zmian w kodzie chodzi o to że z czasem znów ktoś następny będzie chciał w nim grzebać itd. To nie jest dobre. Ja jestem tu po to żeby pograć w normalne nie zmodowane LF2 takie jak grałem w dzieciństwie. I nowo przybywający na scenę gracze też. Tak jak to wcześniej Forte ujął. Gracze są od tego żeby grać w gre a nie robić rebalans. Od rebalansu jest Marti Wong. Poza tym grzebanie tam zwyczajnie nic nie da. Bo jak zabierzecie z jego ciosów DMG to nie dość że to będzie niesprawiedliwe względem innych postaci to jeszcze nic nie da bo jak ktoś będzie umiał dobrze grać Woodym to będzie dobrze grał zasięgiem i wyjdzie na to samo. A jak Woodyiemu zmienicie orginalny zasięg czy szybkość to równie dobrze możecie jebnąć nową postać i nazwać ją jakoś inaczej bo z Woodym to nie będzie miało nic wspólnego. Jak zmienicie TD na 2 to będzie 50% szans że gracz zada z nich równe 0 DMG. Więc obstaję przy 3 TD tak samo jak w ankiecie. I proszę w regulaminie grzebcie ile chcecie ale kod gry zostawcie w spokoju bo za rok może się okazać że jesteśmy sceną odludków która gra w dziwnego moda do LF2 i nie dość że nikt nowy tu nie przyjdzie to jeszcze zepsujecie całe piękno tej gry i odetniecie się od reszty świata.
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Walsemore
SirApczu napisał(a):

Tokagero napisał(a):

A co jest złego w tym, że Woody jest popularny?


To pytanie po prostu trafia w sedno sprawy.

To, że scena ogranicza się intelektualnie do jednej postaci, jak ktoś to ładnie określił.
Grzebanie w kodzie w waszym wydaniu doprowadziłoby tylko do tego, że do wyboru byłaby jedna postać - Woody xD. Nie jest to głupie o tyle, że laggi byłyby mniejsze :P
 
http://www.lf2.pl
Ramper
Chcecie różnorodności? Grajcie RANDOMAMI! To takie proste... A pomysł i porównywanie DP z TD jest chory. Chyba nawet nie muszę mówić dlaczego
 
ybnn
Każdy tutaj co jakiś czas przekręca narrację na swoją korzyść....

Grajmy randomami - nie, bo wtedy będzie liczyć się szczęście, a nie skill
Niech każdy wybiera postać, którą jest najlepszy, żeby liczył się skill - nie, bo Woody jest za silny.

W sumie Tokagero zadał pytanie, od którego powinniśmy zacząć - co w tym złego, że jedna postać jest bardziej popularna a inne mniej? Jak wam to przeszkadza grajcie kim innym i tyle. Jeśli Woody jest najsilniejszy i inną postacią nie da się go pokonać - grajcie Woodym.
 
Walsemore
Co jednak wpłynie źle na różnorodność :P
Poruszono na twitchu wątek tej dominacji Woody'ego i myślałem, że ziarno trafiło na podatny grunt i coś może się zmienić w tej materii, wg mnie na lepsze. No cóż, najwyraźniej myliłem się.
Można nic nie zmieniać i uznać, że stan, w którym jedna postać wybierana jest częściej niż raz na trzy walki w najważniejszym turnieju jest stanem właściwym. To kwestia smaku, tak smaku.
 
http://www.lf2.pl
Com
Ja tam w dalszym ciÄ…gu wole Rudolfa...
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Verleo
BiYoRi, przecież podobno chcemy różnorodności, ale Rudolfa banujemy, bo jednak nie chcemy różnorodności. xD
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
 
Com
Skoro zarówno chcemy różnorodności i jej nie chcemy to odblokujmy Rudolfa a Henryego zbanujmy. #Logika
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018