Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Poradnik młodego skinnera
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Download » Skiny
 Drukuj temat
Poradnik młodego skinnera
Zakuba
PORADNIK MŁODEGO SKINNERA

Seria "Poradniki młodego spritera" to zbiór poradników pokazujący, jak w prosty sposób stworzyć ładną skórkę do gry, bazując na podstawowych spritach. Do tworzenia skorek będziemy wykorzystywać znany większości program - GIMP (moja wersja to 2.8). W niektórych sytuacjach przyda nam się również windowsowy Paint.

Część I - Tryb indeksowany
W tej części pokażę, jak w łatwy i prosty sposób można stworzyć skórkę, bazując na palecie kolorów "wbudowanej" w grafikę.

Trochę teorii:
Obrazki w LFie zapisywane są w trybie indeksowanym. Co to znaczy? Każdy obraz posiada swoją własną, niedostępną dla żadnego innego obrazka paletę kolorów. To w niej zapisywane są numery indeksów kolorów oraz ich wartości. Zmieniając te wartości, można w łatwy sposób zmienić kolory na obrazku. W tym poradniku, zrobimy z Davisa kosmitę. Będzie zielony :D

A zatem zaczynajmy!
1. Odpalamy GIMP'a.
2. Otwieramy w nim naszego Davisa. Można to zrobić poprzez przeciągnięcie.
3. Elementem, który będzie nas interesował, jest paleta kolorów:
[img]http://obrazki-zakuba11.za.pl/poradnik-skiny/1.png[/img] is not a valid Image.
Co jeśli ktoś nie ma plaety kolorów? Wtedy klikamy zakładkę Okna -> Dokowalne okna dialogowe -> Paleta kolorów.

4. I teraz zaczyna się zabawa. klikamy dwukrotnie na interesujący nas kolor (w przypadku kosmicznego Davisa wybieramy kolory skóry), po czym pojawia się nam takie coś:
[img]http://obrazki-zakuba11.za.pl/poradnik-skiny/2.png[/img] is not a valid Image.
Jest to okno, w którym możemy modyfikować kolory. Kosmici zazwyczaj mają kolor zielony, dlatego przesuwamy najwyżej położony suwak (H) na pozycję 116. Można wpisać ją ręczne, do czego bardzo zachęcam.
TIP: Zauważ, że wartość barwy naszego koloru przesunęła się o 80. Zalecam przesuwanie wartości o te same liczby. Wtedy nasza postać wygląda po prostu ładniej.
TIP2: Czasami lepiej jest wybrać kolor z nie z palety, ale poprzez kliknięcie go na obrazku za pomocą narzędzia "Pobieranie koloru" (dostepne w przyborniku lub po naciśnięciu klawisza O).
5. Powtarzamy z pozostałymi kolorami.

Oto efekt końcowy:
[img]http://obrazki-zakuba11.za.pl/poradnik-skiny/3.png[/img] is not a valid Image.
Kosmiczny Davis w całej swojej okazałości.
6. Pozostaje nam już tylko zapisać naszą pracę. W tym celu klikamy zakładkę Plik -> Wyeksportuj jako, po czym wybieramy lokalizację naszego pliku.

Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018