Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Moje ZOO
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » OFF Topic
 Drukuj temat
Moje ZOO
Oko
Ze specjalną dedykacją dla 2Fasta chce przedstawić cześć moich zwierzaków. A więc zaczynamy:

B.albopilosum L10 samiec


A.geniculata L10 samica


Pamphobeteus sp. machala L6 samiec


C.cyaneopubescens L6


P.vespertinus L2


M.mesomelas L4


S. hoffmanni L1


A teraz nie ptaszniki:

E.italicus samiec


B.jacksoni L3


Typopeltis sp. (uropyga)


Nie zrobiłem zdjęć: P.sp.machala L1 i L2 bo P.vespertinus wygląda tak samo, C.darlingi, P.cambridgei, L.parahybana, N.chromatus i H.petersii bo siedzą w kryjówkach i ich nie widać. Na koniec dorzucę jeszcze pare zdjęć Alfreda

Boa constrictor ssp. samiec






a tutaj trawiony szczur






 
http://sorforum.darkbb.com
Son Koczko
po co ci te robale ?
 
Mefju
Jak to po co? Każdy może mieć jakieś pasje i zainteresowania, ja to podziwiam, zwłaszcza że sam jestem dość nudnym człowieczkiem :D

Mnie osobiście Twoje 'zoo' bardzo się podoba. Dużo w nie zainwestowałeś?
Edytowane przez Mefju dnia 27-09-2011 16:37:26
 
Ramper
@Mefju
Pewnie dużo.

Gdzie ty to mieścisz ? :O Mamie się podoba ? :P
 
Oko
@Koczko
Just for fun

@Mefju
Bedzie z 1300zł licząc te które zdechły, obecna wartość to jakiś 1000zł

@Ramper
Całość mieści się o dziwo w regale 150x80x70. Co prawda wąż nie pomieszka już długo w swoim pojemniku ale dla niego już terrarium 120x80x50 się szykuje więc problemów z przetrzymywaniem ich jako tako nie ma. Gorzej z karaczanami bo one sporo miejsca wymagają, narazie mam koło 300sztuk 2 różnych gatunków.
 
http://sorforum.darkbb.com
Gri
Pięęęęękne są : D

Skorpiony prześliczne :) :) :)

I "A.geniculata" bestia :D

Aj, naprawdę imponujące ; ) ogarniać tylko zwierzaczków na raz. Świetne zainteresowanie :)

Aha! No i wąż całkiem przyjacielski się wydaje : P
Edytowane przez Gri dnia 27-09-2011 22:55:06
 
Zakuba
wąż to najbardziej mi się podoba
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Oko
Wąż przyjacielski to fakt, najbardziej się lubi przytulać ze szczurami:P. Mam jeszcze jednego skorpiona ale nie dam rady zrobić fotek bo się pod ziemią kisi. A na początku roku mi zdechła samica która była w ciąży a szkoda bo była wielkości ręki. A jak dobrze pójdzie to będę miał jeszcze 2 węże:Heterodon nasicus i Morelia spilota cheynei.
 
http://sorforum.darkbb.com
Gri
W związku z tym, że jest już temat ze zwierzakami, to napiszę tutaj : P Może się Oko nie obrazi, a w sumie dzięki ożywieniu tematu może więcej osób obejrzy jego imponujące ZOO : d

Też mam zwierzaczka, to się w sumie pochwalę. Oto Jacek:
Zaznaczam, że zdjęcia są w słabej jakości, robione zwykła cyfrówką na słabej baterii (to chyba też ma jakiś wpływ ;d) i przez szybkę ( w terrarium były dwie muchy, zależało mi by nie wyleciały, więc nie mogłem wyjąć Jacka :P). Ale tak stwierdziłem, że jak teraz nie wrzucę, to potem zapomnę ; d Kiedyś tam powinienem w ładniejszej jakości wrzucić jakieś ; )


i1291.photobucket.com/albums/b541/01Gri/DSCF1197.jpg

i1291.photobucket.com/albums/b541/01Gri/DSCF1210.jpg

tu takie zdjęcie, żeby jako tako rozmiar zobaczyć:
i1291.photobucket.com/albums/b541/01Gri/DSCF1215.jpg
(wrzucę kiedyś jakoś na ręce, żeby była skala porównawcza. Generalnie ma 8-9cm )

i1291.photobucket.com/albums/b541/01Gri/DSCF1204.jpg


O, a tu jeszcze takie zdjęcie w lepszej jakości, gdy Jacek był w stadium subimago (zdjęcia wyżej to ostatnie stadium, imago):
[img]http://imageshack.us/scaled/landing/440/sdc19738obr.jpg[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez Gri dnia 14-10-2012 00:14:59

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
plef
Mówisz Jacek a może to dziewczynka?
Fajny Scyther. ^^
Edytowane przez plef dnia 14-10-2012 01:37:12
 
Gri
nie, nie, samiec na 100%. Samiczki są większe, grubsze, mają mniej segmentów na odwłoku i mają krótsze czułki : )

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
brejnless
i nie nazywaja sie pszemek

fajne insekty. Ja posiadam tylko mysz do pc ; / No i nie dawno dostalem dostawe zubra wiec mam ich dosyc spora familje.
Edytowane przez brejnless dnia 14-10-2012 12:32:18
p0wned?
/Twoja sygna została usunięta na prośbę byłego właściciela/
 
Fioletix
fajnie te zwierzęta walczą :D a te insekty też robią kanibalizm seksualny?
FPS - Wiersz dwustrofowy - autor Fioletix

FPS is the best
Pod warunkiem, że surv grany jest
Luj ma neta niezbyt fest
I nie włącza go na VS


Siekiera motyka
Luj w cupach fpsa nie tyka
Metan etan propan butan
Luj fpsa nie tyka w cupach


'Zimna fala' - Wiersz zachęcający do aktywności bydlątka. - autor Fioletix 2012

Poza tym, co się jeszcze meczów tyczy,
ćwiczmy szybkie rozgrywanie niczym ciosy biczy,
bo z KoN na koniec meczu czekam,
zrywajÄ…c mlecze tu narzekam,
ten kto czerstwy ten kto skacze,
raczy szczodrze ograć klacze.
Dlatego chciałem zaaplikować Wam dawkę tych słów,
by do czynnego życia przywrócić Was znów,
to być musi balsamem dla Waszych oczu,
niczym zamarznięta fontanna krystalicznego moczu,
za to swe mroźne pazury ostrzyć trzeba,
by jednym szarpnięciem rozbryzgiwać trzewia,
by los przeciwników był w naszych szponach,
i w naszych paszczach krwawa agonia,
a gdy rozgrzani zostaniemy gorÄ…cÄ… epidemiÄ…,
dostaniecie lodowaty zastrzyk z hipotermiÄ…,
bo dla nas nic nie jest lepsze od oziębienia,
twardy mróz czy delikatny chłód naszym stanem ukojenia.
 
Oko
Fajny modliszek, czyżby S.viridis? Długo już nie pozyje, a szkoda bo modliszki fajna sprawa. Musze spróbować zacząc je hodować, chcociaż mam do nich pecha bo 3 już u mnie padły;/Skoro samiec imago to rozmnażaj, będzie więcej Jacków:D

Btw. Alfred przekroczył 1m^^
 
http://sorforum.darkbb.com
Gri
Under - robią. W sumie nie tylko seksualny. Ale generalnie wokół tego kanibalizmu seksualnego trochę mitów narosło. To wcale nie jest tak często zjawisko i musi się zgodzić kilka czynników, by doszło do tego, że samica zje samca ; d

Oko - nie, acz podobne faktycznie do S. viridis. To Hierodula Membranacea.
Właśnie o to chodzi, że ja nie chcę rozmnażać. Bo nie miałby co zrobić z tym, a akurat z kokona Hieroduli to nawet i 150 małych wyjdzie. Powiedzmy, że do L3 dożyje z 30-35, do l5-l6 dożyje z 15. I trzeba kombinować komu by to sprzedać :P

A niedługo będę miał też 5 małych P. Paradoxów : )

Btw. modliszki często padają ot tak, to się nie ma co przejmować ;P
I gratulujÄ™ rozwoju Alfreda : D

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Oko
W mojej okolicy mogę kupić S.gastrica i sie zastanawiam czy kupić:P. Chociaż cięzko by było o owocówki. Ale i tak musze cos zrobić z pokojem bo chce sobie kupić pytona tygrysiego tylko miejsca brakuje:D

Gri, trzymasz coś więcej niż modliszki?
 
http://sorforum.darkbb.com
Gri
Nie, tylko modliszki. Nad innymi stworzonkami pomyślę dopiero na wiosnę ; )

Swoją drogą, raczej nie polecam S.gastrica z polskich hodowli. One są jakoś dziwnie 'zmutowane', baaardzo łatwo o to, by umarła. A modliszki generalnie są całkiem łatwo dostępne, także z kupnem innych gatunków nie powinno być problemu. Tylko lepiej się spieszyć, bo jak nadejdą potężne mrozy, to może być problem z wysyłką : d

W ogóle, pyton tygrysi ! o.O Niezłe to musi być wyzwanie, takiego giganta trzymać : P On tak do 4-5 metrów mógłby w hodowli urosnąć, nie? ; d

I powiedz mi jeszcze, co ile i czym karmisz węża? I ile Cię to kosztuje zazwyczaj? Czy jeśli karmisz powiedzmy szczurami, to kupujesz ich kilka i hodujesz na pokarm osobno? Generalnie ile wysiłku wkładasz w utrzymanie takiego węża? I ile on może przeżyć?

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Oko
Modliszki są dostępne ale chodzi mi raczej o takie po które sobie sam podjade, czyli tylko S.gastrica:D.

Pyton tyrgysi zależnie od podgatunku dorasta od 3 do nawet i 8 metrów ale to tylko teoria. Tak w praktyce to przeciętnie samica - 5-6m przy wadze nawet i 100kg, samiec - 3-4m przy wadze 20-30kg. I ja właśnie chce samca bo mniejszy koszt utrzymania.

Węża karmie raz na 2tyg dorosłych szczurem którego kupuje w zoologinczym, mam tam znajoomości to dostaje po zniszcze 10zł za sztuke:D. Czyli na samą karme wychodzi 20zł miesicznie czyli wcale nie tak dużo. Wysiłku raczej nie dużo, wąz zyje sobie w terrarium, ja tylko raz dziennie spryskuje podłoże żeby było odpowiednia wilgotność, sprawdzam temperature czy czasem termostat sie nie spali. Wyciągam go gdzieś 1 raz na tydzień żeby nie zdziczał, wtedy od razu oglądam go czy nie ma jakichś przebarwień, oparzeń etc. Zyć może koło 20-25 lat chociaż w hodowli podobna nawet do 30 lat. Ogólnie to polecam sobie kupić węża:D Niekoniecznie od razu dusiciela ( ja tam wole dusiciela bo są wieksze, ale wcale nei duże, od węzy właściwych). Dorgie nie są, młode B.dusiciele chodża po 100zł chybą ze chce sie mieć jakąś odmianę to wtedy płaci się duużo więcej.
 
http://sorforum.darkbb.com
Gri
Szczura mu zabijasz, czy dajesz żywego? : P

Rany, bardzo długo żyje! Karma Ci tanio w sumie wychodzi, także nawet nieźle. No i z tego co mówisz, to wysiłku w hodowli za dużego nie ma. Powiem Ci, ze godne to rozważenia ; D

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Oko
Ubijam własnoręcznie:D

Jeśli ktoś chce nabyć terrarium tanim kosztem to polecam pojemniki w IKEA Samla czy jakoś tak. Największy z nich ma wymiary 80x50x40 i nadaje sie na terrarium większości węży właśnicwych np. dla zbożowego w sam raz a cena klasycznego zbozowego to jakieś 30zł. Czyli bez problemu idzie się zmieścić w 200zł z całością łącznie z węzem.
 
http://sorforum.darkbb.com
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018