Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Freeze edition
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Turnieje » Master of Characters » Oceny postaci
 Drukuj temat
Freeze edition
bleeq
Tutaj możemy dyskutować o Freeze. Wymieniać jego mocne, jak i słabe strony. I ocenić w skali 1-5, z możliwością dania połowy punktu.
 
Kuba4ful aka Senpai
Dobra postać, ale wolna (niestety). Skille zabierają mu w ciul dużo many (szczególnie tornado). Prawdopodobnie jest bratem Firena.
Plusy:
+ Możliwość zamrożenia przeciwnika
+ Możliwość wykonania dobrego comba na zamrożonym przeciwniku
+ Jest bratem Firena (a ja lubię Firena)
+ Transformacja w Firzena
+ Dobry na stagu
+ Jego kulki zamrażają kulki Davisa, Woodego i Dennisa
+ W zasadach LF PC ni ma żadnych ograniczeń co do skilli.
+ Silne skille...
Minusy:
-...które zabierają mu dużo many
- Jego kulki są strasznie wolne...
-...on sam też jest wolny
- Łatwo odbić jego lodowe kulki (ponieważ są strasznie wolne)
- Lubi kolor niebieski (ja wolę czerwony) (nie wpłynie to na ocenę postaci)
Ocena: 4.0
 
Indiger
Jestem mocno przeciętnym graczem freeza ale spróbuję podjąć się oceny

Plusy:
-łączenie w Firzena
-zamrożenie dzięki któremu można wykonać fajne comba
-lodowy miecz
-możliwość zamieniania zwykłych kulek w lodowe po odbiciu
-widowiskowe comba

Minusy
-kulki lecą z zawrotną szybkością
-jak nam ktoś zabierze miecz to nie jest kolorowo
-potrzeba dużo many na wykonanie skilli
-łatwo popsuć combo

Ocena 3.5
 
oglamen999
Plusy:
- Zamrażanie!
- Szybkie wyprowadzanie ciosów.
- Łatwe kombosy do opanowania.
- Miecz, który praktycznie zmienia przebieg walki i przeciwnik boi się podejść..
- Zamienianie zwykłych kulek w kulki Freeze'a.
- Wolne kulki, dlaczego jest to zaleta? Bo jego lodowe kule są wolne, ale tak samo szybko lecą w górę i w dół, i to umożliwia zamrożenie lodową kulą z bliska, bardzo przydatne. ;)

Minusy:
- Niewygodna walka wręcz (zwłaszcza gdy przeciwnik też gra Freeze).
- Kombosy mają mały damage.
- Uniknięcie i odbicie jego lodowych kul jest bardzo łatwe.

4.0
 
Hubi
Syf
0/5
 
Ninja
Freeze to postać dość mierna biorąc pod uwagę popularność. Pewnie głównie dlatego, że Pan Lodu jest dosyć wolny i jego moce żrą dużo many. Jednak graczy odstrasza od Freeze'a najpewniej to, że granie nim opiera się na taktyce i strategii, a gra nim 'na szybkiego' i w zwarciu co sprawdza się np. u Woody'ego zwykle źle się kończy dla grającego Władcą mroźnego żywiołu.

Moja ocena to 4.5

Plusy:
*Szybko wyprowadza ciosy, najszybciej z podstawowych postaci;
*Zamrożenie. Jest to niewiarygodny atut. Po zamrożeniu możemy zrobić z delikfentem co chcemy, wyprowadzać bliskie DoP-u combosy (już samo walnięcie z dasha zabiera ok. 70hp) lub odejść na bezpieczną odległość;
*Duży zasięg dasha;
*Lodowy miecz - też duży atut - zwiększa nasz zasięg bicia (co u Freeze'a, który w walce w zwarciu [piąchy] z Deep'em, Davis'em, Woody'm, Dennisem, Johnem bez jakiejś zmyły, żeby przeciwnik odkrył plecy nie ma szans). Do tego mieczem wystarczy pacnąć raz i rywal jest zamrożony, a co nam daje zamrożenie już napisałem;
*Zamiana zwykłych energy blast'ów w kule Freeze'a przy styku z jego ręką i kulkami;
*Wolne kulki - mała prędkość tych kulek jest i plusem i minusem, ponieważ tak jak napisał Oglamen atutem niskiej prędkości tych kulek jest to, że strzelając do kogoś z bliska i z ukosu można łatwo trafić przeciwnika i tak doprowadzić go do zamrożenia co nie może nam się udać z kulą Davis'a albo Firen'a ze względu na ich prędkość - kulka zdąrzy pokonać pokaźną odległość zanim skręci i będzie już za naszym rywalem.


Minusy:
*Lecz tak jak wspomniałem mała prędkość jest także minusem, dlatego że taka kula jest łatwa do uniknięcia lub odbicia;
*Gdy nasz przeciwnik zabierze Freziowi lodowy miecz i jest na tyle ogarnięty, że wie jak się nim umiejętnie posłużyć (np.: Deep - pac mieczykiem z lodu i szarża) i go szybko nie stracić to robi się dość nieciekawie;
*Freeze jest dość slow (inglisz: wolny) i jego moce też prędkością nie dorównują Boltowi co oznacza, że raczej nie można przerodzić się w berserka grając nim;
*Jego moce i combosy kosztują nas dużo many.
Edytowane przez Ninja dnia 24-11-2014 13:40:44
 
Walsemore
To i ja się wypowiem odnośnie Freeze'a, lecz nie pretenduję do tytułu eksperta ;d
Ocena: 5/5 :D

- Kulka ma tę zaletę, że tworzy się szybko, lecz równocześnie jest bardzo powolna, co według mnie czyni z nią broń krótkiego zasięgu
- skille Freeze'a pożerają dużo many, to prawda, i dlatego właściwie pod koniec walki, kiedy regeneracja many jest szybka, umiem się jakoś zaktywizować.
- Freeze nie jest popularny, bo królem jest Woody, a Freeze średnio nadaje się do walki z Woodym. Freeze jest bardzo przeciętną postacią do walki w zwarciu.
- zamrażanie Freezem determinuje wszystkie jego kombosy. Wg mnie to pozwala na zastanowienie się chwilę przed wyprowadzeniem następnego ciosu, rozegrać grę strategicznie.
- miecz jest bardzo przydatny. Tak jak wspominano, zwiększa znacznie zasięg ciosu Freeze'a, ale równocześnie może posłużyć jako szybsza wersja pocisku tejże postaci. Wiąże się jednak z tym ryzyko przechwycenia mieczyka przez przeciwnika co prawda :( no i mając mieczyk Freeze walczy w zwarciu jeszcze gorzej...
Freeze bez miecza jest jak Freeze z mieczem, tylko że bez miecza.
 
http://www.lf2.pl
As098
Freeze to jest postać średnio popularna.
Mocne strony.
- Zamrażanie dzięki czemu można wykonać combo
-Ze wszystkich postaci Freeze ma najłatwiejsze Combo
-Zmiana większości kulek w kulki lodowe.
-Lodowy miecz dzięki któremu można zamrozić kilku przeciwników jednym uderzeniem.
-Na zasadach LF PC nie ma ograniczeń co do ataków specjalnych.
- Atak kulkami przygotowuję się szybko i można zamrozić przeciwnika po skosie.
- Huragan ułatwia walkę z Julianem bo nie trzeba zbijać pancerza.
Słabe strony.
-Freeze jest dość powolny.
-Można przechwycić lodowy miecz.
-Powolne kulki łatwo je odbić.
-Duże zużycie many na ataki.
-Czas na przygotowanie ataków soplami i huraganem jest na tyle długi że można oberwać.
-niewygodna walka wręcz.
Moja ocena 4.5
 
Fear
Freeze, władca lodu.

-PLUSY

- Wolna postać

- Szybkie uderzanie pięściami przez co wygrywa się większość walk

- Odbijanie wszystkich kulek ( oprócz Firena ) i zamienianie je tym sposobem w lodowe kulki sprzyjające jemu

- W momencie wyczarowania miecza, zasięg jego ataku się zwiększa i jego atak zaczyna zamrażać, niestety wtedy jego ataki są dużo wolniejsze

- Jak wspomniały osoby wyżej, kulki szybko się tworzące, lecz wolno lecące, dlatego nasz Freeze może zamrozić blisko stojącego rywala


+ PLUSY

+Jak już mówiłem, wolne kulki które zaliczam do plusów i minusów

+ Traci bardzo dużo many

+ Jeśli zgubi swój miecz, a rywal go znajdzie, będzie ciężko

4 to moja ocena
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018