Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Gatunki muzyczne
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » Muzyka
 Drukuj temat
Gatunki muzyczne
bleeq
Jeszcze takiego tematu nie było, to postanowiłem założyć. A co!

No więc jakie gatunki muzyczne słuchacie i ewentualnie jakie przykładowe zespoły.

Tak jestem ciekaw jakie tutaj ludzie mają gusta. :)
 
Ananasik
Ja słucham Eminema i Linkin Parka
 
Kuba4ful aka Senpai
Ja słucham rock'a, a moje ulubione zespoły to: Skillet (dzięki Karol ^^) i Linkin Park (dzięki "filmy polecane dla ciebie" ^^).
Ale bardziej wolę openingi z anime ^^.
 
Hubi
Hue, z tych mocniejszych to Slipknot, Behemoth, lub mniej znany zespół Seeing Sunrise. Czasami zajrzę do klasycznego metalu i rocka jak Metallica, Iron Maiden, Anhrax, Black Sabbath, Kiss, Disturbed, System of a Down, Bon Jovi, Tenacious D, The Offspring.

Co do Linkin Park to stare albumy były ok, teraz że tak powiem się sprzedali.
z Korn jest podobnie niestety.

Z rapu to lubię posłuchać Hansa, czasami Hemp Gru, rzadziej Eminema.
 
Zakuba
Łeee... :P Ja tam z rocka posłucham sobie czasem Rise Against, Hollywood Undead albo Green Day'a.

A jeśli chodzi o to co teraz słucham, to przerzuciłem się na muzykę elektroniczną, ostatnimi czasy popularną, m.in. na artystów takich, jak R3hab, Hardwell, Alesso, Dimitri Vegas & Like Mike, Tiesto, Nervo, Martin Garrix i tym podobne.
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Com
Głównie rocka np. Red, Breaking Benjamin, Skillet, The offspring. ^^
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Shade
Ja słucham głównie muzyki dubstep od kanałów na yt, np. Monster Cat i Machinimasounds

A tak z piosenek i zespołów to nie mam jakichś ulubionych. Zazwyczaj włączam RMF'a na przemian z Radiem Zet i słucham co leci. Mimo, że nie mam takich wyznaczonych gatunków których słucham to jak już to lubię czasem posłuchać Green Day, zboka Pitbulla, One Republic.
 
http://supremesquad.forumpolish.com
Fioletix
No w sumie też o muzyce se można pogadać :D
Czego tam słuchacie?
Ja se słucham ostatnio często Metallice i jeszcze częściej Nirvanę. Te hity z lat 90. Bardzo lubię słuchać zarówno wersji studyjnych, koncertowych a no i dobrym coverem nie pogardzę.
W 2015 roku wyszedł nowy album Three Days Grace z nowym wokalistą i polecam posłuchać fanom metalu, bo album sztoks.
Poza tym mam mnóstwo zespołów, których słucham dyletancko i znam kilka kawałków. Ja ogólnie mam taki sposób słuchania, że oceniam muzykę po kawałkach, nie zespołach, czy albumach. Oczywiście są wyjątki bo niektórzy twórcy rozpierdalają każdym. :D

Słucha tutaj ktoś może polskiego, lub amerykańskiego rapu?
FPS - Wiersz dwustrofowy - autor Fioletix

FPS is the best
Pod warunkiem, że surv grany jest
Luj ma neta niezbyt fest
I nie włącza go na VS


Siekiera motyka
Luj w cupach fpsa nie tyka
Metan etan propan butan
Luj fpsa nie tyka w cupach


'Zimna fala' - Wiersz zachęcający do aktywności bydlątka. - autor Fioletix 2012

Poza tym, co się jeszcze meczów tyczy,
ćwiczmy szybkie rozgrywanie niczym ciosy biczy,
bo z KoN na koniec meczu czekam,
zrywając mlecze tu narzekam,
ten kto czerstwy ten kto skacze,
raczy szczodrze ograć klacze.
Dlatego chciałem zaaplikować Wam dawkę tych słów,
by do czynnego życia przywrócić Was znów,
to być musi balsamem dla Waszych oczu,
niczym zamarznięta fontanna krystalicznego moczu,
za to swe mroźne pazury ostrzyć trzeba,
by jednym szarpnięciem rozbryzgiwać trzewia,
by los przeciwników był w naszych szponach,
i w naszych paszczach krwawa agonia,
a gdy rozgrzani zostaniemy gorącą epidemią,
dostaniecie lodowaty zastrzyk z hipotermią,
bo dla nas nic nie jest lepsze od oziębienia,
twardy mróz czy delikatny chłód naszym stanem ukojenia.
 
Gri
Three Days Grace gra metal teraz? lataaaa temu ich słuchałem, po natrafieniu na utwór Time of Dying (bardzo fajny, polecam. Aż sobie puszczę po latach ;D).
Wtedy grali taki rock, czasem mocniejszy. Ale fajny melodyczny wokal z tego co kojarzę.

Ja ostatnio słucham przeróżnie, odszedłem odrobinę od mocnego rocka, właściwie to w większej ilości z mocniejszej muzyki to dalej cisnę Rise Against, które u mnie króluje nieprzerwanie od lat.

Ale tak to i soundtracków słucham, trochę elektronicznej muzyki nawet zacząłem (konkretnie to electro-swingu, coś w tym stylu: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. . Tak teraz popatrzyłem na swoje last.fm i się okazuje, że ostatnio dużo słuchałem polskiego zespołu Koniec Świata. Do tego the Fratellis też się trochę nabiło.

Z polskiego rapu ja jestem raczej nieogarnięty ;D Właściwie tylko Zeus, Łona i L.U.C.

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Alladyn
Z zagranicznego rock-a to na pewno polecam Green Day. Poza tym razem z Offspring i Blink 182. To moje 3 ulubione zagraniczne zespoły. Z zespołów mniej rockowych to często słucham Nirvany, AC/DC i Sabatonu. Lubię też posłuchać sobie folkowego metalu podobnego do stylu In-Extremo. Jeśli chodzi o polskie zespoły/muzyków to fajnie jest posłuchać: Ulicznym Opryszkiem, Happy Sad i Leniwca.
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Mefju
Fioletix napisał(a):
Słucha tutaj ktoś może polskiego, lub amerykańskiego rapu?


Ja miałem taki okres, że chciałem troszkę skończyć ze swoją ignorancją jeśli chodzi o rap i troszkę się próbowałem zagłębić, no i tak jak nigdy nie lubiłem polskiej odmiany tego gatunku poza kilkoma klasykami od Kalibra czy Paktofoniki (szanowałem przed filmem o Magiku! xD) tak utwierdziłem się w przekonaniu, że ta bardziej klasyczna amerykańska odmiana rapu jest ok. Dalej uważam jakichś Kanye Westów i Snoop Doggów za parodystów, ale dotarłem do takich zespołów jak La Coka Nostra czy House of Pain, no i kurwa, polecam.

La Coka Nostra: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
House of Pain: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. - to chyba każdy kojarzy xD

Poza tym inne klasyki jak Cypress Hill albo Run DMC. Generalnie dalej czuję się laikiem w tych klimatach, ale już nie takim jak kiedyś :D. Co mi się najbardziej niepodoba to modny w ostatnim czasie nurt jakim jest trap, no gwałt na muzyce xD

Poza tym klasyka rocka raczej, ten nowoczesny rock służył mi w podstbazie, no tak do początków gimnazjum jako jakiś tam wstęp do tych klimatów, do pewnych kawałków mam jednak sentyment do dziś. Mój last wskazuje, że w ostatnim czasie moim ulubionym zespołem było The Doors. Zawsze ich lubiłem, ale dopiero niedawno naszła mnie na to mega faza. Poza tym najwięcej słuchałem Rolling Stonesów, Simon & Garfunkel, Motorhead, Led Zeppelin, The Smiths chyba i Misfits, z mniej znanych zespołów Cinderella, ogólnie te mniej znane zespoły często nie ustępują tym 'największym'.

A tak w ostatnim czasie miałem małą fazę na jakieś tam lata 50 i dochodzę do wniosku, że Elvis jest błędnie nazywany królem rock and rolla :D. Wolę np. takich wykonawców jak Ritchie Valens albo Buddy Holly, każdy ma ogólnie coś dość znanego.

@Gri,
Parov Stelar kojarzę, usłyszenie tego na imprezie w przeciwieństwie do 90% dzisiejszego gówna nie przyprawia o mdłości :D. Niestety ciężko mi trafić na coś takiego - jestem z podlaskiego xD
Edytowane przez Mefju dnia 05-05-2016 17:54:12
 
Gri
Mefju, można różnie reagować na obecnego Snoopa, ale nazywać go parodystą? :< Jego płyta Doggystyle jest naprawdę dobra, kiedyś sobie słuchałem. To chyba jego debiut, ale bardzo dobry album, obczaj: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

SirApczu - widzę zestaw startowy :D Też kiedyś dużo słuchałem Green Daya, Blink (What's my age again? :D świetny kawałek), no i Offspring obowiązkowo.
Do tej pory najwięcej z tych trzech to Offspringu słucham, mają tak bogatą dyskografię, że od czasu do czasu lubię sobie jakiś albumik zapuścić.
Dołożyć do tego Simple Plan i Sum 41 i mam swoją młodość xD

Z Ulicznego Opryszka to znam tylko obowiązkowe w każdym ciapągu na Uctok "OOOOUUOOO JEDZIEEMY NA WOODSTOOCK" ;D Chociaż byłem na koncercie nawet, bo właśnie na którymś tam Woodstocku grali, chyba tym 3 lata temu. Bawiłem się dobrze :D

Mój last w moim topie 'od zawsze' wskazuje mi jeszcze oprócz tych co wymieniłem już wcześniej (chociaż to nie do końca miarodajne, bo niektórych z tych zespołów już nie słucham, a kiedyś maniaczyłem :D):
Within Temptation (dalej lubię, rzadko słucham), Kult, Strachy na Lachy, Hey (sporo polskiego o dziwo ;d), Paramore, Nirvana, Beatlesi. T.Love, Bob Dylan, Myslovitz, KSU, Zabili mi Żółwia, Jacek Kaczmarski, Social Distortion.

Kurcze, przez ten temat zaczynam sobie dawno nie słuchane zespoły przypominać :D

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Mefju
Gri napisał(a):

Mefju, można różnie reagować na obecnego Snoopa, ale nazywać go parodystą? :< Jego płyta Doggystyle jest naprawdę dobra, kiedyś sobie słuchałem. To chyba jego debiut, ale bardzo dobry album, obczaj: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.


Jak mówiłem - ciągle jestem mniejszym lub większym ignorantem w kwestii rapu :D. Co nie zmienia faktu, że gość serio zdziadział i to chyba dość powszechna opinia. Coś jak Metallica, w innym gatunku :D Z tym, że mi Metallica w wersji rockowej a la Load czy Reload nawet pasuje :P

Uliczny Opryszek, kurcze, te nazwy polskich kapel :D. Najlepszą ma chyba Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach :D

Nie ma to jak Nocny Kochanek: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Takie klasyczne heavy z głupimi tekściorami :D
Edytowane przez Mefju dnia 05-05-2016 20:27:26
 
Fioletix
W sumie fakt, Three Days Grace robi bardziej rockowe rzeczy. Ale to jest jeden z tych zespołów, u których metal i rock to pojęcia względne. Właściwie, to oni na początku kariery byli bardziej metalowi, kolejne albumy to już rock lub hardrock liryczny i brzmieniowy.

@Gri, co do rapu to nieźle, bo Zeus wydał płytę w 2015, i kilka dni temu Łona i Webber wypuścili płytę i obie produkcje to mega sztosy.
@Mefju, no to nieźle. Oni mają zajebiście chore teksty :D Np. taki Słoń się na nich inspirował po części. A Słonia każdy kto słuchał rapu pewnie kojarzy.

Paramore też się jarałem za młodu. Z damskim wokalem ochoczo słuchałem Within Temptation, Flyleaf, Nightwish (zwłaszcza stara wokalistka), Delain.

Ostatnimi laty zacząłem gustować w sopranach. I bardzo się zajarałem takimi wokalami jak Tori Amos, która sama nakurwia na instrumentach i śpiewa. I Bjork, moja ulubiona wokalistka. Ona ma całą, szeroką orkiestrę i jej piosenki są w wielu różnych gatunkach (pop, indie rock, electronica). Na początku oczywiście jak jej posłuchałem, to pomyślałem co ja pacze, ale z czasem stałem się sajkofanem jej chorych pomysłów. :D

Jacek Kaczmarski oczywiście kozak. 'Obława' na żywo mój faworyt.
Polscy wokaliści mają swój urok i epickość. Lubię se posłuchać też NieboNie.
W sumie wymieniacie zespoły, których kojarzę chociaż 1 kawałek i też sobie przypominam starsze nołlajfienie z muzą po internetach. :D

Edit. A włacha. Może są jakieś soundtracki z gier, filmów, seriali którymi się jaracie? Bo soundtrack to dobra rzecz.
Edytowane przez Fioletix dnia 06-05-2016 21:04:16
FPS - Wiersz dwustrofowy - autor Fioletix

FPS is the best
Pod warunkiem, że surv grany jest
Luj ma neta niezbyt fest
I nie włącza go na VS


Siekiera motyka
Luj w cupach fpsa nie tyka
Metan etan propan butan
Luj fpsa nie tyka w cupach


'Zimna fala' - Wiersz zachęcający do aktywności bydlątka. - autor Fioletix 2012

Poza tym, co się jeszcze meczów tyczy,
ćwiczmy szybkie rozgrywanie niczym ciosy biczy,
bo z KoN na koniec meczu czekam,
zrywając mlecze tu narzekam,
ten kto czerstwy ten kto skacze,
raczy szczodrze ograć klacze.
Dlatego chciałem zaaplikować Wam dawkę tych słów,
by do czynnego życia przywrócić Was znów,
to być musi balsamem dla Waszych oczu,
niczym zamarznięta fontanna krystalicznego moczu,
za to swe mroźne pazury ostrzyć trzeba,
by jednym szarpnięciem rozbryzgiwać trzewia,
by los przeciwników był w naszych szponach,
i w naszych paszczach krwawa agonia,
a gdy rozgrzani zostaniemy gorącą epidemią,
dostaniecie lodowaty zastrzyk z hipotermią,
bo dla nas nic nie jest lepsze od oziębienia,
twardy mróz czy delikatny chłód naszym stanem ukojenia.
 
Gri
Ja się jaram bardzo soundtrackiem z Drive:
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

To jest elektronicza muzyka, taka do chilloutu.

Z soundtracków czysto muzycznych, to lubię OST z Hunter x Hunter (wiem, wiem, chińskie bajki xD ale soundtrack mi się zajebiście podoba):
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

I takie co sobie puszczam cały soundtrack na youtube to:
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. soundtrack z gry Bastion, nigdy nie grałem. Najlepiej się u mnie sprawdza jak słucham do jakiegoś projektu co mam zrobić czy coś :D

No i nie będę pewnie oryginalny:
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. towarzyszy mi od ponad 10 lat, kiedy to pierwszy raz w Morrowinda zagrałem :D ten główny theme muzyczny jest doskonały.

Co do Kaczmarskiego to szczerze polecam albumy Krzyk, Strącenie Aniołów i Litania (w tej kolejności). Są w sumie przystępne, nawet dla kogoś kto raczej nie słucha takiej muzyki, a bardzo dobre są, moim zdaniem.
Przykładowo: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Generalnie polecam :) (btw. teraz dopiero odkryłem, że wersja płyty Strącenie Aniołów jaką ja mam na dysku jest 'inna'. Na youtube wszystkie utwory są z dodatkowymi instrumentami, a ja mam samą gitarę + wokal ;d czyli tak jak wysłałem link wyżej).

Fiol - co do Łony to płytę obczaiłem, natomiast najnowszy album Zeusa mam do nadrobienia jeszcze.
Nom, też się Paramore jarałem za młodu :D Plus Hayley ładna była wtedy, nie wiem jak teraz ;D
Na Within Temptation byłem na dwóch koncertach, hyhy, lans.

Hm, chyba nie znam NieBoNie :S obczaję.

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Fioletix
NieBoNie to ci co śpiewali 'panie prezydencie nie ścinaj mi włosów, chciałbym być podobny do wielkich herosów.'. Albo 'papierosy, wóda, sex'.
Z Drive pierwszy soundtrack znajoma melodia, najbardziej wryty w pamięć.
Drugą melodię nawet mam na telefonie, to chyba jeden z najlepiej zrobionych openingów filmu jeśli chodzi o dobór muzyki i początek. :D
Trzeciego nie znałem, ale prezentuje się najlepiej. Dzięks :D
Hunter x Hunter nie oglądałem, ale wiele osób mi polecało. Ja generalnie wolę obejrzeć anime i odsłuchać te soundtracki w akcji animca i potem posłuchać sobie na czysto soundtracka.
Jeśli chodzi o soundtracki z animców, to osty z Bleacha wymiatają i są chyba najlepsze i najbardziej zróżnicowane.
Np. taki fajny gitarowy w stylu flamenco: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
No i te bojowe albo zapowiadające akcję: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
I najbardziej Bleachowy, taki psychodeliczny: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Wooow, Morrowind! Toż to istny cud. Nie ważne kiedy jak i gdzie, muzyczka z Morrowinda zawsze wprowadza w ten specyficzny nastrój. :D Morrowind stary zawsze na propsie.

W sumie Kaczmarski chyba jak to tworzył, to pierw robił kawałki do szuflady, dopiero z albumem wyszły wersje z płyty robione z większym repertuarem sprzętowym. Jego kawałków słuchałem raczej po trochu i słuchałem kilka dni lub tygodni jeden czy dwa kawałki, by potem wyczaić dwa nowe i też długo słuchać to samo.

W sumie Haile była zawsze taka młodociana, też nie wiem jak jest teraz. Może się dobry milf się z niej zrobił. :D
Też bym se pojechał na jakiś koncert, ale kurde nie ma z kim. :(
 
Shade
Widzę, że się trochę rozhulaliście parę tematów, to też coś napiszę. ;P

Oo, muzyka z Drive ;D
Film mi się co prawda jakoś bardzo nie spodobał, ale soundtracki z niego są genialne.
Jeśli chodzi o rap (bo widzę, że się wkradł jego temat) to też nie trawię polskiego, ale lubię sobie posłuchać zagranicznego.
Ostatnio sobie słucham może niezbyt bardzo znanego Classified'a i jak na razie wcale mi się nie nudzi. ^^
Jakby ktoś nie kojarzył to daję jeden z jego utworów: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
I generalnie głównie tego słucham + jakieś stare piosenki Imagine Dragons, te nowsze jak dla mnie nie mają takiego... klimatu. :v
 
http://supremesquad.forumpolish.com
Gri
Yup, Blicz miał dobrą muzykę. W openingach też miał fajne piosenki, np. ta mi w pamięci utkwiła: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

A to co zalinkowałeś, "On The Precipice Of Defeat" jest zajebiste. To był chyba pierwszy utwór co leciał w anime ;d generalnie był w pierwszym odcinku z tego co kojarzę i od razu mi się spodobał.

Łapcie linka, pewnie dawno tego nie słyszeliście: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. ;D
To chyba w którejś Fifie było.

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Mefju
FIFA2004!

I kiedyś w jakiejś reklamie, chyba jakiegoś kremu Nivea xD. Ogólnie miłe wspomnienia, dzięki :D

Jeszcze dwa kawałki pamiętam z tej fifki:

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. - to było w przezajebistym intro

Stare Kings of Leon, o klasę lepsze od obecnego. :D
Edytowane przez Mefju dnia 10-05-2016 22:12:48
 
KINGAdijanko
Mi z Bleachowych piosenek najbardziej przypadło do gustu to: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

EDIT BY BUKORL: I to: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Cieszy mnie to, że Bleach ma sporą gamę utworów. Naprawdę. Miło się zaskoczyłem, gdy odkryłem w kolekcji piosenek, że jest masa utworów których nie znałem. Smuci mnie, że drugiego sezonu nadal nie ma. A szkoda. Chciałbym zobaczyć jakby ocenzurowali śmierć Genryusaia, Unohany i Askina :P.
Edytowane przez KINGAdijanko dnia 10-05-2016 22:43:55
天道, Tendō
修羅道, Shuradō
人間道, Ningendō
畜生道, Chikushōdo
餓鬼道, Gakidō
地獄道, Jigokudō

"Jesteśmy Pain, jesteśmy Bogiem"
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018