Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: 10. BleeQ
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » ArtykuÅ‚y » Wywiady » Wywiady Walsemore'a
 Drukuj temat
10. BleeQ
Walsemore
Witamy w naszym studiu BleeQ! Niewątpliwie gdyby Forbes ogłosił ranking najbardziej wpływowych graczy polskiej sceny LF2, to właśnie on ten ranking by otwierał. Powiedz nam, jak wyglądała Twoja droga na szczyty władzy?

Wszystko zaczęło się w dniu kiedy rozpocząłem swoją przygodę w Little Fighter przez internet. Wtedy też założyłem własny klan i to były moje początki jako osoby zarządzającej grupą ludzi oraz stroną. Następnie ruszył projekt portalu LF2 Revolution. Zaangażowałem się w jego budowę i dzięki temu zostałem adminem LF2Rev. Gdy polska scena LF2 zaczęła upadać, wraz z pozostałymi adminami LF2Rev postanowiliśmy porzucić ten projekt i połączyć siły z portalem Little Fighter Polish Center. I w ten właśnie sposób zostałem adminem LF PC i jestem nim do dnia dzisiejszegoa

Czym według Ciebie różni się LF2 dzisiejszy od LFa sprzed, dajmy na to, pięciu lat?

Kiedyś patrzałem na to z perspektywy nowego gracza, który dopiero poznaje scenę LF2. Na pewno ciekawiej jest dopiero poznawać jakąś grę, społeczność, tworzyć pierwszy klan, zrekrutować pierwszych ludzi, grać pierwsze klanówki, walczyć w pierwszych turniejach itp. Moment fascynacji grą już dawno mi minął. Obecnie zarządzam tym całym mechanizmem i nie wiem jak bym patrzał na scenę LF2 teraz. Dlatego też ciężko jest mi ocenić czy obecnie jest lepiej czy gorzej. Na pewno LF2 z każdym rokiem się starzeje i graczy przybywa coraz mniej, tego sie nie da uniknąć. Co się natomiast tyczy różnic między przeszłością a teraźniejszością. Myślę, że kiedyś mniejszą rolę odgrywała strona LF PC, rzadziej organizowano tam turnieje i strona nie była taka aktywna i tak istotna. Wtedy raczej scenę LF2 tworzyło społeczeństwo, udzielano się na stronach klanowych, grano klanówki, tworzono nowe fora i strony, wprowadzano w życie wiele projektów, organizowano turnieje wewnątrz i zewnątrz klanowe. Obecnie nie ma już takiego zaciekawienia grą, starzy gracze moment fascynacji mają już za sobą, a nowi mają do dyspozycji wiele nowych, konkurencyjnych gier. Dlatego też w dzisiejszych czasach nie ma już tyle życia w społeczeństwie, teraz wszystko skupia się wokół LF PC, gdzie organizowane są wszystkie turnieje, a poza LF PC praktycznie nie ma życia. Taka więc według mnie jest różnica. Wiadomo, że kiedyś LF2 było młodsze i grało w niego więcej ludzi, ale uważam, że jak na dzisiejsze czasy i tak trzyma się to wszystko na bardzo przyzwoitym poziomie, a ciągłe istnienie społeczeństwa LF2 i dość sporej grupki ludzi chętnej pograć przez internet jest wielkim sukcesem i z tego się trzeba cieszyć.

Jakie widzisz perspektywy dla LFa?

Jeśli chodzi o samą grę to już od dawna twórcy jej nie ulepszają, a wiadomo, ze nikt nie będzie grał w nieskończonośc w ten sam produkt. Jeśli chodzi o polską scenę LFa to dopóki będą ludzie chętni do gry, dopóki społeczność będzie się udzielać, to do tego czasu będzie to funkcjonować. Osobiście uważam, że bardzo ważnym elementem są tu ludzie zarządający LF PC, gdyż to od nich zależy czy scena istnieje czy nie. Jako przykład można tutaj podać pierwszy upadek sceny sprzed kilku lat. Od jakiegoś czasu stroną tam zarządzał sam Danken i gdy także jemu odechciało się prowadzić LF PC to cała scena padła. Po późniejszym turnieju pożegnalny OLTT i dalszym funkcjonowaniu sceny mozna wywnioskować, że ludzie chętni do gry ciągle byli, brakowało jedynie osoby, która by tym wszystkim pokierowała. Dlatego tak jak pisałem - jak długo będzie ktoś się tym zajmował i jak długo będą ludzie chętni do gry, tak długo LF2 w polsce będzie istniał.

Czy LF2PC szykuje jakieś ciekawe wydarzenie w najbliższym czasie?

Sporadycznie staramy się wprowadzać nowe rzeczy oraz organizować zróżnicowane turnieje. Obecnie trwa Easy Cup #8, nie tak dawno zakończyliśmy siódmą edycję Survial Tournament oraz zainaugorawliśmy nowy projekt LF2 Tourney, a zaledwie kilanaście dni temu ruszyliśmy z nowym turniejem Official Polish 2vs2 Clans League. Tak więc obecnie jest w co grać i na najbliższą przyszłość żadnych planów jeszcze nie ma.

Co Ci siÄ™ najbardziej podoba w obecnej scenie, a co siÄ™ najbardziej nie podoba?

Tak jak wspominałem powyżej, obecnie wszystko skupia się wokół LF PC, a oznaczać to też musi, że strona jest lepsza niż kiedyś. Po pierwsze znajduje się tutaj 150 razy więcej informacji o grze niż kiedyś, są szerokie opisy LF1, LF2, LFo, dział z downloadem, artykuły, grafika czy też obszerne forum, którego kiedyś w ogóle nie było. Po drugie LF PC posiada domenę www.lf2.pl , co jest wielkim plusem. Po trzecie strona jest bardziej funkcjonalna i przyjazna dla użytkowników. Poza tym obecnie mamy dość spore zróżnicowanie turniejów.  Standardowe OPCL, OPC itp., do tego stosunkowo nowy Easy Cup dla nowych graczy, a także ligę LF PC, która w porównaniu do organizowanej w "czasach świetności" Polskiej Ligi LF2, okazała się być dużo bardziej udanym turniejem. Tak więc ogólnie rzecz biorąc w obecnej scenie podoba mi się strona LF PC i wszystko co z nią związane. Jeśli chodzi o negatywne sprawy to uważam, że w ostatnim czasie mielismy za dużo afer i możemy też zaobserwować zbyt dużo niekulturalnych zachowań.
Freeze bez miecza jest jak Freeze z mieczem, tylko że bez miecza.
 
http://www.lf2.pl
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018