Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Zmiana regulaminu
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Forum » Sugestie
 Drukuj temat
Zmiana regulaminu
Bukorl
Żądam zmiany regulaminu LF PC odnośnie gry na lagach. FPS Changer nic nie da osobie, która nie ma przeważnie lagów w grze przez Internet. FPS Changer sprawia, że gra chodzi klatkowo, ale większość lagów, jakie się pojawiają, są lagami nieregularnymi, więc FPS Changer za dużo nie pomoże. Moje rozwiązanie jest, aby nie dopuszczać do turniejów itp. osób, których prędkość łącza nie wynosi co najmniej te 10 MB, bo 20 teraz to już jest pewien standard. Wyjątkiem byłyby osoby, które pomimo wolnego neta, jakimś cudem nie mają lagów z większością sceny (tj. lagi zdarzają się jej maks z 3 lub 4 graczami). Chodzi o to, że większość ludzi nie ma jakichś strasznych lagów podczas gry i nie są oni przyzwyczajeni do gry na nich, podczas gdy osoby z wolnym netem cały czas grają na lagach i w sumie nie znają nawet innej gry, więc dla nich to jest normalka. Wystarczy spojrzeć na graczy z wyższej półki i porównać ich grę na lagach i bez nich. Zastanówmy się, czy jest to uczciwe? Są wymagania co do wersji LF-a i do konieczności komunikowania się z przeciwnikiem (GG, Hamak, Skype), więc niech będzie też wymóg co do prędkości Internetu...
Ps. I tak każdy mnie oleje, bo nie potraficie dostrzec tego, że ten regulamin nie jest obiektywny w wielu w punktach.

 
Martin
Bukorl, wytłumacz, w jakich punktach regulamin jest nie jest obiektywny? I w ogóle co ma regulamin do lagów, przecież tam nie ma chyba nic o lagach :P

I wiem, że piszesz to ze względu na naszą ostatnią walkę, w której był lagi. Cóż, bywa. Szanse były równe przecież, więc nie ma co płakać...
 
Bukorl
Martin napisał(a):

Bukorl, wytłumacz, w jakich punktach regulamin jest nie jest obiektywny? I w ogóle co ma regulamin do lagów, przecież tam nie ma chyba nic o lagach :P

I wiem, że piszesz to ze względu na naszą ostatnią walkę, w której był lagi. Cóż, bywa. Szanse były równe przecież, więc nie ma co płakać...

No właśnie o to chodzi, że szanse nie były równe i ja już to wytłumaczyłem w poście powyżej. Szanse nigdy nie są równe, jeżeli jest taka sytuacja, bo to jest tak, jakbyś chciał komuś "nastukać" (w realu), ale zapraszasz go na swoje osiedle, rozumiesz? Wiadomo, że ten typ nie ma szans, bo skrzykniesz kumpli lub po prostu lepiej będziesz znać okolicę. Nie piszę tego bezpośrednio ze względu na naszą ostatnią walkę. Ona była tylko taką jakby "inspiracją". Już dawno temu miałem nerwa, bo przegrałem z jakimś graczem, z którym normalnie wygrywałem, przez lagi właśnie, ale wtedy olałem chęć napisania takiego postu.
Właśnie o to chodzi, że w regulaminie nie ma nic o lagach. Przeczytałeś w ogóle temat? Tematem jest "ZMIANA regulaminu", czyli sprawienie, by był inny niż jest obecnie. Ehh... Regulamin nie jest obiektywny w wielu punktach. M. in. brak reguły dot. gry na lagach, zakaz postaci dystansowych (większość osób ze sceny nie umiałaby po prostu przeciwko nim walczyć i koxy, jak ybnn, miałyby jeszcze łatwiejsze zadanie, ponieważ oni umieją grać każdą postacią), śmiechowa zasada PP (co dla jednego nim jest, dla drugiego niekoniecznie musi być) i wiele innych, ale to nie temat na to. Tutaj chcę się skupić na grze na lagach.

 
Zakuba
Moje rozwiązanie jest, aby nie dopuszczać do turniejów itp. osób, których prędkość łącza nie wynosi co najmniej te 10 MB, bo 20 teraz to już jest pewien standard.

Pisałem to już wcześniej, ale napiszę to jeszcze raz.

Nie można kogoś nie dopuścić do turnieju, bo ma wolnego neta. Nie każdy może sobie pozwolić na takie "luksusy" (...). Tyczy się to szczególnie osób mieszkających na wsi. W mieście za internet 20 mb zapłacisz 40 zł, na wsi - już 70 (pomijając oczywiście fakt, że w miastach, szczególnie dużych, usługodawcami są zazwyczaj operatorzy kablówek)

Więc Internet 20 MB nie jest żadnym standardem.

Chodzi o to, że większość ludzi nie ma jakichś strasznych lagów podczas gry i nie są oni przyzwyczajeni do gry na nich

To niech się przyzwyczajają, bo lagi były, są i będą, i nawet żaden punkt w regulaminie tego nie zmieni.

Wystarczy spojrzeć na graczy z wyższej półki i porównać ich grę na lagach i bez nich. Zastanówmy się, czy jest to uczciwe?

Wytłumacz, co ma uczciwość do wolnego neta, bo z tego, co napisałeś wynika, że ktoś specjalnie ma wolny internet, bo jest bardziej przyzwyczajony do gry na lagach.

Są wymagania co do wersji LF-a i do konieczności komunikowania się z przeciwnikiem (GG, Hamak, Skype), więc niech będzie też wymóg co do prędkości Internetu...

Uważasz, że walki na lagach są nieuczciwe, bo ktoś nie umie na nich grać. Błazenada. Za to wymóg odnośnie prędkości Internetu byłby niesprawiedliwy. Wyjaśniłem już, czemu więc nie będę się rozpisywał.

Martin napisał:
Bukorl, wytłumacz, w jakich punktach regulamin jest nie jest obiektywny?

Może w tych, które Bukorlowi są nie w smak? :P
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Bukorl
@zakuba, chodzi o to, że gracze, którzy regularnie mają lagi, na starcie są na lepszej pozycji, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo tego, że przeciwnik nie jest do nich przyzwyczajony. Czyli innymi słowy - brak takiego zakazu to ustępstwo w stronę mniejszości.

 
Riki
20mb standard? Tak, tylko, że w mieście, a nie każdy mieszka w mieście, a poza miastem są oferty wi-fi które mają 4-20mb.
Wpływ na lagi ma także odległość graczy.
 
Zakuba
@Bukorl

A wprowadzenie tego zakazu to ustępstwo w stronę większości. Brawo.
Czytałeś co ci napisałem? Wyjaśnię ci to "w pigułce".
1. Nie każdy może sobie pozwolić na szybki internet.
2. Naucz się grać na lagach, jeśli ci przeszkadzają.
3. Lagi były, są i będą.
4. Zasada o niedopuszczaniu "laggerów" jest dyskryminacją, bo "patrz punkt 1."
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
bleeq
Moje rozwiązanie jest, aby nie dopuszczać do turniejów itp. osób, których prędkość łącza nie wynosi co najmniej te 10 MB

osz kurczaczek, to chyba nie będę już mógł grać w lfa :( rzucam LF PC i idę grać w inne gierki - w takie z wymaganym minimalnym internetem 6 MB.
 
ybnn
Fakt jest taki, że osoba która ma lagi z każdym, po jakimś czasie zyskuję przewagę grając z osobami, które mają dobre warunki z większością graczy.
Co prawda nie jest to kwestia nauczenia się gry na lagach, ponieważ są one nieregularne, ale kwestia przyzwyczajenia się do gry na nich i dostosowanie stylu gry do takich właśnie warunków.
Na tyle na ile 10MB jako minimum jest zbyt absurdalne, nie dopuszczenie graczy (o ile lagi faktycznie występują z większością osób, z którymi dany gracz gra) z internetem wolniejszym niż 1MB lub np. 1MB i radiówka jest jak najbardziej uzasadnione moim zdaniem.
Oczywiście zaraz znajdzie się setka obrońców dla wieśniaków, lub dla mało 'zamożnych' osób i 10 razy w ich postach pojawi się wyraz 'dyskryminacja'.
Niestety na naszej scenie od kilku dobrych lat jest niewiele znaczących zmian. Idealnie pasuje tutaj powiedzenie 'The enemy of 'the best' is 'good'. Przez ostatnie kilka lat w różnych dyskusjach przewinęła się masa pomysłów, które mogłyby zmienić naszą scenę, jakość gry, yadda yadaa.. na lepsze, lecz osoby 'u władzy' i niektórzy gracze również automatycznie je odrzucają, ponieważ wiążą się one z ryzykiem - bo dlaczego zmieniać coś co działa (tylko) dobrze..
 
Zakuba
Oczywiście zaraz znajdzie się setka obrońców dla wieśniaków, lub dla mało 'zamożnych' osób i 10 razy w ich postach pojawi się wyraz 'dyskryminacja'.

Bo to jest dyskryminacja. Nie mów mi, że nie.
Porównajmy to np. z prawami człowieka. Według nich każdy ma prawo do życia, rozwijania się, pracowania. No po prostu wszyscy są równi, czy to ktoś zamożny, czy nie.
Tak samo powinno być z naszą sceną - każdy może grać w LFa, uczyć się grać, rozwijać, a tym bardziej - brać udział w turniejach, czy to "lagger", czy nie.
Ale zaraz ktoś mógłby się przyczepić co do EC. No tak. Ale tutaj też znajdzie się odzwierciedlenie. Jeśli jesteś niepełnoletni, to nie kupisz żadnych używek. A jeśli prezentujesz zbyt wysoki poziom gry, to nie weźmiesz udziału w turnieju dla słabych graczy. Proste.
Więc albo macie kompleksy, bo nie potraficie dostosować się do tempa gry, albo jesteście tak pyszałkowaci, że nie będziecie grać z kimś, kto ma lagi.
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
ybnn
Ok, to teraz spróbuj odpowiedzieć na to.
Mamy wolność słowa = każdy może wyrazić swoje zdanie i artykułować je jak tylko mu się podoba.
Powiedzmy, że ktoś na naszej scenie uważa inną osobę za kurwę - pisząc to publicznie wyraża swoje zdanie, nie?
Robi to trzy razy - dostaje 3 ostrzeżenia = ban na tydzień.
Przez tydzień wszyscy mogą korzystać ze strony w normalny sposób, lecz osoba zbanowana nie może - dyskryminacja? Dyskryminacja osób przeklinających? Dyskryminacja osób obrażających innych? Dyskryminacja idiotów?

Wystarczy zerknąć na niektóre punkty regulaminu tej strony:

3. Piszemy poprawnie po polsku, możliwie najbardziej zrozumiale.

Dyskryminacja osób, które nie potrafią pisać poprawnie lub w ogóle po polsku?

4. Nadużywanie przekleństw, obrażanie użytkowników, nachalność, spamowanie i upokarzanie jest zabronione. Nadmiernie powtarzające się zachowania będą karane.

Dyskryminacja osób, które nadużywają przekleństw etc.?

Oczywiście nikt nie nawie tego dyskryminacją, ponieważ to regulamin - tak samo jak nikt nie nazwie EC dyskryminowaniem kogokolwiek.
Znalazłeś odzwierciedlenie związane z kupowaniem używek.
Jeśli chodzi o wolny internet też znajdzie się masa 'odzwierciedleń'. Jeśli masz rower, nie możesz startować w wyścigach motocyklowych..

Rzucanie oskarżeniami, że ktoś ma kompleksy, bo nie potrafi się dostosować do tempa gry (swoją drogą nikt tutaj nie wspomina o tempie gry, lagi i wolne lub szybkie tempo gry to nie to samo...) lub jest pyszałkowaty, jest troszkę nie na miejscu..
 
Zakuba
Można wyrażać publicznie swoje zdanie pod warunkiem, że nikogo nie obraża.
Jeśli obrażasz kogoś publicznie, popełniasz przestępstwo i podlegasz karze grzywny.
Jeśli robisz to ciągle, możesz podlegać bardziej surowej karze, np. więzienie, załóżmy, że na rok.
Przez rok wszyscy mogą normalnie żyć, zarabiać, pracować, lecz osoba siedząca w więzieniu nie może. Czy ktoś nazywa to dyskryminacją? Nie, bo osoba ta zasłużenie nie "może" normalnie żyć, gdyż złamała prawo.
Podobnie jest tutaj. Jeśli łamiesz regulamin, dostajesz osta. Jeśli robisz to regularnie, dostajesz bana. Dyskryminacja? Nie, bo zasłużenie zasłużenie zostałeś ukarany.
Ale w sumie nie rozumiem, coma to wspólnego z tematem?
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Riki
"Wystarczy zerknąć na niektóre punkty regulaminu tej strony:

3. Piszemy poprawnie po polsku, możliwie najbardziej zrozumiale.

Dyskryminacja osób, które nie potrafią pisać poprawnie lub w ogóle po polsku?"


GdzieÅ› tam w kodeksie:
Zakaz mordowania ludzi

Dyskryminacja osób, które mordują innych ludzi? wait, what?
 
ybnn
Dokładnie - nie jest to dyskryminacja, bo jest to PRAWO..
Więc jeśli posiadanie ogarniętego łącza stałoby się warunkiem gry i za razem częścią regulaminu/PRAWA nie byłoby z tym problemy, tak?
 
Zakuba
Aha. Czyli jak ktoś będzie grał na lagach walki turniejowe, to dostanie bana? Będziemy karać ludzi za to, że chcą sobie po prostu pograć, ale nie stać ich na internet? To może wróćmy do "korzeni". Zadajmy sobie podstawowe pytanie - Po co są te wszystkie turnieje, ligi, klany? Po co? Aby każdy nas wspólnie, oraz z osobna mógł czerpać przyjemność z grania w LF2. Nie po to, aby pokazać, że jest się najlepszym, ale dla przyjemności. Jeśli zabroni się udziału w turnieju osobom, które mają powolny Internet, to jaka będzie z tego przyjemność? Wyobraźmy sobie sytuację odwrotną, że Ty masz radiówkę 1Mb, a ktoś inny Szerokopasmówkę 15 Mb. Ten ktoś chciałby wprowadzić zasadę zakazującą gry osobom, które mają radiowkę 1 Mb. Jakbyś się poczuł? Też uważałbyś, że jest to niesprawiedliwe. Więc moim osobistym zdaniem - powtarzam to po raz 789657129^8464594894 - nie należy zabraniać gry osobom jakimkolwiek. Nawet jeśli ten ktoś ma neta 128 kb, to powinien mieć pełne prawo gry przez Internet.

Dziękuję za uwagę i do widzenia.
Ale żem napisał. To chyba przez to dzisiejsze kazanie w kościele xD
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Bukorl
A jaka "przyjemność" płynie z gry na lagach, gdzie gra praktycznie chodzi klatkowo??? Rozumiem, że ktoś może być już do czegoś takiego przyzwyczajony, ale szczerze, to czy i tak nawet to jest dla niego "przyjemnością"? Może przyjemnym dla tej osoby być to, że będzie miała łatwe zwycięstwo, bo wie, że oponent gubi się w grze na lagach. Ja np. grę z kimś, o kim wiem, że ma straszne lagi, traktuję jak przymus i WCALE nie jest to dla mnie przyjemne... Poza tym, uważam, że jeśli zależy nam na rozgłosie i popularności, to zarówno sama strona, jak i również regulamin LF PC powinny ZACHĘCAĆ ludzi do gry, a nie ODSTRASZAĆ i zniechęcać nowych graczy (wątpię, czy gra na lagach może kogoś zachęcić, a gdyby było takie ograniczenie, to nowi od razu wiedzieliby, że jeśli zdecydują się na grę w LF-a przez neta, to na bank - na 99,99% ;p - nie spotkają ich lagi, których tak nie cierpią w różnych MMO)... Zastanówcie się.

zakuba napisał/a:
A wprowadzenie tego zakazu to ustępstwo w stronę większości. Brawo.

Cóż, nie wiem, ile masz lat, ale na tym polega DEMOKRACJA. Wszystkim nie dogodzisz, ale możesz zadowolić większość i tak uzyskać poparcie.

 
Son Koczko
Cóż, nie wiem, ile masz lat, ale na tym polega DEMOKRACJA. Wszystkim nie dogodzisz, ale możesz zadowolić większość i tak uzyskać poparcie.


Może lepiej tu wprowadzić Totalitaryzm, i dać przywództwo komuś takiemu inteligentnemu i wspaniałemu jak mnie.
Argggh motherfuckers!
 
Riki
Większość? :D Śmiechłem, na razie to tylko ty i ybnn macie z tym problem.
x2 x1
 
bleeq
Ja jak zaczynałem grać w LFa przez neta to miałem internet 256 kB, teraz mam 6 MB i nie czuję żadnej różnicy jeśli chodzi o lagi. Tak samo kiedyś, tak i dzisiaj z większością ludzi gra się spoko, ale trafiają się tacy z którymi gra się źle. Tak więc nie uważam, że prędkość łącza ma coś wspólnego z lagami.

Imo. do oceniania lagów najlepiej będzie użyć skalę lagów Zakuby. ^^
x1
 
Bukorl
bleeq napisał(a):
(...) Imo. do oceniania lagów najlepiej będzie użyć skalę lagów Zakuby. ^^

Tzn.?

 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018