Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Bug z klawiaturą
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Little Fighter 2 » Bugi
 Drukuj temat
Bug z klawiaturÄ…
Gad
To pewnie zły dział, bo to pewnie nie wina lfa ale ok.
Mam taki problem, może ktoś miał podobny i potrafi rozwiązać:

Kiedy w LF2 biegam trzymając strzałkę w lewo i w górę mogę wykonać skok. W przypadku, gdy trzymam strzałkę w lewo i w dół skoku już wykonać nie mogę, podobnie jest w drugą stronę, ale na odwrót.
Wciskam guzik (bez względu na to jaki ustawię na klawiaturze) i postać nic nie robi.
To powoduje, że nie mogę za bardzo grać, bo nie zawsze mi wyjdzie skok w jakimś kierunku.

W innych grach nie zauważałem takiego problemu, ale na 100% nie powiem, bo nie wiem w jakiej grze mogłaby zaistnieć podobna sytuacja.

Próbowałem grać na padzie, ale w LF'a jakoś nie za bardzo mi pasuje sterowanie w ten sposób.
 
bleeq
Mam ten sam problem na netbooku.
Jednak mam podłączoną normalną klawiaturą pod USB i wszystko działa w porządku.

Więc jest to pewne rozwiązanie. Ale też się zawsze zastanawiałem czy da się to naprawić.
Edytowane przez bleeq dnia 09-12-2013 15:35:27
 
Gad
no wlasnie mam w domu jeszcze 1 klawiature i problem jest ten sam :D
a nie chce kupowac klawiatury tylko ze wzgledu na lf'a
 
Caesar
Gad, a jakie masz ustawienie sterowania, na jakich klawiszach? I czy masz włączoną funkcję klawiszy trwałych w windowsie?


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
Gad
bez różnicy na czym sobie ustawię zawsze jest to samo
próbowałem nawet to robić w taki sposób, że przez emulator pada ustawiałem sobie klawisze, żeby działały jak pad, a potem ustawiałem sobie sterowanie na pada i to samo
 
Riki
Hmm, teraz sobie tak grałem na dwóch sterowaniach i na "wsad" nie mogę zrobić tak jak ty skoku na dół trzymając w bok i dół strzałkę, ale na moim ustawieniu na strzałkach i "0" "-" "=" już normalnie działa. Proponuje zmienić ustawienia na podobne jak moje, możliwe, że pomoże. Choć ty, może masz gdzie indziej problem.
Edytowane przez Riki dnia 15-12-2013 13:43:55
 
Caesar
Przeciez juz podalem to rozwiazanie, a Gad odpisal, ze nie w tym lezy problem.


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
Riki
Cóż, może zmieniał ustawienia, ale jeszcze nie na strzałki + podobne przyciski? Może w tym jest problem.
 
Caesar
Napisal, ze nie ma roznicy. Po prostu czytaj ze zeozumieniem :)


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
Riki
Csr nie utrudniaj mi sprawy :D
Akurat mi nie działa na żadnym innym niż na strzałkach dlatego już wiem dlaczego kiedyś mi nie chciało skakać : o "WSAD" "IJKL" nie działa mi, ale strzałki już tak ^^ To, że napisał, że zmieniał to nie znaczy, że zmieniał na strzałki tak jak mi nie działa inne tak może jemu też, ale co tam lepiej hejcić, że próbuje pomóc.
Edytowane przez Riki dnia 15-12-2013 14:38:02
 
Bukorl
@Gad Gad, może pomoże Ci w jakiś sposób, jeśli powiem, że mam bardzo podobny problem. U mnie jednak nie jest on tak dokładnie sprecyzowany. Ja mam tak, że mogą mi się zaciąć DOWOLNE klawisze, jeśli tylko nacisnę więcej niż 2. Dotyczy to także robienia skilli (czy jakby to powiedzieli niektórzy - "puszczania czarów";), ponieważ nie raz np. atak nacisnę w tak krótkim odstępie czasowym od strzałki, że komputer odczyta to jako naciśnięte razem. Tutaj chodzi też o zwykłe atakowanie. Idąc cały czas w jednym kierunku (np. trzymając strzałkę w prawo) nie raz zdarza mi się, że moja postać nie wykonuje żadnego ataku, mimo że naciskam odpowiedni klawisz.


 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018