Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Tunngle dobry program do gry online
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Forum » Sugestie
 Drukuj temat
Tunngle dobry program do gry online
Brzdyl
Ktoś używał kiedyś tunngle? pewnie jest to program do gry online nadający wirtualne ip czyli ochrania prywatność. Dodatkowo 1 serwer posiada 255 miejsc (pokoi) to sporo :) . może okaże się lepszy od hamachi? minus u niektóry może pojawić się problem zamkniętego portu smiley aktualnie na programie są stworzone 2 serwery little fighter (zazwyczaj puste) z czasem można robić nowe. moim zdaniem to dobry pomysł cool

http://www.youtube.com/watch?v=cSV7Jn286ks

instrukcja obsługi
 
bleeq
Nie wiesz może czy każdy sobie może założyć pokój na 255 slotów za darmo?

Czy servery te stojÄ… 24/h?

I jak wygląda sprawa administratora? Bo dla przykładu na sieciach hamachi adminem jest założyciel. Jednak jak zmieni mu się IP przestaje nim być i pokoju już nie zedytujesz.
 
Brzdyl
http://www.tunngle.net/community/topic/42331-request-a-new-tunngle-network/

to mi się wyświetliło gdy próbowałem założyć serwer. serwery nie mogą się powtarzać bo nie zostaną zaakceptowane.:S
 
Brzdyl
wygląda na to że ty podajesz jaki serwer chcesz a administratorowie zakładają
żalowo:(
 
Fioletix
Grałem z kolega kiedyś w lf2 przez tunngle i nie cięło, ale kolega mieszka nie daleko mnie, i może dlatego. I problem u każdego będzie z odblokowywaniem portów, to jest najtrudniejsza rzecz w tunngle (musi być zielona buźka). Jak ktoś chce to może ze mną spróbować. Tunngle mam zamiast hamachi już z pół roku do innych gier, a w lf2 gram przez lobby. I najlepiej jak chcecie grać przez tunngle, to usuńcie hamachi bo te programy jakoś tam kolidują ze sobą.
FPS - Wiersz dwustrofowy - autor Fioletix

FPS is the best
Pod warunkiem, że surv grany jest
Luj ma neta niezbyt fest
I nie włącza go na VS


Siekiera motyka
Luj w cupach fpsa nie tyka
Metan etan propan butan
Luj fpsa nie tyka w cupach


'Zimna fala' - Wiersz zachęcający do aktywności bydlątka. - autor Fioletix 2012

Poza tym, co się jeszcze meczów tyczy,
ćwiczmy szybkie rozgrywanie niczym ciosy biczy,
bo z KoN na koniec meczu czekam,
zrywajÄ…c mlecze tu narzekam,
ten kto czerstwy ten kto skacze,
raczy szczodrze ograć klacze.
Dlatego chciałem zaaplikować Wam dawkę tych słów,
by do czynnego życia przywrócić Was znów,
to być musi balsamem dla Waszych oczu,
niczym zamarznięta fontanna krystalicznego moczu,
za to swe mroźne pazury ostrzyć trzeba,
by jednym szarpnięciem rozbryzgiwać trzewia,
by los przeciwników był w naszych szponach,
i w naszych paszczach krwawa agonia,
a gdy rozgrzani zostaniemy gorÄ…cÄ… epidemiÄ…,
dostaniecie lodowaty zastrzyk z hipotermiÄ…,
bo dla nas nic nie jest lepsze od oziębienia,
twardy mróz czy delikatny chłód naszym stanem ukojenia.
 
Zakuba
Nie wiesz może czy każdy sobie może założyć pokój na 255 slotów za darmo?

wygląda na to że ty podajesz jaki serwer chcesz a administratorowie zakładają
żalowo

W tunngle masz sieci prywatne, oraz sieci publiczne. Wiadomo, że sieć prywatna nie wymaga 255 slotów - z sieciami publicznymi bywa różnie. To też zależy od gry. Jeżeli nie ma sieci publicznej dla danej gry, to kontaktujesz się z adminem i zgłaszasz się z prośbą o założenie sieci dla tej gry, admin rozpatrza tą prośbę (wiadomo - jeden mail nic nie zdziała, ale kilkadziesiąt, bądź-set maili ma już jakieś znaczenie) i zakłada sieć, lub nie.

Czy servery te stojÄ… 24/h?

Sieci prywatne są online, dopóki ich nie wyłączysz, lub nie wylogujesz się z aplikacji. Sieci publiczne są otwarte 24h/7d.

I jak wyglÄ…da sprawa administratora?

Tunngle to projekt międzynarodowy - administratorem w danym kraju jest wyznaczona do tego celu osoba, lub kilka osób.

Takie moje porady :) Jeśli coś pokręciłem, to mnie ewentualnie poprawcie.
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
bleeq
Z tego wniosek taki, że ten program dość skomplikowana sprawa. Hamachi odpalasz i grasz.

Najlepiej byłoby wykupić na hamie server na 255 slotów, ale to "troszkę" kosztuje. :P
 
Zakuba
Sprawdziłem ceny (przyjąłem że 1 dolar to 3.50 zł). Są do wyboru trzy możliwości:
a. Z 32 slotami za 29 dolarów rocznie za jedną sieć, czyli 101,50 zł.
b. Z 256 slotami za 119 dolarów rocznie za jedną sieć, czyli 415,50 zł.
c. Możliwość tworzenia nieograniczonej liczby sieci z 256 slotami za 199 dolarów za jedną subskrypcję rocznie, czyli 696,50 zł.
Moim zdaniem najbardziej opłacalna jest możliwość a. Tylko kto by za to zapłacił?

Ew. można zrobić zbiórkę pieniędzy, czyli coś takiego w stylu "pomoc dla powodzian" albo "zbieram na piwo :D"
ach te moje pomysły ;D
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
bleeq
No cóż, hamachi droga sprawa.

W przeszłości, jak jeszcze servery były 10 slotowe, zakładanie sieci klanowych albo sieci LF PC miało jakiś sens.
Teraz, gdy mamy servery na 5 slotów to raczej każdy gracz se założy własną sieć i tyle w temacie.

Co poradzić, co począć.
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018