Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Losowanie par/grup w pierwszych rundach turniejów
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Forum » Sugestie
 Drukuj temat
Losowanie par/grup w pierwszych rundach turniejów
Bukorl
Odnośnie tego, co zostało rozpoczęte na sb (swoje posty stamtąd zaraz usunę).

Chodzi mi o to, żeby ten rozkład sił był w miarę sprawiedliwy. Z tego, co ja zauważyłem, to zawsze jest tak, że od razu w pierwszej rundzie w każdej parze jest jeden zawodnik silniejszy (np. Dark) i jeden słabszy/początkujący (np. Brzdyl PL). To wiadomo, że do półfinału/finału będą dochodzić zawsze Ci sami gracze (ybnn, Koczko, Dark, Csr etc.)...

BleeQ zapytał mnie o sugestie, no więc ja mam takie 2 pomysły w zasadzie...
1. Można by np. dać ludziom wybór. Ybnn, czy tam ktoś inny dawałby ileś tam różnych kombinacji graczy (np. BleeQ vs Hubi, Dark vs Capricorn, BleeQ vs Dark). Wtedy ludzie by głosowali na daną parę. Oczywiście prawo głosu mieliby wszyscy poza tymi, których by dana opcja dotyczyła. Ludzie po prostu mogliby zdecydować jakie chcą mieć rozmieszczenie zawodników w turnieju (i tym samym "zaplanować" ewentualny skład finału). Oczywiście to mogłoby budzić niepotrzebny zamęt z dodatkowymi tematami itp., ale mam jeszcze inne rozwiązanie.
2. Można by zrobić coś w rodzaju takich "przedturniejowych eliminacji". Każdy uczestnik turnieju grałby najpierw z każdym innym i przydzielano by punkty. Wystarczyłaby chociażby 1 walka (i np. 1 pkt za remis, 2 za wygraną, 0 za porażkę). Potem grupy/pary w fazie/rundzie pierwszej ustalałoby się według tego, kto ile zdobył tych punktów.
Na przykład
Zawodnicy to:
- Dark,
- Fiol,
- ybnn,
- Koczko,
- Capricorn,
- Litmash,
- HowMany.
I teraz ybnn ze wszystkimi wygrywa 5:0, to mu daje 2*6=12 pkt. Fiol natomiast, poza walką z ybnnem z reszty wychodzi także bez szwanku (5:0), to mu daje 2*5=10. Wtedy w rundzie pierwszej, w grupie pierwszej walczy ybnn vs Fiol itd.

 
Michaello
Myślę, że jest to zbędne, bo:
1. W większych turniejach jak OPC są koszyczki, więc to nic nie da i w takich turniejach jest to bardzo potrzebne, bo jakby wyglądała dalsza część OPC jakby w I grupie spotkali się: ybdn, csr, koczko i dark lub fiol? Byłoby to kompletnie bez sensu. Dlatego w ważniejszych eventach to odpada.

2. Natomiast jak widać teraz tak dużo osób się zapisało (zobaczymy, kto ile rozegra), że całkiem bez sensu jest robienie eliminacji czy jak mówisz głosowania. Głosowanie trwało by kupę czasu, a chodzi właśnie o to aby pograć i aby tam coś się działo. Jak mówisz, że każdy by głosować mógł oprócz tych z pary, to raczej nie ma sensu, bo prawdopodobnie będzie tak: ej stary zagłosuj na 2 moją parę, bo mam słabego i sobie przejdę dalej, a ja Ci zagłosuję na Twoją 4.

Dla mnie to bez sensu. Już lepiej zrobić eventy dla "słabszych graczy", ale to pewnie by się nie udało z organizacją tylu ludzi. :)
Edytowane przez Michaello dnia 09-10-2013 16:53:02
 
http://www.lf2.lt.pl
Litmash
Tak jak jest , jest dobrze . Twój pomysł jest zły ,bo wymusił by specjalne przegrywanie walk by nie trafić na Banana.:P
 
Bukorl
No dobra, ale po co organizować kolejne turnieje, skoro finał zawsze wygląda tak samo (no, z drobnymi przesunięciami, bo np. zamiast Csra albo Koczka jest Fiol). Ja uważam, że słabych graczy należy integrować z silnymi, a nie ich dzielić, na jakieś "słabsze" turnieje. No z tym głosowaniem, to mówiłem, że raczej lipa, ale z tymi eliminacjami, jak każdy miałby tylko 1 walkę rozegrać, to wydaje mi się, że góra 2 dni (no, może 3) by to zeszło i tyle. Chodzi mi po prostu o to, z jakiej paki jakaś pojedyncza osoba (już nieważne, jakie ta osoba ma doświadczenie w grze, czy jaki staż etc.) ma decydować, kto z kim gra??? No dziwi mnie, że dla Was to jest sprawiedliwe i takie "w porządku"...
EDIT: A co do tego, czy finał byłby ciekawy, to może jakby tak doszli do niego słabsi gracze, to może nie prezentowałby jakiegoś specjalnie olbrzymiego poziomu, ale przynajmniej nie wiadomo by było, kto wygra. Jak walczy ybnn z Darkiem, to wiadomo, że ybnn wygra, jak Koczko z BleeQiem, to też wiadomo, że Koczko wygra (oczywiście bez urazy, ja tylko daję przykłady). No to to jest raczej oczywiste i nikt tu nie będzie polemizować, ale jakby np. do finału doszedł jakiś trochę słabszy (w porównaniu do klanu +IH+) gracz (np. Walsemore albo Sztach), to już wynik walki chyba nie byłby taki oczywisty. No moim zdaniem przynajmniej...
Edytowane przez Bukorl dnia 09-10-2013 20:08:51

 
Ramper
Twój pomysł ma okbrzymią wade. Jak słabsi gracze mają się nauczyć grać grając z tymi słabszymi? Po za tym, kiedyś scena wyglądała inaczej, nikt nie wiedział czy wygra banan, czy np megatron(a jak Cord wpadł na jedno OPC i rozgromił wszystkich, byłem mega zaskoczony, chociaż to było nie tak dawno ;P). Nikt nie wygrywał od razu, nawet banan musiał "zmagać się z lepszymi" :)
Edytowane przez Ramper dnia 09-10-2013 20:33:56
 
Bukorl
Ale co to ma za znaczenie w tym momencie i w tym temacie? No przecież nikt z nas nie żyje w przeszłości, tylko ważne jest to, co jest tu i teraz, a tu i teraz jest właśnie tak, że turnieje są zawsze wygrywane przez stałą "elytę".

 
ybnn
Turnieje są zawsze wygrywaną przez najlepszych, w półfinałach spotykają się topowi gracze - tak to powinno być. Gdybyśmy odeszli od pomysłu koszyczków nie zrobiłoby to z was lepszych graczy :) W każdym razie rozumiem o co wam chodzi i postaram się coś z tym zrobić.
 
bleeq
Ah ale ta liga mistrzów jest głupia. Ciągle wygrywa Barcelona, Real, Bayern, Chelsea... daliby Wiśle Kraków dojść do finału, byłoby ciekawiej.

Grupy w LM powinni podzielić na tych najlepszych i najgorszych.

GRUPA A
Barca
Real
Bayern
Chelsea

GRUPA B
Wisła Kraków
WÄ…chock Klub Sportowy
Polonia Warszawa
Cracovia

A co do tego, czy finał byłby ciekawy, to może jakby tak doszły do niego słabsze kluby, to może nie prezentowałby jakiegoś specjalnie olbrzymiego poziomu, ale przynajmniej nie wiadomo by było, kto wygra.



A tak bardziej poważnie to tak;
Ja organizując turnieje to tylko w OPC robię podział na koszyki. W pozostałych losuje graczy losowo, więc trafiają się pary ybnn vs bukorl, ale też ybnn vs caesar. Tak więc jest szansa trafić na kogoś mniej doświadczonego. W dodatku dużo turniejów posiada fazę grupową, więc można zagrać więcej niż 1 walkę na turniej. Tak więc jest i miejsce dla słabszych, którzy w ten sposób mogą nabrać doświadczenia.

A to, że finały mają podobną obsadę to co się dziwić, przegrywając walki do finału się nie dojdzie. Chcąc nie chcąc wygrywają najlepsi.

No cóż, słabsi gracze często szybka kończą turnieje. No ale kto powiedział, że będzie łatwo. Jaka na to recepta? Trzeba stać się lepszym i tyle.
 
Bukorl
bleeq napisał/a:
A tak bardziej poważnie to tak;
Ja organizując turnieje to tylko w OPC robię podział na koszyki. W pozostałych losuje graczy losowo, więc trafiają się pary ybnn vs bukorl, ale też ybnn vs caesar. Tak więc jest szansa trafić na kogoś mniej doświadczonego. W dodatku dużo turniejów posiada fazę grupową, więc można zagrać więcej niż 1 walkę na turniej. Tak więc jest i miejsce dla słabszych, którzy w ten sposób mogą nabrać doświadczenia.

A czemu Ty? A czemu nie kto inny? Kto widzi, jak wygląda to "losowanie"? Właśnie o to mi chodzi, kurczę no...

dlaczego organizator turnieju przeprowadza losowanie? NIE MAM POJĘCIA :O
Edytowane przez ybnn dnia 09-10-2013 22:50:00

 
Ramper
ybnn napisał/a:
Gdybyśmy odeszli od pomysłu koszyczków nie zrobiłoby to z was lepszych graczy :)

this...
Napisałem to w swoim pierwszym poście, ale ktoś chyba nie zrozumiał, że banan musiał powtarzać ;f
Chyba trzeba zainwestować w maszyne losujacą, bo komuś się nie podoba, że organizator, organizuje cały turniej :/
 
bleeq
Bukorl napisał:
A czemu Ty? A czemu nie kto inny? Kto widzi, jak wygląda to "losowanie"? Właśnie o to mi chodzi, kurczę no...

W większości przypadków losuje dwóch adminów. W sumie nawet wolę z kimś, bo jak sam ostatnio losuję to mam takiego rywala, że odpadam w 1 rundzie. :D


 
Bukorl
No ale jak to "losowanie" wyglÄ…da? Macie karteczki z nickami, czy jak?

 
bleeq
Już nie popadajmy w paranoję, że organizatorzy w turniejach ustalają se pary jak im się podoba, więc każde losowanie trzeba nagrywać i wrzucać na YouTuba.

A losowanie wygląda tak, aby było losowe.
Edytowane przez bleeq dnia 10-10-2013 15:00:52
 
Bukorl
Ale z tym wrzucaniem na YouTube'a to nawet niezły pomysł, poważnie. Przy każdym organizowanym turnieju w pierwszej rundzie dawałoby się link do danego filmiku. To chyba byłoby najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Ale oczywiście widzę, że tylko ja mam z tym problem, bo reszcie pasuje, że w 90% turniejów grają jedną albo 2 walki i się z dalszą rozgrywką żegnają -_-...
Edytowane przez Bukorl dnia 10-10-2013 16:18:00

 
ybnn
Wrzucanie filmików nie byłoby najprostsze i najszybsze, najprostsze i najszybsze jest to co robimy teraz. Jeśli nie pasuje Ci odpadanie w początkowych fazach turnieju musisz zacząć lepiej grać, nie ma innego rozwiązania. Każdy był kiedyś w Twojej pozycji, uwierz.
 
Dark SoR
Skillować miśki a nie narzekać że ciężko, mi też było kiedyś ciężko i dostawałem wpierdol notoryczny od lepszych ale to dało mi motywacje żeby piąć się wyżej i dzięki temu jestem tu gdzie jestem ... jak wam nie pasuje to zróbcie se swoje cupy i pary będą równe ... soory nikt nie zrobi cupa oprócz ybnana i fiola żeby to miało ręce i nogi już widziałem cupy np Capiego super chujnie rozpierdalator z żenującym ogarem odraz zasadami jak na Białorusi.

A ty Burkol weźsię za grę porządnie bo akurat to wychodzi ci lepiej niż te mamlanie mordą na lewo i prawo że to złe tamto złe. zrób swój cup zrób losowanie na Youtube jak masz czas na to i chęci a scena będzie cie nosić na rekach.
 
Bukorl
ybnn napisał/a:
Wrzucanie filmików nie byłoby najprostsze i najszybsze, najprostsze i najszybsze jest to co robimy teraz. Jeśli nie pasuje Ci odpadanie w początkowych fazach turnieju musisz zacząć lepiej grać, nie ma innego rozwiązania. Każdy był kiedyś w Twojej pozycji, uwierz.
Ale mi nie chodzi o mnie w żadnym wypadku. Ja piszę o ogóle, bo widzę, że każdy turniej wygląda tak samo po prostu i chciałem wprowadzić jakieś "urozmaicenie". Ja nie muszę wcale wygrywać, bo gdybym był na Twojej pozycji, to też bym pewnie tak sądził, bo mi ZAWSZE chodzi o równość i sprawiedliwość (jakkolwiek pojmowaną). To, że zaliczam się do tej grupy graczy, to tylko akurat zbieg okoliczności. Zresztą:
ybnn napisał/a:
(...) W każdym razie rozumiem o co wam chodzi i postaram się coś z tym zrobić.
i może niech na tym zostanie, skoro apel jakiś tam dotarł ;p.
Pzdr.

EDIT:
Dark SoR napisał/a:
(...) A ty Burkol weźsię za grę porządnie bo akurat to wychodzi ci lepiej niż te mamlanie mordą na lewo i prawo że to złe tamto złe. zrób swój cup zrób losowanie na Youtube jak masz czas na to i chęci a scena będzie cie nosić na rekach.
1. Et tu Brute contra me ;/!?
2. Burkol 0_o!? Wyluzuj, bo z nerwów trzepiesz literówki "na lewo i prawo" ;P.
Edytowane przez Bukorl dnia 10-10-2013 16:50:23

 
bleeq
Bukorl napisał/a:
Ale z tym wrzucaniem na YouTube'a to nawet niezły pomysł, poważnie. Przy każdym organizowanym turnieju w pierwszej rundzie dawałoby się link do danego filmiku. To chyba byłoby najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Ale oczywiście widzę, że tylko ja mam z tym problem, bo reszcie pasuje, że w 90% turniejów grają jedną albo 2 walki i się z dalszą rozgrywką żegnają -_-...

Ale teraz to nie rozumiem. Domniemam ,że zarzucałeś nieuczciwe losowanie i z tego powodu chciałeś ujawnienia jak to się odbywa.

Teraz piszesz, że jesteś za tym, aby wrzucać film z losowania na neta gdyż słabsi "w 90% turniejów grają jedną albo 2 walki i się z dalszą rozgrywką żegnają ".

No więc co to da, że będziesz widział na filmie jak losuje się para "Bukorl vs ybnn". Nadal będziesz na pozycji przegranej, czy film będzie czy nie i nadal w 90% turniejach zagrasz jedną albo dwie walki.
 
Bukorl
bleeq napisał/a:
Bukorl napisał/a:
Ale z tym wrzucaniem na YouTube'a to nawet niezły pomysł, poważnie. Przy każdym organizowanym turnieju w pierwszej rundzie dawałoby się link do danego filmiku. To chyba byłoby najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Ale oczywiście widzę, że tylko ja mam z tym problem, bo reszcie pasuje, że w 90% turniejów grają jedną albo 2 walki i się z dalszą rozgrywką żegnają -_-...

Ale teraz to nie rozumiem. Domniemam ,że zarzucałeś nieuczciwe losowanie i z tego powodu chciałeś ujawnienia jak to się odbywa.

Teraz piszesz, że jesteś za tym, aby wrzucać film z losowania na neta gdyż słabsi "w 90% turniejów grają jedną albo 2 walki i się z dalszą rozgrywką żegnają ".

No więc co to da, że będziesz widział na filmie jak losuje się para "Bukorl vs ybnn". Nadal będziesz na pozycji przegranej, czy film będzie czy nie i nadal w 90% turniejach zagrasz jedną albo dwie walki.

Wyjaśnij mi znaczenie słowa "sprawiedliwość"...

 
bleeq
"Sprawiedliwość - termin o wieloznacznej treści, rozumiany jako właściwość czyjegoś postępowania, która polega na tym, że wszystkie osoby należące do tej samej kategorii (np. uczniowie) są traktowani i oceniani w jednakowy sposób."

Tak więc starając się być sprawiedliwym, zgodnie z definicją, wszystkie osoby zapisane do turnieju traktuję w jednakowy sposób. :P
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018