Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Bug z animacją postaci
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Little Fighter 2 » Bugi
 Drukuj temat
Bug z animacjÄ… postaci
snakeex
Witam !
Dzisiaj razem z kumplem zainstalowaliśmy mod LF 3,6. Jedynym problemem było to, że postacie były cały czas zwrócone w jedną strone, i sie nie obracały. Jak sie potem okazało podobnie było z innymi modami. Co może być tego przyczyną i jak temu zapobiec?
Pozdrawiam
 
Litmash
Porób mirrory wszystkich plików w folderze sprite/sys .
 
Pudzian
Hmm.. ja mam coś takiego, że jeśli mam włączone przyspieszanie sprzętowe karty graficznej, to postaci poprawnie wyświetlają się tylko w prawą stronę. Mi pomaga to: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
W zakładce DirectDraw odznacz Use Hardware Acceleration
Edytowane przez Pudzian dnia 22-07-2013 16:53:10
 
Gad
Uwaga tłumaczę:
Sterownik/biblioteka graficzna, której użyli twórcy gry w wersji 1.9, i niżej, do 'odbijania' plików graficznych jest nieaktualna i niekompatybilna z nowymi wersjami systemu Windows.

Z tego powodu w świat wyszła wersja 2.0, w której zmieniono sposób odbijania postaci i w przypadku, gdy istnieje plik mirror, wtedy program sam już nie stara się wytworzyć obrazu odbicia w pamięci, tylko go pobiera z dysku.

Problem bierze się więc stąd, że dana modyfikacja bazuje prawdopodobnie na wersji 1.9c, która nie działa poprawnie na systemie Windows 7.

RozwiÄ…zanie:
1. Zainstalować Windows XP i na nim cieszyć się grą.
2. Przenieść modyfikację na wersję 2.0a i stworzyć plik _mirror dla każdej grafiki.
Po prostu skopiować foldery data i sprite na wersję 2.0a i przy użyciu programu Sprite Mirrorer utworzyć pliki _mirror całej grafiki.

Co do rozwiązania, które podał Pudzian nic mi nie wiadomo, dlatego się nie wypowiem, aczkolwiek może to być jakieś alternatywne rozwiązanie.
Edytowane przez Gad dnia 24-07-2013 14:22:43
 
snakeex
Zrobiłem wszystko tak jak podał Pudzian, ale gdy próbowałem włączyć gre wyświetliła się informacja z napisalem "Couldn't create art surface", po czym gra sie zamykała. Sposóbu Gada jeszcze nie mialem okazji wybróbować, ale jednak mimo wszystko myślę, że lepiej sobie pograć na XP : P Pozdrawiam
Byyyk
Guan Chi & Asz
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018