Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Akt 15.03 LF2 Ranking by Apczu- Nowy ranking LFPC
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Scena LF2 » Alladyn projects
 Drukuj temat
Akt 15.03 LF2 Ranking by Apczu- Nowy ranking LFPC
Alladyn
Spędziłem cały wieczór na liczeniu na zasadzie prostego systemu rankingowego wszystkich wyników meczy od rebootu sceny po przerwie. Postanowiłem to też przedstawić w według mnie przystępnej formie rang. Myślę że udało mi się ogarnąć system liczenia prosto a jednocześnie dobrze ale jest jedno ale:

Osoby które zagrały bardzo mało meczów i znalazły się w silverze 2 mogą być słabsze jest to trochę taka domyślna ranga po rozstawieniu. Są również osoby które są silniejsze ale ledwo zagrały jakieś mecze i po prostu nie zdążyły wbić swojego ELO wysoko jak na przykład Pudzian ale po 1-2 kolejnych rozegranych turniejach ich ranking powinien lepiej oddawać skill takich osób.

Stowrzyłem również rangę Pretendent i Easy Cup które według Elo mają je wystrzelowne w porównaniu do całej reszty albo mocno w górę albo mocno w dół oczywiście jak ktoś z Pretendenta wróci do poziomu skilla normalnych zjadaczy chleba według ELO to też może spać niżej.

Mam zamiar aktualizować ranking co skończony turniej stan. Na koniec sezonu przykładowo do po wakacjach chciałbym robić podsumowanie za sezon i każdemu przypiąć (jeśli będzie chętny) rangę w jakiej skończył sezon 1 rankingu. Aby nie było zwały na koniec to trzeba mieć daną ilość meczy rozegranych w sezonie żeby nie było przypadków. W danych rangach kolejność jest losowa nie zależna już od moich wyliczeń. Na stan 14.03.21 r. (licząc mecze od rebootu sceny) wygląda tak:

Pretendenci:
static.wikia.nocookie.net/leagueoflegends/images/7/76/Season_2019_-_Grandmaster_1.png
Shade
Banan


Gold 1:
static.wikia.nocookie.net/leagueoflegends/images/9/96/Season_2019_-_Gold_1.png
Byiori
Mefju
Fioletix

Gold 2:
static.wikia.nocookie.net/leagueoflegends/images/8/8a/Season_2019_-_Gold_2.png
Dark

Silver 1:
static.wikia.nocookie.net/leagueoflegends/images/7/70/Season_2019_-_Silver_1.png

Silver 2:
static.wikia.nocookie.net/leagueoflegends/images/5/56/Season_2019_-_Silver_2.png

AS
Abbes
Danken

Bronz 1:
static.wikia.nocookie.net/leagueoflegends/images/f/f4/Season_2019_-_Bronze_1.png


Bronz 2:
static.wikia.nocookie.net/leagueoflegends/images/a/ac/Season_2019_-_Bronze_2.png
Bleeq

EC:
Apczu
Nefarius

Unranked
static.wikia.nocookie.net/leagueoflegends/images/5/5e/Season_2019_-_Provisional.png
Koczko (2/10 meczów do rangi)
Pudzian (5/10 meczów do rangi przewidywany Gold 2)
Hubi (3/10 meczów do rangi)
Rudy (3/10 meczów do rangi)
Koczko (6/10 meczów do rangi)(przewidywany Silver 1)



Edytowane przez Alladyn dnia 15-03-2021 22:46:23
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Com
W jaki sposób liczysz kto gdzie powinien trafić?
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Alladyn
Wyniki poszczególnych meczów co do małych punktów, waga turnieju (za jakiś Plebs cup jest mniejszy mnożnik niż za OPC), ranking rywala (jak wygrywasz będąc nisko będąc wysoko to szybko lecisz w górę jak wygrywasz na kogoś będącego nisko w rankingu mając dużo punktów dostajesz mało ELO za to). Potem rozdzielam na koszyki sztywno ustawione procentowo wartościami elo mnożąc procent w koszykach o różnice najlepszego i najsłabszego gracza (poza Pretendentami i EC bo to są gracze którzy swoim Elo lekko odlecieli) i mi wychodzi kto gdzie ma być.

Nie twierdzę że oddaje to skilla rzeczywistego choćby w 80% ale stanowczo jest fajny reworkiem LFPC ranku gdzie wyniki były wystrzelone bo wystarczyło grać aby być wysoko. Mojemu systemowi wystarczy około 10-15 meczy w sezonie aby w miarę przyzwoicie rozstawić jakiegoś gracza i jeśli mamy gracza co rozegrał minimalną ilość meczy czyli załóżmy 10 a mamy gracza co grał non stop cały sezon a obaj mają podobnego skilla to nie będzie problemu że będą rozstrzeleni. Przykład LFPC Ranku gdzie AS był drugi a Banan na trzecim miejscu choć wyniki wskazywały na całkiem co innego po prostu Banan zagrał za mało meczy.

Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne przykładowo mamy graczy nieprzewidywalnych jak Fiol co non stop skakał mi ranking ich jak ich liczyłem i graczy przewidywalnych jak AS który prawie cały czas przy obliczaniu trzymał mi się na jednym poziomie ELO. Jest jeszcze sporo takich czynników których nie przelicze matematyką przykładowo proste czy dany gracz gra z randoma w danym turnieju i wypił przed meczem 3 piwa czy gra full tryhard. Kto będzie chciał otrzyma z tego nagrodę na koniec sezonu kto nie będzie chciał może to olać. Proponuje po prostu potraktować ten ranking nie jako całkowity wyznacznik skilla tylko jako taką zabawę meta grę która będzie przyciągać graczy do grania.

Myślałem też potem nad odpaleniem codwutygodniowych showmatchy (pojedyńczych wyzwań jednomeczowych) gdzie dobierałbym graczy co są w raknkingu blisko siebie ale tak aby się nie powtarzały pary często i dać temu wydarzeniu wysoki mnożnik ważności do rankingu abyśmy mieli taki event co cyklicznie będzie przyciągał graczy do gry i aby mogli mieć z tego coś na koniec sezonu. Zapraszam do wypowiedzenia się czy to dobry pomysł jak coś to po OPC bym to odpalił.
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Com
Mozna prosic o jakis przyklad tego jak to obliczałeś? Z ciekawości pytam. Poza tym jeśli chciałbyś wprowadzić to w życie, to wypadałoby żebyś jasno wytłumaczyl każdemu jak to będzie liczone, żeby każdy to zrozumiał.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Alladyn
No wzór jest:
współczynnik różnicy ELO twojego i przeciwnika (mocno opartym na tym z systemu szachowego Fide https://ratings.fide.com/calculator_rtd.phtml) * waga turnieju (x2 za Opc x1 za większość ze zwykłą formułą x 0,5 za MoC itd.)* wynik (przy wynikach 3-2,2,3 jest x0,8 przy wyższych x1).

Jak dziele na koszyki to wyrzucam te całkiem odstające elo a z pozostałe sprawdzam ile ma gracz najwyżej i ile ma gracz najniżej i odejmuje ich elo od siebie. I tą różnice dziele na koszyki np. Gold 2 to i wyżej rangi to: różnica elo (ta co pisałem wcześniej)*65%.

Mam nadzieje że daje to jakiś pogląd na to jak jest to liczone. Też trochę przerzuciłem to na rangi bo nie chciałem żeby system był taki oczywisty tylko żeby było trochę niepewności i emocji oraz nie podaje tak 1 do 1 całej formuły chociaż większość masz powyżej aby nikt nie abusował systemu jak to na przykład w ligach bywało.
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
bleeq
Ej, ale czemu jestem na samym końcu?! angry

Abbesa, Asa i Hubiego, którzy są 2 rangi wyżej ode mnie pokonałem w ostatnich turniejach kolejno 5:1, 5:2, 5:2.
 
Com
W sumie faktycznie, bez sensu troche wychodzi to.
Mefju jest prawie najwyżej pomimo, że zagrał pare meczy a teraz oddaje wszystkim w/o od 3 tygodni.

Tak samo Pudzian czy Koczko - zagrali jeden mecz i już są wyżej od kogoś kto cały czas gra.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Alladyn
W/o Mefa nie wliczłem. Jakbym wliczył te w/o wszystkie co poddawał to tym bardziej by nie oddawało poziomu jego skilla.

Te osoby z małą ilością meczy chyba ukryje póki nie pograją troche. Myślowo podejrzewamy po poprzednich latach w jakiej formie mogą być Pudzian czy Koczko ale po 1-2 meczach jeszcze nie na ściśle topowych zawodników ciężko by było oceniać ich formę w breakdownie a co dopiero tabelą chyba żadna formuła tego nie wyliczy. Z tego co zauważyłem w podobnych rankingach po prostu się ukrywa ludzi czy zespoły które nie rozegrały wymaganej ilości meczy.
Edytowane przez Alladyn dnia 14-03-2021 14:45:26
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
As098
Po OPC będziesz mógł zrobić prawdziwy ranking.
Powstańcie wojownicy, zamarznięte pustkowie.
 
Danken
Co jak co, ale te grafiki sÄ… kozackie xD
"Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich.
Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie."


Friedrich Nietzsche
 
Alladyn
Danken po meczu z Bleeq awansuje wyżej gratki dla niego
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
bleeq
Super!
Teraz już jestem 2 rangi pod wszystkimi.
Za to wszystko co zrobiłem dla sceny LFa.
Dzięki!
 
Danken
Alladyn napisał(a):

Myślałem też potem nad odpaleniem codwutygodniowych showmatchy (pojedyńczych wyzwań jednomeczowych) gdzie dobierałbym graczy co są w raknkingu blisko siebie ale tak aby się nie powtarzały pary często i dać temu wydarzeniu wysoki mnożnik ważności do rankingu abyśmy mieli taki event co cyklicznie będzie przyciągał graczy do gry i aby mogli mieć z tego coś na koniec sezonu. Zapraszam do wypowiedzenia się czy to dobry pomysł jak coś to po OPC bym to odpalił.


Czegoś takiego właśnie zawsze brakowało, imo. To by był fajny pretekst żeby zagrać może jakiś nietypowy challenge, ofc przy założeniu, że jak akurat zestawisz gracza który ma ochotę pograć z tym który zlewa ranking/nie ma czasu/chwilo jest obrażony na lfa to coś tam kombinujemy w zastępstwie.

Ale tak poza tym to jestem za
"Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich.
Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie."


Friedrich Nietzsche
 
Alladyn
Fiol po meczu z Shadem awansuje do Gold 1 gratki dla niego
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018