Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Jak uzyskać zewnętrzne IP oraz jak ustawić ddnsa
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Artykuły » Poradniki
 Drukuj temat
Jak uzyskać zewnętrzne IP oraz jak ustawić ddnsa
Com
Witam.
Ostatnio na discordzie napisałem jak odblokować sobie porty i ustawić ddnsa co spotkało się z całkiem sporym odzewem więc stwierdziłem, że napiszę to też tutaj, bo naprawdę nie jest to trudne, a pozbędziemy się zbędnych lagów na lf2 lobby (tak, lf2 lobby laguje grę samo w sobie). Tak więc bez przedłużania pokażę wam jak to zrobić:

1. Logujemy się na nasz router.
2. Szukamy zakładki Port Forwarding (Przekierowywanie portów)
3. Teraz kiedy spróbujemy odblokować nowy port, wyświetli nam się coś takiego jak na obrazku poniżej. Objaśnię pokrótce co tam wpisać.

i.imgur.com/ALYKvgX.png

Service Port - Port który chcemy odblokować gdzie dla lf2 będzie to zawsze 12345. Czasami wasz router będzie potrzebował zakresu portów zamiast pojedynczego. Wtedy wpisujemy sobie na przykład 12344-12346 co odblokuje nam wszystkie porty pomiędzy tymi liczbami.
IP Adress - Nasz adres IPv4. Znaleźć go możemy w lfie klikając network game. W większości routerów jest on wymagany jednak spotkałem się z takimi gdzie nie trzeba było wpisywać IP.
Protocol - Protokół którego chcemy użyć. W tym wypadku ustawiamy go na All.

Jeśli wszystko wpiszecie dobrze to po zapisaniu powinniscie mieć już odblokowane porty co oznacza, że możecie się łączyć poprzez swoje IP. Jednak zapamiętywanie swojego IP jest niewygodne i nie każdemu się musi chcieć. Tutaj z pomocą przyjdzie nam ddns, który podmieni nasze IP na jakiś krótki tekst (u mnie jest to np. biyorilf2.ddns.net) Poniżej pokażę wam jak ustawić sobie ddns.

1. Wchodzimy na stronę Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. i rozpoczynamy rejestrację (Pamiętajcie, że wpisując wasz hostname w rejestracji ustawiacie co będzie trzeba wpisywać przy łączeniu się z wami).
2. Po udanym zalogowaniu wchodzimy w ustawienia naszego konta (Account>Account Info) i ustawiamy nasz username.
3. Teraz wchodzimy spowrotem do ustawien routera i szukamy zakładki Dynamic DNS (DDNS)
4. Wpisujemy username który wcześniej ustawiliśmy, hasło którego używaliśmy przy rejestracji, nasz hostname (domain name) a także wybieramy service provider - w naszym przypadku będzie to No-IP.com
5. Naciskamy Login i jeśli wszystko poszło dobrze, to nasz ddns już działa.

Mam nadzieję, że mój post pomógł komuś. Gdyby coś nie działało, albo były jakieś pytania to możecie je zadawać pod tym postem albo prywatnie.

Pozdrawiam Destr0yer
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Pudzian
Dodam od siebie 2 kwestie:
- IP lokalne komputera (o ile nie ustawiliśmy inaczej) jest dynamiczne. W przykładzie Byioriego jest to 192.168.0.107. Oznacza to, że następnego dnia możemy już mieć inne np. 192.168.0.108. Wtedy przekierowanie portu nie zadziała prawidłowo. Warto więc zadbać o IP statyczne. Można to zrobić zarówno na routerze jak i na karcie sieciowej komputera. Jeśli ktoś robi na karcie sieciowej komputera to należy wybrać IP spoza puli DHCP.
- Czasami w grze w zakładce "Network games" pojawia się inne IP niż to które byśmy chcieli (np. 192.168.56.1, a chcemy 192.168.0.101). Jeśli tak jest, musimy doprowadzić do sytuacji, aby wyświetlało się prawidłowe. Dzieje się tak z powodu wielu kart sieciowych w komputerze. Dodatkowe karty sieciowe pojawiają się np. po instalacji hamachi czy virtualboxa. Problem można rozwiązać dwojako. Albo poprzez zabawę z metrykami kart sieciowych albo poprzez wyłączenie tymczasowo na czas gry innych kart sieciowych. Opcja druga jest łatwiejsza.
 
Hubi
turbo poradnik 11/10 dziala
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018