Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Rudolf i Henry
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Scena LF2 » Zasady gry LF PC
Czy uważasz że powinno się zezwolić na grę Rudolfem i Henrym w regulaminie
Tak, chociaż na okres próbny Tak, chociaż na okres próbny 34%[10 głosów]
Tak, na zawsze Tak, na zawsze 17%[5 głosów]
Niee Niee 45%[13 głosów]
Nie mam zdania. Nie mam zdania. 3%[1 głos]
Głosów ogółem : 29
 Drukuj temat
Rudolf i Henry
Danken
W związku z dyskusją, która nawiązała się niedawno ponownie, uruchamiamy ankietę żeby poznać zdanie graczy w sprawie wprowadzenia tych dwóch postaci do gry. Po oddaniu głosu warto uzasadnić swoją odpowiedź.
 
Oko
Moim zdaniem nie powinny zostać wprowadzone. Tylko cześć polskiej sceny potrafi nimi grać nie zahaczając o PP, reszta jak sądze tego nie potrafi. Będą kolejne oskarżenia i repki że on tu zrobił to a tu zaś tamto. Wg mnie to wprowadzi wielkie zamieszanie i nic wartościowego ani dobrego z tego nie wyjdzie.
 
http://sorforum.darkbb.com
Pul
Wg mnie nie, bo mi osobiście nie chciałoby się biegać za osobami grającymi tymi postaciami. A poza ludźmi zza granicy to tylko jak grałem z MEganem i yBNN to oni nie uciekali tymi postaciami jakoś bardzo i dawali rade Rudim czy Henrym. (a zanim inni by się nauczyli to bym wywalił kompa za okno już daawno daaaaawno temu :P - oczywiście gdybym grał jeszcze xD)
No chyba że się już nauczyliście i wszyscy nimi wymiatacie bez passiva :D
Edytowane przez Pul dnia 25-10-2011 21:23:51
 
Rybkon
Myślę, że można by sprawdzić, jak się te dwie postacie przyjmą, czy ktokolwiek w ogóle będzie nimi grał. Określić jakieś warunki, żeby były wyrównane szanse w miarę. Przetestować jak zostaną przyjęte te postacie na polską scenę i albo je zostawić, albo z powrotem "usunąć" z użycia ;)
Edytowane przez Rybkon dnia 25-10-2011 21:33:10
 
ybnn
Let's face it :

Plusy :
+ ogarnie się w walce przeciwko tym postaciom (przyda się w walkach z osobami zza granicy, w turniejach w których gra się randomem i w lf2cup)
+ urozmaicenie gry na naszej scenie (80% = Dennis, Deep, Davis, Woody)

Minusy :
- nieprzyjemności podczas gry jak np. uganianie się za przeciwnikiem
- niektórzy mogą grać bardzo pasywnie, jedynie strzelać z dystansu - co sprawia, że gra staje się 'chuja warta'

ALE ZARAZ... czy to faktycznie aż takie minusy ? Przeanalizujmy to... jeśli ktoś ucieka, to nie znaczy, że trzeba go gonić - w końcu mu się znudzi. Jeśli ktoś spamuje - łamie regulamin - automatycznie przegrywa. Równie dobrze można uciekać Dennisem po całej mapie i spamować kulkami - jest to w pewnym stopniu złamanie regulaminu, podobnie jest z Rudolfem czy Henrym, ich strzały czy gwiazdki przecież zabierają manę, nie ?

Osobiście jestem na tak, nawet bardzo na tak lecz nie ma co się porywać z motyką na słońce, dlatego okres próbny na dobry początek jest najlepszym rozwiązaniem według mnie - tak też głosowałem.

Proponuję też od razu ograniczenia :
Rudolf :
- zakaz zmieniania się w przeciwnika - niech Rudolf będzie Rudolfem..
- 1x klonowanie
- 1x znikanie
Henry :
- 2x granie na flecie (po wzlocie przeciwnika na max wysokość należy przerwać atak) + nie można w ten sposób zabić przeciwnika.
 
Rybkon
Osobiście popieram pomysł Banana ; )
 
plef
Nic się nie stanie jeżeli wprowadzicie ich na okres próbny, potem można zrobić następną ankietę, w której ostatecznie się zdecyduje.
@yBnn
Dlaczego ma nie być możliwości zamiany w przeciwnika przez Rudolfa? W miarę roządne moim zdaniem jest jedynie wprowadzenie ograniczenia, by rudolf nie kopiował postaci zamienionej : )
Nie rozumiem w ogóle, czemu fletem nie można byłoby zabić przeciwnika, podasz argumenty?
Edytowane przez plef dnia 25-10-2011 21:54:50
 
Megatron
@ybnn
Twoje proponowane zasady gry Rudem i Henrym są znane u większości ludzi nie znających biegle języka polskiego.
@Temat!
Jestem baardzo na tak! Inne kraje nigdy nie miały problemów jak my. A jeśli uważacie, że ludzie będą uciekać, stosować PP etc. - i pewnie faktycznie tak będzie - to trudno, chuj im wszystkich w dupy za przeproszeniem. Posypią się punkty karne za wyżej wspomniane złamanie regulaminu, tak długo, aż się nauczą.
Co do samego uciekania - osobiście grałem w swoim życiu z wieloma przeciwnikami, który nadmiernie uciekali; może jest to uciążliwe, ale wierzcie mi. Gdy taka osoba usilnie próbuje ochronić swoją dupę na mapie HK, jest zajęta tylko uciekaniem. Na prawdę łatwo jest ją sprzątnąć, ponieważ robi ona bardzo głupie i łatwo zauważalne błędy.

Jeśli na prawdę macie z tym problem, może zróbcie turniej, w którym możliwe do wyboru będą tylko i wyłącznie postacie tutaj wymieniane.

Niech żyją Rudolf i Henry! Jeśli nie wierzycie, dajcie im chociaż chwilę uwagi, a sami się przekonacie ;)
Btw - myślicie, że nie ma im smutno?




GÅ‚os na "Tak, na zawsze".
Edytowane przez Megatron dnia 25-10-2011 22:03:07
Twój podpis został usunięty, gdyż był niezgodny z regulaminem. Zapoznaj się z zasadami obowiązującymi na forum w dziale "Regulamin".
 
www.sor.xn.pl
ybnn
Według mnie zmiana w przeciwnika nie powinna być dozwolona ponieważ
- wiąże się z wieloma bugami
- stawia osobę grającą Rudolfem w zbyt uprzywilejowanej sytuacji - załóżmy, że gram Rudolfem, walczę przeciwko Dennisowi - zmieniam się w niego, puszczam 3 kulki naprowadzające, odmieniam się i robię klony.
Wtedy większość ludzi grałaby Rudolfem tylko po to, żeby zmieniać się w przeciwnika i być np. klonującym się Woodkiem... moim zdaniem mijałoby się to z celem.

Dlaczego grając na flecie nie można byłoby zabić?
- Żeby zabić kogoś grając na flecie, musiałby on mieć mało życia - to oczywiste. Więc za każdym razem gdyby przeciwnik grający Henrym miałby jeszcze do wykorzystania grę na flecie - osoba, która walczyłaby z nim i miałaby mało życia uciekałaby i unikała walki jak nigdy - wtedy dopiero byłoby pasywnie, natomiast osoba grające Henrym również ustawiałaby się tak, aby przeciwnik znalazł się w zasięgu gry na flecie i zarazem tak, żeby przeciwnik nie mógł jej trafić - to były istne szachy. No i do tego dochodzi fakt, że zasięg gry na flecie jest naprawdę duży i wcale nie trzeba stać w jednej linii z przeciwnikiem, ani równiutko nad nim, lub pod nim - wystarczy być w pobliżu i zagrać na flecie.. Moim zdaniem byłoby to zbyt wielkie ułatwienie dla osób grających Henrym.
Edytowane przez ybnn dnia 25-10-2011 22:05:38
 
Megatron
Co do bugów Rudolfa.
[img]http://img178.imageshack.us/img178/3093/13wo7.gif[/img] is not a valid Image.

Widziałem kiedyś jak działo się to bez pomocy 3ciego gracza. A tego nie chcemy.
Twój podpis został usunięty, gdyż był niezgodny z regulaminem. Zapoznaj się z zasadami obowiązującymi na forum w dziale "Regulamin".
 
www.sor.xn.pl
ybnn
Wystarczy sam fakt, że będąc zmienionym można w każdym momencie wstać odmieniając się, lub przestać 'się kiwać', lub uciec od bycia zamrożonym przez Freeze'a
 
Hubi
Niee , nigdy nie lubiłem grać Rudolfem i przeciw niemu :)
 
Sbagers
dal rudka i henrego oczywiście że duże tak!

@ybnn
ten pomysł żeby fletem henrego nie można było zabić jest strasznie głupi. jak ktoś sobie "zachomikuje" fleta to czemu by nie mógł go wykorzystać na końcu walki? wprowadźmy jeszcze zakaz zabijania wybuchem firena i wichurką freeza bo też nie trzeba stać w jednej linii z przeciwnikiem
 
ybnn
Zagraj ze mną jak będę grał Henrym - zobaczysz wtedy co mam na myśli
 
Danken
Ja te dwie postaci chciałbym widzieć w normalnych, oficjalnych walkach. Bo czemu nie?

Co do gry pasywnej, popieram w pełni Mgna - zauważcie: ci, którzy głównie uciekają, zazwyczaj po prostu nie mają pomysłu na grę (wyłączę z tego grona Darka, bo taką on już ma taktykę. Zresztą czy on głównie ucieka?). No więc niedoświadczony Rudolf/Henry jest zwykłym jednostrzałowcem.

Rudolf to zresztą prawie walczy w zwarciu. Gwiazdki nie trafiają praktycznie tylko z zerowej odległości - a już przy małym oddaleniu można nimi razić jak z pięści. Pewno dużo osób by chciało nim pograć, choćby dlatego że łatwo się nim zakłada wszelkie combo.
Byle tylko zakazać przemiany w przeciwnika bo z tego wynikną same problemy.

W ogóle co do zasad, popieram w pełni yBnn. Z fletem ma chłopak rację, Henry ma naprawdę za duży komforcik jeśli chodzi o zabijanie sonatą. Niech sobie lepiej poużywa na początku walki (nawet grając całą sonatę, to nie jest silniejsza broń niż choćby finisher Dennisa).

No. Tyla.
 
Megatron
Myślę, że obie opcje na "TAK" można do siebie dodać jeśli przeważyłoby to o wygranej.
Edytowane przez Megatron dnia 27-10-2011 17:43:01
Twój podpis został usunięty, gdyż był niezgodny z regulaminem. Zapoznaj się z zasadami obowiązującymi na forum w dziale "Regulamin".
 
www.sor.xn.pl
Mefju
Tylko nie to :D! Jestem przeciw, po prostu nie lubię grać przeciw tym postaciom, a ich styl gry jest dla mnie irytujący.
Edytowane przez Mefju dnia 27-10-2011 17:48:54
 
ybnn
Zrozumcie - to nie styl gry tych postaci jest irytyjący, chyba, że gracie przeciw botom...
Zakładam, że irytuje was styl, w jaki niektórzy grają tymi postaciami..
 
ybnn
Ankieta już trwa dość długo, głosów nie przybywa - kończymy ?
 
Sirrah
Mało ogólnie głosów, tylko 19..
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018