Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Sprawdź replaya
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Scena LF2 » Kontrola replayów (Dark)
 Drukuj temat
Sprawdź replaya
Com
ale ty jestes slaby forte, czy jak pokonalem indigera bez gwiazdek to oznacza ze mam z kazdym teraz grać bez gwiazdek?
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Forte
ekhm. Waszych repów nie oglądałem. Tak myślałem, że warto by było to dodać. Sęk w tym, że z im lepszym graczem grasz, tym gwiazdki są przydatniejsze, aż dochodzimy do momentu, tylko ich używanie i używanie multigwiazdek staje się skuteczne, jednak pasywne. I pytacie, "ybnn grał z Forte, ale jak by wyglądał mecz z kimś lepszym, np. z Koczkiem" Tylko prawda jest taka, że przez wyżej opisany problem ybnn nie będzie grał na Koczka Rudolfem, bo żeby z nim wygrać musiałby grać pasywnie. Dlatego, dopóki nie chcesz grać pasywnie, postacie dystansowe nie są najlepszym wyborem w finałach OPC.
Edytowane przez Forte dnia 22-01-2018 02:35:57
x1
 
Com
podalem siebie jako przyklad tylko

I pytacie, "ybnn grał z Forte, ale jak by wyglądał mecz z kimś lepszym, np. z Koczkiem" Tylko prawda jest taka, że przez wyżej opisany problem ybnn nie będzie grał na Koczka Rudolfem, bo żeby z nim wygrać musiałby tak grać.


właśnie przecież o to chodzi mi przez caly czas. regulamin zabrania grać rudolfem i henrym jeśli używasz nimi gwiazdek i strzał. bo zasada o pp byla chyba skladana zanim w ogole rudolf i henry zostali dozwoleni przez co już sama ta zasada ich zabrania.

uważam, że każda przedstawiona tutaj walka powinna zakończyć się tak jak zakończyła się oryginalnie, ponieważ problemem jest to, ze jakiś mefju czy koczko nie umieją przegrywać i zamiast się nauczyć, to wolą powiedzieć, że pp.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Forte
Sęk w tym, że z im lepszym graczem grasz, tym gwiazdki są przydatniejsze, aż dochodzimy do momentu, tylko ich używanie i używanie multigwiazdek staje się skuteczne
, przy czym pasywne.

Tylko prawda jest taka, że przez wyżej opisany problem ybnn nie będzie grał na Koczka Rudolfem, bo żeby z nim wygrać musiałby
grać pasywnie.

Podsumowując: Granie SAMYMI gwiazdkami i mutigwiazdkami zwykle prowadzi do grania pasywnego, a wszystkie inne zagrywki jak "leap attack" są łatwe i możliwe do skontrowania, co właśnie jest czynnikiem faktu, że postacie dystansowe nie są najlepszym wyborem na doświadczonych graczy.
 
Com
nie wiem o co ci nawet chodzi w pierwszej czesci posta

Granie SAMYMI gwiazdkami i mutigwiazdkami zwykle prowadzi do grania pasywnego, a wszystkie inne zagrywki jak "leap attack" są łatwe i możliwe do skontrowania, co właśnie jest czynnikiem faktu, że postacie dystansowe nie są najlepszym wyborem na doświadczonych graczy.


o tym mówię, czy nie lepiej w takim razie byłoby usunąć zasadę o pp, aby można było rozwijać także inne style gry niż same pięści i nic poza tym.

poza tym nie chodzi o używnaie TYLKO gwiazdek, według regulaminu gwiazdek nie wolno używać W OGOLE poniewaz utrudnia to podejscie do przeciwnika i trzeba także utrzymywać dystans
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Forte
Czy naprawdę uważasz, że zniesienie zasady PP jest dobrym pomysłem? Moim zdaniem nie za bardzo, regulamin za bardzo faworyzowałby wtedy postacie dystansowe, no i na każdym kroku miałbyś mecze typu Dark - Wals. Ucieczka z małą ilością punktów życia byłaby czymś normalnym.
Edytowane przez Forte dnia 22-01-2018 01:30:34
 
Com
dlaczego tak uważasz? według mnie regulamin aktualnie faworyzuje postacie bliskodystansowe bo zabrania grać rudolfem i henrym, czy to już jest ok? uważam, że postacie dystansowe byłyby same w sobie na równi z innymi postaciami, jeśli ktoś głupio robiłby pp i latał od jednej strony mapy do drugiej spamując gwiazdkami, to byłoby nawet łatwiej z nim wygrać (mówię o takich graczach jak apczu, ostatnio nagrywaliśmy komentarz jak grał henrym, polecam zobaczyć prawdziwe pp).
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Forte
Bo gra w lfa stałaby się bezmyślna i tak wyglądałaby w meczach z graczami na wysokim poziomie.
 
Com
cooooo, a czy aktualny regulamin, który pozwala TYLKO I WYŁĄCZNIE grę na pięści nie sprawia, że gra jest bezmyślna? Myślę że byłoby właśnie na odwrót ponieważ pozwalałoby to na wymyślenie jakiejś taktyki która nie sprowadza się do "podejdz do przeciwnika i mu naklep albo daj sobie naklepać"
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Forte
Przecież masz tyle ciekawych rzeczy! Sama mechanika omijania blokowania jest meega ciekawa, poza tym istnieje cała gama wyborów i konsekwencji po wyrzucie przeciwnika w powierze i jest przytłaczająco szeroka. Poza tym statystyka mówi sama za siebie. Lepiej jest, jeśli 80% dostępnych postaci miały przewagę nad pozostałymi 20%. Daje to o wiele większą róznorodność ^^
Edytowane przez Forte dnia 22-01-2018 12:07:07
 
Forte
Poza tym troche off-top, za co przepraszam
 
Com
Verleo chciał zebym napisał to w jego imieniu:

[img]https://media.discordapp.net/attachments/220575577977913345/404933808882843648/unknown.png[/img] is not a valid Image.

Ja wiem, że Polska język trudna język, ale jak już pozywacie kogoś o grę na dystans to nie nazywajcie tego grą pasywną, bo grą pasywną jest co najwyżej ucieczka i tak jak w definicji Słownija Języka Polskiego - brak chęci działania, podejmowania jakichkolwiek inicjatyw. Walka na dystans to inicjatywa zdjęcia przeciwnika inaczej niż na pięści. To aktywne działanie, ATAK NA DYSTANS JEST ATAKIEM, tylko że niewygodnym dla każdego geniusza który sobie myśli, że 'ojejku, jestem za głupi żeby wymyślić jak podejść do postaci która czymś we mnie rzuca więc powiem, że chcę punkty bo on grał pasywnie, bo idioci na tej scenie nie ogarniają różnicy między grą pasywną a dystansową, więc jak użyję stwierdzenia, że to PP to wszyscy powiedzą, że mam rację'.

[ Twitch ] [ Youtube ]
 
2Fast
Biyori napisał(a):
[img]https://media.discordapp.net/attachments/220575577977913345/404933808882843648/unknown.png[/img] is not a valid Image.

Ja wiem, że Polska język trudna język, ale jak już pozywacie kogoś o grę na dystans to nie nazywajcie tego grą pasywną, bo grą pasywną jest co najwyżej ucieczka i tak jak w definicji Słownija Języka Polskiego - brak chęci działania, podejmowania jakichkolwiek inicjatyw. Walka na dystans to inicjatywa zdjęcia przeciwnika inaczej niż na pięści. To aktywne działanie, ATAK NA DYSTANS JEST ATAKIEM, tylko że niewygodnym dla każdego geniusza który sobie myśli, że 'ojejku, jestem za głupi żeby wymyślić jak podejść do postaci która czymś we mnie rzuca więc powiem, że chcę punkty bo on grał pasywnie, bo idioci na tej scenie nie ogarniają różnicy między grą pasywną a dystansową, więc jak użyję stwierdzenia, że to PP to wszyscy powiedzą, że mam rację'.


True that. Ale trzeba nadmienić, że chamstwem którego nikt z nas nie zdzierży jest ciągłe odejście i brak ataku i czekanie na przeciwnika - to już jest PP. Nie odwołuję się konkretnie do obecnych walk i prezentowanej w nich taktyki i odpowiedzi rywala, ale przy rozważaniu ewentualnej zmiany regulaminu należy wziąć ten aspekt pod uwagę, więc proponuję zebrać twarde mózgi społeczności LFa i określić dokładnie jaki styl gry jest pasywny łącznie z jego cechami i poprzeć to przykładami. Inaczej ciężko rozwiązać ten problem na stałe xD
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Pudzian
Cieszę się, że Byiori podrzucił zdanie Verleo. Głosiłem kiedyś podobne teorie, chyba nawet razem z Verleo. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Nie pamiętam przy jakiej okazji, ale to nieważne. Nikt nie słuchał.
Dzięki temu wpisowi nie muszę znowu się produkować i udowadniać, że to co zagrałem to nie jest PP. I w dodatku nikt moich długich wypocin nie czyta i nie odpowiada na pytania w nich zadane :D

Aby ukrócić tę gównoburzę, popieram to co pisze 2Fast- czyli zmiana definicji gry pasywnej. Wiem, pojawiały się pomysły wcześniej aby to zrobić, ale nikt nie był w stanie podać na tyle jasnej i przejrzystej definicji, aby się przyjęła.

To moja wstępna propozycja:

Zabrania się gry pasywnej, na którą składa się:
-przedłużający się brak jakiejkolwiek próby ataku
-ewidentne i wielokrotne symulowanie ataków np. dashe, które w oczywisty sposób widać, że nie sięgną celu
-ciągła ucieczka, nawet w sytuacjach niezagrażających otrzymaniu obrażeń
-nadmierny spam atakiem, który nie wyrządzi przeciwnikowi żadnych szkód (lub niewielka szansa na minimalne), a jest grą na czas np. oczywiste chowanie się za tarczami Johna, wielokrotne spamowanie kulkami Dennisa z drugiego końca mapy
-typowe granie na czas w oczywistej niekorzystnej sytuacji. Zachowanie mające na celu regenerację hp

Co grą pasywną nie jest:
-granie na dystans
-unikanie gry na pięści

Proszę o komentarze i poprawki do owej definicji lub całkowitego zbudowania jej od nowa, jeśli się nie nadaje.
 
2Fast
Wprowadźmy dodatkowo zasadę która określa, że każdy z zawodników musi wykonywać jakąś akcję (ruch) zmierzającą do pokonania rywala, minimum raz na kilka sekund, wyobraźcie sobie szybkie szachy.
Taką akcją może być:
-udany atak
-próba wypracowania sytuacji w zwarciu (nie ma nic złego w ratowaniu się ucieczką, jeżeli starcie wręcz nie podeszło od pierwszego czy drugiego ciosu)
-zdecydowana próba ataku dystansowego
-wykorzystanie otoczenia (przedmioty, sople, tarcze) do wypracowania ataku bądź obrony przed nadchodzącym atakiem.
Takie uzupełnienie, o ile ciągle "zakazuje się", to może by tak z kolei określić, co należy zawrzeć w swoim stylu gry?
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Com
ej a po co sie tak wysilać i robić kolejne głupie skomplikowane zasady, które i tak pewnie za jakiś czas okażą się tak samo słabe? Lepiej byłoby po prostu napisać zasade w stylu "Zabrania się grać pasywnie" bez żadnych niepotrzebnych przykładów itp. bo już sama definicja gry pasywnej mówi, że chodzi o np ciągłe uciekanie czy niepodejmowanie żadnych prób ataku.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
2Fast
Jak widać nie starcza, bo co większy turniej są spory z tym związane.
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Pudzian
Nie zgadzam się z Tobą Byiori. Grę pasywną każdy interpretuje inaczej. Co widać chociażby w tym temacie. Dla Koczka 3 walki z 5 zagrałem pasywnie. Dla Banana jedną. Dla Indigera też jedną, ale o dziwną inną niż dla Banana.

Musimy jasno sprecyzować co jest grą pasywną, a co nie.

Ja bym chyba nie brnął w określanie jak należy grać. To jest raczej oczywiste żeby robić wszystko przeciwnie do tego co jest zabronione. Ale nie mówię, że to zły pomysł i może nie doceniam go. Niech inni się wypowiedzą.
Wracając do mojego zdania, absolutnie unikałbym określenia że trzeba zrobić minimum czegoś w jakimś czasie. To bardzo duże ograniczenie. Będziemy w głowach liczyć dany limit czasu aby na siłę wykonać jakiś rodzaj ataku? :D

Za przykład niech posłuży moja walka z Fiolem, chyba w ostatnim OPC. Woody vs Firen. Walki trwały po kilka min. Jest nawet breakdown z tego. Przez większość czasu nic się totalnie nie działo. Łaziliśmy jak potłuczeni po całej planszy i każdy z nas próbował przyjąć odpowiednią pozycję dla siebie. To nie była gra pasywna, a zgodnie z określeniem, że minimum raz na jakiś czas trzeba wykonać daną akcję, mogłaby się nią stać.
Poza tym ciężko liczyć czas na lagach. Czasem tempo jest szybsze, czasem wolniejsze
 
ybnn
Panowie, bez przesady z tymi zasadami. Nie o to chodzi, zebysmy mieli 20 punktow, kazdy z 5 podpunktami... chodzi o to, zebyscie nie grali jak pizdy i nie uciekali..

Pudzian - oskok od przeciwnika tak, zeby on skoczyl za Toba dashem i nie trafil jest ok. Jest ok jesli robimy to raz, dwa razy w ciagu walki. Ale jesli robimy to raz, dwa razy na 15 sekund to jest to przesada.

Ustawianie sie Rudolfem na przeciwko drugiej osoby, na drugim koncu mapy i proba trafienia go kulkami jest OK - jesli robimy to raz lub dwa razy na walke. Jesli robimy to co chwile to jest to przesada.

Wiadomo, ze kazdy gra o wiele bardziej zachowawczo jesli ma mniej HP niz przeciwnik, ale wszystko ma swoje granice.

Wystarczy byc konsekwentnym w zabieraniu punktow i szybko sie skoncza problemy. Tak wlasnie teraz bede robil. Moim zdaniem mam najlepsze kwalifikacje do tego aby rozstrzygac o tym czy ktos robil PP czy nie. Dlaczego? Dlatego, ze gram w LFa ponad 10 lat, moj styl gry ma najmniej wspolnego z PP z prawie wszystkich graczy, bylem aktywny na scenie kilka lat temu, gdy ludzie oskarzali sie o PP raz w roku max. Nie dlatego, ze zasady byly inne - ludzie nie grali jak pizdy :)
x1
 
Com
ej pudzian ale jak można interpretować inaczej coś co ma jedną jasno określoną definicję w słowniku? wyżej nawet masz screena ze słownika do języka polskiego w którym się znajduje ta definicja. dlatego myślę że samo napisanie "nie wolno grać pasywnie" już w zupełności wystarcza i nie trzeba podawać 10 przykładów, które i tak mówią o tym samym.

co do tego że są spory to spory są dlatego że ludzie nie umieją przegrywać , a taki mefju sobie woli stwierdzić "no bjori robiłeś tutaj pp", niż się po prostu nauczyć grać na postacie dystansowe, bo to łatwiejsze. poza tym uważam że bez tych przykładów byłoby mniej głupich dyskusji o pp.

oskok od przeciwnika tak, zeby on skoczyl za Toba dashem i nie trafil jest ok. Jest ok jesli robimy to raz, dwa razy w ciagu walki. Ale jesli robimy to raz, dwa razy na 15 sekund to jest to przesada.


to nie jest przesada, uciekanie od przeciwnika nie jest grą pasywną tak długo jak dalej atakujesz, to że ten drugi jest debilem i sie na to łapie co chwile to już jego wina, a nie tego że pp robi jakiś pudzian.

Ustawianie sie Rudolfem na przeciwko drugiej osoby, na drugim koncu mapy i proba trafienia go kulkami jest OK - jesli robimy to raz lub dwa razy na walke. Jesli robimy to co chwile to jest to przesada.


tak samo jak wyżej, jeśli tylko próbujesz trafić przeciwnika, to to nie jest gra pasywna, tylko gra na dystans, a gra na dystans jak najbardziej powinna być dozwolona.

Moim zdaniem mam najlepsze kwalifikacje do tego aby rozstrzygac o tym czy ktos robil PP czy nie. Dlaczego? Dlatego, ze gram w LFa ponad 10 lat, moj styl gry ma najmniej wspolnego z PP z prawie wszystkich graczy


moim zdaniem banan, twój sposób gry nie jest jedyną słuszną taktyką (a przynajmniej nie powinien być bo regulamin inaczej nie pozwala niestety).
Edytowane przez Com dnia 22-01-2018 20:27:11
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018