Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: !!! LF2 RPG- Zaczynamy historię !!!
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Little Fighter 2 » Projekty
 Drukuj temat
!!! LF2 RPG- Zaczynamy historiÄ™ !!!
Alladyn
Myślałem nad następującą forumową zabawą. Mianowicie całość miałaby polegać na połączeniu sesji RPG z walkami w LF2. Myślałem aby zorganizować to tak aby najpierw napisać jakieś sensowne zasady do tego i jakiś wstęp fabularny oraz zarys świata przedstawionego a Ci z forumowiczów którzy chcieliby w tym uczestniczyć co jakiś czas pisaliby kawałek historii małego wojownika którego chcieliby odgrywać. Do tego ewentualne walki pomiędzy uczestnikami lub ze światem przedstawionym byłyby w postaci repków z LF2. Takie jakby połączenie LF2 z pisaną przez użytkowników warstwą fabularną. Sam bym to wszystko ogarnął tylko czy wstępnie byliby jacyś chętni ?
Edytowane przez Alladyn dnia 06-10-2015 21:24:51
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Shade
Ja na pewno. Zawsze lubiłem karcianki i nawet chciałem zrobić coś takiego na podstawie LF2 tylko nigdy nie chciałem tego prowadzić :P
 
http://supremesquad.forumpolish.com
As098
Czyli byłbym Deepem
 
Gri
Hm, ja uwielbiam takie 'pisane' RPG'i, bo to jedyna szansa dla mnie by obecnie poćwiczyć pisanie :D

Aleee, nie do końca łapię jakby wyglądała kwestia walk itd.
Wstępnie jestem chętny na takie coś, ale jakbyś trochę więcej napisał jak to widzisz ;) booo jeśli to ma wygląd jak zwyczajny turniej z dopisanymi opisami to tak średnio ;D

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Alladyn


[img]http://s6.postimg.org/smymic9z5/Promna_karczma_XVIII_w.gif[/img] is not a valid Image.

O co chodzi:

Cały projekt jest połączeniem pisania własnej historii z grą w LF2 przy niewielkiej pomocy ogólnego narratora. Chodzi o to że każdy z graczy pisze historię postaci którą odgrywa według własnego uznania i rozwija ją w kolejnych postach jak będą mu z czasem przychodzić kolejne pomysły. Z racji że wszystkie historie będą dziać się w jednym uniwersum wasze historie będą mogły się ze sobą łączyć i będziecie mogli pisać w dwie lub więcej osób jeśli będziecie coś robić wspólnie (oczywiście za zgodą zainteresowanych). Będzie można również walczyć pomiędzy sobą na zasadzie historia + walka w LF2 + historia na podstawie rozegranego pojedynku. Ja jako Mistrz Gry będę się starać o to aby w poście rozpoczynającym (czyli następnym) nakreślić wam mniej więcej realia w jakich przyjdzie wam zaczynać a później będę się starać nakłaniać graczy aby cały świat był spójny, nikt nie był dużo bardziej wykokszony od reszty, ewentualnie od czasu do czasu zasugeruję wam jakiś całkowicie nieobowiązkowy event.
Oczywiście postaram się przy tym nie ingerować w nikogo opowieść póki nie będzie to naprawdę konieczne.

Zasady:


1. Nie piszemy postów krótszych niż 10 zdań. A piszemy w 3 osobie czasu przeszłego.
2. Raz na 2 tygodnie trzeba coś napisać.
3. Musisz być zapisany aby pisać własne posty
4. Nie zachodzimy w interakcjÄ™ z innymi graczami bez ich zgody.
5. Walki rozgrywamy na zasadach ustalonych przez graczy a później wstawiamy repki.

Karta zapisów: (jeśli chcesz zagrać wypełnij ją i wstaw poniżej):

Mały wojownik (np. John/Henry):
Wiek:
Historia:
WyglÄ…d:
Umiejętności:
Dodatkowe
(nieobowiÄ…zkowe):

Post nakreślający realia (po którym będziecie mogli zacząć pisać historię właściwą) wrzucę jak zapiszą się conajmniej 3 osoby. Kolejni gracze będą się mogli oczywiście zapisać nawet po poście rozpoczynającym (w dowolnym momencie chyba że zabraknie wojowników do prowadzenia).
 
RexEx
Mały wojownik : Musi być z LF'a? | Jeśli tak, to Deep, jak głęboki.
Wiek : 16?
Historia : Nikt nie wie niczego o Deep'ie, pewnego dnia wtargnął na nasze terytorium tratując każdego kto stanął mu na drodze, nikt nie śmiał się mu przeciwstawić a teraz jest lękiem wszystkich mieszkańców tego miejsca.
WyglÄ…d : Straszny, mroczny, w kapturze, wysoki, chudy?
Umiejętności : Określ to, ile ich można wybrać i jakie. Zedytuje post co najwyżej.
Dodatkowe : Nikt nie wie kiedy, co, ani jak.
 
Broda
Mały wojownik: Firen
Wiek: 20
Historia: Opuściłem dom i podróżuje po świecie podejmując się jakiś zleceń
Wygląd: Niech pomyśle taki ognisty taki... jak firen z lfa :)
Umiejętności: Niech będzie że jak zacznę biec to nabieram takiej prędkości że aż się palę! xD
Dodatkowe: moim bratem jest frezze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Edytowane przez Broda dnia 06-10-2015 15:01:34
"Graj tak żeby wygrać..." - Koczko 2015
 
Alladyn
Tak musi być z LF2 może być z ukrytych ale bez Juliana, Firzena i Louisa EX żeby się dało walki rozgrywać w grze. Umiejętności może max. 5 (mają to być umiejętności pozawaleczne bo walka będzie oparta na LF2). Na przykład świetny alchemik, pisarz, kowal, dobry jeździec itp.

Poza tym ja rozumiem że ktoś chce grać postacią bez historii, ja rozumiem że nie każdemu chce się zrobić opis wyglądu na 5 zdań ale błagam żeby wieku swojej postaci nie mógł zapisać ? Tu masz generator losowych liczb http://www.losowe.pl/liczba ustaw od 20-40 i zapisz to co ci wyszło :D
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Verleo
A chuj, pobawmy się. Jak byłem młodszy to chciałem wziąć udział w czymś takim. xD

Mały wojownik: Louis, brat bliźniak Ludwika (A właśnie, że Louis jest mój! xD)
Wiek: (kiedy wyszedł lf2? w 1998? Jeśli tak to...) 17 lat. xD
Historia: Urodził się i żyje. Ponadto Louis nigdy nie lubił siedzieć w miejscu. Zawsze starał się wyruszać na długie wyprawy pełne przygód, w celu poszukiwania potężnych, magicznych przedmiotów. Jednakże wszystkie jego wyprawy zakończyły się totalną porażką, gdy okazywało się, że wspaniały miecz którego szukał, okazał się w ogóle nigdy nie istnieć. Jednakże Louis jest bardzo zdeterminowany, i nie poddaje się. Pomimo iż jego ojciec jest przeciwny jego podróżom (gdyż jest szlachcicem i uważa, że Louis powinien zajmować się sprawami szlachty - to jest dopatrywaniem czy wieśniacy aby na pewno się nie obijają, piciem wina, czy także bardzo wyczerpującym uczestnictwem w różnego rodzaju przyjęciach) to Louis nic sobie z tego nie robi i wciąż wyrusza w nowe wojaże. W tym właśnie momencie wraca z pierwszej udanej wyprawy, gdzie Louis musiał zabić opentanego kowala który posiadał wspaniały magiczny młot, Crom Faeyr, dzięki któremu sztuka kowalstwa dla utalentowanego kowala (takiego jak Louis) staje się wręcz dziecinną zabawą. Louis jest w trakcie podróży do domu, gdzie zamierza pochwalić się swoją wspaniałą zdobyczą.
WyglÄ…d: Taki sobie typo co to ma blond czuprynÄ™ i pancerzyk na sobie.
Umiejętności: Zrzucenie zbroi może być? xD Ponadto talent kowalski (bo musi sobie nową zbroję zrobić jak starą zrzuci) i może jakieś zdolności przywódcze. Ooo, niech będzie alkoholikiem który dzięki byciu non stop nawalonym nabrał niewrażliwości na trucizny!
Dodatkowe (nieobowiązkowe): Mała blizna na lewym pośladku. W ekwipunku posiada Crom Faeyr.
Edytowane przez Verleo dnia 06-10-2015 08:28:42
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
 
Shade
Mały wojownik: Ludwik, brat bliźniak Louisa (Louis jest mój Vero! xD)
Wiek: 17 lat (jest starszy od Louisa o 2 i pół sekundy)
Historia: Gdy był mały jego ojciec zrobił z niego i jego brata bliźniaka puszki i tak im do dziś zostało.
Wygląd: Ma blond włos jak bliźniak, pancerz na sobie jak bliźniak, ale da się go odróżnić od tamtego tym, że ma pieprzyk na paznokciu.
Umiejętności: Prawy sierpowy, Pół-Nelson i do przodu!
 
http://supremesquad.forumpolish.com
Verleo
Pub, mam nadzieję, że nasi bliźniacy będą się lubić i razem siać spustoszenie!
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
 
Shade
Oczywiście.
 
http://supremesquad.forumpolish.com
As098
Mały wojownik: Deep
Wiek: 19 lat
Historia: Deep nie urodził się magiem, ale zaciekle walczył. Pewnego dnia dostał miecz od tajemniczego samuraja co odmieniło jego życie.
Wygląd: średni wzrost dobrze zbudowany
Umiejętność specjalna: Nieznana
 
Com
Mały wojownik: Rudolf
Wiek: 23
Historia: Historia Rudolfa jest bardzo tajemnicza. Urodził się w odległej wiosce, członek rodziny z której pochodzili jedni z najlepszych wojowników kraju. Jego matka była ninją, zaś ojciec samurajem, dzięki czemu Rudolf mógł szkolić się w obu sztukach walki. Natomiast z powodu jego niewielkiego talentu, był uważany za gorszego od jego brata, mimo to trenował, żeby kiedyś stać się silniejszym od niego. Jednakże nadszedł dzień w którym brat Rudolfa zmarł. Jego rodzice nie mieli już nikogo kto mógłby podtrzymywać honor rodziny. Rudolf postanowił sobie, że wyruszy w podróż, aby spotykać i walczyć z najlepszymi wojownikami na świecie by pewnego dnia wrócić i prześcignąć swojego brata.
Rudolf jest cichym i małomównym człowiekiem, który nie opowiada o sobie, chociaż jak sam twierdzi, nie ma nic do ukrycia.

Wygląd: Wysoki, szczupły mężczyzna z brązowymi, związanymi w kucyk włosami. Jego ubiór przypomina trochę ubiór samuraja, oraz ninjy jednocześnie. Posiada dwa groźnie wyglądające miecze, które trzyma zawsze przy sobie, oraz kilka shurikenów, którymi w razie potrzeby potrafi rzucać celnie na bardzo duże odległości.

Umiejętności: Bardzo rozwinięte umiejętności w skradaniu się, Aktorstwo, Krasomówstwo, Krycie się, Dobra pamięć.


Tak btw. 2 Deepy? Może by tak kogoś innego? Przecież nie musimy tu umieć grać tymi postaciami.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Verleo
No właśnie. Nie wiem jak wy, ale ja tu for fun. xD a w sumie jedną parę bliźniaków już mamy. xD
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
 
Alladyn
Pub, Verleo, Broda jeśli możecie to zachęcam o uzupełnienie działu historia o chociaż 2 zdania. Jeśli nie dacie rady to trudno. Co do powtarzających się postaci obok nazw postaci małych wojowników (którymi ewentualnie będziecie walczyć w LF2) dopiszcie jakieś imię którym będą do niego mówić aby było wiadomo o którego chodzi. Ale najlepiej by było żeby postacie się nie dublowały. Tak samo z nieznaną historią. Jeśli to konieczne w kreacji postaci to ok. Co do umiejętności to są one po to aby zachować jakikolwiek balans w uniwersum. Przykładowo jeśli nasz protagonista nie jest kowalem to nie wykuje mistycznego miecza, jeśli nie jest łucznikiem to trafi do tarczy w środek z 200m itp. Więc polecam sobie przemyśleć z większa kim jest nasza postać i jakie ma umiejętności żeby później nie było pytań czemu ja tego nie mogę zrobić. Oczyścicie będę starał się interweniować tylko w absurdalnych i mocno przesadzonych sytuacjach (czyli prawie nigdy) ale zawsze warto jest mieć to na uwadze. Tak samo jak to że z nieznaną historią nie zaczniemy jako ktoś powszechnie znany i szanowany albo w domu z rodziną i dziećmi itd. Jeśli chodzi o cechy dodatkowe to można (ale nie trzeba pod warunkiem że nie masz tam czegoś potężnego) zapisać jakiś ekwipunek. Jutro wstawię zarys fabularny i jeśli administracja się zgodzi jakiegoś newsa o zapisach na stronę i prawdopodobnie jutro około 21 wieczór będzie można zacząć swoje wątki.
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
RexEx
Mały wojownik : Musi być z LF'a? | Jeśli tak, to Deep, jak głęboki.

Wiek : 16?

Historia : Nikt nie wie niczego o Deep'ie, pewnego dnia wtargnął na nasze terytorium tratując na swoim wierzchowcu każdego kto stanął mu na drodze, nikt nie śmiał się mu przeciwstawić a teraz jest lękiem wszystkich mieszkańców tego miejsca.

WyglÄ…d : Straszny, mroczny, w kapturze, wysoki, silny, chudy?

Umiejętności : Specjalizacje w dwoniach bruręcznych, jeźdzciec, potrafi dogadywać się ze zwierzętami, piroman.

Dodatkowe : Nikt nie wie kiedy, co, ani jak, posiada drewnianą wielką kose i wierzchowca nie podobne do żadnego zwierzęcia, przez co nie można go nazwać.

O, o, o!
 
Verleo
Oczyścicie będę starał się interweniować tylko w absurdalnych i mocno przesadzonych sytuacjach (czyli prawie nigdy)

Tutaj chciałbym zaznaczyć, że może jednak prawie zawsze? xD Żarcik. Zobaczymy jak to będzie. xD
PS. Nie będę pisał nowego posta jak RexEx, tylko będę edytował swojego.
PS2. PUB, zniszczyłeś mnie tym pieprzykiem na paznokciu. xD
Edytowane przez Verleo dnia 06-10-2015 08:27:20
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
 
Broda
Dobra poprawiłem, ciekawe czy ktoś zostanie moim bratem frezzem i czy się spotkamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"Graj tak żeby wygrać..." - Koczko 2015
 
Verleo
Broda... Umiejętności Twojej postaci są... Epickie. xD
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018