Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Zagadki psychopaty
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » Zabawy forumowe
 Drukuj temat
Zagadki psychopaty
Com
Tak jak w tytule. Jedna osoba daje zagadkę a ta która zgadnie odpowiedź daję następną zagadkę.
Zaczynamy od czegoś łatwego.


W 1935 r. słynna ekspedycja "Dolman" zaginęła w "Zielonym Piekle", jak nazywają dżunglę południowoamerykańską. Nie pozostawiła po sobie żadnych śladów. W jakiś czas potem pewien nieznany tragarz opowiadał, że tubylcy napadli na białych i pomordowali wszystkich. W skład ekspedycji wchodzili: Stefan Dolman - szef wyprawy, Sihrana - jego żona, którą poznał we Francji, Bob Trevor - garbaty fotograf i dziennikarz amerykański, John Hardy niepozorny i szczupły kolega Dolmana, z którym polował na lwy w Afryce, oraz kapitan Alyaro Coles - bliski przyjaciel Dolmana.
Łucja Dolman, matka Stefana, zmarła w początku ostatniej wojny światowej. Do ostatniej chwili swego życia wierzyła, że syn żyje gdzieś cały, zdrowy i na pewno wróci. Przed śmiercią zapisała mu cały majątek milionowej wartości.
Rzeczywiście w kilka lat po zakończeniu wojny zjawił się w Londynie człowiek przybyły z Ameryki Południowej, który podawał się za zaginionego Stefana Dolmana. Miał dokumenty stwierdzające tożsamość jego osoby i opowiadał takie historie, że nawet kuzyni zmarłej Łucji Dolman i egzekutorzy jej ostatniej woli nie wątpili że jest jej synem.
Powrót zaginionego godnie uczczono. Cała prasa europejska pisała o sensacyjnej odysei podróżnika - badacza. Potoczyły się konferencje, wywiady.
Pewnego dnia policja otrzymała telefon od dyrektora banku, w którym zdeponowany był spadek. Dyrektor meldował, że spadkobierca podejmuje cały majątek i zamierza wyjechać do Wenezueli.
Inspektor Scotland Yardu, Antony Slade, natychmiast udał się do dyrektora banku, który pokazał mu czeki. Na wszystkich czekach podpisy były absolutnie identyczne nie wyłączając najmniejszych szczegółów. Slade uważnie studiował wszystkie blankiety a następnie zapytał, czy zna Johna Hardy.
- Znałem go osobiście - odparł dyrektor. Przed wojną był u mnie w towarzystwie Dolmana.
- A Amerykanin Trevor? Miał pan okazję poznania go?
- Nie. Tego nie poznałem.
Slade wrócił do Scotland Yardu, odbył naradę ze swymi współpracownikami i kazał przygotować nakaz aresztowania.
Pytanie: Kogo kazał aresztować? Co zdemaskowało oszusta?
 
Ananasik
Łucja Dolman jest winna! Wszystko wymyśliła i upozorowała!
 
Ninja
Czarno na białym widać, że to Grzany! Napisał posta i wszystko wymyślił cwaniaczek!
x1
 
Com
@Ninja - Zawsze ja winny ;_;
@Ananas - Jakim cudem skoro nie żyje? Poza tym po co miałaby kraść własne pieniądze (Fuckin Logic!)
Pudło! Oboje nie zgadliście
 
Ananasik
Obaj zgadliśmy! Łucja sama się okradła bo miała rozdwojenie jaźni i był taki hokus pokus, że ty jesteś jej drugą jaźnią i okradłeś swoją pierwszą jaźń (czy jakoś tak)! Piszemy wspólną zagadkę!
 
Kuba4ful aka Senpai
Nakazał aresztować Trevora, zgadłem chce ciasteczko lol
 
Com
Znowu pudło! Oboje!
@Ananasik - Twoja teoria ma sens... Nie wiem tylko w którym miejscu facepalm
 
Pudzian
Obstawiam Alyaro Colesa.
Sihrana była kobietą, nie mogła więc podawać się za swojego męża.
Dyrektor banku znał Stefana Dolmana, więc na pewno by go rozpoznał, nawet po latach.
Zostaje dwóch podejrzanych: Bob Trevor i Alyaro Coles. Pierwszy z nich jest garbaty, więc raczej rzucałaby się w oczy jego sylwetka. O drugim nie wiemy prawie nic, więc jest najbardziej tajemniczy :) Poza tym skoro był przyjacielem zmarłego, to był z nim blisko, widział jego podpisy, zachowanie i potem mógł wszystko skopiować.
 
Ananasik
@Grzany Ale sens ma!
 
Com
Pudzian detektywie! Zgadłeś! Twoja kolej :P
 
Pudzian
Yeah!
Moja zagadka brzmi następująco: jest 9 kulek o identycznym wyglądzie. Ale jedna z nich jest cięższa. W jaki sposób odnaleźć cięższą kulkę, jeśli do dyspozycji mamy jedynie wagę szalkową i 2 ważenia na niej?
 
Indiger
Możemy sobie podzielić te kulki na 3 grupy po 3 kulki. I ważymy, jeśli zważymy pierwsze dwie grupy i wyjdzie równowaga, to ta trzecia grupa ma w sobie tą cięższą kulkę. Wiadomo jak za pierwszym ważeniem któraś strona będzie cięższa, to w tej grupie jest kulka. A więc odnaleźliśmy grupę w której jest ta cięższa kulka, czyli mamy jeden pomiar. Teraz drugi, bierzemy sobie dwie kulki z tych trzech i ważymy, jeśli waga się zrównoważy to ta trzecia jest cięższa, a jeśli któraś ze stron zostanie przeważona to znajdziemy w ten sposób kulkę. Chwilę musiałem rozkminiać ale jakoś się udało :P
Edytowane przez Indiger dnia 22-10-2014 09:59:02
 
Pudzian
Kurde, mistrz. Czas na TwojÄ… zagadkÄ™.
Miałem nadzieję, że moja zagadka powisi tu dłużej :P
 
Indiger
Na środku pustyni leży nagi mężczyzna, a obok niego złamana zapałka. Zapałka nie jest spalona. Wokół jest tylko piasek i nic oprócz niego. Jak to się stało?

Ciekawe co wymyślicie :D
Edytowane przez Indiger dnia 22-10-2014 11:24:40
 
Fear
Ten facet leciał balonem z kolegą, lecz było za ciężko i mogli spaść, wiec mądry kolega wymyślił że ten kto wyciągnie złamaną zapałke musi wyskoczyć :P
 
Kuba4ful aka Senpai
Kosmici go rozebrali i tam zrzucili, a złamaną zapałkę zjadł jak był dzieckiem a kosmici ją wyjęli i mu ją dali :P
 
Zakuba
Facet leciał balonem z kilkoma innymi osobami. Jako że nastąpiło uszkodzenie balonu, pasażerowie musieli wyrzucić wszystko, co stanowiło zbędny balast, w tym także ciuchy. Sytuacja poprawiła się nieznacznie i trzeba było wyrzucić jednego z pasażerów. Losowano zapałkami. Gościu wyciągnął złamaną zapałkę i musiał dobrowolnie opuścić balon.
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Indiger
Fear był pierwszy więc to on rzuca nową zagadką
 
Fear
Ok.

W restauracji "AdamIEwa" siedziało trzech porządnych ludzi, kupili jednakowe zestawy ( ziemniaki i kotlet schabowy ) za które zapłacili 30 zł (każdy po 10), kelner idzie z pieniędzmi do szefa.
Szef mówi
- Ty idioto! Masz im dac przecene 5 zł! To nasi pierwsi goście!
Kelner smuty idzie z 5 zł i myśli
- Jak ja im dam te 5...wezmę sobie 2zł, a im dam po 1zł. Będzie dobrze
Kelner bierze 2 a im daje po 1. Czyli zapłacili 27 ( 30 - 3 ), do tego dodamy 2zł kelnera i wyjdzie 29 ( 27+2 ), a więc - gdzie jest złotówka?
 
KINGAdijanko
złotówka się zgubiła :O
天道, Tendō
修羅道, Shuradō
人間道, Ningendō
畜生道, Chikushōdo
餓鬼道, Gakidō
地獄道, Jigokudō

"Jesteśmy Pain, jesteśmy Bogiem"
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018