Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Ograniczenia
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Scena LF2 » Zasady gry LF PC
 Drukuj temat
Ograniczenia
Kozi
Ograniczmy gry do zakazu używania postaci ;)

Ludzie tu siÄ™ robi paranoja ...
 
sztach
Właśnie! Pozbądźmy się wszystkich ograniczeń. Gram Davisem i nie mogę sobie pozwolić na spamowanie DP. A teraz poważnie. Temat ten był już poruszany, ale utknął gdzieś w dyskusji. Chodzi o DvA Dennisa podczas trzymania za fraki. 5x atak + DvA jest to combo, od którego nie da się uciec, a zabiera znaczną ilość HP. Dlatego też wnoszę o ograniczenie tego comba do 2x/walka. Wiele osób popiera tę propozycję i rzyga, gdy przeciwnik za każdym razem wykonuje tę samą kombinację. Ponad to spamowanie Whirdwind Freeza też jest ogromnie irytujące. Zwłaszcza gdy ktoś rzuca to w przestrzeń "bo może się uda" Sądzę, że ograniczenie Whirdwind do 4x walka powstrzyma od nagminnego używania tego skilla. Osoby, które dobrze grają tą postacią i tak nie używają Whirdwind więcej niż 3 razy podczas rundy. Domyślam się, że wywołam kolejną kłótnię pomiędzy zwolennikami ograniczeń i ich przeciwnikami, dlatego proponuję, aby do każdej postaci założyć osobny temat i ostatecznie ustalić regulamin.
Edytowane przez sztach dnia 12-03-2012 20:01:32
 
Gad
popieram, wkurwia
ale za to niech wprowadzą też ograniczenia do deepa, bo nie da się na nim kombo zrobić (DVJ przerywa wszystko)
 
Ramper
Ograniczmy zbrojÄ™ louisa, bo przeszkadza mi w wykonaniu comba cool
 
Gad
no nie przesadzaj, w zbroję wystarczy raz więcej walnąć, a deep może przerwać prawie wszystko, gdy ma mało hp
 
Caesar
Styknie już tych ograniczeń. I tak gra się 100 razy gorzej w porównaniu do tego, co było 2-3 lata temu. Żenua :)


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
2Fast
Cieszę się, że nie tylko ja tak myślę. TD Woodka to już była przesada też.
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Ramper
Caesar napisał/a:
Styknie już tych ograniczeń. I tak gra się 100 razy gorzej w porównaniu do tego, co było 2-3 lata temu. Żenua :)

Niestety Caesar ma racje.
 
Caesar
Generalnie jak wprowadzi się jakieś nowe ograniczenie, to na początku jest z tym źle, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić i potem wcale te ograniczenia tak nie przeszkadzają. Sęk w tym, żeby tych ograniczeń nam nie wpajać, bo jest ich już dość. Niby Dennis jest taki mocny z tym kombosem, ale chodzi tutaj o to, że nie gra nim aż tyle osób, bo i tak da się z nim wygrać.

Nie chce mi się pisać xD


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
Gri
Zgadzam się z Caesarem i 2Fastem. Jak za kilka lat będę miał ochotę pograć w lf'a, to nie chcę wracać do gry z jakimiś kosmicznymi ograniczeniami postaci ; P
I ograniczenie TD u Woody'ego też uważam za przesadę, ale to osobna sprawa ;P

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Krencik
Prawda jest taka, że zasady, które zostały ustalone parę lat temu są po prostu dobre. No, pozostaje jeszcze ta nieszczęsna postać Johna, która nigdy jakoś popularna nie była, a są na nią założone dość duże ograniczenia. A poza tym jest okej i niech tak zostanie.
 
Caesar
Zdecydowanie za czasów apogeum rozkwitu sceny LF2, gdy dołączało najwięcej nowych graczy, to chyba dyskusji o zmianach w regulaminach było najmniej, jeżeli w ogóle były :P


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
brejnless
te wszystkie zakazy skilli postaci to kpina. Jest balans jaki jest i nie jest on zly. Balans sie skopal jak postacie nie mogly uzywac swoich wszystkich skilli.
p0wned?
/Twoja sygna została usunięta na prośbę byłego właściciela/
 
Gri
Dokładnie, balans się skopał i teraz się go próbuje naprawić dodatkowymi ograniczeniami :P

Caesar - wtedy pamiętam były tylko dyskusje odnośnie DP Davisa, I według mnie to było jedno z dwóch słusznie dodanych do regulaminu ograniczeń. Davis jakoś bardzo dużo nie stracił (wystarczy spojrzeć kto wygrał ostatnie OPC :P ), a zniknął problem "bocenia" tą postacią.
Drugim słusznym ograniczeniem było zakazanie Dennisowego kręciołka podczas trzymania przeciwnika. Dało się przed tym uciec, ale było to wkurzające, większość młodych graczy zanim ogarnęło jak się przed tym bronić to traciło nerwy, gdy złapanie przed Dennisa było dla nich równoważne ze śmiercią :P
A tak, to 'stare' ograniczenia się sprawdzały bardzo przyjemnie. Chociaż w sumie to ograniczenie dysków dla Johna trochę bez sensu :P

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
brejnless
Nie ogarniam. Nie mozna na probe usunac wszystkiego procz dop? Btw ja nienawidzilem zawsze tego ze mam ogranicznie na davisie. A taki admin ktory gral woodym mogls sobie bocic tiger dashem caly czas. Ta slusznosc to jak mowisz wedlug Ciebie, kazdy ma swoja.
p0wned?
/Twoja sygna została usunięta na prośbę byłego właściciela/
 
Gad
Tak, zróbmy rewolucję i zróbmy nowe bardziej rozsądne zasady, które będą polegać tylko na tym, że nie można robić dopa. Wg. mnie jest to całkiem bez sensu. Po to postać ma większy przyrost many na low HP, żeby można było się nią lepiej bronić. Davis nie jest jedynym, który może spamować na low HP. Deep napierdala falkami jak pojebany, a jakoś nie ma ograniczeń. Woody napierdala Tiger Dashe i zwody z teleportacją i co? Też nie było przez długi czas ograniczeń, a grało się ok.

Wrzucić zasadę, żeby na siłę nie spamować i nie robić dopów i starczy, a gdy będą wątpliwości, czy ktoś złamał te zasady to się przesyła replaya i git - tak jak jest teraz, z niektórymi.

Obudźcie mordy i zróbmy insurekcję :D.
 
Caesar
Ale rozpętałem rewolucję !!
SPARTANS, WHAT IS YOUR PROFESSION : D

Wróćmy do ograniczeń sprzed 2-3 lat i tyle. W razie czego, to się usprawni coś najwyżej - ograniczy główne, najlepsze ataki. Skoro Davis będzie miał np 2-3 DP, to tak samo zrobić z innymi postaciami, które jedną mocą mogą wszystko przerwać, obronić się i zajebać każdego w każdej chwili i tyle.
Edytowane przez Caesar dnia 14-03-2012 14:40:13


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
brejnless
ja zawsze bylem przeciwko tym ograniczeniom.
p0wned?
/Twoja sygna została usunięta na prośbę byłego właściciela/
 
hari
Nikt mi nie zabroni wyrazić swojej opinii, więc jazda: Po co wogóle tworzyć jakiekolwiek ograniczenia? Autorzy tak stworzyli lfa żeby każda postać była zoptymalizowana, żadna nie jest lepsza, czy słabsza od innej, po to są paski many, ażeby nie można spakować atakami. To wszystko było robione przemyślane i pewnie poprawiane wiele razy, autorzy się napracowali, ale wy musicie oczywiście się pluć i zmieniać to i tamto " bo dostałem w dupę od np. Woodyego to go ograniczymy, hahaha" : P To że ktoś potrafi wykonać jakieś combo pokazuje jego umiejętności, a nie że akurat ta postać ma " przepakowane ataki".
 
Krencik
Okej, autorzy oczywiście mogli się starać tak zrobić, jednak w praniu wyszło co innego. Obecnie mamy ograniczenia dla takiego Davisa na dwa DP na walkę. Straszne, prawda? Szkoda, że taki Cord dał radę i z tym wygrać ostatnią edycję OPC. Można? Można!
Zasady są na moje okej, nie ma spamowania takim DP, na TD Woody'ego także są wprowadzone ograniczenia, więc nie można już tak bulwersować rywala tym atakiem. I co? Masa ludzi nadal gra tym ludkiem i to z całkiem niezłymi wynikami! Niepotrzebnie robicie jakieś problemy czy coś. Jedynie Johnowi można zdjąć ograniczenia na dyski.

Czy naprawdę jest tak źle, że trzeba znowu zmieniać regulamin? Powiedzcie mi - po co? Caesar napisał bardzo mądrze na temat ograniczeń sprzed 2-3 lat, teraz są podobne, bo co od tamtego czasu zostało dodane? TD Woody'ego? Tyle. Można się jeszcze także nad Johnem, jego ograniczenie zostanie prawdopodobnie wycofane.

Tyle ode mnie, nie róbcie znowu niepotrzebnej rewolucji...
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018