Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Mój mod LF2
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Little Fighter 2 » Projekty
 Drukuj temat
Mój mod LF2
Kuba4ful aka Senpai
Witam od dłuższego czasu robię moda do LF2 który ma zmieniony stage.Miałem niestety błąd i nie mogłem włączyć komputera był czarny ekran i pole aby coś wpisać ale się nie da.Ale już to naprawione dobra bo odbiegam od tematu.Potrzebuję jakieś pomocy czyli np.tutorial jak zrobić dialogi mogą być nawet po angielsku ale dajcie linka bo ktoś powiedział mi że mogę taki znaleźć na LFE i nie znalazłem (chyba napisał to Hari) również by mi się przydał tutorial jak zrobić to by dało się grać tylko 4 postaciami w LF2-RN było takie coś że można grać tylko postaciami podstawowymi a gdy wybrałeś postać na kodzie to wtedy pisało mission failed.Jeżeli ktoś chciał by linka to mu dam.
Tu screeny:
[img]http://img842.imageshack.us/img842/4581/201207180914311024x684.png[/img] is not a valid Image.
[img]http://img857.imageshack.us/img857/2941/201207180915421024x684.png[/img] is not a valid Image.
zawieszam pracę nad modem ponieważ wyjeżdżam na wakację ale jeszcze pare dni będe więc można pisać na gg
Edytowane przez Kuba4ful aka Senpai dnia 18-07-2012 20:12:39
 
hari
tutorialem tego nie nazwe, ale opisane w miarę jest: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
jeśli chciałbyś zrobić stage'a tylko dla 4 postaci, musiałbyś edytować każda postać z użyciem itr: kind: 8, więc proponowałbym też zajrzeć tu: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
chodzi o to żeby na początku stage'a był "skaner" który zabija każdą postać z danym bdy:

wogóle to zaglądałeś tu: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. tyle tych tutoriali, a jakby nie patrzeć, to nikt nie zrobił jeszcze moda wykirzystującego większość z tych technik.

co do twojego moda, to mógłbyś jakieś screeny wstawić.
 
Zakuba
W LF2 Dark i D.R.LF2 chyba były dialogi. Tylko nie pamiętam, skąd ściągnąć te mody.
Edytowane przez Zakuba dnia 17-07-2012 19:52:51
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Kuba4ful aka Senpai
o D.R LF2 się nie martw bo mam 5.0 Special co do tych postaci chyba zrezygnuję bo nic nie rozumiem z poradnika bo średnio znam angielski i tam prawie nic nie rozumiem a co do dialogów to pracuję.A jak robić screeny?

 
hari
nie rozumiem jak można nie umieć zrobić screena. to chyba jedyna przydatna informacja jaką wynosisz z lekcji informatyki w podstawówce, poza tym, nawet jak nie wiesz, to po co się ośmieszać publicznie, jak można na google sprawdzić?
a tak pozatym, to nie wiem również na co zda ci się d.r. lf2, bo tam i tak wszystkie pliki .dat są jakoś zabezpieczone, więc nie podejrzysz sobie jak to wygląda.
Edytowane przez hari dnia 17-07-2012 21:45:38
 
Zakuba
Ehm... Hari bądźmilszy. Kolega świerzy jest.

a tak pozatym, to nie wiem również na co zda ci się d.r. lf2, bo tam i tak wszystkie pliki .dat są jakoś zabezpieczone, więc nie podejrzysz sobie jak to wygląda.

wystarczy skopiować plik .dat do innego folderu i w tym folderze edytować.

A jak robić screeny?

klawisz Print Screen, mój drogi. Potem wklejasz do jakiegoś edytora, przerabiasz i gotowe.
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
hari
zakuba11 napisał/a:
Ehm... Hari bądźmilszy. Kolega świerzy jest.

ż? no ale racja, sorry za bycie sarkastycznym gnojkiem :P

zakuba11 napisał/a:
a tak pozatym, to nie wiem również na co zda ci się d.r. lf2, bo tam i tak wszystkie pliki .dat są jakoś zabezpieczone, więc nie podejrzysz sobie jak to wygląda.

wystarczy skopiować plik .dat do innego folderu i w tym folderze edytować.

:O jestem debilem... chwała ci za to zakubo.

żartowałem... ^
Edytowane przez hari dnia 18-07-2012 19:32:58
 
Kuba4ful aka Senpai
zakuba11 napisał/a:
klawisz Print Screen, mój drogi. Potem wklejasz do jakiegoś edytora, przerabiasz i gotowe.

o tym nie pomyślałem bo umiem używać print screen ale nie pomyślałem o edytowaniu ale chyba jednak użyje tym czym kiedyś robiłem screeny i nagrywałem czyli HyperCam3:D
zakuba11 napisał/a:
wystarczy skopiować plik .dat do innego folderu i w tym folderze edytować.

Geniusz!:O
screeny dałem w pierwszym poście (narazie 2)
nie wiem co mnie podkusiło abym dał TV :D
Edytowane przez Kuba4ful aka Senpai dnia 18-07-2012 09:24:58
 
Kuba4ful aka Senpai
Hari napisał/a:
wogóle to zaglądałeś tu: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. tyle tych tutoriali, a jakby nie patrzeć, to nikt nie zrobił jeszcze moda wykirzystującego większość z tych technik.

Wiem byłem tam przed twoim postem próbowałem robić miny ale coś nie działało, nie było spritów tego a już wymyśliłem pomysł że oni chcą wysadzić most.
 
hari
czyli co, skradziona postać i skopiowany efekt, ten telewizor to lepiej od razu wyrzuć, bo kompletnie nie pasuje. dobra, nie chce cię za bardzo demotywować, ale nic nie poradzę, że gadam to co myślę. jeśli chcesz użyć jakiejś postaci w swoim modzie, powinnieneś mieć pozwolenie autora, masz? raczej nie... tylko ta jedna, czy jeszcze jakieś? te screeny prezentują wszystko co do tej pory zrobiłeś?

offtopic: nie za młody jesteś na "alkohol, wódkę, spirytus?"
Edytowane przez hari dnia 18-07-2012 19:32:06
 
Kuba4ful aka Senpai
Hari napisał/a:
offtopic: nie za młody jesteś na "alkohol, wódkę, spirytus?"

to tylko taki opis kolega mnie nauczył tej piosenki
Edytowane przez Kuba4ful aka Senpai dnia 08-08-2012 12:47:18
 
Zakuba
Hari napisał/a:
czyli co, skradziona postać i skopiowany efekt

Hari napisał/a:
jeśli chcesz użyć jakiejś postaci w swoim modzie, powinnieneś mieć pozwolenie autora, masz? raczej nie...

To chyba drogi Hari nie grałeś w mody typu LF3. Tam połowa postaci jest cudzych.
Gdyby wszyscy postępowali tak, jak ty opisałeś, to niewiele byłoby modyfikacji, nawet tych, które aktualnie cieszą się większą popularnością.
Poza tym szanse na kontakt z niektórymi autorami są na tą chwilę - marne.
Edytowane przez Zakuba dnia 19-07-2012 09:18:47
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
hari
grałem drogi zakubo11 i akurat LF3 nie ma chyba ani jednej cudzej postaci, co i tak nie zmienia faktu, że jest do dupy. ktoś słyszał o NightLF2? to jest dopiero bagno. no i co komu da wrzucenie do jednego worka 20 postaci ściągniętych z LFE, niekiedy "autor" takiego "moda" nie przejmuje się nawet czy jedna postać jest przepakowana, a druga to jakiś tam po prostu skin dla bandita. najciekawiej jest gdy jeszcze nie przejmuje się 5 takimi samymi numerami id: w dacie, co powoduje takie smaczki jak np. julian rzucający davisami. więc co? stawiać na ilość to dobre rozwiązanie? jebać stage, najwyżej template będzie głównym bossem, a za banditów będzie robił Firzen. cóż, kiedyś takie coś było bardziej powszechne, dziś raczej wszyscy próbują trzymać poziom (btw. niezłe rzeczy się dzieją w chińskiej społeczności LFa), ale te stare mody jednak zyskały przez lata popularność, więc niektórym się wydaje, że tak to powinno wyglądać.
ale dobra, pomijając już nawet aspekt grywalności, to po prostu zwykłe złodziejstwo, plus przypisywanie sobie czyjejś pracy.
jak to szanse są marne? jeśli rzeczywiście nie możesz się skontaktować z autorem - zapomnij o jego pracy i wybierz postać, której autor wciąż jest aktywny. ten na screenie to akurat Frozen, zrobiony przez niejakiego prince_freeza, a kontaktować się z nim możesz na forum, deviantarcie i jego blogu. co to za problem?
 
Kuba4ful aka Senpai
jest tam nie tylko Frozen ale również Emmet który jest w Avatare ale nie ma linku na razię nie będę się przejmował po wakacjach wszystko zajmę się wszystkim znaczy nie dosłownie po wakacjach chodzi jak wrócę do domu gdybym miał laptopa mógłbym wziąść go i w wolnej chwili robić wszystko ale nie mam nie długo dam linka do downloadu
 
Capricorn
Zakubo, co do kontaktu z autorami nie jest aż tak trudno ich wyśledzić. Ostatnio z ciekawości wyszukałem jednego z autorów LF 3.6 - Black Angel'a.
Znalazłem jego gg, facebooka, deviantArt i last.fm ^^
Trochę gorzej może wyglądać sprawa z zagranicznymi autorami...
 
Zakuba
Capricorn napisał/a:
Trochę gorzej może wyglądać sprawa z zagranicznymi autorami...


Właśnie to Capricornie miałem na myśli. Większość modyfikacji pochodzi od zagranicznych autorów, chyba, że jest inaczej.
Edytowane przez Zakuba dnia 24-07-2012 21:42:21
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018