Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Piłka nożna.
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » Sport
 Drukuj temat
Piłka nożna.
Krencik
Kompany, Thiago Silva, Hummels, Pepe, Ramos, Evans, Terry, Ivanovic (choć go można także liczyć jako prawego obrońcę) Barzagli, Chiellini, Bonucci - tak na szybko paru lepszych od Pique w zeszłym roku, a pewnie można by było jeszcze paru dodać. On miał naprawdę bardzo słaby rok, szczególnie tyczy się to pierwszej części sezonu. Jedynie Euro go jako tako usprawiedliwia, choć Ramos go w sumie na nich i tak przyćmił.

Od Alvesa to poza Lahmem, Zabaleta, Lichtsteiner czy nawet Piszczek bardziej zasłużyli.

Wyboru Messiego to nawet się nie chce komentować, choć w sumie moim zdaniem w tym roku zasłużył. Ale co np. z 2011? W lidzie miał mniej bramek od Ronaldo, a ludzie argumentowali to tym, że to on ją wygrał. W tym roku wygrał gracz Realu a i tak Argentyńczyk zgarnął Złotą Piłkę.
Zresztą, wystarczy popatrzeć na takiego Sneijdera, która zagrał i fantastyczny sezon w klubie, który zdobył Serie A oraz Ligę Mistzów, a na dodatek zdobył ze swoją narodową drużyną wicemistrzostwo świata, które Holandia przegrała w 116 minucie bodajże! A facet na dodatek zdobył na tej imprezie tyle samo goli co król strzelców. Motor napędowy dwóch drużyn, z którymi zgarnął prawie wszystko i... nawet go zabrakło w trójce finalistów. A oczywiście wtedy wygrał Messi, choć jego gra na Mundialu była bardzo przeciętna, a jak wszyscy wiemy, da się zgarnąć tytuł najlepszego piłkarza globu tylko za grę na Mundialu - rok 2006 i Cannavaro, który wygrał z niesamowitym wtedy Ronaldinho! I to na dodatek obrońca! Ale niestety to już stare czasy, teraz liczy się nazwisko. W sumie nie trudno zgadnąć, że Złota Piłka 2013 także pewnie do Messiego trafi - nieco dziwne zdanie w zaledwie 7 dniu roku. I nawet będzie miał przynajmniej jedno trofeum więcej - ligę, bo raczej w Hiszpanii już nic Barcelonie nie powinno złego się stać.
Edytowane przez Krencik dnia 07-01-2013 19:38:33
 
plef
Krencik napisał/a:
Wyboru Messiego to nawet się nie chce komentować, choć w sumie moim zdaniem w tym roku zasłużył. Ale co np. z 2011? W lidzie miał mniej bramek od Ronaldo, a ludzie argumentowali to tym, że to on ją wygrał. W tym roku wygrał gracz Realu a i tak Argentyńczyk zgarnął Złotą Piłkę.

Właśnie o to mi chodzi. Ta nagroda nie jest ani za osiągnięcia indywidualne (co osiągnął Iniesta? 3 bramki?) ani za drużynowe, tylko za wizerunek. Bo Ronaldo to bufon a Messi to taki uprzejmy pokorny chłopak...
Żeby nie było, uważam Messiego za kosmicznego zawodnika, ale Ronaldo występami w reprezentacji (kapitan) i zwycięstwem z Realem ligii bardziej na to zasługiwał. Messi w kluczowych momentach zawodził.

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Opinia Mourinho. W zasadzie rozwinięcie mojej wypowiedzi.
 
Mefju
Krencik napisał/a:
Cóż, ten plebiscyt od czasu pominięcia Sneijdera w 2010 roku (finał MŚ i tyle samo bramek co król strzelców tego turnieju, poza tym doprowadzili wspólnie z Milito Inter do wygranej w LM) i co gorsza nawet nienominowania Milito, który sieknął dwie bramki w finale LM, schodzi na psy.


Dokładnie tak jak mówisz. Jeszcze Messi jak Messi (choć on jakkolwiek by nie grał i tak dostanie w przyszłym roku Złotą Piłkę, on ma ją z urzędu ;D), ale ta jedenastka roku to po prostu skurwysyństwo i plucie w twarz kibicom innych drużyn. Dlaczego nie ma nikogo z Chelsea? Jak można było nie docenić żadnego gracza reprezentacji Włoch? Moim zdaniem Chiellini i Pirlo powinni znaleźć się w tej jedenastce, a ten drugi obowiązkowo, a nienagrodzenie go miejscem w najlepszej jedenastce to największy debilizm jaki ostatnio widziałem. Casillas oczywiście również z urzędu na bramce, choć on jeszcze to takie straszne nie jest, bo to mimo wszystko legenda :). Chamstwo i tyle, to po prostu plebiscyt na najbardziej medialnych piłkarzy, a wybierają ich chyba jakieś 10latki.
No, ale jakoś trzeba zrobić z karła najlepszego piłkarza wszech czasów, skoro umiejętności mu jednak brakuje :S


media.tumblr.com/tumblr_m9jrwvtP7T1qad2ql.gif

genialni obrońcy z 11 roku
Edytowane przez Mefju dnia 08-01-2013 13:50:42
 
Gri
Jaki dziwny mecz Chelsea ze Stoke City dzisiaj był ; D
Chelsea wygrała 4;0, ale strzeliła dwie bramki. W tym jedną z karnego, którego równie dobrze mogło nie być (nie zawsze sędzia odgwizduje takie popchnięcie). Ozdobą była ostatnia, cudnej urody bramka Hazarda.

Ale mecz zostanie zapamiętany głównie z uwagi na napastnika Stoke, Waltersa, który to najpierw wpakował dwie samobójcze bramki (aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że w obu przypadkach, gdyby piłki w ogóle nie dotknął, bramka na 95% by i tak padła). Później, w końcówce meczu Stoke dostało karnego. Walters bardzo chciał 'zmyć' trochę winy z siebie i podszedł by wykonać karnego (trzeba przyznać, niezłą ma psychikę chłop). Niestety, strzelił tak, że piłka musnęła tylko poprzeczkę i poleciała nad bramką.

Było mi chłopa autentycznie szkoda, zwłaszcza, że z tego co mówili komentatorzy, jest to najskuteczniejszy napastnik Stoke ; s Czasem to się ma przejebany dzień.

A myślałem, że długo nikt nie przebije dwóch fatalnych błędów Bronka w meczu Chelsea ze Swansea ;P
Edytowane przez Gri dnia 12-01-2013 19:54:39

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Riki
@Mef "No, ale jakoś trzeba zrobić z karła najlepszego piłkarza wszech czasów, skoro umiejętności mu jednak brakuje" Haha, a to ciekawe, może podaj lepszego napastnika sezonu 11/12. Tak mu brakuje umiejętności, że przechodzi połowe drużyny Realu i strzela gola.

Co do Realu znów remis z słabą drużyną (ostatnią w tabeli), ale co się spodziewać po tej drużynie w tym sezonie. Jutro Barcelona wygra i 18pkt. w plecy Real. : )
 
plef
Zostaje Puchar Króla i Liga Mistrzów. A tego ostatniego tak łatwo Los Blancos nie odpuszczą. :)

Fajnie, wygrał Real, Chelsea przegrało. Wygrało Chelsea, Real zremisował 0-0. ; d

 
bleeq
Czytaliście już o euro 2020?

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

I co myślicie? ;P
Zapewne nominują narodowy. I jeszcze jakiś 2 stadion polska może podać. Coś słyszałem o stadionie w Chorzowie?

Ogólnie zapowiada się ciekawie. ;P
 
Gri
Ten pomysł jest do dupy.

Klimat Euro się sypie. Jak to będzie wyglądać, kibice mają po całej Europie jeździć?

Zawsze było tak, że jakiś kraj/dwa kraje się spinały na Euro, starali się to ładnie zorganizować. Był klimacik, poznanie kultury, kibice przyjeżdżali do jednego kraju, przy okazji coś tam w nim zobaczyli.

To nie jest Liga Mistrzów ;/ Z dupy pomysł.


EDIT:
Aha, zapomniałem dodać; Chelsea remisuje 2;2 z Brentford (klub z 4 ligi) w FA cup. W dodatku, to Brentford grało lepiej (nie licząc ostatnich 10 minut, bo jak Torres strzelił bramkę, to zaczął grać przepięknie i sporo szumu wraz z Ba robili. Nie ogarniam tego faceta).
Błagam, niech ten sezon zakończy się z jak najmniejszym wymiarem kary dla Chelsea, czyli niech pozostanie w top4 w lidze. Potem niech przyjdzie Mourinho i zostanie na wiele lat (marzenia ;d).
Edytowane przez Gri dnia 27-01-2013 13:15:55

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Mefju
Mam dokładnie takie zdanie jak Gri i ludzie piszący w komentarzach na tej stronie, do której linka podał Bleeq. Skoro to jest pomysł na 60lecie Euro to aż strach pomyśleć, co będzie na 100lecie :D. A, i moim zdaniem żaden stadion z Polski i Ukrainy nie będzie brał udziału w tym przedsięwzięciu. Z Francji też nie powinien (Euro 2016), ale Platini jednak jest Francuzem i pewnie coś będzie.

Nie wiem jak wy, ale ja już po prostu nie mogę doczekać się Ligi Mistrzów. Ale jednocześnie bardzo się boję o wynik Juventusu, bo starcie ze Szkotami się zbliża, a forma jest średnia. I na dodatek Chiellini nie zagra :(.

Końca dobiega okienko transferowe. Jaki transfer uznalibyście za najlepszy? I czy jesteście zadowoleni z ruchów transferowych swoich klubów? Ja szczerze mówiąc tak sobie, przyszedł Peluso na zastępstwo Asamoaha, który jest na PNA, za darmo zaklepany na lato został Fernando Llorente. Niby Hiszpan coś umie, ale i tak jest wielką niewiadomą. Jeśli wróci do najlepszej dyspozycji to będzie git. Ale hitem jest sprowadzenie do Juventusu Anelki, który jest już po testach medycznych :D. Kilka lat temu cieszyłbym się bardzo, ale teraz? Gość strzelił ledwie dwie bramki u Chińczyków, no sam nie wiem. Lubię go, ale wątpię, że się przyda. Choć żabojady w Juve zawsze sobie radziły :)

Puchar Narodów Afryki jak już wspomniałem w trakcie. Ja kibicuję Ghanie. A jak ma wygrać ktoś inny, to niech to będzie Nigeria albo WKS.
 
Gri
W PNA kibicuje WKS. W ogóle skład WKS jest naprawdę imponujący w porównaniu do innych krajów z Afryki.
Mógłbym też kibicować Nigerii, ale wolałbym by Moses i Mikel wrócili do składu Chelsea ; d
Do Ghany też czuję sympatię, zawsze lubiłem ich oglądać, bo pokazywali niezwykłe zaangażowanie.

Co do transferów, Llorente się według mnie sprawdzi.
Anelka :DDDDD No szczerze mówiąc, wątpię w jego formę, ale ktoś tam musi w Juve na ataku grać ; D Aczkolwiek w Chinach to on lepiej asystował niż strzelał. Ale cieszę się w sumie, fajnie go będzie zobaczyć ponownie w Europie :)



Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
plef
Nie lubiÄ™ Anelki. ; /
Jest troszkę lipa, bo Casillas ma złamane coś przy ręce i może nie zagrać z MU, mam nadzieję, że AdĂĄn sobie poradzi. Iker miał w tym sezonie słabsze momenty, ale jednak jest to filar.
Mimo wszystko jestem pozytywnie nastawiony, czuć wiosnę w klubie. Dzisiaj z Getafe 4-0, wcześniej 3 wygrane z Valencią. Skuteczność powraca, to było najgorszym mankamentem Los Blancos. :)

Dla mnie lepiej, że Euro ma być w całej Europie. Może pojadę na jakiś mecz do Warszawy.

Podniecałem się, że Chelsea jeszcze wygra ligę, teraz liczę, by zostali na 3 miejscu i żeby Lamparda nie wykopali. ; /
 
Gri
Czemu nie lubisz Anelki?

Z Lampardem to dziwna sprawa. No bo tak:
Z początku myślałem, że w ogóle nie zaproponowali mu kontraktu (chociażby rocznego, bo na dłuższy nie ma co liczyć. Taka polityka Chelsea). Ale skoro Ashley Cole podpisał roczny kontrakt, to aż nie mogę uwierzyć, że Lampard w ogóle żadnej propozycji nie otrzymał. A tak twierdzi agent Franka.

NaprawdÄ™, nie wiem co jest grane :S

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Krencik
Plef - boisz się o Adana? Przecież Real Diego Lopeza ściągnął w zastępstwie dla Casillasa i to pewnie on będzie bronił z United. W sumie solidny bramkarz, w Villarreal spisywał się nieźle, w dodatku był już w przeszłości piłkarzem Królewskich.

Co do Llorente, to nie wiem, czy się sprawdzi. Niby dobry gość, coś tam w karierze nastrzelał, ale nigdy jakichś rewelacyjnych wyników nie miał. No, poniżej pewnego poziomu raczej też nie schodził (nie licząc tego sezonu, ale wiadomo - nie gra zbyt dużo w Bilbao przez chęć opuszczenia klubu). Na dzień dzisiejszy pewnie będzie grał w duecie z Giovinco/Vuciniciem (raczej z tym pierwszym częściej), gdyż Hiszpan ze względu na swój styl gry będzie potrzebował mieć obok siebie kogoś bardziej kreatywnego. 15 bramek w lidze w sezonie może w sumie walnąć. Dla mnie wielka niewiadoma.

Co do Anelki - tu także średnio. Gość przecież swego czasu był naprawdę dobry. Problem w tym, że ostatni sezon w Chelsea miał w sumie mocno średni, a potem poszedł do Chin i w sumie nie wiem, jak tam stoi jego forma. Także póki co wielka niewiadoma.
 
plef
Nie boję się Adana, a o Adana. Nie jest powiedziane, że Lopez będzie bronił, dzisiaj dobrze poszło mu z Getafe, więc nie wiadomo.

Gri, jakoś tak odkąd pamiętam, to go nie lubiłem. Mimo, że grał w Chelsea. ; d
 
Gri
www.chelsealive.pl/forum/images/signatures/15078194945105445944cbf.jpg

: DDDD Torres ucisza hejterów.

Nie no, wszystko spoko, szkoda tylko, że ta bramka była przeciwko 4 ligowemu zespołowi ;d Co nie zmienia faktu, że uwielbiam takie gesty ; D

A Suarez tÄ… celebracjÄ…:
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
mnie całkowicie kupił ; D (to było po tym, jak był hejtowany za nurkowanie).


EDIT:

Ej bo się pozmieniało trochę! ;D
Odnośnie LM to teraz będę również mocno kibicował...Galatasaray ;D A to ze względu na Didiera Drogbę, który to ponoć podpisał 1,5 roczny kontrakt z tym klubem :D Jak być może wiecie, nie dawno z tym samym klubem 3,5 letni kontrakt podpisał Sneijder :> Się porobiło, nie? : D

Drogba co prawda nie grał od pewnego czasu w piłkę (w Chinach liga się wcześniej kończy). Trenował co prawda z zawodnikami Chelsea, ale po tym co pokazuje na PNA można stwierdzić, że raczej nie jest w formie. Ale do meczu z Schalke jest jest troszkę czasu, może trochę się ogra. Z Schalke mają szansę na zwycięstwo ;) Fajnie, fajnie!
Edytowane przez Gri dnia 27-01-2013 23:30:42

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
plef
Trochę mi zgrzyta uciszać hejterów w starciu z drużyną 4 ligową, ale nie czepiam się. Może przypomniał mu się Raul sprzed 12 lat w starciu z Barceloną. : )

Gogo Drogba!

EDIT.
Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Football Celebrations Compilation. Niektóre naprawdę dobre. ; D

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Edytowane przez plef dnia 28-01-2013 06:15:21
 
Mefju
Ja będę kibicował Galatasaray raczej tylko w meczu z Schalke, no chyba że trafią potem na Barcelonę (ze względu na niechęć do niej) czy Bayern (nie życzę dobrze Bundeslidze). Precz niemczyska z Ligi Mistrzów, forza Serie A xD.

I skoro rozmawiamy o celebracjach, to ja wrócę jeszcze do PNA :

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. :D:D:D

A tu już nie celebracja, ale w sumie jeszcze fajniejszy moment :

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Sam złapał się w sieć

Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Edytowane przez Mefju dnia 28-01-2013 08:10:29
 
Gri
Coś dziś oglądaliście?

Ja tak jednym okiem patrzyłem na PSG z Valencią. PSG grało, nazwijmy to...solidnie? ;D strzeliło 2 bramki i się opieprzało. Valencia w drugiej połowie bardzo chciała, ale ciągle czegoś brakowało. Fajnie w sumie, że strzelili tę bramkę na 2;1, to może będzie ciekawy drugi mecz.
Ibra bardzo głupio dostał czerwoną kartkę (w sensie, bardzo się nierozsądnie zachował ;d). Powiedzcie mi, jak to działa w LM? Na ile meczów pauzuje?

Co do drugiego meczu, po pierwszej połowie czytałem opinie, jakoby to Celtic świetnie grał i przegrywał niezasłużenie. Teraz patrzę na ostateczny wynik: 3:0 O.O
To Juve ostro pojechało, ale w sumie tego się można było spodziewać ; P

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Mefju
Ja oglądałem oczywiście mecz w Glasgow. Wielki żal mi jednak Valencii, bo bardzo lubię ten klub. A ta porażka chyba jednak oznacza ich odpadnięcie. Bardzo zły wynik dla nich. PSG już raczej w ćwierćfinale.

Co do meczu Celtic - Juve... Nie wiem czy można powiedzieć, że Szkoci byli lepsi. Juve strzeliło na początku meczu bramkę (dość przypadkową), a skoro wynik 1:0 na wyjeździe był bardzo dobry dla Bianconerich to bronili go kontrolując cały mecz. Celtom nie można odmówić walki, bo walczyli naprawdę ładnie. Widać było determinację, jednak w końcowej fazie meczu po prostu opadli z sił, a Juve wyprowadziło 2 kontry, które dobiły Szkotów. Jak dla mnie Juve zagrało po profesorsku, tak jak powinno grać się na wyjazdach - kontrolowali cały mecz pewnie się broniąc. Celtic miał dużo miejsca, odsłonił się, poszły te dwie kontry i było po meczu. Jak dla mnie super mecz, cieszy skuteczność, której to zwykle brakowało. Ćwierćfinał już jest raczej pewny, chciałbym w nim trafić na Schalke/Galatę.
Edytowane przez Mefju dnia 13-02-2013 20:32:37
 
plef
Oglądałem jedynie mecz w Madrycie. Kurczę, brakowało tego czegoś, Przycisnęli MU, ale nie mogli nic strzelić. Remis nie jest złym wynikiem, w końcu MU też miało swoje sytuacje. Rewanż będzie ciężki, ale raczej wygramy.
Na plus zdecydowanie Di Maria, Özil, Ronaldo, Khedira, Varane i Xabi Alonso, szczególnie, że ma jakiś problem z pachwiną. Oby szybko doszedł do pełni sił, kluczowy zawodnik Realu. Modric miał go odciążyć, lecz na razie nie da rady.
Na minus napastnicy, coraz bardziej denerwuje mnie Benzema. Niech skupi się na treningu, a nie wysyła jakieś sweet focie na facebooku. Higuain niby się stara, ale też słabo. Szkoda, że Real nie wziął Drogby. ; D
No i oczywiście obaj bramkarze zagrali świetny mecz.

Chelsea :):
[img]http://s12.postimage.org/zcyhx18yl/chelsea.jpg[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez plef dnia 14-02-2013 14:04:22
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018