Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Dźwięk
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Forum » Pytania
 Drukuj temat
Dźwięk
Kordian
Wiem że może to nie na temat lf2 ale używam dźwięku w dużej mierze do gry :(
Co wiem:
-słuchawki na 100% dobrze działają .
-głos "nadawany" przez słuchawki jest słabszy o ponad 50 % ( i to jest problem :( ) .
-program których używam do dźwięku (nie jestem specem więc napisze jak pisze) głośność i sound effect .
-na głośnikach to samo co na słuchawkach .

Jeżeli ktoś tak miał lub wie jak to naprawić błagam o pomoc ;( Z góry dzięki . Za wszelkie błędy przepraszam .
Edytowane przez Kordian dnia 27-02-2012 20:20:41

2013
 
Gad
0 sprecyzowania.

głos "nadawny" przez słuchawki jest o ponad 50 % słabszy? 50% słabszy w porównaniu do czego? i co znaczy słabszy? cichszy?
od kiedy to masz i o co chodzi :P
 
Caesar
Proszę o pomoc bo mi nie wchodzi jak wpisuje i w google się nie wyświetla, nie widze tego co było.

CoÅ› na tej zasadzie.

Zamiast pisać wszystko po myślnikach, opisywać wszystko w procentach, napisałbyś jak człowiek OCEBE!


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
Kozi
popatrz w ustawieniach dźwięku :) lub/i też stery od karty dźwiękowej ;)
 
Sbagers
Gdzie te słuchawki podłączasz? Do głośników czy do karty(to z tyłu kompa ;))? Jak do głośników to szybko podłącz je pod niebieską lub zieloną wtyczkę na karcie.


tego zdania nie zdołałem rozszyfrować:
Kordian napisał/a:
program których używam do dźwięku (nie jestem specem więc napisze jak pisze) głośność i sound effect .


 
2Fast
Sbagers napisał/a:
tego zdania nie zdołałem rozszyfrować:
Kordian napisał/a:
program których używam do dźwięku (nie jestem specem więc napisze jak pisze) głośność i sound effect .

Ja też nie.
@Kordian, dude! Get better headphones! Kup takie, co ja mam -
[img]http://mojepcm.fm.interia.pl/aurvana1a.jpg[/img] is not a valid Image.
Biorąc pod uwagę cenę ~230zł, mające flaki z dawnego flagowca Denon'a, tj. AH1001D nie spotkałem nausznych zamkniętych przebijających je aż do 450zł. Zajebisty dźwięk - przestrzenny, czysty i wyraźny. Jedyne ich wady to ciut za mocno podbite basy, oraz irytujące uczucie na głowie(czyt. lekki dyskomfort) przy użytkowaniu dłuższym niż 2-3 godziny. Ale idzie się przyzwyczaić. Wygodne w trzy.
I nieduże, a mają power.
SETNY POST TROLOLOLOL

Edytowane przez 2Fast dnia 28-02-2012 22:09:33
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Caesar
Nie kupuj gówna od Creative! Przereklamowana firma i wszyscy myślą, że jest dobra. Jak już słuchawki to kup sobie Sennheisery albo AKG. BUM.


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
hari
Dajcie Kordianowi sprostować o co mu dokładnie chodzi, przecież pisał, że to nie wina słuchawek bo na glośnikach to samo, raczej nie będzie kupował nowych. A co do creativa zgodzę się, że to syf. Ostatnio jak kupiłem sobie douszne wiecej słyszeli ludzie dookoła mnie niż ja : P wymieniłem na drugi dzień.
 
Gad
Pozdro. Nie macie na co wydawać pieniędzy i kupujecie słuchawki za 250, gdy macie 0 pojęcia o dźwięku i do niczego to Wam niepotrzebne. No tak, trzeba mieć lepszy dźwięk w CS'ie, żeby było słychać ludzi na drugim końcu mapy.

Gwarantuję, że wystarczą mu takie za 50 zł do tego co potrzebuje.
Jeśli chcecie słuchać muzyki i dlatego Wam taki zajebisty dźwięk niezbędny, to stanowczo odradzam na słuchawkach, chyba, że jest mus (no w autobusie się z głośników nie puści np.).

Poza tym, to co Caesar - Creative ssie pałę. Lepiej sobie kupić już coś chociażby z Philipsa, bo jest taka sama jakość za niższą cenę. Chociaż specem w tej dziedzinie nie jestem.
Edytowane przez Gad dnia 28-02-2012 23:37:55
 
hari
Tak wogóle to ktokolwiek tu wie cokolwiek o jakości dźwięku? I tak każdy rżnie mp3 chu***ej jakości z torrentow, wiec na co komu głośniki za 500, czy słuchawki za 300? Mi tam potrzebne jedynie jakieś, żeby tych co mają inny gust nie wkurwiać na ulicy. Ja się totalnie nie znam, wiem tylko ze moje słuchawki za 40 zl są lepsze niż te za 20, które miałem wcześniej, ale na pewno nie zauważy się takiego skoku jakości, jak przerzuci się z tych za 40 na droższe.
 
Caesar
Hari napisał/a:
Tak wogóle to ktokolwiek tu wie cokolwiek o jakości dźwięku? I tak każdy rżnie mp3 chu***ej jakości z torrentow, wiec na co komu głośniki za 500, czy słuchawki za 300? Mi tam potrzebne jedynie jakieś, żeby tych co mają inny gust nie wkurwiać na ulicy. Ja się totalnie nie znam, wiem tylko ze moje słuchawki za 40 zl są lepsze niż te za 20, które miałem wcześniej, ale na pewno nie zauważy się takiego skoku jakości, jak przerzuci się z tych za 40 na droższe.


Tak, ja wiem. Głośniki za 500 PLN to gówno jakich mało, więc bzdury piszesz. A jak ktoś się dobrze na tym zna, to może kupić dobre odsłuchy za dwukrotnie niższą cenę od laika, który wyda milion na jakieś Creative'y, bo każdy jego znajomy ma takie w domu ;)

Trochę zjeżdżamy z tematu, a autor wciąż nie wyjaśnił o co chodzi.


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
2Fast
Co do Sennków -
HD 201 - nieczysty, źle podbijany dźwięk. Oddałem kuzynowi.
HD 419 - całkiem ok, ale jak na tą cenę dość chujowe parametry. Choć może po kilku godzinach odsłuchu nie byłem w stanie w 100% stwierdzić?
HD 449 założyłem w sklepie przed zakupem obecnym, dźwięk czysty ale ścisk w chuj.
Miałem kiedyś takie z częściowo czerwonymi muszlami, z mikrofonem, na których całkiem przyjemnie się grało ale jeżeli odpalić w nich .aac, lub coś lepszego to jednak miękły przy innych.
Sennheiser ma opinię przereklamowaną, co nie zmienia faktu, że jego modele flagowe wgniatają wiele innych w ziemię.
AKG, Koss, czy inne renomowane firmy - fakt, dobre słuchawki ale cena... ekhm!!

Kwestia Creative'a jeszcze - przereklamowane są ich słuchawki gamingowe imo, ale CAL sprawdzają się świetnie - pasma przenoszenia np. nie wykorzystam w życiu w pełni, jest na tyle
wysokie
TFU! ZRÓŻNICOWANE. O ile pamiętam 10~30000Hz?
Głośniki Creative to nie polecam, ale słuchawki toto jest to!
Jeszcze jedno - spam, ale za to jaki kreatywny! :)
A i dobrze że są tu ludzie, którzy się na tym znają i można z nimi pogadać. Każdy ma swoje żelazne preferencje i to jest dobre.

Omg, przekreślenie nie działa.
Edytowane przez 2Fast dnia 29-02-2012 17:56:47
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Caesar
2Fast napisał/a:
Kwestia Creative'a jeszcze - przereklamowane są ich słuchawki gamingowe imo, ale CAL sprawdzają się świetnie - pasma przenoszenia np. nie wykorzystam w życiu w pełni, jest na tyle
wysokie
TFU! ZRÓŻNICOWANE. O ile pamiętam 10~30000Hz?
Głośniki Creative to nie polecam, ale słuchawki toto jest to!
Jeszcze jedno - spam, ale za to jaki kreatywny! :)
A i dobrze że są tu ludzie, którzy się na tym znają i można z nimi pogadać. Każdy ma swoje żelazne preferencje i to jest dobre.

Omg, przekreślenie nie działa.


Ja posiadam Sennheisery HD 202. Są naprawdę dobre jak na swoją cenę. Fakt mogłyby być trochę wygodniejsze, ale nie jest tak źle. Może ustępują takim firmą jak AKG ale za to są strasznie trwałe, trudno je naprawdę zniszczyć.

Co do pasma przenoszenia, to trochę śmieszne, skoro i tak człowiek maksymalnie może słyszeć w przedziale 20Hz - 20kHz.
No i trzeba pamiętać, że w słuchawkach zawsze niskie pasmo jest trochę podbijane, także dźwięk nie zawsze jest dobrze odwzorowywany, dlatego mimo wszystko słuchawki traktuję tylko jako must have, by nie budzić innych mieszkańców w domu.


"I know you wanna see me follow but it's better to lead."
 
Gri
Według mnie i tak najważniejszą kwestię w tej dyskusji poruszył Hari. Zawsze mnie bawi, jak słyszę, jakie to ktoś ma głośniki/słuchawki, ile kto wydał na nie pieniędzy i jakiej to one firmy nie są (tu rację ma Caesar - zazwyczaj są to produkty Creative'a). Z tym, że i tak nawet swoje ulubione utwory słuchają w mp3 słabej jakości : D Jak się ma (mniej lub bardziej) dobry sprzęt, to pasowałoby to 'pełniej' wykorzystać.
A ja mam słuchawki za 50zł i są okey : P

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
2Fast
flac FTW. Niestety telefon nieźle dostaje w dupę podczas odtwarzania, a i robi to gorzej od komputera.
Miałem zamiar kupić sobie odtwarzacz iriver, ale nie mogę się zdecydować, czy na pewno iriver.
Fakt, HD 202 akurat są ok - wybacz, nie uwzględniłem ważnego modelu bo krótko miałem go na głowie i nie chciałem dawać niepotwierdzonej opinii;p
@Gri - żeby tylko mp3. YT.
@Csr - toteż powiedziałem, że nie wykorzystam nigdy tego w pełni ;p A są modele o paśmie 30Hz-18kHz grubo przekraczające 150zł, a taką różnicę już słyszymy(zresztą, jako muzyk i wykonawca na bank wiesz o czym mówię). Ja staram się pomagać słuchawkom poprzez equalizer.
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Sirrah
@2Fast Ty jesteś muzykiem albo dj'em że masz takie słuchawki? :D Mi by się podobne przydały, konsoletę już mam :P
Per Survival Ad Astra...
 
2Fast
Powiedzmy, że bardzo cenię sobie dźwięk wysokiej jakości ;)
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Sirrah
Sprzedasz mi je za 5 zł ?
ReprezentujÄ™ biedÄ™ :D
Edytowane przez Sirrah dnia 02-03-2012 21:17:24
Per Survival Ad Astra...
 
2Fast
podnieś tę cyfrę do potęgi trzeciej i * 1,8 ;p
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Gad
wychodzi równanie sprzeczne, jeśli podniosę te liczbę do potęgi 3 i 1,8

x^3 =/= x^1,8
jeśli zrobisz koniunkcję wyjdzie zbiór pusty
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018