Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Ponowne wykluczenie Henry'ego i Rudolfa z regulaminu
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Scena LF2 » Zasady gry LF PC
 Drukuj temat
Ponowne wykluczenie Henry'ego i Rudolfa z regulaminu
Riki
Dobra oddałem głos już wiec dziękuje. Nie będę dniami się kłócił, bo zawsze masz odpowiedz (dla mnie nie które żałosne). Nigdy się nie dowiem jak było, ale teraz piszesz i skąd mam wiedzieć czy nie kłamiesz, bo u ciebie to normalne.(Sad but True?)

@Gad grasz dłużej i dostałeś w dupe tłumacz się jak chcesz ;)
Edytowane przez Riki dnia 19-01-2012 14:07:41
 
frecel
ybnn napisał/a:
(..)starałem się zyskać jakoś szacunek, bo tylko tak można go zdobyć - trzeba sobie zasłużyć (...)


Dobrze ci poszło.

Zostawcie Henryego i Rudolfa w spokoju.


/Ok przyznaję się. We mnie też Dark rozpala ambicje/
 
http://jak podam
Krencik
No kurwa jeszcze jakiś Riki będzie mnie hejtował

A trochę później:
Człowieku, co mnie obchodzi Juliusz Cezar? Rodzice powinni nauczyć Cię kultury i tego, że szacunek należy się każdemu człowiekowi.

@Pendzik - by domagać się szacunku, trzeba mieć szacunek do innych, a określając kogoś mianem "jakiś" tylko łapiesz się na to. Owszem, jesteś starszym zawodnikiem z dużo starszym stażem, ale to nie oznacza, że teraz możesz się stawiać nad graczami, którzy weszli na scenę, kiedy Ciebie nie było.


Dlaczego nagle chcemy to zmieniać? Bo Dark tego chce? Tak, i dlatego, że większość z Was nie jest w stanie poradzić sobie z tymi postaciami. Czy to nie czas, by w końcu nauczyć się czegoś nowego?

Nie gram już w LF'a, ale poradzić sobie? Moim zdaniem najlepszy argument w tym temacie przedstawił Gri, a oto jego treść:
Btw. Po części odnośnie tematu - kilka lat temu był jakiś tam turniej w lf'ie, taki międzynarodowy. Grało w nim z 8 graczy, kilkanaście walk było nagranych i zuploadowanych. WSZYSCY poza bodajże White Tigerem grali Rudolfem. Klawo, nie?

Ale co ja tam mogę wiedzieć. Przeciwnicy, łącznie ze mną, są mocno ograniczeni przecież, prawda?

------------------------

yBanan
@KRENCIK Shock skąd w Tobie tyle zdecydowania i asertywności : O a tak serio, cytowałeś Shiryu czy Dankena ?

Nie, sam sobie wprowadzam różne prawa i przepisy. Temat "demokracji" został obgadany z Shiryu, zrobiłbym to także z Dankenem, tylko problem w tym, że go ostatnio nie ma, a w nieskończoność czekać nie można.

Mam nadzieję, że doczekam się chociaż jednej dobrze uzasadnionej odpowiedzi i ktoś będzie w stanie obronić swoje zdanie..

Jedyna i słuszna sprawa tylko po Twojej stronie!

Po prostu mam kontrargument na wszystkie, które tutaj padły.

A oni mają na to kontrargumenty. Tylko problem w tym, że one Ciebie nie przekonują i masz do tego pełne prawa, tak samo jak oni mają prawo nie być przekonani Twoją argumentacją.

Jak przyszedłem to siedziałem cicho i nie wrzucałem na nikogo, nie chwaliłem się tym, że ugrałem Wormowi 2 walki i nie zmieniałem klanów jak skarpetki, starałem się zyskać jakoś szacunek, bo tylko tak można go zdobyć - trzeba sobie zasłużyć, a to co teraz robię to już moja sprawa - jak będziesz na scenie dłużej to też będzie ci wypadało robić więcej (sad but true)

Ja osobiście nie chcę, by ktoś mnie traktował jako kogoś lepszego, tylko dlatego, że mam większy staż. Człowiek człowiekowi równy. Ale, tak, Ty sobie dalej uważasz, że możesz więcej Jedyny i Słuszny Zbawco naszej sceny! Tylko, że na Twoje nieszczęście administrowanie na tej stronie zostało Ci odebrane.

Doliczamy głos frecela 13:13.

A teraz tak od administratora: kolejny wulgaryzm w tym temacie, niezależnie od tego w jakim kontekście powiedziany, zostanie nagrodzony ostrzeżeniem.
Edytowane przez Krencik dnia 19-01-2012 16:04:36
 
ybnn
Jedyna i słuszna 'sprawa' zostanie po mojej stronie, dopóki ktoś mi nie wytłumaczy dlaczego zamiast uczyć się gry tymi postaciami i gry przeciwko nim, ułatwiać sobie życie eliminując je całkowicie z gry ? (oczywiście chodzi o grę w prestiżowych turniejach LF PC)

I ciągle nie załapałem o co wam chodzi z tym zbawcą sceny (coś w tym jest, serio) - procedura jest prosta - ja tylko :

1. wyrażam swoje zdanie
2. bronie swojego zdania
3. podaje argumenty
4. oczekuje kontrargumentów
5. od czasu do czasu napisze komuś co o nim myślę

Szacunek = staż < - nie !
Szacunek = zasługi + postawa < - jak najbardziej tak !

znów źle zrozumiałeś..


 
Capricorn
Albo ja zmieniam zdanie. Michaello ty liczysz najlepiej, więc zapisz. Gracze którym nie idą walki przeciw tym postacią (w tym ja) powinni raczej nauczyć się z nimi wygrywać niż starać się o ich wycofanie. W ten sposób stajemy w miejscu i ciągle gramy tak samo...
 
Krencik
@yBanan - tak, masz sporo zasług, ale do Twojej postawy raczej trochę ludzi ma pewne wątpliwości, ale czy to oznacza, że na szacunek nie zasługujesz? Albo, że zasługujesz mniej lub bardziej niż ktokolwiek inny na naszej scenie? Zrozum, w takiej dyskusji jak ta, staż, zasługi, postawa jest plusem, ale nie oznacza, że to Ty musisz mieć rację.

Poza tym, powiedz mi, jak ja mam rozumieć inaczej te slowa:
jak będziesz na scenie dłużej to też będzie ci wypadało robić więcej (sad but true)

Może jestem ślepy, ale nie widzę tu nic innego poza stażem. Nie wiem, gdzie tu można znaleźć ukryty sens.


Albo ja zmieniam zdanie. Michaello ty liczysz najlepiej, więc zapisz. Gracze którym nie idą walki przeciw tym postacią (w tym ja) powinni raczej nauczyć się z nimi wygrywać niż starać się o ich wycofanie. W ten sposób stajemy w miejscu i ciągle gramy tak samo...

@Capricorn - zależy co rozumiesz pod stwierdzeniem: "stajemy w miejscu". Mit o Polakach nie potrafiących grać na arenie międzynarodowej, złamał Podly podczas pierwszej edycji GLT, a przypominam, że wtedy i Rudolf, i Henry byli postaciami zakazanymi.

Ale okej, 14:12 w takim razie.
Edytowane przez Krencik dnia 19-01-2012 16:19:48
 
ybnn
Moja racja opiera się na argumentach, a nie na szacunku. Szacunek to tutaj zupełnie inny wątek..
 
Krencik
Właśnie, dobrze napisałeś, Twoja racja.

Nie zrozumcie mnie źle. Ja po prostu chcę tę całą szopkę zakończyć. Jestem co prawda przeciwnikiem Ruda i Henry'ego, ale nie mam zamiaru płakać, gdy ta opcja przegra. Mówi się trudno.
Problem w tym, że patrząc na niektórych, mam wrażenie, że daliby sobie za tę sprawę rękę odciąć.

Poza tym, wynik typu 14:12, niezależnie od tego, którą stronę i tak będzie budził kontrowersje. Ale cóż.
Edytowane przez Krencik dnia 19-01-2012 16:30:55
 
ybnn
Pewnie, że dobrze - moja racja - i mam zamiar przekonywać każdego, że jest słuszna dopóki ktoś nie poda mi argumentu, który mnie przekona, że nie jest ( w tym wypadku to niemożliwe )

Ciekawe, co gdyby wszystkie kluby piłkarskie zgłosiły wniosek o wykluczenie Barcelony z jakichś rozgrywek tylko dlatego, że nie są w stanie wygrać, podając argumenty, że gra ona pasywnie (70% posiadania piłki) i tak się nie powinno grać..

Oczywiście nijak ma się porównanie piłki nożnej do LFa, ale tak mniej więcej widzę tę sytuację.
Edytowane przez ybnn dnia 19-01-2012 16:31:37
 
Krencik
W piłce nożnej nie istnieje przepis dotyczący pasywnej gry, więc cała sprawa ma się nijak do tej naszej.
 
Ramper
Zróbcie coś takiego : "Gra rudolfem i henrym jest zakazana(z wyjątkiem ybanana, który może nimi grać, gdyż tylko on jest dobrym graczem i umie grać tymi postaciami bez gry passywnej itp.)" ^^
 
ybnn
Fakt, ale za to mamy w piłce przepis dotyczący faulowania. Każdy faul jest karany - podobnie jest u nas z wykroczeniami (w tym przypadku spamowanie gwiazdkami/strzałami z dystansu i uciekanie). Wszystkie są karane - więc czemu mamy robić inaczej ? Nie ma znaczenia czy fauluje bramkarz, czy napastnik, nie ma znaczenia czy uderza kogoś łokciem czy nie trafia wślizgiem - więc dla czego u nas mielibyśmy robić rozgraniczenie na wszystkie postacie i na rudolfa z henrym - niech są traktowani tak samo jak inne postacie.
 
Krencik
Dalej nie wiem, jak to się ma do naszej sytuacji. Za różne faule są różne kary. Idąc dalej tym tropem można dojść do zakazanej grze rękami w piłce nożnej i także porównać ją do naszych dwóch strzelających postaci. Dlaczego mamy ułatwiać sobie życie zakazując przeciwnikowi gry rękoma? Nie, dla mnie to raczej jest nietrafione.
Moim zdaniem "noga" oraz LF2 są zbyt daleko od siebie oddalone i zbyt wiele rzeczy ich różni by porównywać jedno z drugim, ale jak tam chcesz...
Edytowane przez Krencik dnia 19-01-2012 16:52:03
 
Ramper
W piłce nożnej każdy ma takie same "ataki", więc każdego obowiązuje takie samo ograniczenie czyli tak jakbyśmy grali np. tylko Davisami i chciałbyś wyrzucić jakiś klan, bo nie umie grać, przynajmniej mi to tak się widzi o.o
Edytowane przez Ramper dnia 19-01-2012 16:53:45
 
ybnn
Nie do końca - każdy ma inny atak (no, może zdarzają się takie same), każdy może wybrać sobie taką samą strategię ataku, lecz nie musi wybierać tej samej - atak jednych może się opierać na skrzydłowych, innych na środku pomocy, inni nie muszą w ogóle atakować, mogą ustawić 10 obrońców i grać na 0:0
W LFie każdy może wygrać jaką postać chce, tak samo jak w piłce taktykę i rodzaj ataku, a to co będzie dalej zależy głównie od tego jak dana drużyna czy gracz zagra.
Edytowane przez ybnn dnia 19-01-2012 17:03:10
 
Krencik
Co nie zmienia faktu, że piłkarze, poza bramkarzami we własnych polach karnych, nie mogą grać rękami. Czyli co? Zakaz.

Proszę, skończmy już te porównania LF2 do piłki nożnej, bo jest to raczej nietrafione.
 
ybnn
Ale to nie jest zakaz gry piłkarzy, tylko ograniczenie. Powinniśmy ograniczyć, ale nie zakazywać
 
Krencik
Dla mnie i tak jest to dalej nie trafione. Możemy teraz zadać pytanie: dlaczego napastnik nie może nagle sobie w trakcie meczu stanąć na swojej bramce i pobronić rękami, nie wiem, przez dziesięć minut. Albo dlaczego drużyna nie może wystawić dwóch bramkarzy?

Pomiędzy piłką nożną, a LF2 jest zbyt duża różnica, by je porównywać. Skończmy, dobra? Bo to nie ma sensu.
Edytowane przez Krencik dnia 19-01-2012 17:12:45
 
ybnn
Cóż, napastnik na bramkę w połowie meczu, to tak jakbyś w połowie walki F4 kliknął i zmienił postać
 
Krencik
To może wystawienie na boisku dwóch bramkarzy w składzie?

- Dlaczego nie można zakazać grania Rudolfem i Henrym?
- Ponieważ w piłce nożnej istnieją nie zakazy, a ograniczenia, więc dlaczego w LF2 ma być inaczej.


Poza tym - zakaz gry Rudolfem i Henrym można nazwać także tylko ograniczeniem dla gracza, prawda? Ograniczeniem, jeśli chodzi o wybór postaci. Tak samo teraz możemy się czepiać wszelkich zakazów nałożonych na Julianów, Firzenów itd.

Dobra, skończmy, bo chyba odbiegamy od tematu za bardzo.
Edytowane przez Krencik dnia 19-01-2012 17:15:22
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018