Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Rozwiązanie dla problemu z Rudolfem.
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Forum » Sugestie
 Drukuj temat
Rozwiązanie dla problemu z Rudolfem.
Com
Witam wszystkich.
Myślę, że nie ma co się wypowiadać na temat tego, czy postacie dystansowe powinny być zbanowane, czy nie, dlatego sobie odpuszczę.
Zamiast tego wykażę się tą odrobiną inteligencji oraz zdrowego rozsądku, której brakowało w wątku Darka i zamiast próbować udowodnić swoich racji, oraz obrzucać się gównem po prostu przedstawię opcję która (tak mi się przynajmniej wydaje) będzie odpowiadać każdej ze stron.
Zanim to jednak zrobię, chciałbym krótko wypowiedzieć się, dlaczego według mnie każde z rozwiązań, które padły w tamtym temacie było złe i nie powinny zostać wprowadzone, ponieważ uważam, że to dosyć ważne.

Wrócenie do starego regulaminu sprzed wprowadzenia postaci dystansowych jest zła dla osób grających nimi lub po prostu nie uważających, że te postacie powinny zostać zbanowane. - Będą osoby poszkodowane.

Zostanie przy aktualnym regulaminie i zezwolenie na używanie Rudolfa i Henryego jest niekomfortowe dla graczy takich jak Dark, którzy nie umieją/nie lubią grać na Rudolfa. - Również będą osoby poszkodowane.

Zasada z wybraniem innej postaci w każdej rundzie jest słabym pomysłem dla osób, które lubią grać jedynie 2 lub 3 postaciami i po prostu gra innymi nie daje im zabawy. - Znowu będą osoby poszkodowane.


Jak możecie zobaczyć powyżej, postawiłem się w sytuacji z każdej ze stron, próbując zrozumieć zalety oraz wady każdego rozwiązania, po czym zrozumiałem, że aby pogodzić wszystkich, należy wymyślić 4 opcję, która będzie rozwiązaniem na każdy z problemów.
Oto mój pomysł:

Każdy z graczy na początku meczu ma prawo do 1 bana (wyeliminowania przeciwnikowi jednej postaci).

Oznacza to, że każda ze stron będzie mogła odnieść na tym korzyści. Osoby grające postaciami dystansowymi dalej będą miały okazje nimi zagrać, gracze, którzy nie lubią tych postaci, będą mogli po prostu zbanować takiego Rudolfa, a ludzie, którzy lubią grać mniejszą liczbą postaci, będą mogli się ograniczać do jedynie dwóch.
Myślę, że to jest chyba najlepsze rozwiązanie, jakie do tej pory zostało wymyślone, aczkolwiek zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest ono idealne i na pewno są jakieś wady. W tym celu dzielę się tym z wami. W tym wątku możecie dyskutować na temat tej zasady.
Jako że ja powiedziałem już wszystko co chciałem, oddaję ten temat w wasze ręce i liczę na dyskusję na poziomie, która przyniesie jakieś korzyści dla sceny.
Pozdrawiam.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
KINGAdijanko
a kim ty tak w ogóle jesteś

ost za offtop
天道, Tendō
修羅道, Shuradō
人間道, Ningendō
畜生道, Chikushōdo
餓鬼道, Gakidō
地獄道, Jigokudō

"Jesteśmy Pain, jesteśmy Bogiem"
 
Shade
Tu też będą osoby poszkodowane, nawet więcej.
Co jak ktoś lubi grać tylko jedną postacią?
Co jeśli graczowi zostanie wyelimimowana jego najlepsza postać? Nie będzie mógł zagrać na maxa swoich możliwości?
Albo gracze, którzy nie radzą sobie z dystansowymi ogarniętemu użytkownikowi tych postek będą mogli zakazać jedynie jedną z nich.
Powiedziałbym, że to rozwiązanie krzywdzi jeszcze więcej osób. :P
 
http://supremesquad.forumpolish.com
Com
Trochę kreatywności szejk.

Po pierwsze, ile osób na scenie potrafi grać jedynie jedną postacią? Możliwe że nawet tylko ja. Nawet Dark, który jest kojarzony z właśnię grą Deepem chyba gra jeszcze Woodym. Myślę, że nikt się nie obrazi za to, że będzie musiał jeszcze zagrać inną postacią raz na jakiś czas.
Twój drugi problem to nawet zaleta. Nie napisałem o tym, więc powiem to teraz. Tak naprawde można wyeliminować najlepszą postać przeciwnika, ale jednocześnie nie zablokować postaci na którą ci najgorzej idzie. Powiedzmy taki Dark może zablokować sobie Woodyego na jakiegoś Pudziana czy Banana, bo grają nim dobrze, ale wtedy nie zablokuje Rudolfa na którego gra bardzo słabo. Myślę że tutaj zasada wprowadza bardziej element taktyczny niż robi kolejny problem.
Co do tego ostatniego akapitu to troche problematyczne, ponieważ gdybym pozwolił na zakazanie aż 2 postaci, to dalej zasada nie rozwiązywałaby żadnego z powyższych problemów, a myślę że i tak rozwiązuje ich dość sporo.
Edytowane przez Com dnia 04-04-2017 19:32:32
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Verleo
Miałem ten sam pomysł co bjori, i wczoraj też o tym gadaliśmy, ale nie do końca jednak to samo mieliśmy na myśli. Mój pomysł był taki żeby każdy mógł banować tylko jedną postać 'na stałe', żeby zbanował postać przeciwko której nie lubi grać, zamiast takiej która jest najlepszą postacią przeciwnika.

Shade, ja jednak myślę, że to mimo, że faktycznie takie rozwiązanie jest krzywdzące, to (wbrew temu co mówisz) w nieco mniejszym stopniu i dla mniejszej ilości osób.

'Co jak ktoś lubi grać tylko jedną postacią?' - To na pewno nie będzie zadowolony przy jakiejkolwiek zmianie, bo dla takiej osoby jedyne dobre i słuszne warunki są teraz, bo może do woli grać postacią którą chce grać. Przy zbanowaniu dystansowych ktoś kto uwielbia grać rudolfem nie będzie mógł nim grać. Przy zmianach postaci co walkę tym bardziej nie będzie zadowolony, bo swoją postacią zagra tylko 1/5 meczu.

'Co jeśli graczowi zostanie wyelimimowana jego najlepsza postać? Nie będzie mógł zagrać na maxa swoich możliwości?' właśnie dlatego ja osobiście sugeruję bana na postać przeciwko której nie chcę grać a nie banowanie postaci każdorazowo przed meczem.

'Albo gracze, którzy nie radzą sobie z dystansowymi ogarniętemu użytkownikowi tych postek będą mogli zakazać jedynie jedną z nich.' To wciąż trochę lepsza opcja niż przeciwko dowolnej postaci dystansowej. Poza tym osoby które grają Rudolfem często nie radzą sobie Henrym, więc już woleliby turniejowo wziąć zupełnie inną postać. Łatwiej też nauczyć się kontrować jedną z postaci dystansowych niż obydwie, bo obydwoma gra się inaczej.

Ogólnie to ja jestem przeciwny wszelkim banom postaci, bo uważam że najlepszy LF to taki w którym każda postać podstawowa jest dozwolona. Ale jeśli już koniecznie musiałyby zostać wprowadzone jakieś zmiany to taka wydaje mi się najsensowniejsza. Zasada zdecydowanie ma przed sobą dużo do przegadania, o ile ktokolwiek poza mną i bjorim uważa ją za sensowną. xD
 
Alladyn
Świetny pomysł. Nie myślałem że kiedyś to napisze ale popieram Bjoriego.

Odnosząc się do tego co mówił Verleo proponuje bany na 1 turniej.
Edytowane przez Alladyn dnia 04-04-2017 20:35:38
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Dark SoR
Oczywiście trzeba mi jeszcze dołożyć parę kilo kopów bo by nie mogło być inaczej, tylko że jak bym nie wykazał się kolejny raz bezkompromisowym podejściem do problemu to nie powstała by namiastka podwalin do zmian. Nie dziwi mnie to już zupełnie bo na scenie LF2 zawsze było tak że jak nie wyszarpałeś to nie miałeś.

Co do samego pomysłu to trzeba zrobić głosowanie kto będzie za tym a kto nie.

Zostanie przy aktualnym regulaminie i zezwolenie na używanie Rudolfa i Henryego jest niekomfortowe dla graczy takich jak Dark, którzy nie umieją/nie lubią grać na Rudolfa. - Również będą osoby poszkodowane - ?????????

Kur*a jak mam grać na postać która jest totalnie źle zbanalizowana ... i to że nie lubię też jest błędne ja NIENAWIDZĘ grać na Rudą szma*ę :)
Honorowy Aferowicz Polskiej Sceny LF2.
 
As098
oczywiście trzeba mi jeszcze dołożyć parę kilo kopów bo by nie mogło być inaczej, tylko że jak bym nie wykazał się kolejny raz bezkompromisowym podejściem do problemu to nie powstała by namiastka podwalin do zmian. Nie dziwi mnie to już zupełnie bo na scenie LF2 zawsze było tak że jak nie wyszarpałeś to nie miałeś.

Co do samego pomysłu to trzeba zrobić głosowanie kto będzie za tym a kto nie.

Zostanie przy aktualnym regulaminie i zezwolenie na używanie Rudolfa i Henryego jest niekomfortowe dla graczy takich jak Dark, którzy nie umieją/nie lubią grać na Rudolfa. - Również będą osoby poszkodowane - ?????????

Kur*a jak mam grać na postać która jest totalnie źle zbanalizowana ... i to że nie lubię też jest błędne ja NIENAWIDZĘ grać na...

Przy banowaniu postaci zawsze będą banować Woodego....

Jak mi przebitki wodym nie działają też będę mówił jaki jest zły i okropny. Że moi przeciwnicy majstrują w kodzie gry - są hakerami - że mają lepszą klawiaturę. Albo że źle naciskam atak, jak go naciskam non stop i jak zadam 1 cios. Szkoda gadania....
Im bardziej ktoś postaci nie lubi tym więcej będzie z nią walczył....
Chodziarz ja wyjdę na tym najlepiej.cool

As, jeśli chcesz pisać coś na forum, to proszę cię, pisz coś z sensem.
Edytowane przez Com dnia 04-04-2017 22:41:41
 
oracle
Dark ale Tobie nikt nie dokopuje, przewrażliwiony jesteś.

Popieram Shade'a. Imo pomysł słaby ponieważ rodzi więcej wątpliwości niż rzetelnych rozwiązań które miałyby zapobiec perturbacjom w kontekście Henryka i Rudolfa na scenie lf'a. Potrzebna jest Wam zmiana w regulaminie dotycząca stricte postaci (no i oczywiście żeby była jak najmniej skomplikowana ta zmiana) oraz to żeby ybnn w końcu odczytał moją PW.

Przypomnę również żebyście kierowali się dobrem ogółu. To czy jedna osoba sobie pójdzie bo się obrazi na scenę "bo nie jest tak jak chcę" to kwestia iście drugorzędna - lepiej stracić jednego niż pięciu którym znudzi się granie bez danej postaci czy BANOWANIE.
"I am the beacon of knowledge, blazing across the black sea of ignorance."
 
As098
Mi pasuje pomysł biorisia. cool
Ale dobrem ogółu najlepiej nic nie robić.
Grać survy - czy coś tam.
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018