Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: O regulaminie, hipokryzji i innych ważnych sprawach.
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Little Fighter 2 » Dyskusje
 Drukuj temat
O regulaminie, hipokryzji i innych ważnych sprawach.
Verleo
Nie ma obecnie takiej dyskusji, a uważam, że powinna być.

Zacznijmy od początku. Czyli od tego jakim to wielkim grzechem jest używanie D>A Rudolfem po sprowadzeniu do stanu kiwania. Przede wszystkim Rudolf nie jest pierwszą postacią ktora potrafi zbić prawie (lub ponad) połowę HP zgodnie z regulaminem LF PC. Wciąż zgodnie z regulaminem LF PC, dlaczego? O tym za chwilę. Najpierw jednak szybkie stwierdzenie faktu, że D>A Rudolfa nie jest przedłużeniem kiwania. Dlaczego? Kiwanie przedłużamy gdy po zadanym ataku postać wciąż się kiwa a po D>A Rudolfa postać się nie kiwa. Trzeba być totalnym jełopem żeby twierdzić inaczej. W regulaminie LF PC nie ma słowa na temat wykorzystania bugu który sprawia, że postać po oberwaniu multigwiazdkami dalej stoi a nie przewraca się.

Dlaczego mówię, że regulamin LF PC tego nie zabrania? Bo nie zabrania. Nowo wprowadzony regulamin Banana nie jest regulaminem LF PC. Dlaczego? Bo z tego co wiem, banan nie założył tej strony. A skoro jej nie założył to raczej nie jest osobą która samodzielnie może decydować o sprawach takiej wagi jak regulamin rozgrywek. Co więcej, kim jest banan, żeby samodzielnie zmieniać regulamin wbrew jemu samemu? Co mam na myśli? "Zmiany regulaminu nie dotyczą turniejów już trwających." Wpis z regulaminu który w sposób oczywisty określa, że obecnie trwające turnieje rozgrywa się zgodnie ze starymi zasadami, a nie tak jak napisał banan: "i każdy nowy turniej, oraz turniej, który już trwa - jest rozgrywany według nowych zasad".

Pomijając już samowolkę banana w określaniu regulaminu LF PC, warto wspomnieć też o tym jak wielkim hipokrytą banan jest. Znalazłem pewnego repka, którego udostępniam tutaj. -> KLIK
Jest to replay sprzed roku, dokładnie z dnia 17 marca 2016 podczas którego rozgrywałem z bananem mecz do któregoś LF2Cupa. Podczas oglądania replaya można zauważyć taką sytuację:
[img]https://puu.sh/v16X2.gif[/img] is not a valid Image.
Na gifie jasno widać jak banan najpierw sprowadza mnie do kiwania za pomocą D>J, następnie przedłuża kiwanie za pomocą pojedynczej gwiazdki, później atakuje mnie multigwiazdkami, następnie ponownie sprowadza mnie do kiwania za pomocą dwóch gwiazdek i na koniec atakuje ciosem kończącym Rudolfa. Zaraz zaraz, ale przecież to właśnie takie zagranie zostało ostatnio napiętnowane i zakazane przez właśnie banana. Dlaczego? Bo użył tego ruchu ktoś kogo banan nie lubi? A może dlatego, że został sprowokowany słowami typu 'to zmień regulamin'? Warto zastanowić się nad tym kto i dlaczego ma zmieniać regulamin wg którego my gramy?

Jedną rzecz którą napisał banan na pewno jednak wykonam. Mowa tu o słowach: "Jeśli komuś nie odpowiadają wprowadzone zmiany ma całkowite prawo do protestowania i wypisania się z wszystkich turniejów, w których bierze udział." Protestuję. Powyżej jest mój protest. Chciałbym też żeby był to temat do dyskusji o wyżej wymienionych sprawach. Nie protestuję jednak przeciwko konkretnym zmianom, tylko przeciwko tego typu samowoli która została nam tu ostatnio zaprezentowana. Żeby też nie spamować gdzie popadnie to tutaj oficjalnie ogłaszam mój wypis ze wszystkich turniejów do których się zapisałem. Choć nie jest chyba tego dużo.

Proszę też o usunięcie mojej osoby z administracji. Choć jedynym powodem tej decyzji nie była zaistniała sytuacja to także ona się do tego przyczyniła.

Sam raczej tej dyskusji ciągnął nie będę, bo nie widzę w tym celu to jeśli uważacie za słuszne dyskutować na ten temat to zróbcie to właśnie tutaj.
x3
 
KINGAdijanko
jeszcze jak
天道, Tendō
修羅道, Shuradō
人間道, Ningendō
畜生道, Chikushōdo
餓鬼道, Gakidō
地獄道, Jigokudō

"Jesteśmy Pain, jesteśmy Bogiem"
 
Azzy
No cóż, mimo że jestem za zmianami, które zdecydował wprowadzić Banan to argumentacja Verleo pokazuje świetnie drugą stronę medalu. Uważam, że zmiany powinny zostać wprowadzone dopiero po głosowaniu lub uzgodnieniu tego przez całą administrację. Liczę, że następnym razem sytuacje tego typu będą wyjaśniane właśnie w ten sposób.
1st place EC#17
3rd place MoC#3 - Firen Edition
 
Shade
Zgadzam się w 100% z Verleo i Azzym i również zawieszam swoją działalność w turniejach dopóki zasady nie zostaną wprowadzone w sensowny sposób lub nie powrócą do poprzedniego stanu.
Edytowane przez Shade dnia 29-03-2017 15:46:47
 
http://supremesquad.forumpolish.com
Verleo
@Azzy, dokładnie o to mi chodzi. Sam nie mam nic przeciwko takim zasadom, pod warunkiem tego, że zostałyby wprowadzone w ogarnięty sposób.
x1
 
Alladyn
Panowie proponuje zluzować. Niech LF2 łączy a nie dzieli. Mamy na scenie ledwo 20 osób a za chwile połowa nie gra jak regulamin się zmieni a połowa jak się nie zmieni.
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
ybnn
Możesz mi wytłumaczyć panie sidekick (Verleo) dlaczego zarzucasz mi hipokryzję?
Od zawsze, odkąd ktokolwiek z was zaczął w ogóle grać w LFa D>A + 2 gwiazdki Rudolfem było interpretowane jako przedłużanie stanu kiwania (chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego, to oczywiste). Dlatego sprowadzenie przeciwnika do stanu kiwania (3 gwiazki, lub D>J), następnie przedłużenie stanu kiwania JEDEN RAZ za pomocą rzucenia gwiazdki (PIERWSZE przedłużenie stanu kiwania) i wykonanie kombinacji D>A + 2 gwiazdki (DRUGIE przedłużenie kiwania) zawsze było OK.

Natomiast przedłużenie stanu kiwania 2x a później wykonanie D>A+2gwiazdki jest złamaniem regulaminu. Nigdy, przenigdy nie wykonałem takiej kombinacji.

Tak więc zrób najpierw fakt check zanim będziesz rzucał mięsem kolego, bo napisałeś, że zagranie które zaprezentowałeś, które rok temu wykonałem jest 'ostatnio napiętnowane'. Nie prawda. Do takiego zagrania nikt się nie przyczepia i napisałem jasno w moim poście w temacie LFC, że jest to OK. Wyjaśniłem też co nie jest ok - zagranie, które stosuje Biyori.

Więc panie sidekick, jeszcze raz.. dlaczego jestem hipokrytą?
 
Verleo
Tłumaczę bardziej dla innych niż dla ciebie panie Nie Umiem Czytać I Pisać Ze Zrozumieniem.

Ktoś w pewnym newsie napisał: '-D>A po przedłużeniu stanu kiwania przeciwnika przez Rudolfa w jakikolwiek sposób jest zabronione (przedłużanie stanu kiwania jest dozwolone normalnie, ale nie można po tym używać D>A; D>A jest dozwolone jeśli przeciwnik jest w początkowym stanie kiwania, czyli gdy trafimy go trzema pierwszymi gwiazdkami, lub użyjemy D>J, etc.)'

Każdy kto potrafi czytać ze zrozumieniem, widzi jasno, że nie można według takiej zasady przedłużyć kiwania ANI RAZU przed wykonaniem D>A. Co w związku z tym co pisałeś bananie wcześniej odnośnie gry bjoriego można bardzo łatwo zinterpretować w jednoznaczny sposób. Czyli poprzez potępienie zarówno jednego przedłużenia kiwania, jak i dwóch. To tyle ode mnie, bo tak jak mówiłem. Średnio chce mi się brać udział w tej dyskusji. Można raczej powiedzieć że zacząłem dyskusję za inne osoby, które popierają moje zdanie.


Tutaj jeszcze kilka screenów od Bjoriego, bo prosił mnie żebym wrzucił. Ja uważam, że to ciekawa lektura, więc udostępniam.

[img]https://puu.sh/v1q9q.png[/img] is not a valid Image.

[img]https://puu.sh/v1qhP.pn[/img]

[img]https://puu.sh/v1qji.png[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez Verleo dnia 28-03-2017 20:57:14
 
Dark SoR
Jedyne racjonalne wyjście z obecnych awantur to przywrócenie starych zasad.
Honorowy Aferowicz Polskiej Sceny LF2.
x1
 
KINGAdijanko
i tutaj zgadzam się z Darkiem. poprzednie regulaminy nie były takie złe, więc warto byłoby się zastanowić nad ich przywróceniem.
天道, Tendō
修羅道, Shuradō
人間道, Ningendō
畜生道, Chikushōdo
餓鬼道, Gakidō
地獄道, Jigokudō

"Jesteśmy Pain, jesteśmy Bogiem"
x1
 
Alladyn
Dark SoR napisał(a):

Jedyne racjonalne wyjście z obecnych awantur to przywrócenie starych zasad.


[img]https://zapodaj.net/cab38ae897d93.png.html[/img]

Starą administracje też propnuje przywrócić.
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
x1
 
As098
Hahhahaha
 
Pudzian
Szczerze mówiąc też jestem przeciwny sytuacji ze zmianą regulaminu. Nie wypowiadam się na temat słuszności zmian, ale takie zmiany powinny być najpierw przedstawione reszcie administracji, a decyzja wspólnie podjęta.
Aż zaczynam tęsknić za czasami gdzie aktywny był Bleeq i Indiger. Większość tematów poruszaliśmy na grupie admińskiej, a decyzje podejmowaliśmy przy aprobacie wszystkich. Zdanie każdego się liczyło. Nie ma osoby, która by pozjadała wszystkie rozumy i każdy z nas był tego świadom.

Pewnego dnia wchodzę na stronę i widzę, że regulamin został zmieniony... Ale jak to, przecież nic o tym nie wiedziałem. Jesteśmy małą społecznością. Musimy wprowadzać zmiany dla dobra ogółu, a nie według widzimisię jednostki.
x3 x1
 
ybnn
Ok. Usunąłem tego newsa - a co za tym idzie, zmiany regulaminu o których w nim pisałęm są już nieważne. Macie racje - bardzo pochopna decyzja, bardzo słaba pod względem organizacji. My bad.

Przy okazji przepraszam każdą osobę, która mogła poczuć się urażona przez całą sprawę. Miałem taki mały flashback do ybnna z 2010 roku, który wygrywał oskary za największe ego haha.

Fajnie, że wywiązała się z tego dyskusja i proszę każdego kto to czyta o dwie rzeczy - tak jak ktoś napisał - mamy na scenie może ze 20 osób, nie wrzucajmy sobie, nie wojujmy, tylko cieszmy się, że jest z kimś grać. No i po drugie - to, że ktoś ma inne zdanie, nie znaczy, że jest zły lub gorszy. Każdy ma swoją perspektywę i nie każdy jest w stanie spojrzeć na daną sprawę z perspektywy innej osoby - uszanujmy to.
Edytowane przez ybnn dnia 29-03-2017 20:57:26
x7 x2
 
Verleo
Brawo dla Banana. Poważnie.

Mało kto potrafi przyznać się do błędu i za to propsy. Lubię mocno.
 
Shade
Osobiście bardzo cenię sobie umiejętność przyzawania się do błędu, fajnie z Twojej strony Banan, że potrafiłeś ustąpić. ;)
 
http://supremesquad.forumpolish.com
grkz
Szanuję Banan. Lubię bardzo.
siema cotam u was sychac ziomeczki bo ja pale szluga pale szluga i nie dorastasz mi do piet zlamasie i to jest moja nawinka pis jol
 
http://google.pl
Com
To ja też przeproszę. Troche to spóźnione ale wcześniej nie mogłem. :v

Przepraszam banana i każdą osobę biorącą udział w lfc za nazwanie tego ligą dla plebsu i ogólnie za inne rzeczy które powinienem zachować dla siebie. Pisałęm wszystko bez dłuższego przemyślenia. Moja wina.
x2
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018