Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Temat o polityce
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » OFF Topic
 Drukuj temat
Temat o polityce
Fioletix
Nic się nie dzieje, to postanowiłem, że założę sobie luźny, bardzo ogólny temat o polityce Polski i świata. Wszystko co z tym związane (bo nie ma sensu tego rozbijać na inne tematy). Czyli co sądzicie o islamizacji, uchodźcach, multi-kulti, Brexit, 500+, KODzie, legalizacji broni i marihuany, na kogo głosowaliście w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych w Polsce, no i co sądzicie o takim ogólnym narzekaniu na polskich polityków? :D

Ja na ostatnich wyborach prezydenckich głosowałem na Kukizów popierdoleńców, a w drugiej turze z dwojga złego na Dudę. Generalnie raczej byłem za anty-systemowymi kandydatami. I to, co mnie w Polsce wpienia, to nierówne traktowanie przez media. No i te największe partie (PO, PiS) miały najwięcej środków na kampanię, przez co miały możliwość hamowania kampanii wyborczych innych kandydatów. Bo np. taki Korwin, Braun i Kukiz otwarcie wyrażali chęć debaty na żywo ze swoimi kontrkandydatami. Do programów na żywo byli wówczas zapraszani mniej znaczący członkowie partii systemowych, a np taki Komorowski był w rozmowach na żywo sam godzinę. A ta debata prezydencka była śmieszna, bo każdy miał tylko kilka minut na przedstawienie swojego programu, który i tak nie miał znaczenia dla przeciętnego polaczka. W ogóle wybory powinny mieć inną formę i powinny zaczynać się z rok wcześniej, takich debat powinno być więcej, by wyborcy mogli się dobrze zapoznać z poglądami wszystkich kandydatów. A tak to więcej w TV pokazywali platformersów i pisiorów, a takiego Kowalskiego i Brauna zapraszali tylko po to, by pogadać o ich wyrokach sądowych. Generalnie w Polsce wyborcy wiedzą o politykach tyle, co z telewizji i to się szybko nie zmieni. A telewizja jest zależna od obecnego rządu, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
W parlamentarnych głosowałem na partię KORWiN, no ale niestety troszkę im zabrakło. Tutaj też był ten sam problem i nie było szans na jakąkolwiek zmianę. Generalnie zewsząd słyszę hejting na obecne rządy czy to PO czy PiS, a jednak ludzie i tak ich wybierają, mimo tego, że wiedzą, czego się po nich spodziewać.

Ostatnio postępuje islamizacja w Europie, były zamachy, lub pojedyncze incydenty z udziałem muzułmańskich uchodźców. Podobno Merkel ma karać te państwa Unii, które nie będą chciały przyjmować uchodźców. Generalnie za kilka lat będziemy sąsiadować z krajami zdominowanymi przez islam. Myślicie, że nie powinniśmy przyjmować uchodźców? Bo wszystkie te zamachy i incydenty są konsekwencją obecności imigrantów, ale media boją się mówić o tym wprost, bo mamy poprawność polityczną. Wkurza mnie to, gdy ktoś coś złego powie o uchodźcy, to jest oskarżany o dyskryminację rasową, albo o mowę nienawiści itp.
Jeśli taki temat już był, to możecie to przenieść.
FPS - Wiersz dwustrofowy - autor Fioletix

FPS is the best
Pod warunkiem, że surv grany jest
Luj ma neta niezbyt fest
I nie włącza go na VS


Siekiera motyka
Luj w cupach fpsa nie tyka
Metan etan propan butan
Luj fpsa nie tyka w cupach


'Zimna fala' - Wiersz zachęcający do aktywności bydlątka. - autor Fioletix 2012

Poza tym, co się jeszcze meczów tyczy,
ćwiczmy szybkie rozgrywanie niczym ciosy biczy,
bo z KoN na koniec meczu czekam,
zrywajÄ…c mlecze tu narzekam,
ten kto czerstwy ten kto skacze,
raczy szczodrze ograć klacze.
Dlatego chciałem zaaplikować Wam dawkę tych słów,
by do czynnego życia przywrócić Was znów,
to być musi balsamem dla Waszych oczu,
niczym zamarznięta fontanna krystalicznego moczu,
za to swe mroźne pazury ostrzyć trzeba,
by jednym szarpnięciem rozbryzgiwać trzewia,
by los przeciwników był w naszych szponach,
i w naszych paszczach krwawa agonia,
a gdy rozgrzani zostaniemy gorÄ…cÄ… epidemiÄ…,
dostaniecie lodowaty zastrzyk z hipotermiÄ…,
bo dla nas nic nie jest lepsze od oziębienia,
twardy mróz czy delikatny chłód naszym stanem ukojenia.
 
Gri
Sporo tematów zaproponowałeś ;D

Zacznę może od najświeższego - Brexit. Należy pamiętać, że wynik tego referendum nie ma mocy sprawczej. Co prawda nie wierzę, że by rząd olał to głosowanie, ale to wyjście z UE będzie powolne i dużo spokojniejsze niż teraz się słyszy. Najwcześniej za 2 lata będzie można powiedzieć, że UK faktycznie wyszła z UE.
Jak dla mnie największym plusem takiego wyniku referendum jest to, że w Brukseli już muszą zauważyć, że nie mogą sobie robić co chcą. UE od kilku ładnych lat idzie w bardzo złym kierunku. Przestaje działać na zasadzie współpracy państw Europejskich, a zaczyna działać na zasadzie centralnego zarządzania krajami członkowskimi UE przez parlament UE. Mam głęboką nadzieję, że taki wynik referendum będzie dzwonkiem alarmowym.
Niestety mam wrażenie, że jest już za późno i UE się nie podniesie bez poważnego resetu. Jak po UK wyjdzie jeszcze Holandia i jakieś inne chętne kraje, to przez parę lat będzie chaos w Europie. Oby jakaś wojna nie wyskoczyła w przeciągu najbliższych 10-15 lat, bo Europa jest (i będzie) najsłabsza od dawna.
Głosowałem na Korwina w obu wyborach. Szczerze mówiąc tak-sobie za nim przepadam, ale według mnie przydałby się w sejmie. Potrzebna jest różnorodność i ktoś kto będzie przedstawiał mocną, odmienną opinię.
Legalizacja marihuany - jak najbardziej. Prędzej czy później Marihuana i tak będzie legalna. W coraz większej ilości stanów w USA staje się legalna, w innych niedługo będzie, a póki co nie jest jakoś ścigane posiadanie/hodowanie marihuany. W Europie kraje które zalegalizowały marihuanę mają większy problem z turystami przyjeżdżającymi głównie w celu zapalenia sobie paru jointów, niż z własnymi obywatelami pod tym względem. Według mnie każdy powinien móc hodować sobie parę krzaczków na własny użytek. Jako używka, marihuana ma swoje negatywy, ale według mnie zdecydowanie mniejsze niż np. alkohol. Polska i tak będzie jednym z ostatnich krajów w Europie co zalegalizuje marihuanę, ale to się stanie.
Co do broni to kiedyś byłem zdecydowanym zwolennikiem. Teraz jestem dalej zwolennikiem, ale mniej zdecydowanym :D w sensie, nie wiem czy Polska by to ogarnęła na dany moment. Wraz z legalizacją broni musi powstać cały system, na który obecnie raczej nie ma czasu i możliwości.
500+ uważam za jedną z najbardziej szkodliwych ustaw w Polsce. Wspomaga w najgorszy możliwy sposób, czyli dając pieniądze. Możliwych rozwiązań było tak dużo. Darmowe wyprawki szkolne, podręczniki, przedszkola, żłobki. Wyjazdy dla dzieci na wakacje, szkolenia, kursy, zajęcia dodatkowe. Nawet bony na ubrania. Wyjścia do kina, teatrów. Dofinansowanie szkół w typowo użytkowe dla dzieciaków przedmioty. A wybrali dać hajs, z prawie zerową kontrolą.


Na razie tyle ;D Sam temat islamizacji, multi-kulti, ogólnie uchodźców jest tak obszerny, że zostawię go na później ;D Tak samo opinię o PiS, PO i reszcie sceny politycznej.

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Fioletix
Fakt, cały problem z Brexit polega na tym, że odejście z UE to proces długich negocjacji. A ten cały proces wystąpienia z UE będzie przebiegał według konstytucji UE. I dlatego też to wychodzenie z Unii to nie będzie takie hopsiup. :D Ale druga strona medalu jest taka, że UK w głównej mierze blokowała pomysły Unii. Brak UK sprawi, że UE się wzmocni w pewnym sensie.
Z Brexitem jest też o tyle śmiesznie, że nie wszystkie kraje Wielkiej Brytanii chciały odejść z Unii. Anglia i Walia są minimalnymi uniosceptykami, a w Szkocji i Irlandii Północnej przeważają zwolennicy UE. A to 51,9% za to rozrachunek całej Wielkiej Brytanii. Kto wie, może przez to i UK się w jakiś sposób podzieli, a nawet rozpadnie. xD

Jak dla mnie największym plusem takiego wyniku referendum jest to, że w Brukseli już muszą zauważyć, że nie mogą sobie robić co chcą. UE od kilku ładnych lat idzie w bardzo złym kierunku. Przestaje działać na zasadzie współpracy państw Europejskich, a zaczyna działać na zasadzie centralnego zarządzania krajami członkowskimi UE przez parlament UE. Mam głęboką nadzieję, że taki wynik referendum będzie dzwonkiem alarmowym.


Kurde, ja się właśnie obawiam, że Brexit może przyspieszyć wszystkie wizje unijne (głównie Francji i Niemiec) i właśnie w ten sposób mogą dążyć do stworzenia państwa Europy w którym Polska będzie tylko landem (co już się częściowo dzieje).
Ktoś kiedyś powiedział, że europejska lewica jest mistrzem w tworzeniu problemów, by potem je rozwiązywać. I co raz bardziej się z tym zgadzam, unijni rządzący sami wytwarzają kryzys, by zachodziła potrzeba tworzenia specjalnych struktur do zwalczania problemów. I mają pretekst do zwiększania uprawnień i zyskiwania środków na rzekomą walkę z kryzysem. :D
Generalnie liczę na to, że jeszcze kilka państw wyjdzie z UE, by stworzyć jakąś namacalną kontr siłę przeciwko Unii, bo tak naprawdę Unia sama w sobie nie ma zbyt wielu zwolenników.

Też uważam, że Korwin by się przydał w sejmie. Szkoda tylko, że wygłasza takie radykalne poglądy. Tzn poglądy są w większości spoko, tylko używa zbyt ostrego języka, co polskie media wykorzystują by go oczernić (te okrojone wypowiedzi o Hitlerze, homosiach, Grodzkiej w TVN). No i przez to większość polaków ma go za wariata. xD Ja od Korwina wolę Wiplera, jest mniej charyzmatyczny, ale poglądy ma prawie takie same i jest łagodny, ale dosadny. Jednak partia KORWiN raczej nie będzie u władzy przez najbliższe kilka lat, bo polskie społeczeństwo ogląda TV, które kreuje im taką a nie inną rzeczywistość i robią ludziom wodę w mózgu. JKM ma poparcie w internecie (te wszystkie masakry itp). Ja wiedzę o polityce też czerpię głównie z internetu, któremu też nie należy ufać w 100%. Ale internet jest wolny (przynajmniej takie mam wrażenie :D) i mogę wyrazić opinię lub posłuchać zwykłego człowieka podobnego do mnie, a w TV jesteśmy tylko widzami.

Marihuana powinna być legalna, bo i tak każdy może ją mieć. xD A to, że nie jest legalna sprzyja tylko czarnemu rynkowi. Tylko powinni wynaleźć jakiś przepis, czyli ograniczona ilość i żeby ludzie nie chodzili bez przerwy najarani xD.
Broń to też obszerny temat. Niby mówi się, że gdyby broń była legalna, to nie byłoby takiej masakry jak np ostatnio na Florydzie, albo w Paryżu. Zwolennicy mówią, że gdyby cywil miał pukawe, to by mógł się bronić albo nawet napastnik bałby się atakować. I w ogóle, że jakby doszło do jakiegoś przykrego incydentu z bronią i ktoś by zginął, to równie dobrze mógłby zginąć w inny sposób np od noża.
W świecie bez broni i tak napastnikiem jest osoba, która jest bardziej zdeterminowana i działa pod wpływem jakichś impulsów. W Polsce broni przypisuje się łatkę niebezpiecznej, bo jest skuteczniejsza i zabójcza. A to, że byłaby równie skuteczna w ręku zwykłego humana po wyszkoleniu jest pomijane, bo państwo raczej nie ufa obywatelom i wystarczy jeden przykry incydent z bronią by nie było rozmowy o legalizacji. ;D

500+ uważam za jedną z najbardziej szkodliwych ustaw w Polsce. Wspomaga w najgorszy możliwy sposób, czyli dając pieniądze. Możliwych rozwiązań było tak dużo. Darmowe wyprawki szkolne, podręczniki, przedszkola, żłobki. Wyjazdy dla dzieci na wakacje, szkolenia, kursy, zajęcia dodatkowe. Nawet bony na ubrania. Wyjścia do kina, teatrów. Dofinansowanie szkół w typowo użytkowe dla dzieciaków przedmioty. A wybrali dać hajs, z prawie zerową kontrolą.


Podpisuję się pod tym. Poza tym żyjemy w socjalizmie, więc nie długo podatki zostaną podwyższone i tylko na tym stracimy. Jednocześnie chcą obniżać podatki podczas gdy ten program sprzyja zwiększaniu, bo państwo nie ma własnych pieniędzy, tylko hajsy podatników :D
A 500+ ma być takim podlizaniem się w myśl zasady 'najlepszym prezentem są pieniądze, bo każdy zdecyduje co z nimi zrobi' to był dobry chwyt ze strony PiSu na zdobycie poparcia. Niby to ma zwiększyć dzietność w Polsce ale dzieci trzeba jakoś wychować.
FPS - Wiersz dwustrofowy - autor Fioletix

FPS is the best
Pod warunkiem, że surv grany jest
Luj ma neta niezbyt fest
I nie włącza go na VS


Siekiera motyka
Luj w cupach fpsa nie tyka
Metan etan propan butan
Luj fpsa nie tyka w cupach


'Zimna fala' - Wiersz zachęcający do aktywności bydlątka. - autor Fioletix 2012

Poza tym, co się jeszcze meczów tyczy,
ćwiczmy szybkie rozgrywanie niczym ciosy biczy,
bo z KoN na koniec meczu czekam,
zrywajÄ…c mlecze tu narzekam,
ten kto czerstwy ten kto skacze,
raczy szczodrze ograć klacze.
Dlatego chciałem zaaplikować Wam dawkę tych słów,
by do czynnego życia przywrócić Was znów,
to być musi balsamem dla Waszych oczu,
niczym zamarznięta fontanna krystalicznego moczu,
za to swe mroźne pazury ostrzyć trzeba,
by jednym szarpnięciem rozbryzgiwać trzewia,
by los przeciwników był w naszych szponach,
i w naszych paszczach krwawa agonia,
a gdy rozgrzani zostaniemy gorÄ…cÄ… epidemiÄ…,
dostaniecie lodowaty zastrzyk z hipotermiÄ…,
bo dla nas nic nie jest lepsze od oziębienia,
twardy mróz czy delikatny chłód naszym stanem ukojenia.
 
Gri
Kurde, ja się właśnie obawiam, że Brexit może przyspieszyć wszystkie wizje unijne (głównie Francji i Niemiec) i właśnie w ten sposób mogą dążyć do stworzenia państwa Europy w którym Polska będzie tylko landem (co już się częściowo dzieje).


Jak się tak na tym zastanowiłem, to faktycznie, możesz mieć rację. UK i tak zawsze była trochę z boku, nie szła z 'głównym nurtem' dyktowanym przez Niemcy. Wszystko zależy jak zareaguje reszta krajów.
Póki co w mediach już zaczyna cichnąć. Pewnie sprawa będzie wracać z każdym małym krokiem ku faktycznemu wyjściu UK z unii, do października zapewne nic wielkiego się nie wydarzy.

Korwin sam siebie podkłada. Nie ogarniam jaki ma w tym interes, nie wierzę, że człowiek inteligenty (jakim jest) podkładałby się tak łatwo. Nie wiem, czasem odnoszę wrażenie, że jego obecna rola mu pasuje.

Co do Marihuany to myślę, że tak jak z alko. Jest legalny, a ludzie nie chodzą non stop naje*ani. Jakby sprzedawano legalnie grama za cenę pół litra (20zł za gram) to myślę, że byłoby okey. Do tego legalnie ze dwa-trzy krzaczki w domu + zakaz handlu i byłoby spoko. Wiadomo, że bardzo ciężko byłoby egzekwować sprawę z zakazem handlu, ale to tak jak obecnie z alko. Uwarzę sobie piwo i sprzedam kumplowi 10 butelek to nikt z tego powodu nie ucierpi. A większe plantacje by się wykrywało jak i teraz.

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018