Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Seriale
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » OFF Topic
 Drukuj temat
Seriale
Fioletix
Jakie oglądacie?
Ja w tym roku oglądałem 4 sezon Wikingów i serial troszkę obniżył loty w stosunku do poprzednich odsłon. Prócz tego oglądałem drugi sezon Better Call Saul i drugi sezon się rozkręca. Co raz bardziej spin off przypomina Breaking Bad. I podejrzewam, że jeszcze najważniejsze postacie BB się przewiną w tym serialu. :)
W tym roku będzie drugi sezon Narcos, produkcji o Pablo Escobarze opartej na faktach. To może przebić Breaking Bad nawet jak dobrze zrobią kolejne sezony. Pewnie jeszcze będą max 2, wystarczy spojrzeć na historię Escobara. :D
Wiadomo, jeszcze jest Gra o Tron. Książki nie czytałem, ale podobno twórcy już zekranizowali prawie wszystko to, co było w książce. Moim skromnym zdaniem 3 pierwsze odcinki szóstego sezonu > cały piąty sezon. Dużo wątków zostaje poruszonych i widać, że autorzy się nie pieszczą z widzami. Fabuła wkracza w decydującą fazę.

Z seriali, które dawno oglądałem a o nich pamiętam to: Breaking Bad, Dexter (do 6 sezonu). Z tych starszych, to Czarodziejki, Zagubieni, Skazany na śmierć (coś mi się obiło o uszy, że 5 sezon ma wyjść po takiej przerwie, ale zupełnie nie wiem jak się zaopatrywać na to info xD).
Próćz tego, to jakieś tam komedie lub komediodramaty typu Shameless, Scrubs albo Skins (brytyjski) zarąbisty serial o problemach młodzieży. Jest jeszcze mnóstwo sitcomów, któych trochę przerobiłem na comedy central za młodu, czyli 'Wszyscy kochają Raymonda', 'Diabli nadali', 'Bill Cosby Show', 'Chłopaki z baraków' (akurat nie sticom, tylko paradokument)
Moim najlepszym serialem komediowym i tak pozostanie 'Świat według Bundych', który ponoć miał być białoskórą kontrą na Bill Cosby, któy wiadomo, rozpierdala system, ale ŚWB to majstersztyk i nic tego nie przebije. :D

Zapraszam do dyskusji o serialach :D
FPS - Wiersz dwustrofowy - autor Fioletix

FPS is the best
Pod warunkiem, że surv grany jest
Luj ma neta niezbyt fest
I nie włącza go na VS


Siekiera motyka
Luj w cupach fpsa nie tyka
Metan etan propan butan
Luj fpsa nie tyka w cupach


'Zimna fala' - Wiersz zachęcający do aktywności bydlątka. - autor Fioletix 2012

Poza tym, co się jeszcze meczów tyczy,
ćwiczmy szybkie rozgrywanie niczym ciosy biczy,
bo z KoN na koniec meczu czekam,
zrywając mlecze tu narzekam,
ten kto czerstwy ten kto skacze,
raczy szczodrze ograć klacze.
Dlatego chciałem zaaplikować Wam dawkę tych słów,
by do czynnego życia przywrócić Was znów,
to być musi balsamem dla Waszych oczu,
niczym zamarznięta fontanna krystalicznego moczu,
za to swe mroźne pazury ostrzyć trzeba,
by jednym szarpnięciem rozbryzgiwać trzewia,
by los przeciwników był w naszych szponach,
i w naszych paszczach krwawa agonia,
a gdy rozgrzani zostaniemy gorącą epidemią,
dostaniecie lodowaty zastrzyk z hipotermią,
bo dla nas nic nie jest lepsze od oziębienia,
twardy mróz czy delikatny chłód naszym stanem ukojenia.
 
KINGAdijanko
Z seriali oglądam tylko Wikingów. Co prawda od stycznia się nie ruszyłem z odcinkami, gdyż chińskie bajki mnie wciągnęły, ale Wikingów jak najbardziej polecam! W przeszłości się przewinęły Czarodziejki i coś tam jeszcze o duchach. W planowanych mam GoT i BB.
天道, Tendō
修羅道, Shuradō
人間道, Ningendō
畜生道, Chikushōdo
餓鬼道, Gakidō
地獄道, Jigokudō

"Jesteśmy Pain, jesteśmy Bogiem"
 
Mefju
Seriale, które mniej lub bardziej śledzę to Vikings, Black Sails i Supernatural.

Ta 1 połowa nowego sezonu Wikingów faktycznie trochę zawodzi. W sumie najciekawszy tam był wątek angielski, w ogóle Król Eckbert to chyba moja ulubiona postać w tym serialu w tej chwili. No i żałuję, że nie zabili tej całej Lagerty, no jak mnie ta postać wkurwia, no ja pierdolę. Już pal licho, że to ulubiona postać feministek, ale to jest jebana żenada, że kobieta roznosi co raz masę chłopów i nawet jak powinna zdechnąć (ostatni odcinek jak dotąd, no to jest pewna śmierć) to jakimś cudem (jakim?!) musi i tak przeżyć. Ja wiem, że legendarne walkirie, ja wiem, że kobiety były u wikingów bardziej wolne niż w reszcie Europy, ale te tarczowniczki to śmiech i patologia :D. No i walka tuż po tym porodzie :D

Black Sails też fajny serial, o piratach. Fajna sprawa, że wymieszali tam postacie prawdziwe z fikcyjnymi z różnych dzieł literackich o korsarzach. No ale akurat ten najnowszy sezon mam do nadrobienia, tak czy siak polecam, bo serial z gatunku tych, które się rozkręcają. Np 1 sezon trochę przynudzał, ale 2 to było coś zajebistego.

A Supernatural, cóż, pierwszy serial, który zacząłem śledzić. No ale też ostatni sezon do nadrobienia. Nie miałem chęci, bo to jest już tak mocno naciągane i taka tendencja zniżkowa jest w tym serialu, że to szok. Nawet po soundtracku to widać, bo od 1 sezonów był zajebisty, klasyka rocka, a co sezon tych kawałków było co raz to mniej, aż w którymś sezonie nie było ich chyba wcale :<

Co do Breaking Bad, to będzie chyba kolejny serial jakim się zainteresuję. Tyle ile o nim słyszę dobrego, chyba warto, bo praktycznie każdy znajomy mi poleca. No i tematyka nawet ciekawa, choć ja gustuję raczej w serialach o jakimś tam zabarwieniu historycznym :D
 
Fioletix
Mefju jaki szowinista :D:D:D Lagerta też mnie wnerwia, ale lubię ją tylko dla tego, że ładna jest. Mnie tam się podoba, że kobiety się też tam szlachtują, ale faktycznie taka Lagerta to już zmęczenie materiału i mogłaby zdychnąć...
I Eckbert to też moja ulubiona postać! ;) Dla niego też oglądam ten serial jak i dla całego wątku w Anglii i całej patologii która się tam dzieje. Anglia w sumie odcięta od Europy, więc wszystkie odpryski politycznych układów z kontynentu i wpływów papieża są przecedzane. W Anglii w sumie każda postać ma swój urok i chętnie oglądam wszystkie sceny tam. :) To chyba moje ulubione miejsce historyczne.

O właśnie, jeszcze Black Sails. Żółwim tempem oglądam 1 sezon i zostały mi chyba 2 odcinki. Trochę za dużo polityki w tym serialu na siłę. To bardzo dziwne, że piraci potrafią się tak kulturalnie dogadywać. :D Ale oczywiście jest krew, seks i fabuła ma potencjał. W ogóle zawsze miałem słabość do motywu piratów, więc na pewno będę dalej oglądał. Jon Silver, to dla mnie takie połączenie Jona Snowa z Willem Turnerem :D Dobrze słyszeć, że 1 sezon przynudza, bo koniec końców nie jest taki zły. :D Pewnie z ręką w gaciach będę oglądał drugi.
O Supernatural bardzo dużo się nasłuchałem i nowe odcinki są hejtowane niemiłosiernie. Może obejrzę pierwsze sezony.
A Breaking Bad oczywiście polecam każdemu.
FPS - Wiersz dwustrofowy - autor Fioletix

FPS is the best
Pod warunkiem, że surv grany jest
Luj ma neta niezbyt fest
I nie włącza go na VS


Siekiera motyka
Luj w cupach fpsa nie tyka
Metan etan propan butan
Luj fpsa nie tyka w cupach


'Zimna fala' - Wiersz zachęcający do aktywności bydlątka. - autor Fioletix 2012

Poza tym, co się jeszcze meczów tyczy,
ćwiczmy szybkie rozgrywanie niczym ciosy biczy,
bo z KoN na koniec meczu czekam,
zrywając mlecze tu narzekam,
ten kto czerstwy ten kto skacze,
raczy szczodrze ograć klacze.
Dlatego chciałem zaaplikować Wam dawkę tych słów,
by do czynnego życia przywrócić Was znów,
to być musi balsamem dla Waszych oczu,
niczym zamarznięta fontanna krystalicznego moczu,
za to swe mroźne pazury ostrzyć trzeba,
by jednym szarpnięciem rozbryzgiwać trzewia,
by los przeciwników był w naszych szponach,
i w naszych paszczach krwawa agonia,
a gdy rozgrzani zostaniemy gorącą epidemią,
dostaniecie lodowaty zastrzyk z hipotermią,
bo dla nas nic nie jest lepsze od oziębienia,
twardy mróz czy delikatny chłód naszym stanem ukojenia.
 
Gri
Black Sails pierwszy sezon miało marny. Dooglądałem do końca, bo PIRACI. jak są PIRACI to jaram się jak małe dziecko, także musiałem obejrzeć.
Z tym, że w pierwszym sezonie piracenia jest na 2 odcinki, a reszta to pierdoły na tej wyspie.

Za to drugi sezon! Drugi sezon rządzi, był mega zajebisty!

Z trzeciego sezonu mam obejrzane chyba 3 odcinki. Kiedyś tam prawdopodobnie obejrzę do końca.

Skinsów oglądałem. Generacja 1 i 3 mi się najbardziej podobały (i wiadomo, pierwsza najfajniejsza). Chris tam był świetną postacią, Cassie, Sid, właściwie wszyscy mieli lepsze momenty. A ten fragment: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. jest taki świetny!
Drugiej generacji nie lubiłem głównie przez to, że tak bardzo dużo było tam o Effy, która to robiła się coraz bardziej wkurzająca z odcinka na odcinek :S
Oglądał ktoś z Was 7 sezon Skinsów? Bo widzę, że wyszło coś takiego, ma 6 odcinków, nie wiem czego się po tym spodziewać.

Breaking Bad obejrzałem, zajęło mi to 2 lata ale się udało :D serial jest bardzo dobry, wręcz wybitnie dobry, ale po prostu jakoś tak mi wyszło kilka przerw w trakcie :D
Ostatni sezon jest świetny. Fajna jest koncepcja w tym serialu, że Walt z dobrego człowieka coraz bardziej się zmienia w złą stronę. Generalnie cieszę się, ze obejrzałem ten serial.

Wikingów obejrzałem nie licząc najnowszego sezonu. Coś mi się nie chce zaczynać tego nowego sezonu :<

Z Gry o Tron mam zaległy cały poprzedni sezon i ten obecny. Kiedyś raczej obejrzę.

A moim ulubionym serialem jest...Friends. O serialu słyszał każdy, pewnie czasem coś tam widział w tv. Natomiast w tv jest wersja z dubbingiem, co jest dla mnie jakąś masakrą :S
W każdym razie, obejrzałem raz w całości, potem niezliczoną ilość razy jakieś pojedyncze scenki na youtubie, a teraz oglądam po raz drugi od początku i jestem na 3 sezonie (jest ich 10). Odcinki trwają po 20 minut, więc zawsze gdzieś wcisnę jeden. Jak dla mnie świetny serial, może trochę ma słabszy poziom przez połowę pierwszego sezonu, ale później jest idealnie. Śmiałem się wiele razy przy oglądaniu, Chandler jest zajebisty. A jak obejrzałem ostatni odcinek, to było mi autentycznie, przejmująco smutno że już koniec :<

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
plef
Według filmweba moimi ulubionymi serialami są Breaking Bad i The Wire. Pierwszy zna każdy a drugi każdy powinien znać :P Miałem do niego dwa podejścia, za pierwszym zrezygnowałem po 3 odcinkach bo nuda i w ogóle jakieś murzyny ale im dalej, tym bardziej czułem potęgę tego serialu. Może dlatego tak go lubię bo im dłużej się go ogląda, tym bardziej wciąga, jak dobra książka.

Ostatnio śledziłem pontyfikat Piusa XIII w serialu The Young Pope. W ogóle ten serial jest kompletnie czymś innym niż wynika to ze zwiastunów. Może to był zabieg celowy, bo serial jak i sama postać papieża grana przez, dla mnie genialnego, Jude Law'a często zwodzi widza. Jest często surrealnie i pogmatwanie. Szczególnie przez pierwsze odcinki wciągała mnie chęć dowiedzenia się kim tak naprawdę jest Pius XIII i o co mu chodzi. Bardzo oryginalny serial.

Drugi sezon Fargo był przegenialny. Odcinek po odcinku łapałem się na takim czystym poczuciu radości obcowania ze wspaniałym dziełem xD Klimat, muzyka, aktorstwo, wszystko dopieszczone na maksa.

Ostatnio mam ochotę na jakieś anime. Chyba wezmę się za Ghost in the shell. Wydaję mi się, że powinienem obejrzeć oryginał przed wersją z seksowną Scarlett Johansson <3 Nie mogłem kiedyś usiedzieć oglądając film Match Point z nią. xD

W 2017 czekam na Grę o Tron i Twin Peaks. Na Grę o tron często narzekam, serial jest strasznie nierówny i gnojki zepsuły całkowicie Dorne, no ale nie mogę powiedzieć, że ten serial nie jest dla mnie świetny skoro już tyle sezonów z nim jestem. xD Szczególnie teraz jestem zaciekawiony, bo autorowi książek nie śpieszy się z kontynuowaniem historii. Może ma układ z twórcami serialu że najpierw serial się skończy, a dopiero potem książka?

A 3 sezon Twin Peaks to wydarzenie wielkie. Było kiedyś coś takiego, żeby kontynuować serial po 25 latach? :D Wiele sobie obiecuję i mam nadzieję, że się nie zawiodę.
 
Wandi
W sumie wbiłem przypadkiem i przypadkiem przeczytałem post Grześka :D

A moim ulubionym serialem jest...Friends. O serialu słyszał każdy, pewnie czasem coś tam widział w tv. Natomiast w tv jest wersja z dubbingiem, co jest dla mnie jakąś masakrą :S
W każdym razie, obejrzałem raz w całości, potem niezliczoną ilość razy jakieś pojedyncze scenki na youtubie, a teraz oglądam po raz drugi od początku i jestem na 3 sezonie (jest ich 10). Odcinki trwają po 20 minut, więc zawsze gdzieś wcisnę jeden. Jak dla mnie świetny serial, może trochę ma słabszy poziom przez połowę pierwszego sezonu, ale później jest idealnie. Śmiałem się wiele razy przy oglądaniu, Chandler jest zajebisty. A jak obejrzałem ostatni odcinek, to było mi autentycznie, przejmująco smutno że już koniec :<



Już wiem za co Cię pokochałem! :* dokładnie, props.

A żeby nie bylo offtopu w offtopie - polecam polskie seriale - "Pakt" i "Wataha". Obecnie oglądam "West World" i naprawdę polecam. Z początku może wydawać się trochę dziwny i niezrozumiały do końca, ale potem fajniutko się rozkręca.

Aż se chyba włączę "Przyjaciół"... ;)
 
http://www.bestfighters.yoyo.pl
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018