Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Biyori's combo
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Little Fighter 2 » Combosy
 Drukuj temat
Biyori's combo
Alladyn
Do tego co powiedział Dark dodam tylko że comba Megana są użyteczne ale też wymagają dużo techniki i wyczucia od użytkownika. I wcale nie są takie łatwe na VS jak się wam wydaje.
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Com
Teraz to już gadasz głupoty dark. Ponad połowa tym combosów megatrona nie jest użyteczna na zwykłym vs. Dla przykładu combo z rudolfem które wymaga przemiany, kiedy jest ona zakazana. Co do megatrona samego w sobie, to pewnie taki pudzian okazałby sie lepszy. Wydaje mi sie że poziom się jednak troche podniósł i megatron by sobie po prostu nie poradził. :^)
Poza tym idąc tą logiką to można powiedzieć, że nie ma co wymyślać combosów, bo przecież wszystkie użyteczne zostały już wymyślone, co nie? Tylko tak nie jest, ja nie robię tych combosów po to żeby wygrać mecz, czy żeby pokazać jakim jestem skillowym graczem, a po to żeby właśnie zrobić coś co cieszy oko, bo po prostu jak patrzę na efekty to widzę że warto było godzine siedzieć nad combosem i próbować go wykonać.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Dark SoR
A moim zdaniem comba Megana są użyteczne ale wiadomo nie w 100% trzeba wyłapywać co można zrobić na VS w praktyce a co nie, ale niektóre z nich otwarły oczy graczom i ustanowiły kolejny rozdział nowego pojmowania techniki gry w czasach kiedy powstały.

Spoko chcesz to rób ja nie mam o to żadnego bólu dupy przecież :) wyraziłem tylko swoje zdanie z punktu widzenia pojedynku między dwoma żywymi graczami, uważam że złoża zostały wyczerpane już dawno i nikt nie jest w stanie zrobić czegoś co odmieniło by te grę jeżeli chodzi o aspekt ofensywny.

A co do samego Megana to uwierz mi że by sobie poradził z Pudzianem nie z takimi fachowcami szło się kiedyś mierzyć na scenie LF2, fakt jest taki że w latach istnienia takich klanów jak : BF + ET+ SoR itp to takich Pudzianów nie brakowało tutaj a raczej to był standard lecz mimo to nikt aż tak się nie zachwycał.
Honorowy Aferowicz Polskiej Sceny LF2.
 
Com
To może teraz przytoczę komentarz walsa spod tego filmiku.
Ech Mega niektore comba robia wrazenie, ale i co z tego, jak sa bezuzyteczne?
Zamiast wymyslac kolejne comba zajmij sie czyms z sensem.
Poza tym wiele combossow jest znane
I jak wymyslasz jakis badziew to nie tytuluj sie ,,polish combo master''. Jesli cos to taki tytul moga Ci przyznac tylko inni, samemu to nie za bardzo...

No ja tam nie wiem czy te comba są takie uzyteczne, lub oryginalne. :^)
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
ybnn
Oczywiście, że są oryginalne. Brakuje Ci perspektywy - w tamtych czasach (LF 1.9) ładnych parę lat temu takie kombosy to była miazga, niektórych nikt wcześniej nie widział.
Dzisiaj takie coś to meh, tak samo (szybkie porównanie) dzisiaj sportowcy, którzy wymiatali 40 lat temu zostaliby zmiażdżeni przez średniaków w każdej możliwej dyscyplinie. Co nie znaczy, że nie byli najlepsi w swoim czasie.

Megatron był pionierem jeśli chodzi o kombosy i zrobił spokojnie ponad 50 takich, których nikt nigdy wcześniej nie widział. Jeśli ktokolwiek chce to krytykować to niech najpierw spróbuje zrobić chociaż 10 oryginalnych kombosów, których nikt wcześniej nie widział (solo, nie we dwójkę lub trójkę).

W więcej osób kombosy robi się trudniej jeśli chodzi o samo wykonanie, ale wymyślenie czegoś oryginalnego to łatwizna, bo jest wielokrotnie więcej możliwości.

Kombosy jakie tutaj wrzuciłeś - mimo tego, że bardzo mało skomplikowane i proste - tak czy siak propsuję, bo są dość kreatywne. Chociaż i tak mogłyby być lepsze, nie wycisneliście z nich wszystkiego co możliwe.

No i jeszcze co do Megatrona - wszystkie kombosy robił na fps changerze. Tak samo jak wszyscy survmaniacy grają na fps changerze, bo nie ogarniają normalnej gry (niektórzy nawet w vs to robią) tak i Mgn robił z kombosami.
x4
 
Dark SoR
Komentarz Walsa to zwyczajny ból dupy, bo nikt nie miał na to takiego patentu i parcia żeby siedzieć po nocach i rozkminiać to tak jak Mgn. To miano ,,polish combo master'' nie było po to żeby się tytułować tylko żeby video na YT było dobrze otagaowane. Samozwańczo czy też nie gość zrobił robotę end.

Jak ktoś chce podważać że to co zrobił Mgn jest słabe to niech oglądnie najpierw wszystkie filmy z combami na jego kanale : https://www.youtube.com/user/MegatronSoR/videos

Pewnie jak odpalicie te filmiki które mają po 6 sec to powiecie też mi combo ... tylko sobie zobaczcie wtedy na datę publikacji video, wtedy to było serio odkrywcze i gracze potem na tym bazowali. Tyle w Temacie.
Edytowane przez Dark SoR dnia 26-02-2017 21:10:00
Honorowy Aferowicz Polskiej Sceny LF2.
 
Gad
Przykre jest to jak się taki stary wyjadacz jak Dark pruje na forum, jeszcze do tego wychowalając Megatrona, jak jakiegoś Boga. Myślałem że kiedyś dorosniesz dark, ale patrzę na twoją sygnature i tracę nadzieję.

To prawda, Megatron pokazał duzo kreatywności. Narobił trudnych kombosow i jako jeden z pierwszych graczy pokazał co to technika. Niestety nie bardzo kto może przypisać tyle zasług co on, ale koleś był też nieźle szurniety na punkcie lf2.

Co do samych kombosow - chyba nie powiem nic nowego. Rączej przeciętne układy, większość z nich wymaga tylko synchronizacji. Niestety nie ma dużego pola do popisu, ale fajnie by było zobaczyć rzeczy wykorzystujące bugi, byłoby po prostu ciekawiej. Mimo wszystko bardzo fajna inicjatywa.
 
Gri
Miałem się już udzielać wcześniej, bo "bolało" mnie jak nieco nieudolnie Dark próbuje bronić Megatrona, ale ybnn rozwiązał sprawę.

Dziwnie się czyta, jak gracze z teraz oceniają combosy Megatrona, totalnie nie uwzględniając, że 8 lat temu to BYŁY oryginalne combosy i nowości, a to, że teraz są ograne i znane, to właśnie sprawa takich graczy jak Megatron.

Od siebie mogę dodać, że teraz oglądając swój filmik ( Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. - bezczelna reklama) też wiem, że obecnie takie combosy są 'zwyczajne'. Ale ja swój filmik nagrałem rok przed Megatronem (ponad 9 lat temu) i wtedy to nie były takie oczywiste comba. Pamiętam jak potem Megatron wrzucał swoje combosy na forum BF i sam do niego pisałem bo koniecznie zmontował z tego dłuższy filmik i wrzucił na youtube, bo takie pojedyncze gify to zginą z upływem czasu.
Megatron na szczęście wysłuchał sugestii i dzięki temu teraz po 8 latach dalej może być jego filmik tematem dyskusji. Żałuję tylko, że nie poświęcił więcej czasu na montaż (tak jak i ja żałuję, że nie dopracowałem filmu, ale 14 letni ja nie zwracał na to zbytnio uwagi :D).

Wracając do Megatrona - obecnie może to na Was wrażenia nie robić, ale Megatron robił wtedy świeże combosy, które mógł z powodzeniem wrzucać na międzynarodowe fora lf'a i zbierać propsy za oryginalność. Czasy się zmieniają, dlatego też nie do końca rozumiem Darka, bo o ile warto przypominać filmik Megatrona, to trzeba mieć na uwadze, że jego combosy nie zrobią teraz takiego wrażenia jak kiedyś.
Tak samo w ocenie obecnie, trzeba mieć na uwadze, że wtedy Megatron był jednym z pionerów, a to, że po 8 latach wciąż niektóre z combosów można uznać za "całkiem niezłe" lub "interesujące" to ogromny plus, a nie ratujący filmik fakt.

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
x1
 
Verleo
Po cholerę komuś ten spam i narzekanie. Temat to "BiYoRi's combo" więc co tu w ogóle robią comba Megatrona? Każdy sobie po prostu może wrzucić jakieś comba które po prostu ładnie wyglądają. Niewiele zostało pola do popisu w kwestii comb po tylu latach, więc co my tu w ogóle porównujemy? Lata temu odkrywanie comb w ogóle miało sens, dzisiaj już nie ma. Dzisiaj robi się tylko comba które po prostu są ładne. Ktoś komu coś po prostu wyszło nie ma prawa pochwalić się że coś mu wyszło? Bo od razu zostanie zasypany komentarzami w stylu 'łeee, Megatron lepszy był'. Combo bezużyteczne? No może i bezużyteczne na VS, ale w LFie mamy jeszcze survival na którym spokojnie można wykorzystać sobie tego typu combo. W każdym razie co najważniejsze. Cieszy oko? Cieszy. Więc bezużyteczny to był ten spam. Dobranoc.
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
x1
 
Shade
^dokładnie, tyle w temacie

Aczkolwiek zgadzam się ze stanowiskiem Banana i Gri'ego.
x1
 
http://supremesquad.forumpolish.com
Gri
A no macie rację, z tym, że tak jak pisałem, nie rozumiem co chciał osiągnąć Dark. Combosy Megatrona były bardzo fajne, obecnie są fajną ciekawostką, ale sugerowanie, że tamten filmik 'zamiata' obecną twórczość i nie ma sensu tworzyć nic więcej, bo Megatron był lepszy...no jest bez sensu.

Ja lubię oglądać combosy w parach czy tam w trójkach. Faktycznie jest łatwiej coś wymyślić nowego, bo możliwości jest o wiele, wiele więcej, ale i tak na pochwałę zasługuje wykorzystanie jakichś nowych pomysłów i combosy Biyori'ego & company ogląda się przyjemnie :) także propsy i za nie.

Edit;
Nie zgodzę się tylko z jednym - ta dyskusja to nie do końca spam i jest to jedna z fajniejszych tego typu dyskusji ostatnio. W sumie nikt się za bardzo nie obrażał, a temat ożył i teraz ten temat Biyori'ego będzie zawsze bardziej popularny niż pozostałe z combosami, także win/win :)

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Dark SoR
@Gad i Gri - Haha :D ja wiedziałem że ten Megatron zaraz uruchomi stare dinozaury do napisania posta :D tylko na to czekałem gratulacje panowie :)

@Gad - ale Megatron był przecież bogiem LF2 :D:D:D ... a ja myślałem że mądry Gad nie odpowie na marne prowo Darka :D moja sygnatura jest równie piękna jak twoja pozdrawiam :)

@Gri - jedyne co chciałem osiągnąć to odświeżyć stare dobre lata LF2 o których nowi gracze nie mają pojęcia :)

Prosiłbym o zaprzestanie tego spamu. Ja już skończyłem, więc zachowaj sie jak powinieneś i też już skończ. Każdy następny post w tym temacie dotyzcący combosów Megatrona będzie karany. To wiadomość do wszystkich, którzy się tutaj udzielają.
Edytowane przez Com dnia 26-02-2017 23:47:03
Honorowy Aferowicz Polskiej Sceny LF2.
 
Com
i.imgur.com/fp4Myja.gif

Tym razem coś solo :v
[ Twitch ] [ Youtube ]
x1
 
KINGAdijanko
nic ciekawego
天道, Tendō
修羅道, Shuradō
人間道, Ningendō
畜生道, Chikushōdo
餓鬼道, Gakidō
地獄道, Jigokudō

"Jesteśmy Pain, jesteśmy Bogiem"
 
Azzy
nie spotkałem się jeszcze z tym podwójnym dashem, fajna sprawa
1st place EC#17
3rd place MoC#3 - Firen Edition
 
Com
[img]https://puu.sh/zflaG.gif[/img] is not a valid Image.

tak było
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Com
RUDOLF ANIMATION CANCELLING


Siemka, dzisiaj natknąłem się na ten oto filmik. [LINK] Zainspirowao mnie to do zrobienia kilku combosów z wykorzystaniem przerywania animacji rudolfa.

Jak coś to od teraz będę używał Numpad Notation (nie wiem jak sie to tłumaczy na polski, notacja numeryczna? ¯\_(ツ)_/¯ ), do opisywania combosów więc jakby ktoś nie znał to poniżej napisze jak to działa.

W Numpad Notation chodzi głównie o to że każdy kierunek jest odwzorowany numerem na klawiaturze numerycznej. > = 6, V = 2 itd.

i.imgur.com/DBEf6s3.png

Dodatkowo resztę będę zapisywał w następujący sposób:

A = Atak
D = Obrona
J = Skok
{} = Jeśli coś znajduje się w tych nawiasach, trzeba wykonać to z runbuga
> = Następna umiejętność, atak itd.
44 i 66 = Bieg
** = Jeśli coś znajduje się pomiędzy gwiazdkami, to trzeba to zrobić trzymając przeciwnika

#1 - 5AAA > DJA > D2A > DJA > D6J

i.imgur.com/zFPpmeX.gif



#2 - DJA > {D2A > DJA > 4JA}

i.imgur.com/KysaDMu.gif




#3 - DJA > 5AAA > D6J > DJA > 5A > DJA > A5 > DJA > D6J

i.imgur.com/iWvUMIz.gif




#4 - DJA > 5AAAA > DJA > D6J

i.imgur.com/YfbJZRE.gif




#5 - 5AAA > DJA > D2A > DJA > 5A > 5A > *5AAA > D2A* > D8JA

i.imgur.com/r66tXaN.gif




#6 - 5AAA > DJA > D2A > DJA > 5A > 5A > *5AAA > D2A* > D8A > D8A

Tutaj tylko link bo obrazek sie dziwnie uploaduje i nie da sie go pokazać jako obrazek :^(

Edytowane przez Com dnia 13-02-2018 09:22:08
[ Twitch ] [ Youtube ]
x2
 
Alladyn
A Megatron wiedział o przerywaniu animacji?
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
x1
 
Com
Nie widziałem jeszcze, żeby ktokolwiek tego użył na scenie jeszcze.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Hubi
o chuj
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018