Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Ograniczenia postaci - RELEASE THE KRAKEN!
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Little Fighter 2 » Dyskusje
 Drukuj temat
Ograniczenia postaci - RELEASE THE KRAKEN!
Alladyn
Wszyscy chcą odblokowania Rudolfa, wszyscy mówią że i tak się nie uda #fucklogic
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Verleo
Ja nie mówię, że się nie uda tylko stwierdzam że zabawne jest myślenie w stylu 'chcemy różnorodności, ale nie chcemy jej aż tak bardzo żeby grać Rudolfem i Henrym' xD
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
 
Com
Każdy argument jest dobry jak sie nie umie grać przeciwko woodyemu kappa
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Walsemore
Zaraz, bo to się znowu robi przerzucanie się słowami bez żadnej treści. Tu nie chodzi o to, czy ktoś umie grać przeciwko Woody'emu czy nie umie, tylko o to, czy fakt rozegrania 38% walk w OPC Woody'ym jest statystyką, którą należy zmienić, czy uznać, że tak działa wolny rynek i nic z tym nie robić?
 
http://www.lf2.pl
Com
Według mnie po prostu to jest twoim argumentem. Co ci przeszkadza, że dużo osób gra woodym.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
bleeq
Mi przeszkadza, że jest za silny, a nie to że za dużo osób nim gra.
 
Com
Mi też to lekko przeszkadza blq, ale wals wspomina tylko o tym, że dużo graczy tym gra, a nie, że jest zbyt silny.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
2Fast
A dużo osób nim gra, bo jest łatwy i silny. Geez.
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
 
Walsemore
Mi przeszkadza to, że jest zbyt popularny. Dlaczego jest zbyt popularny? Prawdopodobnie dlatego, że jest za silny, ale jestem w stanie przyjąć każdą inną argumentację, dla mnie to kwestia wtórna. Dla mnie możecie iść w zaparte, że "Woody jest popularny, ponieważ ma kształtny tyłek, a jego popularność przeszkadza Ci tylko dlatego, że nie umiesz nim grać xD"
Mi tylko chodzi o zadanie sobie pytania: Czy z tym faktem należy coś zrobić?
 
http://www.lf2.pl
Verleo
Ale co można by zrobić? Zafundować Woody'emu operację plastyczną tyłka? Nie mamy prawa ingerować w jego ciało bez jego zgody. :/ xD
"Patrz Verleo, tak ich łoimy, że nie wiedzą w którą stronę robić PP." ~Fioletix
Dobry podpis.
 
Pudzian
Jak dla mnie najsensowniej mówi Ybnn i Bleeq. Nie chcę przytaczać konkretnych cytatów, bo nie chce mi się wertować jeszcze raz 4 stron forum :D

Najpierw wypowiem się odnośnie zmian w regulaminie jakichkolwiek innych postaci poza Woddym: jestem na nie. Wszystkie ograniczenia są dobre.
Nie dawajmy więcej kulek Dennisowi, bo gracze zamiast wykorzystać wszystkie ataki, jakie Dennis oferuje, zaczną tylko czekać na bumerang i łup nim + ze 2 kulki + sam gracz czyhający albo na błąd przeciwnika, albo na dasha. Jeśli trafią te przedmioty, to jest to zbyt poważny dmg zbyt bezsensowną akcją. Zacznie się PP i czekanie na bumerang.
Nieskończone heale Johna? Jak dla mnie 2 były ok, ale są 3. Więcej nie dopuszczam, bo znowu wkroczy nadmierne PP i chęć stałego leczenia się po otrzymaniu jakiegokolwiek dmg.

Resztę postaci pominę. Do czego dążę? Do tego, że pozotałe postaci są dobrze zbalansowane. Za silny jest jedyny Woody. Nie róbmy zmian w innych postaciach. Zróbmy je tylko z Woodym. Jeśli w przyszłości będzie sytuacja taka, że inna postać dość znacząco będzie wyróżniać się na tle innych, wtedy pomyślimy. Chociaż takiej sytuacji nie przewiduję, bo już teraz obok Woodego mielibyśmy inną najpopularniejszą postać. A takiej nie ma.

Same TD są zdecydowanie do ograniczenia. Dość sensownie mówili o tym ybnn i bleeq. Chociaz z ybnnem nie zgodzę się w miejscu porónywania TD do kulek Dennisa. Bo kulki działają jako rzecz, przed którą przeciwnik musi uciec lub odbić. Jeśli dodamy do tego czychającego przeciwnika na dasha, dmg się może nawet podwoić.
Ale zdaję sobie sprawę że przykład miał za zadanie jedynie zobrazować przewagę dmg TD do innych ataków innych postaci.
Głosowałem za 3 TD, ale przekonała mnie argumentacja Bleeq do 2. Jeśli ktoś nie wie dlaczego, odgrzebcie jego posta. Ja lepiej tego nie ujmę.

Czy TD rozwiąże sprawę? Hmm.. Ciężko jest mi powiedzieć, ale bardziej jestem na nie.

Wals zaproponował kręciołek, który to ja zabroniłem w Trololo. To jest jakaś myśl, ale nie do końca jestem przekonany. Powiem czemu jestem za, a czemu przeciw.

Najpierw wróćmy do Trololo. Mogłem wyłączyć tylko 1 atak. Bez TD Woody był groźny i tak, więc postanowiłem wyłączyć inny atak. Na start poszła podbitka :P Ale Wals od razu zaoponował że podbitka jest używana podczas używania pięści. Więc wybrałem kręciołek, mając nadzieję, że popsuje to połowę comb jakie można zrobić Woodym. Wyłączając kręciołek jesteśmy narażeni tylko na dash lub TD po podbitce w zależności czy wstaniemy czy nie. Podobnie ma Deep z podbitką. Najczęsciej leci aura miecza, bo ciężko trafić 2 raz podbitką. Z resztą Woody też może 2 razy użyć podbitki, więc Deep tu nie ma przewagi. W takim wypadku przytniemy przykoksowanego Woodka do poziomu Deepa. Przynajmniej na tej płaszczyźnie.
Sam kręciołek pozwala na uzycie podbitki opóźnionej w czasie lub nie. A to z kolei stwarza okazję do super comba. Może dlatego Woody jest tak zabójczy? Za sprawą kręciołka? Co o tym myślicie?
A może wyłączyć podbitkę w innych przypadkach niż pięści? Wyłącza to możliwość brania 1 ciosu na obronę, a potem podbitka, oraz wyłącza możliwość kontrowania dashy. No i też zwykłego zaskoczenia podbitką w zwarciu.
Mam wrażenie że to juz przesada, ale chcę poznać zdanie innych.

No i kwestia ostatnia, czyli Rudolf i Henry. Ja zdania nie zmieniłem. Jestem za ich wprowadzeniem z kilku powodów.
- urozmaica to grę. Inne postacie, bez pięści (chyba że złąpiemy przedmiot). Inny styl gry.
- Zupełnie inne podejście do gry zarówno grając nimi jak i grając na nich. Trzeba się inaczej poruszać, inaczej ustawiać.
-Postaci stwarzają możliwość poradzenia sobie w tym, w czym sobie nie radzimy. Np na pięści. Nie musimy bić się na siłę z Woodym na pięści i dostawać za każdym razem po mordzie, jeśli ktoś robi to lepiej od nas. Dlaczego zmuszani jesteśmy do walki w zwarciu, jeśli są inne możliwości w tej grze, które sami ograniczyliśmy? Nie umiemy poradzić sobie na freeza z mieczem? Rudolf i Henry oferują zupełnie inne podejście na tę postać. I tak jest ze wszystkimi postaciami. Każda ma monce i słabe strony. Im więcej postaci i więcej ataków, tym więcej możliwości i styłów gry.

Wykorzystajmy potencjał gry! Nie ograniczajmy się do postaci bijących tylko na pięści!

Od razu zabezpieczę się na konrtargument. PP. Jeśli ktoś robi PP, sprawa jest prosta. Repek idzie do naszego mistrza Darka i po problemie. Problem z PP wyeliminowany.

Nie umiecie grać na te postaci? Wasz problem. Nauczcie się. I nie ograniczajcie się (mówię po raz drugi). Jak nie umiem grać na Woodyego to mam wystąpić o jego zbanowanie? Nie sądzę.
Nie umiecie grać tymi postaciami? Nie grajcie. Ale pozwólcie grać innym którzy chcą.

Postaci te nie są wcale silniejsze niż inne. Doświadczony gracz będzie umiał ustawiać się tak i grać tak, że wygra pojedynek z postacią dystansową. Niedoświadczony przegra czy na postać bijącą pięściami czy dystansową.

Nie słyszałem żeby ktokolwiek na świecie blokował te postaci. Może weźmy z nich przykład? Może to my się mylimy blokując, a nie wszyscy pozostali?

Wals mówi, że postaci zostały zbloczone przez PP na LoR (o ile nie przekręciłem i w ogóle dobrze zrozumiałem genezę blokady tych postaci). Teraz już nie gramy na tej planszy, więc tego problemu nie ma.

Wychodzi mi, że są same zalety. Wad brak.
Edytowane przez Pudzian dnia 20-01-2016 13:22:35
x2 x2
 
Shade
Świetny post Pudzian, nic dodać, nic ująć.

No! To skoro wszyscy siÄ™ zgadzajÄ… co do Henry'ego i Rudolfa oraz 2-3 TD Woody'ego to po co jeszcze ta dyskusja?
 
http://supremesquad.forumpolish.com
ybnn
W takim razie w najbliższym turnieju na próbę ograniczamy TD Woodiego do 2 lub 3 oraz wprowadzamy Rudolfa i Henrego, po turnieju zobaczymy wasze opinie.
 
Alladyn
Proponuje do 3 ze względu na wynik ankiety.
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
As098
Tylko jak ktoś wybiera rudolfa czy henrego niech wybierze postać pierwszy
 
2Fast
A co to za różnica? Nie mów, że potrzebujesz przewagi taktycznej nad postaciami dystansowymi :D Każda z ośmiu pozostałych ma narzędzia, by zamieść nimi podłogę...
Mój karakański klan wszystko przegrywa

Elegancko - wiersz jednostrofowy, autor Dark z SOR

elegancko proste słowo które mnie wyraża
elegancko nikogo do siebie nie zrażam
elegancko ja tym słowem władam
bo elegancko kurde jest .... dopisz se co chcesz
ja wiem że mimo to elegancko jest

"odkryłem co było przyczynom mojej słabej gry przez ostatnie 3 miesiące brak słuchawek na uszach podczas gry jestem o 50 % wydajniejszy w słuchawkach" - Dark z SoR
x2
 
ybnn
Myślę, że tutaj chodzi o to jakimi narzędziami kto dysponuje w swojej głowie, a nie o postacie. SAD BUT TRUE, HARSH BUT HONEST, HATE ME BUT FUCK YOU
 
As098
Po prostu gra Deep vs Rudolf czy Henry jest masakrycznie męcząca.:D
 
bleeq
Pub napisał:
No! To skoro wszyscy siÄ™ zgadzajÄ… co do Henry'ego i Rudolfa oraz 2-3 TD Woody'ego to po co jeszcze ta dyskusja?

No nie przesadzaj. Jakie wszyscy?
Z tego co ja zaobserwowałem czytając ten temat to mamy 2-3 osoby, które spamują w każdym poście "wprowadzić rudolfa i henrego!" i sporo osób, które są przeciwko, ale nie płaczą o tym w każdej wypowiedzi.

Z kolei co do TD to z tego co widzę zdania są różne, jednak osoby które proponują 2-3 TD podają konkretnie argumenty. A Ci co są przeciwko to rzucają lewackie odpowiedzi typu "chcecie go ograniczyć bo ma za silne pieści zamiast się nauczyć walczyć! w takim razie ograniczcie też Freeza bo używa miecza!".
Co do ankiety to w toku dyskusji kilka osób zmieniło swoje zdanie i są teraz za zmianami, tak więc ankieta może nie w pełni oddawać obecne stanowisko sceny.
 
Com
Ja tam chętnie bym ograniczył te miecze freeza do 3-4 na gre. Strasznie to irytuje, kiedy nie można zwyczajnie do niego podejść, bo sie traci połowe hp na combo.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018