Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Upadek tradycji, upadek forum
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Forum » Sugestie
 Drukuj temat
Upadek tradycji, upadek forum
Alladyn
Witam wszystkich tu zebranych. Jako że już wszyscy wiemy że lobby padło to wydaje mi się że od tego czasu aktywność potężnie spadła. Wydaje mi się że przyczyniło się do tego też zamrożenie pozostałych turnieji i brak innych aktywności na stronie. Wnoszę więc abyśmy najpierw wszyscy wspólnie zaczęli szukać jakiegoś alternatywnego lobby a później zaczęli normalnie grać turnieje.
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
As098
Lista programów poza lobby.
Hamachi, Game ranger, Tungle,
ponoć jest coś takiego jak zew ip może fear wyjaśni
 
Com
Fear sam nie wie co to. ;-;
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Alladyn
Hamachi jest ssie, tungle płatne a gameradar nie współpracuje z LF2. Może ktoś by ogarnął poradnik do zewnętrznego IP ?
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Son Koczko
Ze mną zew nie działa, więc też to nic nie da
Argggh motherfuckers!
 
ybnn
Jeśli chodzi o zew IP to nie jest wielka filozofia. Najpierw trzeba sprawdzić, czy w ogóle mamy zew IP, a potem odblokować porty, żeby śmigało ładnie przy łączeniu w LF2.

Krok 1 - sprawdźcie swoje IP -> Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Krok 2 - sprawdźcie czy jest ono zewnętrzne wpisując je na dole tej strony -> Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Jeśli wyświetliło wam się, że IP jest wewnętrzne, to trudno - nie da rady. Jeśli za to IP jest zewnętrzne, to
Krok 3 - start->uruchom->cmd-> w cmd wpisujecie ipconfig sprawdzacie jaką macie bramę domyślną (zazwyczaj 192.168.0.x) i przepisujecie ją jako adres strony w przeglądarce.

Krok 4 - tutaj już jest lipa, bo u każdego się to będzie różniło w zależności od dostawcy neta. W każdym razie musicie się zalogować, jeśli nie macie ustawionego swojego hasła to sprawdźcie na routerze, zazwyczaj są tam dane do logowania. Lub nawet na umowie. (standardy dla username/password to zazwyczaj user/user lub admin/admin czasem jednak hasło jest od razu zmodyfikowane, dlatego zerknijcie na router lub umowę.)

Krok 5 - po zalogowaniu musicie odblokować porty. Zazwyczaj możemy zrobić to w Port Forwarding po zalogowaniu się do menu. Znów oczywiście u poszczególnych dostawców menu wygląda inaczej, ale żebyście mieli ogólny pogląd pomoże nam w tym Kolczyk1101 Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.

Potem nazwa Portu - lf2
Jeśli macie wartość portu do wybrania wpiszcie 12345, jeśli przedział to jakikolwiek, w którym znajduje się 12345.

Jak coś niejasno wytłumaczyłem to pytajcie.
x1
 
Com
Krok 1 - sprawdźcie swoje IP -> http://whatismyip...

A czy to ip nie będzie zawsze zewnętrzne? Popraw mnie jeśli się mylę, ale mi się zdaje raczej, że jest to ip pod którym jesteśmy widoczni w sieci, więc to będzie zawsze zewnętrzne. Wystarczy wpisać sobie losowe 4 cyfry (xx.xx.xx.xx), raczej każda będzie zewnętrzna. Jedynymi wewnętrznymi będą te zaczynające się od 192.168.


Krok 5 - po zalogowaniu musicie odblokować porty. Zazwyczaj możemy zrobić to w Port Forwarding po zalogowaniu się do menu. Znów oczywiście u poszczególnych dostawców menu wygląda inaczej, ale żebyście mieli ogólny pogląd pomoże nam w tym Kolczyk1101 https://www.youtu...ktJjRz1dyI

Potem nazwa Portu - lf2
Jeśli macie wartość portu do wybrania wpiszcie 12345, jeśli przedział to jakikolwiek, w którym znajduje się 12345.


Tutaj wypadałoby też dodać porty do firewalla w systemie operacyjnym, oraz każdego innego firewalla, którego posiadamy.
[ Twitch ] [ Youtube ]
 
Pudzian
Może i ja dodam coś od siebie jeśli chodzi o zewnętrzne ip.
Można to też sprawdzić w umowie, bądź zapytać operatora, czy mamy zew ip. Upc na pewno daje, bo sam mam :P Jeśli macie jakąś radiówkę (pozdro. Na pewno ten kto ma, wie że to do niego), na zew ip bym nie liczył.
Sposób Ybnna jest chyba jednak łatwiejszy. Podrzucam inne, jakby ktoś miał problem.

Warto dodać, że po otwarciu portu na routerze, trzeba sprawdzić czy ten port jest faktycznie otwarty. A jak to sprawdzić? Należy właczyć lf2, dać waiting for opponents i dopiero wtedy sprawdzać. A może to zrobić np za pomocą tej stronki: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.. Przypominam, że port jaki sprawdzamy to 12345 (z niego korzysta lf2). Jeśli port jest otwarty, to super, możecie grać.

Fajną rzeczą jest też ddns. W skrócie zamienia on adres IP na nazwę. A nazwę łatwiej jest zapamiętać. Mój ip kryje się za nazwą lf2.ddns.net, o czym pewnie połowa sceny wie. Jeśli ktoś będzie chciał coś takiego zrobić, chętnie pomogę.
 
Dark SoR
Wszytko fajnie :) ale co robimy z tym aby rozgrywać MOC bo przez te akcje z looby cała scena się zastała okropnie, na hamie mnie nie łączy a próbowałem już ze Skibą.
 
Indiger
A mi się wyświetla że mam zewnętrze, a Pudzianowi majstrowi się nie udało odblokować portów. Smuteczek :<
 
Pudzian
Tsaa.. Masz radiówkę zrobioną na unifi outdorze, do którego operator nie dał Ci dostępów :P Nigdy nie dają. Więc nie da się wystawić portów nie mając dostępu do urządzenia.

Jedyne co przychodzi mi do głowy do kontakt z operatorem i prośba o danie dostępu (prawdopodobnie się nie zgodzą), bądź prośba o wystawienie portu.
 
Indiger
Kontakt z operatorem hahaha rozbawiłeś mnie :D Oni telefonów nie odbierają, bo gdyby odbierali to fala niezadowolenia by ich zalała i to dosłownie :)
 
ybnn
Zmień dostawcę internetu.
 
Indiger
Problem jest taki że w sąsiedniej miejscowości mają światłowody, ale oczywiście do nas już nie ma pieniędzy żeby podciągnąć. I nie, nie mieszkam w Bieszczadach w lesie, ale w normalnej przymiastowej wiosce :< Jedyna opcja to radiówka albo droga w cholerę neostrada.
 
Alladyn
Tak się zastanawiam czemu skoro grupa A w MoC Johnem została rozegrana to B i C nie mogą ruszyć ?
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
As098
Nie mogą się połączyć.
 
Alladyn
Witam w moim poście numer 200. A więc ostatnio na SB wywiązała się ciekawa dyskusja na temat co zrobić aby scena ożyła. Co o tym sądzicie :
A) Lepiej rozpromować stronę ?
cool WINCYJ TOURNAMENTÓ !!! ONE RULEZ ?
C) Ściągnąć Koczka i Bukorla spowrotem za scenę ?

A może ktoś ma jeszcze jakieś lepsze pomysły ?
-----------------------------------------
"Ja pierdole odchodzę z tego gówna w po spowiedzi jestem w wielki piątek się wkurwiłem co za jebana gra elo"~ Pub 2k17
 
Shift
Proponuje poczekać aż większość sceny wróci z wakacji, wtedy będzie z kim grać. A co do ściągnięcia nowych graczy na scenę w tym okresie może być trudno bo młodzież woli gry z lepszą grafiką i nie patrzą na old schoolowe gry z lat 90, ale nie wykluczone że będzie w nią grać starsze pokolenie które pamięta tą zajebistą bijatykę.
 
As098
Potwierdzam upadek to jest jednostronna masakra, Å‚agodnie ujmujÄ…c.
 
Ramper
Może nie jestem najstarszą osobą na scenie, ale powiem wam, że zawsze tak było! Zawsze na wakacje aktywność była mniejsza. Spytacie dlaczego? Ano dlatego, że ludzie wyjeżdżają, wychodzą na piwo, mają więcej czasu na inne gry i rozrywki. LF jest taką, grą, którą można pograć przy otwartej książce wmawiając sobie, że "się uczą". To jest tego typu gra, w którą gra się, jak nie ma się zbyt dużo czasu. Wakacje to chyba nie taki okres?
x1 x1
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018