Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Dragon Ball Super
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » OFF Topic
 Drukuj temat
Dragon Ball Super
Indiger
Siemka, jesteśmy po premierze pierwszego odcinka. Jakie są wasze odczucia?
Zapraszam osoby które oglądają do dyskusji :)
 
Hubi
Widziałem. :D
Odcinek fajny, można było się trochę pośmiać. Na razie to chyba tyle bo wiele z tego odcinka nie wynika, wiemy na razie tylko że jakiś ufol leci w stronę Ziemi. :v
 
Indiger
Jeszcze nic nie leci, ale pewnie z czasem się zbliży :D

Mnie szczególnie urzekł opening ( ta muzyczka.... :D) i ending gdzie ukazana jest droga Goku który podróżuje po najważniejszych lokacjach rosnąc jednocześnie. Fabuła jak zawsze prosta i przystępna, z czasem na pewno mocno się rozwinie. Także duży plus i mega hype na kolejny odcinek :P
 
PlackozordxRecoome
Opening też mi się spodobał, musicie mi zablokować ten film na YT, bo będę go słuchał do porzygu :( Co do samego odcinka, jest kilka spraw, które mnie zdenerwowały. Goten jest większym dzieckiem niż w serii Z. Serio jak spadał z tym traktorem to zachowywał się jak Gohan w wieku ~4 lat. Jeszcze te problemy z wężem... Kolejną sprawą jest Videl, dla mnie to teraz zupełnie inna osoba i z charakteru, i z wyglądu. Jest też pewna nieścisłość z wyglądem Gohana, akcja 1odc DBS jest kilka miesięcy po pokonaniu Buu, a Gohan wygląda jak na turnieju z Uub'em(czyli 10 lat po pokonaniu Buu), a w Battle of Gods i Revival of F wygląda inaczej O.o
 
KINGAdijanko
Nie będę się zbytnio rozpisywał, ponieważ czyjeś oczy na mnie patrzą. DB obejrze gdy się skończy.
 
Hubi
Plackozord taki fan db, a mało wiesz. DB i DBZ są oparte na tej samej mandze jak się pewnie domyślasz. Natomiast wszystkie odcinki specjalne, kinówki itd, nie mają żadnego związki z tą mangą, po prostu producenci lecieli na kasę. A że nowa seria powstaje na podstawie nowej mangi Akiry, która jest kontynuacją, możemy zobaczyć wiele nieścisłości względem tych niepotrzebnych produkcji. xp
 
Indiger
Hubi, masz tylko w połowie rację. To prawda, wiele kinówek jest fillerami i nie ma związku z prawdziwą fabułą, ale ostatnie 2 czyli "Battle of Gods" i "Fevival no F" są kanoniczne. Te zmiany o których pisał plackozord mogą wynikać z rozwoju fabuły DBS. Twórcy na pewno jakoś to wszystko scalą w jedno. Co do wyglądu Gotena... nosi on standardowy strój (podobny do tego jak był mały) i z tego mogą wynikać jakieś skojarzenia że Goten jest nadal mały
 
PlackozordxRecoome
Hahaha hubi, teraz pokazałeś, że to ty mało wiesz BoG i RoF są kanoniczne, a akira nie tworzy mangi DBS, tworzy ją inny koleś, który rysuje na podstawie scenariusza, który pisze właśnie Akira.
Co do Gotena, nie chodzi mi o jego strój, ale o to jak się zachował w spadajacym traktorze, nie zapominajmy, że to wciąż ten sam goten, który walczył z buu, niszczył skały itd. A w traktorze pokazali go takiego przestraszonego i bezradnego
 
Zakuba
i.imgur.com/84aui7l.jpg
Hey there, hater...
Hey there, hater!
x1
 
http://lf2.tnb.pl
Indiger
Co to za podrabianiec? Łap to


s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ba/c1/9e/bac19e24650dd66ac96b5c5b5508cb1b.jpg
x2
 
Hubi
Plackozord napisał(a):

a akira nie tworzy mangi DBS, tworzy ją inny koleś, który rysuje na podstawie scenariusza, który pisze właśnie Akira.


Czyli według Ciebie to że on tworzy scenariusz, a nie rysuje ją znaczy że jej nie tworzy? Pogratulował głupoty.

Co do filmów możliwe że są kanoniczne, nie widziałem żadnego, nawet całej Zetki nie skończyłem bo mi się znudziła, DBS zacząłem oglądać bo może mnie czymś miłym zaskoczy. :P
 
PlackozordxRecoome
Hubi napisał(a):

Plackozord napisał(a):

a akira nie tworzy mangi DBS, tworzy ją inny koleś, który rysuje na podstawie scenariusza, który pisze właśnie Akira.


Czyli według Ciebie to że on tworzy scenariusz, a nie rysuje ją znaczy że jej nie tworzy? Pogratulował głupoty.

Chyba zapomniałeś mózgu... Mówisz, że on tworzy mangę DBS, ale nie tworzy MANGI tylko sam scenariusz DO ANIME. Używaj poprawnego nazewnictwa. Przeczytaj pierwszy rozdział mangi DBS i obejrzyj 1 odcinek, zobaczysz, że się różnią. Zanim zaczniesz coś mówić przemyśl to kilka razy. TAK UWAŻAM, ŻE Akira nie tworzy mangi DBS, bo to nie on ją rysuje, ona jest po prostu rysowana NA PODSTAWIE jego scenariusza. To prawie tak jak z książką i adaptacją filmową.


Dla przypomnienia zacytuję to co napisałeś
A że nowa seria powstaje na podstawie nowej mangi Akiry

Nowa seria powstaje na podstawie scenariusza Akiry, a nie nowej mangi Akiry. Manga tak jak anime powstaje na podstawie SCENARIUSZA.
 
Hubi
Czyli jak ktoś tworzy scenariusz gry, to nie jest jej współtwórcą? LOL jesteś downem.

Btw. sprawdziłem i tylko przy DBZ:Fof Akira tworzył scenariusz. :P za to pomagał przy specjalnym odc episode of bardock czy jakos tak.
Edytowane przez Hubi dnia 06-07-2015 21:04:40
 
Son Koczko
s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/10/15/6c/10156c8b49be33afcbb0536c6adbe8f9.jpg
Argggh motherfuckers!
x2
 
Zakuba
Hej hej hej! Tylko mi sie tu zaraz nie pobijcie...

Co to za podrabianiec?

To Ellie. Moje wieczorowe ruchable.

Obejrzałem połowę pierwszego odcinka. Szału nie ma. Staniki nie latają. :P
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
PlackozordxRecoome
Hubi napisał(a):

Czyli jak ktoś tworzy scenariusz gry, to nie jest jej współtwórcą? LOL jesteś downem.

Scenariusz gry, a adaptacja to jest coś zupełnie innego. Sprawdź sobie mangę DBS(która różni się od anime), bo widzę, że pierdolisz totalne głupoty. Gdybyś zrobił sobie komiks na podstawie książki to autora nie nazwałbyś współtwórcą, musiałbyś to reklamować jako komiks na podstawie książki. Sam napisałeś "DBS jest na podstawie mangi AKIRY", dlatego piszę Ci jeszcze raz - TO NIE JEST MANGA AKIRY. Tylko jakiś gostek rysuje sobie na podstawie scenariusza do anime, to nie jest scenariusz do mangi, ale do anime. Napisałeś też, że anime(DBS) jest na podstawie mangi(co jest nieprawdą i to po prostu próbuję Ci udowodnić, że twój post mija się z prawdą, nie wiem czy to tak ciężko zrozumieć, czy po prostu starasz się wyjść "z twarzą";), tutaj prędzej pokusiłbym się o stwierdzenie, że manga jest na podstawie anime, chociaż i to mija się trochę z prawdą. Prościej się chyba nie da.

Wiem, że nie przyznasz mi racji, bo nie masz jaj przyznać się do błędu. Dlatego nie wiem czy jest sens prowadzenia dyskusji z kimś tak prostym jak Ty.
PS. Masz racje mam downa, nazywa się Hubi :)

Milej proszę.

Ja nie zacząłem, sprawdź co pisze Hubi. Dziwne, że piszecie do nowego użytkownika, a do "tego" nie. Ciekawe podejscie
Wiem, że nie zacząłeś, ale to nie znaczy, że też możesz mu ubliżać. A z Hubim się rozmówię na GG.
Edytowane przez Zakuba dnia 06-07-2015 22:01:45
 
Indiger
Heh tylko bez spin :D

Nie ma co się sprzeczać o taką głupotę, przecież to bez sensu... Akira czuwa nad jednym i drugim.
Ta rozbieżność wynika z tego że manga jest nastawiona na szybki rozwój fabuły, a anime które ma trwać kilkadziesiąt odcinków musi być zapełnione jakimiś głupotami żeby szybko fabuła nie leciała :)
 
Son Koczko
https://www.youtube.com/watch?v=sQxeZ4_JaQA
Argggh motherfuckers!
 
Indiger
Oglądam Bukiego, gość zna się na rzeczy. Z kilkunasto sekundowych trailerów potrafi wysnuć tezę o fabule całej serii. Polecam jego kanał :)
 
Mefju
Klimat niestety poszedł się pierdolić, przynajmniej do mnie jakoś to nie trafia :(
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018