Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Davis edition
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Turnieje » Master of Characters » Oceny postaci
 Drukuj temat
Davis edition
bleeq
Tutaj możemy dyskutować o Davisie. Wymieniać jego mocne, jak i słabe strony. I ocenić w skali 1-5, z możliwością dania połowy punktu.
 
Fear
Davis - Brat mojej ulubionej postaci ( Dennis'a ) przez co dostaje + 0,5 :D

+PLUSY+
- bardzo duże obrażenia w zwarciu
- niekończące się kulki (nie licząc końca many ;P
- DP! - umiejętność z największymi obrażeniami w grze! (chyba)
- umiejętność pozwalająca uciec gdy ktoś uderzy cie 2 razy..chroni przed oszolomieniem

-MINUSY-
+na dystans jest już..powiedzmy troszeczke gorzej
+duże ograniczenie na DP :( (tylko 2)
+to on jest jak mówi zakuba idolem...a nie Dennis i za to -0,5 punkta

Ocena: 4
Edytowane przez Fear dnia 07-10-2014 20:02:16
 
Zakuba
Davis jest "idolem" całego LF2. To właśnie jego podobizna widnieje na ikonie gry. Posiada on zdolności, które mogą zadawać obrażenia w zwarciu, jak i na odległość. Ataki w zwarciu, to m.in. Shrafe - seria ciosów zadających średnie obrażenia; wyskok z atakiem (nie pamiętam dokładnie jak się nazywa), oraz wszystkim znane DP, na ograniczenie którego poniektórzy narzekają. Z ataków na odległość posiada on tylko i wyłącznie kulkę, którą stosuje się często do zatrzymania dasha przeciwnika, lub zniszczenia wrogiej kulki (np. Chasing Blast Dennina).
Nie lubię tej postaci, bo gdy walczę z botem, jako Davisem, nie mogę po ludzku do niego podejść :(

Ocena: 3,5 (-0,5 za bota).
Hey there, hater...
Hey there, hater!
 
http://lf2.tnb.pl
Indiger
Davis jest moją ulubioną postacią w całym LF. Co tu dużo mówić w zwarciu jest niemalże nie do pokonania, jedynym minusem jest to że jest fatalny na odległość ( dobrze że ma kulki bo było by na prawdę źle) i oczywiście limit DP :)

Ocena 4
 
Com
Jest to jedna z lepszych postaci. W przeciwieństwie do dennisa ma ataki z wyższą siłą, ale ceną zasięgu

Plusy:
-Kulki *-*
-Dobra postać do walki w zwarciu
-Skille dobre do ucieczki
-DP
-Kocham te jego dashe *-*

Minusy:
-Limit DP (co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę ich siłę)
-Gorzej jest z walką na dystans, ale i to idzie mu dobrze

Ocena: 4
 
Kuba4ful aka Senpai
Davis, wojownik który ma strój jak z XXI wieku a rozgrywka przecież toczy się w średniowieczu xD
Plusy
-Ten strój xD
-Fajny bieg i atak :D
-Dobry na starcia z np. Dennisem...
Minusy
-...ale słaby np. z Freezem
-Łatwy do skontrowania Shrafe
-Nie trafisz 2x DP i już przegrana (chyba, że przeciwnik był noobem lub miał mało hp)
-On jest na ikonce gry zamiast Dennisa :( (Nie wpłynie to na ocenie :))
Ocena: 3,5
 
Ninja
Davis, jeden z najczęściej wybieranych postaci do walki. Moim zdaniem dobry wybór dla początkujących.

Plusy:
-Bardzo dobry w zwarciu,
-Może i mniej ma combosów niż Woody, ale łatwiej się je konstruuje,
-Każdy ze swoich ataków potrafi zrobić w biegu,
-Kulki, którymi można zatrzymać dash przeciwnika, przedłużać stan kiwania i do tego są szybkie i tanie jak barszcz w torebkach.
-Możliwość ucieczki od przeciwnika mocą D^J, gdy ten chce Davisa sprowadzić do stanu kiwania.

Minusy:
-Fatalny wybór na Freeza, który zamraża każdą jego kulkę i zatrzymuje każdy jego atak (poza DP) mieczem lub wichrem, czasem soplami, a zdarza się, że nawet kulką lub walnięciem,
-Ograniczenie 2 DP na rundę (wg mnie powinny być 3),
-Krótki zasięg rąk, żeby uderzyć przeciwnika.

Moja ocena: 3,5
Edytowane przez Ninja dnia 01-10-2014 19:51:14
 
KINGAdijanko
@Fear, jego kulki są chujowe a nie troszeczke gorsze.

@zakuba, zapomniałeś wspomnieć o tym,że jest również dostępny do kupienia ;).

@Indiger,daj mi byle jaką postać to Cie zniszcze w kilka sekund. Dodatkowo każdy z Was pluje się
o te ograniczenie na DP, a ja natomiast uznaję, że potrzebne. No i w końcu ktoś napisał, że jest
chujowy na odległość.

@Grzany, a więc DP, shrafe i kulka są dobre do ucieczki powiadasz? Interesujące. Gratulacje dla
Ciebie, ponieważ jeden z niektórych umiesz zaakceptować jego ograniczenie na DP.

@kuba4ful, tak, bo każda możliwa mapka w LF2 jest osadzona w średniowieczu. Gratuluje głupoty...

@Ninja, najlepszymi postaciami na początek są Dennis i Deep. Dlaczego? Bo wystarczą dwa uderzenia
i przeciwnik jest w stanie kiwania co oznacza, że może w niektórych przypadkach zadać połowę hp.
天道, Tendō
修羅道, Shuradō
人間道, Ningendō
畜生道, Chikushōdo
餓鬼道, Gakidō
地獄道, Jigokudō

"Jesteśmy Pain, jesteśmy Bogiem"
 
Ninja
@Adijanko; Ale za to Davisem najłatwiej się robi moce i konstruuje combosy :P
 
Com
@adijanko: Nie chodziło mi o wszystkie ataki ale ten atak w którym Davis skacze w powietrze? Shrafe też czasami można uciec. A DP można zablokować większość ataków.
 
Fear
@Ninja, nim najłatwiej się robi moce i kombosy?

Moce robi sie tak samo jak innymi..porównajmy Davisa i Deepa

Davis :
D^A - DP
D>A - Kulki
DvA - Seria
D^J - Wyskok

Deep :
D>J - Szarża
D>A - Kulki
DvA - Wybicie
D^J - Wyskok

Różnicy wielkiej nie widze...
 
Ninja
@up ... łatwo się nim KONSTRUUJE combosy o dużej sile. Chodzi o to, że nawet początkującemu łatwo jest zrobić combo Davisem, które zabiera prawie połowę życia. Przykład:

*Walnięcie 3 razy z piąchy, złapanie walnięcie 2x, jeszcze podczas trzymania Seria ciosów (moc) i DP* Zabiera ok. pół życia, a nie trzeba specjalnego skilla, żeby to wykonać, a np. takim Woody'm musisz się postarać, żeby zrobić combo, które zabiera blisko połowy życia. W dodatku Davis ma w zanadżu więcej podobnych combosów.
 
Fear
Davis ma więcej combosów niż Woody?! Nie

Zresztą robiąc to combo z doświadczonym graczem zrobisz tylko 3 uderzenia i 2 w przytrzymaniu ponieważ gdy Davis szykuje się do serii wypuszcza przeciwnika a wtedy można cie uderzyć
 
Ninja
1. Koleś jak ty czytasz? Napisałem, że ma więcej PODOBNYCH combosów. Podobnych, czyli takich, które jest łatwo zrobić nawet początkującemu i które zabierają dużo życia, a nie, że ma więcej combosów niż Woody...
2. A co ma do rzeczy to, że przy doświadczonym graczu ten zablokuje w pewnym momencie combo? Ja napisałem tylko, że jest łatwe do zrobienia, a nie niezawodne.
 
Fear
1.Masz racje...nie doczytałem
2.A więc nie jest takie dobre
3.W swoim 2 komentarzu napisałeś że ma łatwe moce ( skille )..
A ma takie same jak innych
 
Bukorl
Muszę się wtrącić, bo ta dyskusja jest tak głupia, że masakra, a rzucam od czasu do czasu na nią okiem, więc widzę, jak się "rozwija". @Fear, człowieku, wróć się do podstawówki, Ninjy chodzi o to, że KOMBOSY są łatwiejsze, czyli łatwiej wykonać kombosy Davisem niż np. (jak to wspomniał Ninja) Woodym, który musi dashować, sraszować i Bóg wie co jeszcze. Davis podczas trzymania oponenta może "skonstruować" kombos, który się składa z 2 kombinacji klawiszy (DvA i D^A) i już masz pierwszy lepszy (i nawet sporo zabierający, jeśli cały trafi) kombos. Co NIE ZMIENIA faktu, że kombosy Davisa przeważnie łatwiej zablokować niż Woody'ego i teraz się zgadza wszystko, bo kombosy Davisa są łatwiejsze w "konstruowaniu", ale również łatwiejsze w uniknięciu, więc są plusy i minusy. Jaśniej nie umiem -_-...
Ps. Ninja napisał to samo, ale innymi słowami (no i krócej ;p).

x1
 
Fear
Czy ja pisze że Davisem combosy robi sie łatwiej? Nie...

No właśnie...więc koniec dyskusji
 
Bukorl
Chodzi o sam fakt. Ninja ciągle Ci tłumaczył, że kombosy się ŁATWIEJ robi Davisem niż np. Deepem, czy Woodym, a Ty ciągle o tym, że skille robi się tak samo, bo Dv/^... Z czytaniem to widzę problemy są jeszcze...

 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018