Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: 4 - Danken (dla LF2Rev)
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » ArtykuÅ‚y » Wywiady » Wywiady Walsemore'a
 Drukuj temat
4 - Danken (dla LF2Rev)
bleeq
Czy uznajesz LF2 Revolution za udany projekt?

Uważam, że sam pomysł utworzenia "świeżego" centrum polskiego LFa był świetny. Tym bardziej, że w projekt zaangażowało się wiele osobistości, które mogłyby przyciągnąć nowych fanów LF2. W tej chwili jednak okazuje się, że główne centrum działa sprawniej niż właśnie LF2Rev. Myślę jednak, że to tylko chwilowy zastój.

Co powinno zostać tutaj zmienione?

Moim zdaniem twórcy Reva byli zbyt szybko nastawieni na sukces. To, co było jednym z celów założycieli - poprawa sytuacji na polskiej scenie - nie jest kwestią jednorazowej inicjatywy, czyli w tym wypadku stworzenia witryny. To długotrwały proces zjednywania sobie graczy. Zmienić należy przede wszystkim nastawienie

Gdy wszyscy admini odeszli, myślano, że LF2 PC padnie, a jednak je wskrzesiłeś. Jak to możliwe?

Zacznijmy od początku. Nie byłem kompletnie przygotowany na odejście współpracowników. Przede wszystkim nie czułem się na siłach, żeby samemu dźwigać taką odpowiedzialność. Mimo tego moi niemal mentorzy - mam tu na myśli Vana i Wandiego - pokazywali, że we mnie wierzą. Nie mam skłonności do kapitulacji, tym bardziej, kiedy życzliwi ludzie na mnie liczą. Recepta na sukces jest zgodna ze słowami Jamesa, które do mnie kiedyś skierował: "Wystarczy chcieć, a można osiągnąć wszystko"

Czy jesteÅ› zadowolony z przebiegu obecnego OPCL?

Jest to pierwsza edycja OPCL, którą ja mam zaszczyt koordynować i jednocześnie najgorsza, o których słyszałem. Mam na myśli zaangażowanie graczy. Nigdy nie przypuszczałem, że można tak lekceważyć Mistrzostwa Polski, jak to miało miejsce w tym OPCL. Do tego te niepotrzebne spięcia... Nie, nie jestem zadowolony.

Czy widzisz jakieś nadzieje na przedłużenie gatunku LF2?

Chciałbym wierzyć, że LF2 przetrwa w pamięci graczy tak jak przykładowo Pacman : P niestety jest to jedynie minigra - wspaniała, ale jednak niezbyt rozbudowana. O ile fanatycy tej gry mogą przy niej zostać bardzo długo, o tyle trudno będzie przyciągnąć nowych ludzi do naszego światka.

Jakie działania powinny zostać podjęte, aby gatunek LF2 został przedłużony?

Tutaj należy się pokłonić w stronę Johnego, który miał parę naprawdę dobrych pomysłów na rozpowszechnienie LF2. Wymagają one jednak dużego zaangażowania. Poza nim jest też cały LF2Rev, który miał nas zaskakiwać świeżymi pomysłami, które byłyby dobrą reklamę dla LFa. Od tego jest Rev, LFPC po prostu realizuje wyznaczone dawno temu cele.

Co uznajesz za największą zaletę LF2, coś, co mogłoby przyciągać nowych graczy?

Niewątpliwie największą zaletą LF2 jest grywalność. W porównaniu do innych bijatyk LF jest naprawdę łatwy w obsłudze. Ponadto rozgrywka jest, wbrew pozorom, naprawdę ekscytująca. Poza tym jak już większość z nas zauważyła, jest to gra, która potrafi strasznie wciągnąć. Gdyby można było to udowodnić bardziej namacalnie niż moimi słowami, byłaby to świetna reklama.

Czy uważasz mroczne przewidywania o końcu LF2 za rok – dwa lata za prawdziwe?

Absolutnie nie. Zawsze zostanie parę osób, dla których LF2 jest pasją. Tak jest zresztą również w moim przypadku. My nie opuścimy tej gry aż do końca, który może przez to nadejść naprawdę znacznie później niż za 2 lata.

Jaki jest twój stosunek do ostatniej dyskusji co do zmian w zasadach LF2 PC?

Może to zabrzmieć absurdalnie z racji mojej pozycji w LFPC, ale ja uważam, że ten regulamin powinien się zmienić. Wiadomo, że przestrzeganie go ma na celu wyrównanie szans wszystkich postaci, ale niektóre ograniczenia są wprowadzone moim zdaniem z czystej obawy o rozstrzyganie sporów dotyczących w przypadku np. Rudolfa i Henry'ego pasywnej gry. Uważam, że powinniśmy zaryzykować zmianę zasad.

Co myślisz o pomyśle napisania listu do Wongów w kwestii rozwijania LF2?

O, nie słyszałem o takiej koncepcji. Bracia Wong już kontaktowali się z graczami LFa, np. dziękując twórcy Little Fighter Alpha (historia na bazę LF2) za rozpowszechnianie gry. My zrobiliśmy wiele dla tej gry, więc czas, aby twórcy się odwdzięczyli.
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018