Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Jak zrobić stronkę, oprogramowanie php fusion
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Artykuły » Poradniki
 Drukuj temat
Jak zrobić stronkę, oprogramowanie php fusion
bleeq
Więc zacznijmy... Najpierw trzeba wybrać serwer, a ja na zademonstrowanie jak to zrobić wybiorę stronę Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. . Więc rejestrujemy się na nim, a potem logujemy. Teraz zaczynamy całą robotę:

1. Jak się zalogowaliśmy na ugu.pl to tam wchodzimy w zakładkę STRONY WWW. Tworzymy nową stronę podając jej adres oraz co jest bardzo ważne hasło FTP.

2. Teraz na ugu.pl wchodzimy w zakładkę BAZY MySQL. Tworzymy nową bazę podając jej hasło co też jest bardzo ważne dla strony.

3. Ściągamy ze strony Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. oprogramowanie php fusion.

4. Ściągamy Total Commandera link: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. i instalujemy go.

5. Teraz włączamy Total Commandera i klikamy CRTL + F. Wyskakuje nam się okienko, w którym klikamy na NOWE POŁÄ„CZENIE. Teraz musimy podać dane jakie tam w pisać:

Sesja: Wpiszcie dowolnie co, najlepiej nazwę strony
Nazwa Hosta: www.(link do twojej strony).ugu.pl
Użytkownik: (link do twojej strony).ugu.pl
Hasło: Tu wpisujemy hasło ftp, które podaliśmy w 1 punkcie.

Klikamy OK i dajemy POŁÄ„CZ, a łączymy się z serwerem.

6. Teraz w Total Comanderze widzimy 2 okienka. Jedno jest z serwerem strony, a za to drugie pokazuje pliki w naszym komputerze. Na naszym komputerze po ściągnięciu powinno nam się pokazać oprogramowanie php fusion. Otwieramy go w naszym okienku i wgrywamy na serwer całą zawartość folderu PHP FILES oczywiście bez tego folderu tylko jego zawartość. Wgrywamy zaznaczając każdy plik prawym klawiszem myszy, dajemy klawisz F5 i klikamy OK. Przez jakiś czas będzie się nam wgrywało na stronkę.

7. Zmieniamy nazwę pliku black_config.php na config.php . Zmieniamy za pomocą: klikając PPM na tym pliku, a potem LPM. Teraz możemy w nim zmienić tekst.

8. Teraz nadajemy plikowi config.php CHMOD 777. Jak to zrobić, a tak: Zaznaczamy PPM ten plik i wchodzimy w Plik--->Zmień Atrybuty. Wpisujemy tam naszą liczbę i klikamy OK.

9. Instalacja stronki. Wchodzimy w www(link do naszej strony).ugu.pl/setup.php :D. Potem postępujemy zgodnie ze wskazówkami jakie nam da ten instalator. Gdy dojdziemy do miejsca gdzie trzeba wpisać HOST i to pozostałe to logujemy się na www.ugu.pl i wchodzimy do BAZY MySQL. I robimy to następująco:

Host: mysql1.ugu.pl (raczej włąsnie będzie MySQL1, ale gdy np. jak stworzysz bazę MySQL na ugu.pl i wyświetli ci się tam host jako MySQL2 to wtedy tą 1 zamieniasz na 2, ale przeważnie jest 1)
Nazwa usera bazy: db***** ( w miejsce tych gwiazdeczek powinny znajdować się cyfry, a znajdziesz je na ugu.pl w zakładce BAZY MySQL pod użytkownikiem.
Hasło do bazy: ******* (nasze hasło jakie daliśmy przy zakładaniu bazy MySQL)
Nazwa bazy: db***** (to samo wpisujemy co nazwa usera bazy)
Prefix tabel: php_ (zostawiamy taki jaki był na początku standardowo php_)

10. W końcu klikamy to nasze upragnione DALEJ i wypełniamy dane administratora strony. Potem klikamy OK i możemy się cieszyć naszą stronkę. No koniec roboty :D.

--------------------------------------------------------------------------------------

Kilka cennych rad, gdy czasami chcemy wgrać nową skórkę lub nowe wtyczki (modyfikacje) to wgrywamy je przez ftp.
Skórki do katalogu THEMES
Wtyczki do katalogu INFUSION
Oczywiście na naszym serwerze :D.

Skórki można pobrać z Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Drugą stronką jest i ją bardziej polecam tam jest więcej skórek i można stamtąd je pobierać Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. .

--------------------------------------------------------------------------------------

To jest zakładanie stronki na ugu.pl na innych hostingach może być podobnie, albo może być zupełnie inaczej.

--------------------------------------------------------------------------------------

To jest oprogramowanie php fusion, ale jak chcecie możecie samemu spróbować inne wam pasujące. Oprogramowanie Extreme fusion (extreme pack) link: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. instaluje się podobnie do php fusion tylko jak instalujemy zamiast www.(link do naszej strony).pl/setup.php wpisujemy www.(link do naszej strony).pl/setup/ tu bez końcówki php, ponieważ setup jest tu katalogiem.

--------------------------------------------------------------------------------------

Uff... alem się napracował, ale warto, ponieważ wiele ludzi pyta się jak zrobić taką stronkę.



Autor: Krencik
źródło: http://www.krenciklf2.yoyo.pl/news.php
 
bleeq
Na prawdę przydatny poradnik. Sam z niego skorzystałem i bardzo pomógł.
Ja jednak zdecydowałem się na hosting yoyo.pl, ponieważ na ugu.pl co chwile wylogowywał mi się Total Commander, co było uciążliwe. Tak więc ja osobiście odradzam ugu.pl. =P

Powodzenia w tworzeniu stron. :)
 
2Fast
zrobiłem to trochę inaczej, ale nice:D
 
Krencik
Yyy... to ja kiedyś taki poradnik zrobiłem? Heh, czyli ze starego Foresta można coś jeszcze wziąć.
 
Caesar
Teraz bodajże na topie jest Extreme-Fusion, a nie PHP Fusion :D
 
polskiswir345
Świetny poradnik. Nie wiedziałem jak wgrywać pliki na serwer. ;)
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018