Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Własna plansza w LF2? Pomocy!
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Forum » Pytania
 Drukuj temat
WÅ‚asna plansza w LF2? Pomocy!
bleeq
Witam.
Czy wie ktoś może czy można gdzieś znaleźć poradnik - Jak stworzyć własną plansze do LFa?

Wielu pewnie powie, żeby zmienić sobie sprity i gotowe, lecz jak zauważyłem to mapy w LFie posiadają jakąś swoją paletę kolorów i wstawiając tam swoje tło dużo kolorów zostaje zmieniona. Po drugie interesowałoby też mnie jak można zrobić w tło animacje oraz jak można ustalić szerokość mapki po której chodzą postacie.

Podsumowując, jeśli ktoś zna link do poradnika to bardzo poproszę, lecz jeśli nie ma takiego, a ktoś się na tym zna to prosiłbym o pomoc i opisanie tego poniżej.

~BleeQ


@EDIT: Buszując nad ranem w necie znalazłem na anglojęzycznej stronie poradnik jak tworzyć własne Stage czyli jak dodawać spadające przedmioty, pomocników do uwalniania, wrogów itp. Przyznaje, ze jest to dosyć ciekawy poradnik, lecz nie ma tam nic opisanego jak stworzyć własną mapę. Więc nadal moja prośba aktualna.
Edytowane przez bleeq dnia 05-08-2011 05:22:50
 
Markham
Oj przepraszam,nie zauważyłem tego tematu. Dołączam się do pytania.
 
http://heroes.vot.pl/
hari
Odpiszę tutaj, bo na chatboxie się nie zmieści.
Tutorial o tworzeniu plansz jest na LFEmpire, tyle że aktualnie strona padła, więc opiszę Ci chociaż podstawy.
name: Lee_On_Road
width: 2400 zboundary: 350 470
shadow: bg\sys\lor\s.bmp shadowsize: 37 9

"width:" to rozmiar planszy
"shadow" to cień który każdy obiekt na planszy ma pod sobą
"bg\sys\...cośtam.bmp" to scieżka do obrazka
layer:
bg\new\rlor\sky.bmp
transparency: 0 width: 800 x: 0 y: 128
layer_end

"transparency" - jeśli wartość ustawisz na 1, obrazek nie będzie wyświetlał czarnego koloru, jeśli na 0, czarny będzie widoczny.
"width:" - trudno mi dokładnie to wytłumaczyć, ale dajmy przykład: jeśli wpiszesz tu wartość 794, obrazek będzie cały czas wyświetlał się na planszy, niezależnie czy jesteś na lewym, lub prawym krańcu mapy.
Jeśli plansza ma szerokość przykładowo 2000px, i taką też wartość ustawisz, (width: 2000), obrazek będziw widoczny tylko gdy stoisz na lewym krańcu planszy.
W skrócie chodzi o to, przez jaką odległość obrazek podąża za "kamerą".
"x: y:" - współrzędne obrazka.
layer:
bg\sys\rhks\tribune1.bmp
transparency: 1 width: 1500 x: 0 y: 188 loop: 225 cc: 10 c1: 0 c2: 4
layer_end

"loop:" - co ile px obrazek będzie się powtarzał.
A to wstawiasz tylko dla animacji.
"cc:" - łączna dlugość animacji.
"c1: c2:" - od kiedy do kiedy ma zacząć wyświetlać się pierwsza klatka animacji, domyślnie od 0.
A więc jak w przykładzie obrazek będzie wyświetlony 2 jednostki czasu. Ponieważ łączny czas animacji to cc:10, dodajesz potem kolejne klatki.
layer:
bg\sys\rhks\tribune2.bmp
transparency: 1 width: 1500 x: 0 y: 188 loop: 225 cc: 10 c1: 5 c2: 9
layer_end

Pierwsza trwa od c1: 0 do c2: 4, druga od c1: 5 do c2: 9

A o zmianie menu:
Otwierasz lf2.exe z reshackerem, sÄ… tam foldery z obrazkami. Wybierasz sobie obrazek, kopiujesz do programu graficznego, edytujesz jak tam sobie chcesz, zapisujesz.
Teraz (w reshakerze) klikasz ppm na obrazku który edytowałeś, wybierasz "replace resource", szukasz swojego obrazka, zatwierdzasz zapisujesz, dziękujesz mi za pomoc ... , profit!
 
Markham
Dzięki bardzo,póki co mam co robić :) Jak podmieniam tło to najpierw klikam: Action-Replace Bitmap-Open file with new bitmap? Nie znam za bardzo tego programu.Mógłbym prosić o szczegółowe podacie tego co mam klikać? Właściwie to nie wiem jak dodać swój obrazek do listy wyboru. Próbuję,próbuję i nic :( Problem wygląda tak:

Obrazek podmieniający tło musi mieć taką nazwę jak sam orginał?
Edytowane przez Markham dnia 15-05-2013 16:51:48
 
http://heroes.vot.pl/
hari
Wohooo, LFE znowu żyje, łap link do tutoriala, jeśli jeszcze sam nie znalazłeś: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link.
Chyba trochę lepiej wyjaśnia to, co ja napisałem powyżej.

Markham napisał/a:
Dzięki bardzo,póki co mam co robić :) Jak podmieniam tło to najpierw klikam: Action-Replace Bitmap-Open file with new bitmap? Nie znam za bardzo tego programu.Mógłbym prosić o szczegółowe podacie tego co mam klikać? Właściwie to nie wiem jak dodać swój obrazek do listy wyboru. Próbuję,próbuję i nic :(

Replace resource - Open file with new bitmap (Szukasz swojego obrazka. Musi być zapisany jako .bmp) - Otwórz - Replace

Obrazek podmieniający tło musi mieć taką nazwę jak sam orginał?

Nie
 
Markham
Już wiem gdzie błąd. Po prostu obrazek był za mały. Sądziłem,że problem bardziej skomplikowany. Jest pewien problem z zapisywaniem.
Edytowane przez Markham dnia 15-05-2013 23:31:21
 
http://heroes.vot.pl/
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018