Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: OPC#7 Rudolf & Henry
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Turnieje » Archiwum turniejów » Official Polish Cup#7
Czy Rudolf i Henry powinni być możliwi do wybrania w OPC#7?
Tak Tak 46%[6 głosów]
Nie Nie 54%[7 głosów]
Głosów ogółem : 13
 Drukuj temat
OPC#7 Rudolf & Henry
ybnn
Ankieta tyczy się tylko OPC#7, nie zmieniamy całego regulaminu,

Oczywiście będzie to poprawnie zorganizowana ankieta, każdy kto oddał głos musi napisać w tym temacie post, w którym tłumaczy swój wybór.
Możliwe opcje to tak i nie, jeśli ktoś nie ma zdania niech tu nawet nie zagląda.

Jeśli wytłumaczenie dlaczego oddaliście głos na tak/nie będzie śmieszne, żałosne etc. głos będzie unieważniony.

Przykłady:
na tak:
"Bo som zajebiści"
"Bo nikt nie umie nimi grać, a ja tak i ich rozwale"
na nie:
"Bo nie lubię grać przeciwko nim"
"Bo nigdy ich nie było w OPC i teraz też ma nie być"

Ankieta trwa do przyszłej soboty, 7 dni.

YOU'RE WELCOME
 
Pudzian
Uważam, że powinni być możliwi do wybrania w OPC#7, ponieważ wniosłoby to jakieś urozmaicenie do turnieju, a może nawet jakieś niespodzianki. Mogłoby to nieźle zamieszać i może tym razem zwycięzcą turnieju nie będzie żaden z faworytów.


głos przyjęty :)
Edytowane przez ybnn dnia 06-07-2013 18:28:18
 
Dark SoR
Ja mam konserwatywne poglądy i sądzę że nie ma takiej potrzeby :) hmm generalnie to żaden argument ... ale jeżeli już mam jakiś podać to "czas trwania grania na flecie naszego łucznika" tutaj sądzę że ciężko ustalić jakąś normę bo gracze bardziej doświadczeni mniej więcej wiedzą jaka jest norma użycia tego ataku ... no a ci mniej ogarnięci w temacie będą grać do oporu lub połowy ... wiec uważam że to może być lekko problematyczne, sadzę też iż Rudy i Henry to nie są postacie do gry turniejowej ponieważ ich system gry polega na niemal ciągłej grze na dystans która wyprowadza z nerwów po pewnym czasie, na polskiej scenie przyjęło się że są to postacie do gry 4fun i było by miło jak by tak zostało.


Głos nie zostaje przyjęty, kiepska argumentacja. Możesz próbować jeszcze raz w nowym poście.
Dlaczego kiepska?
1. "czas trwania grania na flecie naszego łucznika" tutaj sądzę że ciężko ustalić jakąś normę bo gracze bardziej doświadczeni mniej więcej wiedzą jaka jest norma użycia tego ataku ... no a ci mniej ogarnięci w temacie będą grać do oporu lub połowy" - to kwestia zasad, można nagrać instruktażowe video na temat tego jaka jest maksymalna długość 'grania na flecie', poza tym jeśli ktoś nie wie, nie zna zasad etc. to działa to na twoją korzyść, więc argument odpada.
2. " to nie są postacie do gry turniejowej ponieważ ich system gry polega na niemal ciągłej grze na dystans która wyprowadza z nerwów po pewnym czasie" - wiele rzeczy, wiele stylów gry różnych osób może wyprowadzać z nerwów, więc to też kiepski argument, a to, że ich system gry polega na trzymaniu dystansu to nie argument, tylko fakt :)
3. " na polskiej scenie przyjęło się że są to postacie do gry 4fun i było by miło jak by tak zostało." - prawie dokładnie to, co napisałem w przykładach w pierwszym poście, czyli żenada

YOU'RE WELCOME!

Edytowane przez ybnn dnia 07-07-2013 16:51:24
 
Hubi
Mimo iż nie potrafię grać tymi postaciami, oraz nie lubię przeciwko nim grać. Myślę że powinny one zostać dopuszczone w tej edycji, przynajmniej żeby sprawdzić czy to dobry pomysł. Jeżeli przecież to słabo wypadnie, następnym razem nie muszą oni być uwzględnieni. Poza tym kto wie, może ktoś namiesza taką postacią w turnieju. Zdecydowanie jestem na tak!


głos przyjęty
Edytowane przez ybnn dnia 07-07-2013 23:11:45
 
Dark SoR
Nie będę próbował jeszcze raz iż to głosowanie z góry jest nastawione na dopuszczenie tych postaci i każda moja argumentacja zostanie odrzucona :) najlepiej by było jak bym dał głos na tak i napisał "tak to świetna propozycja ponieważ ta opcja bardzo wzbogaci atrakcyjność tego turnieju zdecydowane tak" :D :D ... ok skoro twierdzisz że nie będzie problemu z tym graniem na flecie łucznika to trzymam cię za słowo ybnn :)
 
Ramper
To głosowanie jest bez sensu, bo
po 1 wg banana nie istnieje argument na "nie"
po 2 hubi dał argument "żeby sprawdzić jak to jest"(mimo tego, że już to sprawdzaliśmy) i został zaakceptowany.. Nie zapominajmy o tym, że banan świetnie gra rudolfem, więc jeżeli miałoby coś namieszać na scenie to łatwiesza droga do zwycięstwa banana.
Teraz czekam na pojazd, że banan gra świetnie wszystkim, a ja nie umiem grać. To głosowanie ma z góry nastawiony wynik, tak jak wybory w Rosji. To gracze mają zdecydować co im sprawia zabawę i co lubią, a czego nie, Ty decydujesz za nich. Postacie, które zostały stworzone do walki na odległość gryzą się z zasadą o PP.


Właśnie udowodniłeś jak wielkim obskurantem jesteś.
Po pierwsze nigdy więcej nie pisz "według banana cośtam", bo nie masz pojęcia na ten temat, możesz jedynie napisać, że Twoim zdaniem cośtam, nie próbuj przypisać mi swoich prawd. Istnieje masa argumentów na 'nie', wystarczy ruszyć głową.
Napisałeś, że gracze mają zdecydować co im sprawia zabawę, a co nie - świetny argument na tak :). Niech gracze wybierają spośród wszystkich dostępnych postaci i grają tymi, które sprawiają im zabawę. I nie próbujcie pisać, że nie sprawia wam zabawy gra przeciwko tym postaciom, to głupie - mi nie sprawia zabawy gra przeciwko innym postaciom, jeszcze inni gracze nie lubią grać przeciwko innym postaciom... niech włączą LFa i poćwiczą, jak zaczną grać z głową to gra przeciwko Rudolfowi i Henrykowi przypadnie im do gustu, bo to są najłatwiejsze postacie do pokonania, wystarczy myśleć :x.
I po raz kolejny ten sam zły argument, która powtarza się wszędzie - "Postacie, które zostały stworzone do walki na odległość gryzą się z zasadą o PP." - bzdura, pasywna gra nie jest uwarunkowana postaciami, tylko osobami które grają tymi postaciami, kropka. Poza tym dlaczego się tym przejmujesz, chyba nie jesteś na tyle głupi, żeby grać tymi postaciami, a jeśli już to żeby grać nimi pasywnie, skoro sam o tym piszesz. Jeśli twój przeciwnik nimi zagra i zagra pasywnie to punkt dla ciebie, big deal.

"banan świetnie gra rudolfem" - rozjebie cię henrym.

Edytowane przez ybnn dnia 08-07-2013 12:05:32
 
Pudzian
Tak patrzę że Ramper ma absolutną rację. Tak wgl głosowanie powinno odbywać się bez argumentacji. Albo chcę, albo nie chcę, moja sprawa dlaczego. Nie umiem grać przeciwko Rudolowi? Moja sprawa i mogę oddać głos na nie. Jestem świetny Heny'm? Jestem na tak i nikogo nie powinno obchodzić dlaczego. A z zasadą PP to według mnie prawda. Postaci dystansowe są przystosowane do walki na dystans. Te, które są dopuszczone do grania, są przystosowane do walki w zwarciu i do takiej walki będą dążyć. Dystansowcy natomiast będą próbowali korzystać z zalet swojej postaci. Jeśli chodzi o mój głos, to został już oddany i nie zamierzam go zmieniać



Gra na dystans nie oznacza gry pasywnej ignoramusie. Pojęcie PP, które jest opisane w naszym regulaminie w ogóle nie tyczy się Rudolfa ani Henryka, gdy ta zasada została wprowadzona gdy byli oni zbanowani. PP = unikanie walki, a nie atakowanie z dystansu.
Argumentacja w ankiecie ma za zadanie wykluczenie możliwości głosowania osób, które zostały poproszone przez innych. Tworząc taką właśnie ankietę doszedłem do wniosku - hej, wszyscy mają tutaj mózgi, więc każdy będzie w stanie POPRAWNIE, NIE GŁUPIO uargumentować swoje zdanie, jeśli ktoś nie potrafi - nie głosuje.
Ramper miał rację jedynie z jedną rzeczą - nie zapominajcie, ja jestem tym złym na nasze scenie. Mam zamiar jako pierwszy i jedyny wygrać OPC dwa razy, ba... dwa razy pod rząd. Zapewne zrobiłbym to i bez tych dwóch postaci, ale powiedzmy, że Rudolf i Henry to moje koła ratunkowe.
BOO ME !

Edytowane przez ybnn dnia 08-07-2013 12:37:06
 
Ramper
ybnn napisał/a:


Napisałeś, że gracze mają zdecydować co im sprawia zabawę, a co nie - świetny argument na tak :).

Bardziej chodzi o to, że nie powinieneś sprawdzać czy nasza argumentacja Tobie podpasuje. Tak albo nie
"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" - dlaczego zaglądasz w moją i sprawdzasz czy jest podobna do twojej.
ybnn napisał/a:

"Postacie, które zostały stworzone do walki na odległość gryzą się z zasadą o PP." - bzdura, pasywna gra nie jest uwarunkowana postaciami, tylko osobami które grają tymi postaciami, kropka. Poza tym dlaczego się tym przejmujesz, chyba nie jesteś na tyle głupi, żeby grać tymi postaciami, a jeśli już to żeby grać nimi pasywnie, skoro sam o tym piszesz. Jeśli twój przeciwnik nimi zagra i zagra pasywnie to punkt dla ciebie, big deal.

Henry - postać, która ma chyba tylko dwa ataki z bliska i jest to atak z biegu oraz dash. Lubię walkę w zwarciu, a z tą postacią tego nie będzie.


ybnn napisał/a:


"banan świetnie gra rudolfem" - rozjebie cię henrym.

Rozwalisz mnie każdą postacią, więc o co chodzi ? x D Rudym grasz lepiej niż henrym
Nie jesteś "tym złym", teraz jesteś chyba jedynym aktywnym adminem, który stara się uratować scenę, ale dlaczego w ten sposób?


Na moje argumentacja Hubiego jest no... kiepska, a mimo to głos został przyjęty.
Edytowane przez Ramper dnia 08-07-2013 14:04:59
 
bleeq
ybnn napisał:
(...)a to, że ich system gry polega na trzymaniu dystansu to nie argument, tylko fakt :)


słownik pwn:
argument - fakt lub twierdzenie przytaczane dla uzasadnienia lub obalenia jakichś tez lub decyzji
(http://sjp.pwn.pl/szukaj/argument)

tak więc argument jest faktem.

Dark podał fakt, który przytoczył dla uzasadnienia swojej decyzji, którą jest niechęć wprowadzenia Henrego i Rudolfa.


ybnn napisał:
Argumentacja w ankiecie ma za zadanie wykluczenie możliwości głosowania osób, które zostały poproszone przez innych.

A osoby zaproszone nie mogą argumentować?




Ja jestem na nie. A jako argument przytoczę słowa Gri, gdyż moje zdanie w tej sprawie jest identyczne.
(...)Natomiast grałem z różnymi dobrymi graczami, nie raz zdarzyło się, że któryś z nich grał Rudolfem. Grali 'pro' bez passive'a, natomiast gra i tak była irytująca i się dłużyła. Taki Rudolf po prostu musi cały czas unikać kontaktu, więc bądźco bądźjest to zabawa na zasadzie 'spróbuj mnie złapać, a ja będę biegał, skakał w okół Ciebie'. Rudolf jest tu na wygranej pozycji, bo to go trzeba łapać. Nie da się po prostu stanąć i czekać aż przeciwnik sam podejdzie, bo Rudolf podchodzić nie musi :P Inaczej mówiąc - ja jestem przeciwny Rudolfowi i Henry'emu, o. Szkoda nerwów :D



edit.
Poza tym całkiem niedawno było sporo dyskusji o Henrym i Rudolfie i ostatecznie, po okresie próbnym dodania ich do regulaminu, zostało ustalone, że nie będzie ich w regulaminie. I teraz po tym wszystkim znowu rozpoczynać dyskusje?

Cytat Gri? Ok - przyjmuję głos. Co prawda jestem zażenowany, bo pisząc, że z góry jest się na straconej pozycji przeciwko tym postaciom tylko świadczy o braku nie tylko umiejętności w grze, ale także umiejętności myślenia. Dlaczego? Proste - wcale nie trzeba biegać za Rudolfem - po raz setny to powtarzam, nikt nie potrafi zrozumieć ;x wystarczy się dobrze ustawić i czekać aż sam podejdzie - po pewnym czasie będzie tak sfrustrowany waszym dobrym ustawianiem, że spróbuje zaatakować dashem - proste do skontrowania. Jeśli tego nie zrobi i będzie ciągle próbował atakować z dystansu to złamie regulamin. Atak Rudolfa tak jak i Henryka z dystansu zabiera manę, więc liczy się jako 'czar', czyli gdy Rudolf używa za dużo gwiazdek pod rząd to to samo, gdy ktoś robi to z Davisem i jego kulkami - myślcie ludzie. To Rudolf i Henry są na przegranej pozycji, wystarczy, że ktoś się dobrze ustawi i już mają pograne.


Każdy ma prawo do własnego zdania. A poza tym to nie jest temat "podaj argument, a ybnn stwierdzi dlaczego jest zły i się z nim nie zgadza", tylko jest to ankieta kto co uważa i edytowanie postów powinno się ograniczać do "przyjęty" lub "nie przyjęty".

To jest moja ankieta - ja decyduję jak będzie ona przebiegać. To jest mój turniej i moja scena - ja decyduję o wszystkim. BOO ME!
Edytowane przez ybnn dnia 09-07-2013 19:41:17
 
Kordian
a ja sądzę że dobrym argumentem będzie to, że swego czasu pamiętam sytuację że po prostu gracze prawie się bili o to, że jeden twierdził coś w stylu: "on gra PP", natomiast ten drugi twierdził w drugą stronę :) Fakt jest taki, że pewnie ybnn potrafi grać bez PP henrym czy rudolfem, pewnie rewelacyjnie, nie wnikam, ale gdybym ja spróbował grać jedną z tych postaci to po prostu sytuacja by się pewnie powtórzyła i połowa sceny twierdziła by, że PP, a druga część, że bez PP(albo na jego granicy, ale jednak nie). :)
Dlatego jestem na NIE :)

To co najmniej średni argument - nie ważne co twierdzi połowa sceny, piszemy tutaj o OPC, w którym organizator decyduje czy było PP czy też nie, poza tym w OPC nie zaryzykujesz straty punktu przez PP grając postacią, którą nie umiesz grać. Dlatego nie jestem przekonany tym co napisałeś
Edytowane przez ybnn dnia 09-07-2013 20:59:29

2013
 
Dark SoR
Jak jest to twoja ankieta i twój turniej to se zagłosuj jak chcesz i wprowadźco chcesz. Napisz regulamin który dotyczy zasad z Henrym i Rudym i zamknij ten temat.

Jesteś organizatorem wiec zrób jak uważasz za stosowne ...

bo znów się zaczyna tak jak kiedyś filozofowanie ...
Edytowane przez Dark SoR dnia 10-07-2013 11:51:30
 
raveN
Jestem przeciw wprowadzeniu tych postaci. Henry i Rudolf są to moje dwie jedne z ulubionych postaci i jak nimi gram to robię straszne PP. A jak będę grał w OPC to będą mi punkty odejmować. I nie chcę by mi punkty odejmowali . A jakby były wprowadzone to bym grał, bo te postaci są fajne.

Głos na nie

Twoje wytłumaczenie, które podałeś mi na gg jest żałosne. Tak samo jak fakt, że napisałeś "A jakby były wprowadzone to bym grał, bo te postaci są fajne." Zapomnij, że głos się liczy - poproszę o lepszą argumentację, bo argumentowanie na zasadzie - jak wprowadzisz te postacie to muszę nimi grać bo je lubię, ale nie umiem więc będę pasywny, więc przegram - jest żałosne i świadczy o braku tak zwanej piątej klepki
Edytowane przez ybnn dnia 10-07-2013 13:54:31
Założyciel AF
2 miejsce Easy Cup #8
 
Fioletix
Czy to jest turniej Ybanana? hmm jakby nie patrzeć to cała administracja musi to ogarniać, więc tyle samo mają do powiedzenia co Ybnn, bo to się wiąże z ogólnym regulaminem gry.

Jak ankieta nie da rozwiązania, bo przykładowo będzie po tyle samo głosów to zapraszam do tematu, który ja założyłem, rozważcie tą propozycję z sześcioma walkami :)
FPS - Wiersz dwustrofowy - autor Fioletix

FPS is the best
Pod warunkiem, że surv grany jest
Luj ma neta niezbyt fest
I nie włącza go na VS


Siekiera motyka
Luj w cupach fpsa nie tyka
Metan etan propan butan
Luj fpsa nie tyka w cupach


'Zimna fala' - Wiersz zachęcający do aktywności bydlątka. - autor Fioletix 2012

Poza tym, co się jeszcze meczów tyczy,
ćwiczmy szybkie rozgrywanie niczym ciosy biczy,
bo z KoN na koniec meczu czekam,
zrywając mlecze tu narzekam,
ten kto czerstwy ten kto skacze,
raczy szczodrze ograć klacze.
Dlatego chciałem zaaplikować Wam dawkę tych słów,
by do czynnego życia przywrócić Was znów,
to być musi balsamem dla Waszych oczu,
niczym zamarznięta fontanna krystalicznego moczu,
za to swe mroźne pazury ostrzyć trzeba,
by jednym szarpnięciem rozbryzgiwać trzewia,
by los przeciwników był w naszych szponach,
i w naszych paszczach krwawa agonia,
a gdy rozgrzani zostaniemy gorącą epidemią,
dostaniecie lodowaty zastrzyk z hipotermią,
bo dla nas nic nie jest lepsze od oziębienia,
twardy mróz czy delikatny chłód naszym stanem ukojenia.
 
ybnn
6 walk ignorancie?! Pomyśl...

Ogólny regulamin gry wiąże się z tym, że cała administracja ma tyle samo do powiedzenia co ybnn? Dobre ;d
Ja > administracja > reszta sceny - taka jest hierarchia na dzień dzisiejszy, sad but true.
Mieliście wasz moment, waszą szansę jak byłem nieaktywny, jak zwykle nie zrobiliście prawie nic. Teraz możecie najwyżej patrzeć na moje poczynania. Poza tym każdą decyzję podejmuję wspólnie z waszym kochanym Dankenem :)

Od teraz chcę tutaj widzieć jedynie posty związane z tematem, zawierające argumenty.

 
ybnn
Sbagers napisał: "Lepiej zmiencie podtytuł turnieju na: Official Polish Cup - gra pasywna"

Sbagers i każdy kto uważa, że będzie pasywnie jest po prostu imbecylem... dlaczego?
Mało kto potrafi grać nie pasywnie postaciami strzelającymi - fakt... ale pomyślcie, jeśli ktoś nie potrafi grać nimi nie łamiąc regulaminu to nie będzie ich używał w tym turnieju, zagrają nimi tylko osoby, które potrafią grać bez łamania regulaminu. Poza tym kto tak na prawdę zacznie nagle grać tymi postaciami... znikoma ilość graczy. Co za tym idzie - nie boicie się, że będzie pasywnie, bo jeśli ktoś zagra nimi pasywnie przeciwko wam to punkt dla was, wielkie rzeczy. Boicie się, że ktoś zagra odpowiednio tymi postaciami i przegracie, ponieważ nie macie pojęcia jak grać przeciwko nim.

Dlatego nie podawajcie mi argumentu o grze pasywnej, nikt nie będzie nimi grał jeśli nie potrafi grać nie łamiąc zasad. To tak samo gdyby ktoś brał Davisa i robił za każdym razem 3DP, albo przestać robić 3DP albo przestać brać Davisa.
 
bleeq
Dlatego nie podawajcie mi argumentu o grze pasywnej(...)

Argumenty Sbagersa i każdego innego gracza mogą Ciebie nie przekonywać i masz do tego pełne prawa, tak samo jak inni mają prawo nie być przekonani Twoją argumentacją.



Poza tym
Sbagers i każdy kto uważa, że będzie pasywnie jest po prostu imbecylem

Wyzywasz innych, za co zgodnie z regulaminem otrzymuje się osta. Admin ma taki sam obowiązek przestrzegania regulaminu jak każdy użytkownik. Ba, powinien być wzorem.
Edytowane przez bleeq dnia 10-07-2013 23:28:52
 
Sbagers
ybnn napisał/a:
o za tym idzie - nie boicie się, że będzie pasywnie, bo jeśli ktoś zagra nimi pasywnie przeciwko wam to punkt dla was, wielkie rzeczy.


Bullshit. Czy kiedykolwiek wykorzystano ten punkt regulaminu i przyznali komuś wygraną walkę za to że przeciwnik gra pasywnie? Chyba nie. Z paragrafem o PP jest taki problem, że jest za mało sprecyzowany, bo się go sprecyzować nie da. Trudno jest ocenić czy ktoś gra pp czy jeszcze nie.

 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018