Little Fighter Polish Center - Forum dyskusyjne: Polskie zespoły
Facebook
Youtube
 Zobacz temat
Little Fighter Polish Center » Rozrywka » Muzyka
 Drukuj temat
Polskie zespoły
Gri
Lubicie polską muzykę, polskich wykonawców/zespoły? Jeśli tak, to jakich?

Ja uwielbiam. Dobrze jest ją lubić, bo można taniej i bez większych problemów pochodzić na koncerty : D

Uwielbiam Kult (zdecydowanie mój ulubiony polski zespół), lubię KSU, Pidżame, O.N.A, Hey(!), Frontside, Oddział Zamknięty, Grechutę, Niemena, Maanaam, Luxtorpedę, Edytkę Bartosiewicz, L.U.C, Republikę (!), Brygadę Kryzys, T.Love i masę innych.

A Kazik to w ogóle mój idol jest ;D I Kasię Nosowską też kocham <3
Edytowane przez Gri dnia 13-01-2013 00:26:06

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
brejnless
Jacek Skubikowski, Jacek Kaczmarski, Kult, Dzem, Grechuta, Czerwone gitary, Elektryczne gitary, Malenczuk ...
Edytowane przez brejnless dnia 13-01-2013 00:50:46
p0wned?
/Twoja sygna została usunięta na prośbę byłego właściciela/
 
Michaello
Koniec Świata! To jest moim zdaniem dobry zespół. :) Ogarnij sobie utwory: Atomowe Czarne Chmury bądźGranat w Plecaku :D

Happysad też jest fajny, ewentualnie jeśli Ci się spodoba Farben Lehre.
 
http://www.lf2.lt.pl
Gri
Ja te wszystkie zespoły znam ; ) Koniec świata jest spoko, lubię.

Happysadu podoba mi się jedynie kilka piosenek, ale nic do nich nie mam. Utwór "Psychologa" bardzo lubię ; )

Natomiast Farben Lehre tak średnio mi podchodzi :P Ale na ich koncercie nawet, nawet się bawiłem ;) Spodnie z GS'u są super!


Swoją drogą, Jacek Kaczmarski <3. Uwielbiam jego: Nie lubię, Poczekalnia, Kasandrę, Obławę generalnie cały album Krzyk, jest świetny.
Ale inne albumy też w porządku, z których lubię takie utwory jak m. in. , Walka Jakuba z Aniołem, źródło, Arka Noego, Nasza Klasa, Modlitwa o wschodzie słońca.

Polecam wszystkim zapoznać się z twórczością tego pana. Najłatwiej zacząć od albumu Krzyk ;) A później można zagłębiać się w jego twórczość, a jest co zgłębiać : D


Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Rybkon
Mimo, że jakoś rzadko zdarza mi się słuchać (a czasem słyszałem tylko parę kawałków), to dorzucam jeszcze: Arka Noego, SDM, Grzegorz Turnau, Belltaine, Akurat, Indios Bravos, Plagiat199, ew. Zabili Mi Żółwia i zespół o wiele mniej znany, a również warty uwagi; Donegal.
 
Capricorn
Hunter, Coma, Acid Drinkers, Kabanos
 
Michaello
Coma, Coma i jeszcze raz Coma! Jak mogłem zapomnieć o takim zespole :) Weźsobie zobacz Strachy na Lachy.
 
http://www.lf2.lt.pl
Gri
No to trafiliście w zespół, którego autentycznie bardzo nie lubię ;d Nie trawię Comy, męczy mnie głos wokalisty, mają ze 3 średnie piosenki, reszty nie potrafię wytrzymać ;S

Miałem (nie)przyjemność być na 2 koncertach Comy (przez 'przypadek', po prostu grali na juwenaliach przed jakimś zespołem, który chciałem usłyszeć). Generalnie było ciężko ; D Na drugim z tych koncertów na szczęście spędziłem 45minut w kolejce do kibla, to trochę szybciej zleciało ; D
Dobra, jestem hejterem tego zespołu, wiem o tym ; d


Rybkon wymienił Arkę Noego, bardzo spoko ta ich płyta Pan Krakers, polecam! Można się miło zaskoczyć : d Bardzo lubię ich wersję "Ty i tylko Ty" Brygardy Kryzys : D
Oprócz tego SDM, Akurat, Plagiat199, Indios Bravos wszystko fajne zespoły. Na koncercie Indios Bravos było super, Gutek miażdży, świetni są.
Na koncercie Plagiatu też byłem, ale jeszcze ich wtedy nie znałem ; D Za to po koncercie mi się spodobali, byli idealni jako support przed Kultem, bardzo energetyczni są ; d

Muszę kiedyś pójść na Zabili mi żółwia, jakoś tak wyszło, że nie byłem :S Ale zespół lubię raz na czas posłuchać ; )

Michaello - Strachy znam, byłem na ich trzech koncertach ; D Moralne Salto <3

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
Mefju
Ahhh, polska muzyka. Dla mnie to coś pięknego, ale wtedy, kiedy patrzymy na tę starszą, z lat 60', 70' czy 80'. Czasami na lata późniejsze. Ale to czasami. Starsze są znakomite i szczególne w ostatnich tygodniach mam fazę na klasykę polskiej muzyki rozrywkowej.

Szczególnie na Czerwone Gitary. Ciężko opisać przyjemność, jaką odczuwam słuchając muzyki tzw. 'polskich Beatlesów' :D. Takie utwory jak 'Dozwolone do Lat 18', 'Ballada Pasterska', 'Anna Maria', 'Kwiaty we Włosach' i wiele, wiele innych są dla mnie wręcz magiczne. To zdecydowanie mój ulubiony polski zespół.

Ponadto jest jeszcze Czesław Niemen z wieloma genialnymi kawałkami, była (i w sumie nadal jest) też świetna polska scena metalowa z Acid Drinkers, Turbo, Katem czy TSA na czele, genialne polskie kapele punkowe (dla mnie najlepsze na świecie w tym gatunku) jak np. The Bill, Siekiera czy np. KSU i inne super zespoły (Lady Pank, Perfect, Oddział Zamknięty, Maanam, dokonania Kazika też fajne).

Dzisiaj polska muzyka to dla mnie w dużej większości ścierwo. Nie ma bardziej zjebanej muzyki jak polski, dzisiejszy pop. Jak słyszę jakieś chujstwa w stylu 'nazywam się inny...', czy jak to leci to po prostu mam ochotę coś rozjebać. Oczywiście, zdarza się coś ciekawszego, przeciwko takim Farbenom, Akurat itp. nic nie mam. Nie słucham, ale nie przeszkadza mi, w sumie całkiem przyjemna muzyka. A fenomenu Comy nie rozumiem zupełnie.

Aha, i choć muzyki tanecznej nie cierpię, to na melanżu nie mam nic przeciwko klasyce polskiego disco polo ;p. Nie wiem jak można słuchać tego poza imprezami, ale po % lubię sobie pośpiewać 'życie to są chwile, chwile, tak ulotne jak motyle xD'. Te wszystkie Akcenty i Boysy mają swój przyjemny klimat, tego nie da się ukryć.

No, na pewno pominąłem wielu znakomitych wykonawców i podałem tylko tych bardziej znanych. Dodam, że posta pisałem słuchając Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. :D
Edytowane przez Mefju dnia 17-01-2013 14:09:50
 
Gri
O, Niemena lubię te "rock and rollowe" piosenki, fajne są ; D U nas się to chyba wtedy bigbit nazywało? ; d
Np. Gdzie to jest, Coś co kocham najwięcej, ten los zły, nie wstawaj lewą nogą, dla mnie ta dziewczyna i takie tego typu ; )


Disco Polo na imprezach zawsze spoko ; D Do zabawy idealne. Swoją drogą, zawsze wszyscy znają połowę tekstów ; DD

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
brejnless
WESELNY KLIMAT TKA SIE ZACZYNA JEST BIALY WELON A W NIM DZIEWCZYNA STRUMIEEENIE WODKI I TROCHE WINNA ZARZNIETA SWINIA I TEN TLUSTY BIT
p0wned?
/Twoja sygna została usunięta na prośbę byłego właściciela/
 
Mefju
Akurat czegoś takiego to nawet na imprezach bym nie zdzierżył :P
 
bleeq
Weekend - Ona Tańczy Dla Mnie ;x
 
Mefju
Dla mnie - obok Carly Rae Jepsen - Call Me Maybe najbardziej wkurwiający kawałek na świecie :D.
 
plef
Lubię jazz cover Cezika. : )

Polska muzyka bardzo na tak. Piona Mefju! Również bardzo lubię Elektryczne Gitary. Jacek Kaczmarski, Niemen, Grechuta to już legendy. Mam wiele pojedynczych utworów, które bardzo lubię i czasem robię sobie maraton na youtube. : D
Arka Noego + Arka Szatana również. ; p
Ogólnie to co powiedział Mefju, Gri i Brejnless.

Jeden zgrzyt, Coma zdecydowanie na nie, również jestem hejterem tego zespołu. Jednym jest disco polo, gdzie ludzie wiedzą, że nie są mistrzami świata i robią muzykę głównie do zabawy, do potańcówek, a drugim sytuacja gdy słaby zespół ma się za "ambitny" i "tworzący prawdziwą sztukę". Coma to żenująca tandeta.
Edytowane przez plef dnia 18-01-2013 18:56:39
 
prybator
Ukeje - Bezkrólewie
Horytnica - Zawisza Czarny
Edytowane przez prybator dnia 25-03-2013 23:02:50
 
Gri
Aż sprawdziłem Ukeje, gdyż pamiętam go z Voice of Poland. Pierwsza edycja tego programu była spoko, później wywalili Nergala bez powodu (tylko dla jakiejś 'grzeczności', z tym, że Nergal w programie był właśnie bardzo grzeczny, ułożony i w ogóle nie kontrowersyjny, a fajnie piosenki dobierał ;P). Teraz jest chyba 2 edycja, ale nie oglądam.

W każdym razie! Średni ten kawałek ;/ Tak jakby nie mógł się zdecydować, czy chce być rockowym utworem, czy takim...soft-rockowym ; D Wyszło soft rockowo, jego głos jakoś 'spłaszczony', w programie brzmiał dużo lepiej (yy, a to chyba w wersji studyjnej piosenki powinni bardziej podrasować jego głos). Generalnie wyszło tak bardzo 'grzecznie'. Cóż, szkoda, ale może to tylko taki kawałek radiowy, a gdzieś na płycie ma nieco bardziej wyraziste. Postaram się kiedyś przesłuchać jego płytę i się wtedy okaże ; P


EDIT:
Tak swoją drogą, jak już zostało wspomniane o Voice of Poland, to naprawdę uwielbiam ten singiel Piotra Niesłuchowskiego, co nagrał zaraz po programie z Anią Dąbrowską: Zarejestruj/Zaloguj się, aby zobaczyć link. . Fajnie to brzmi. Muszę obadać co się podziało z tym gościem : P
Edytowane przez Gri dnia 26-03-2013 03:00:59

Cztery Oskary w jednej kategorii :> Dziękuję :*
 
prybator
Przesłuchałem całą płytę ukeje. Jeżeli oczekujesz hard rockowych kawałków to sie zawiedziesz ale jest kilka soft rockowych.Z tych soft rockowych są takie kawałki: "fotografie", "niebo", "nie moja krew"-moim zdaniem najlepszy, "zanim odejdę".Pozostałe są takie jak bezkółewie nie wiadomo czy soft czy hard. Chociaż mnie ten kawałek się podoba bo uważam go za najbardziej melodyjny. Przesłuchałem także kawałek ktory wstawiłeś początkowo wydawał mi się trochę monotoniczny, do momentu w którym zaczęła śpiewać Anna Dobrowska, ale ogólnie mi się podobał.
Edytowane przez prybator dnia 26-03-2013 12:51:49
 
Kefas
Heh temat rzeka;] no więc na początku proponuje kawałki:
Lipali- "Pi", Upadam, Popioły
Illusion- Solą w oku
Ogólnie całą twórczość Luxtorpedy oraz Iry
Klasykę Polskiego Metalu
Turbo- "Noc już woła", "Jaki był ten dzień", "Pozorne życie" , "Dorosłe dzieci"
Tsa- "51", "Heavy metal świat"
KAT- "Łza dla czasów minionych"
Z typu narodowo tożsamościowych;]
Twierdza- świadectwo
Irydion- "Ecce heroes", "dni dla których milczenie tylko", w obronie życia", "Która nie zginie", "sed magis amica amo"
Tormentia- "Tormentia", Żołnierz westerplatte", "Orlęta lwowskie", "W Obronie"
United Patriots- "Zjednoczeni Patrioci"
Całą twórczość Horytnicy
Z typu "OI!"
Rewizja- "Mitomania", "Anioł chuligana"
The Analogs- "Co warte jest życie" "pierdolona era techno" , "Moje życie moja droga"
The Junkers - "Pusty pokój" "Krew naszego miasta" "Teraz i zawsze i na wieków", " Głos rozsądku"(klasyka Polskiego OI!)
I to by było na razie na tyle; ]
 
Przejdź do forum:
Copyright © LF2 PC 2003-2018